Achtste Komtoer van Moergestel Zwemschool ’Physique 3 I naderen... IT n i n ’Cresendo ’-feesten Van Dijk Stoffen is nu depot-stomerij Palthe Stomerij Palthe voor nóg betere service! C.D.A. achterban E.H.B.O.-Nieuws E.H.B.O. Verbandposten zijn niet bereikbaar Aphrodite Stratenloop tijdens Komtoer IKAR fa®tvfc®(7ïJ n:m I voor nóg betere en snellere service. Depot-stomerij Palthe: Rootven 60, Moergestel, Tel. 04243-2414 Met ingang van heden zijn wij u nog beter van dienst voor alle stomerij-werkzaamheden, want Let volgende week op de speciale folder bij u in de bus en de advertentie in deze krant. DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Bij van Dijk Stoffen in Moergestel De belangstelling bij de wielrenners voor de Komtoer is ook dit jaar weer bijzonder groot. Verdeeld over 4 categorieën komen aanstaande zondag zo’n 350 coureurs aan de start kom in een sportieve strijd te proberen om op het erepodium te komen. Nog ruim ’n week en dan betekent een plechtige Jubileummis in onze parochiekerk het begin van de feestelijkheden rond het 50-jarig be staan van Zangvereniging ’Cresendo’. Het totale programma herbergt nogal wat hoogtepunten waarvan we er hier al graag enkele zullen vermelden. Kv Moergestelse deelnemers Medewerkers Stratenloop H. Mis en receptie INA 12 WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1989 De verbandpost houders Kerkstraat 2 5066 AS Moergestel Telefoon 04243-2831 Op de diverse verbandposten in Moergestel wordt zondags ook wel eens beroep gedaan. Dit is natuurlijk altijd mogelijk, maar a.s. zondag 24 september zijn de tien verbandposten niet be reikbaar. De reden hiervan is dat alle verbandposten en materiaal nodig is tijdens de Komtoer van Moer gestel. Met sportieve groeten Jaap de Groot 30 km. 50 km. 60 km. 80 km. Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 x MOERGESTEL A.s. donderdag 21 september zal kaderinstruc teur W. van Rooij voor de pauze nader ingaan op bloedingen en bloedsomloop. Na de pauze wor den er de laatste afspraken gemaakt over de Komtoer. Mocht u zich opgegeven hebben om a.s. zondag te posten en kunt u a.s. donderdag niet op de oe fenavond komen, is de volgende mededeling voor u van belang. - De postende E.H.B.O.-ers half 11 melden bij de caravan op het Sint Jansplein. - Verbandpost deken meebrengen. - Denk aan de zomer-wintertijd. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. 5 km. wedstrijdloop 10 km. Stichting Wielerronde Moergestel lemans zorgvuldig werd samengesteld wordt, dankzij de medewerking van ’n groot aantal be drijven gratis ter beschikking gesteld (zolang de voorraad strekt). Volendams Operakoor Vrijdag 6 oktober vindt het unieke concert plaats door het Volendams Operakoor. Wij maken de kopers van kaarten er op attent dat het bij de entreeprijs behorende programma wordt overhandigd voor aanvang van het concert (dus aan de kerk). Tot zover dus ’n paar hoogtepunten uit de eerstkomende weken. Uiteraard zijn er nog ’n aantal dingen te melden, maar daar komen we volgende week nog op terug. Wel nog even en kele data, nl. 20, 21, 23 oktober: de muzikale komedie-avonden. Ook van dit nieuwe Moer- gestelse spektakel een van de komende weken meer nieuws in dit blad. De raadsfraktie van het C.D.A. nodigt al haar le den uit voor haar achterbanbijeenkomst op dins dag 26 september om 20.30 uur in de bovenzaal van de Boerenbond. De raadsvergadering van 29 september zal cen traal staan. Enkele agendapunten voor deze ver gadering zijn: de stads- en dorpsvernieuwing, de beëdiging van Harry Reyrink als C.D.A. raadslid en de verkiezing van een nieuwe wethouder. De C.D.A.-fraktie wil ook graag van haar achter ban die onderwerpen vernemen waarvan men van mening is dat ze volgend jaar aan de orde moeten komen. Met het samenstellen van de Al gemene beschouwingen willen wij uw mening over allerlei gemeentelijke aangelegenheden ver nemen. Uw inbreng is voor de C.D.A.-fraktie erg belangrijk. U komt toch ook!!! Toon van Gils, tel. 1430 Ad v.d. Meijdenberg, tel. 3790 Harry Reyrink, tel. 2328 Riky Bergman-v.d. Loo, tel. 2407 Wederom wordt tussen de wielerwedstrijden door om 13.15 uur de stratenloop over 10 km en de teamloop over 5,6 km gehouden Sportschool Physique hoopt net als voorgaande jaren weer re gionale toppers aan de start te krijgen. Verschil met voorgaande jaren is dat start en finishlijn voor de wedstrijden uit elkaar zijn gelegd om exact op de cm nauwkeurig 10 km te krijgen, wat zeker voor de snelle jongens van belang is. Toch is deze loop ook vooral bedoeld om ook de recreatieve lopers van Moergestel eens een eigen tijd neer te laten zetten op de 10 km. Tenslotte is een verbetering van je persoonlijk record al een overwinning!!! Ook dit jaar weer de Teamloop die ongetwijfeld weer het karakter krijgt van Moergestelse sport verenigingen die strijden om de alternatieve groepsprijzen die zijn te verdienen. Elk team bestaat uit 4 lopers of loopsters die sa men 5,6 km afleggen (4 ronden). De snelste teamtijd wordt uiteraard winnaar. Damesteams en herenteams. Inschrijven voor de stratenloop kan vanaf 11.00 uur in café de Brouwer. Voor de teamloop graag van te voren telefonisch doorgeven om welke teams het gaat, elk team moet nl. wel een ver schillende shirtkleur dragen. Tel. 04243-3459 of 2672. Omkleden en douchen van de lopers kan plaats vinden in de sportschool, Postelstraat 17. Afhalen en inschrijven van de borstnummers vanaf 11.00 uur en na afloop inleveren bij de Brouwer. Iedereen ontvangt bij inlevering borstnummer en herinnering. fc): Inde categorie junioren start John Vervoort, de kampioen ’89 van het district Zuid-Oost, die met wat steun van de Moergestelse bevolking zeker op het erepodium zal willen eindigen. Ditzelfde kan gezegd worden van Pieter Burgers. Pieter mag dan als veldrijder naam gemaakt heb ben, dit jaar heeft hij ook in de criteriums zeer goede uitslagen gereden. In een blakende condi tie mogen wij hem zeker bij de prijswinnaars ver wachten. Deze lijn zal hij zeker voortzetten als hij de week na de Komtoer met het veldritseizoen begint. Veiligheid Door de organisatie wordt het parcours zo goed mogelijk afgezet. Op die stukken waar geen af zetting is moet de grootst mogelijke voorzichtig heid bij het oversteken in acht worden genomen, met speciale aandacht voor de kinderen. De snelheid van de coureurs is zo hoog, dat u zich in de afstand kunt vergissen. Houdt ook uw huisdieren binnen of aan de lijn. E.H.B.O. Op het hele parcours zijn E.H.B.O.-posten aan wezig. Deze zijn speciaal geïnstrueerd hoe moet worden opgetreden. Als er dus valpartijen of an dere ongelukken gebeuren, blijf a.u.b. op de trottoirs achter de hekken. De E.H.B.O. is er om hier bij op te treden. Als om 11.00 uur het eerste startschot wordt ge geven zijn een flink aantal medewerkers al ver scheidene uren bezig geweest met de verkeersbe- veiliging en het afzetten van het parcours. Na af loop van de Komtoer zijn ze weer enige uren be zig met opruimen. Zonder deze mensen was het onmogelijk om de Komtoer te laten verrijdden. Begunstigers Door de geweldige steun van onze plaatselijke ondernemers en de middenstand is het mogelijk om u gratis van dit wielerspektakel te laten genie ten. Ter afwisseling ook nu weer een stratenloop, waarover u elders in dit blad meer kunt lezen. Programma 11.00 uur: Nieuwelingen 12.00 uur: Liefhebbers/Veteranen 14.15 uur: Junioren 15.45 uur: Amateurs 13.15 uur: Stratenloop teamloop Op de foto: Jaap de Groot, Gwen Borsboom en Wim van Gorsel aan de rand van het aangepaste pnvé-bad waar zwemschool ’Physique’ sinds 21 augustus zweminstructie geeft volgens een nieuwe, snelle methode. Gwen, Wim, Jaap en Yvonne (hier niet op de foto) staan voor kwaliteit; kleine groepen kinderen die juist in een klein bad de optimale aandacht krijgen. Over twee maanden zwemmen de eerste groepen kinderen af in Tilburg voor het A-diploma. Wim (fysiotherapeut) en Yvonne (zweminstructrice) zorgen daar in het bad van de academie voor lichamelijke opvoeding waar Gwen en Jaap zijn afgestudeerd, het vervolggedeelte van de zwemopleiding zodat daar ook voor het B-diploma afgezwommen kan worden. Voor het opgeven van uw kinderen: tel. 3459 of 013-33117. (foto: Chris van de Bijgaart). Zaterdag 30 september om 19.00 uur vindt de plechtige Jubileumviering plaats die uiteraard door ’Cresendo’ zelf muzikaal wordt opge luisterd. De verwachtingen daaromtrent zijn hooggespannen, want dirigent en leden hebben de afgelopen maanden uitstekend hun best ge daan om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Aansluitend aan deze viering begint om 20.30 uur de receptie in de zaal van Tapperij ’De Schouw’. Ook de harmonie komt hier haar mu zikale gelukwensen aanbieden. Jubileumboek Tijdens deze receptie worden de eerste exempla ren aangeboden van het jubileumboek dat op ini tiatief van de jubileumcommissie wordt uitge bracht en waarin de geschiedenis van ’Cresendo’ in woord en beeld herleeft. Het waardevolle do cument, dat door Tom Tacken en Martien Oer- 14e Jaargang - Nr. 588 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1