10JAAR WIJNDOMEIN 101FEESTK0 /^ÏJN>^OMEIN I 1375 Sonnevanck T.T.V. Moergestel Honkballer van sv Roef bij de besten van Nederland IN DEN KORENMAAIER ’P.V. Over Berg en Dal’ i 5? Schaatsclub ’De Vennen’ SV ROEF! Honkbal Softbal Peanut Luw PRUS VRIENDELUKE WIJNVAKMAnJ 1987/88 SAINT GENIES* 1987/88 D0MAINE OU MOULIN VAN ZELLERS PORT O PAGINA 7 MA 6 |MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1989 Moergestel, s Promotiewedstrijden softbal dames Afgelopen zondag begonnen de promotie wedstrijden voor ons softbalteam naar de lande lijke klasse. De eerste wedstrijd werd met een grote uitslag 6-18 verloren tegen St. Lodewijk uit Rotterdam. Deze dames hadden zo’n slagkracht. De honksla- gen vlogen de Roef!-dames om de oren. Het slag- Schaatsclub „De Vennen.” 8- 10 12- 5 4-28 9- 1 10- 3 4- 8 5- 18 6- 12 Schoolstraat 18 - Moergestel Telefoon 04243 - 1350 150 SPECIAALZAKEN IN NEDERLAND A.C. Cöteaux du Langue doc. Prachtige rode kwali- teitswijn uit de oudste wijngaarden van Frankrijk. Nu nóg voordeliger. geweld van Roef, bleef achterwege. St. Lodewijk won de tweede wedstrijd tegen Survivors uit Am sterdam met 4-3. Roef had nu nog een kans als de wedstrijd tegen Survivors gewonnen werd dan zou Roef! en St. Lodewijk overgaan naar de volgende ronde. De wedstrijd Roef. - Survivors was erg spannend en om te zien een schitterende wedstrijd voor het grote publiek. Roef kwam achter met 4-0. Roef, knokte terug met goed slagwerk en het veld zat potdicht, tot de stand 6-4 voor Roef Toen liep het finaal mis in de zes inning, het begon met en kele veldfouten, aan de zijde van Roefmet nog enkele honkslagen van de Survivors, kwam Roef achter met 12-6. We blijven in de hoofdklasse rayon. Volgend jaar misschien weer beter. We willen het publiek har telijk danken voor de aanwezigheid en de aan moediging. Volgend jaar zullen we ons best doen, om jullie weer te laten genieten. Wedstrijden zaterdag 16 sept.: Hb pup B 11.00 Roef - Mulo Hbl 14.00 Roef - Maassluis Sb asp 14.00 Jeka - Roef 15.30 Jeka - Roef. Zondag 17 sept.: Sb2 10.30 Starlights - Roef Uitslagen: Hbl Roef. - Gemert: Hb pup Roef - Red Sox: Hb asp Roef - Jeka: Sb asp Roef. - Jeka: Roef - Jeka: Sb2 Roef - Knuppelaars: Sbl Roef - St. Lodewijk: Roef - Survivors: Vin de Pays de Hauterive. Kwaliteit hoeft niet altijd duur te zijn. U koopt deze heerlijke rode wijn uit het warme zuiden van Frank rijk tijdelijk voor een extra lage prijs. Uitsluitend de artikelen met bieden wij aan met 10% feestkorting. De komende tijd zijn er voor de leden van de schaatsclub weer een aantal aktiviteiten gepland. Onderstaand volgt een kort overzicht. Opening Pellikaanhal Bij gelegenheid van de opening van de Pellikaan hal te Tilburg is er op zaterdag 16 september a.s. voor de jeugd t/m 12 jaar de gelegenheid om gra tis te gaan schaatsen. De mogelijkheid is daar toe van 12-14 uur in de kunstijsbaan Le Seten Broekstraat 30 te Tilburg. Schaatslessen voor de jeugd Er zijn nog mogelijkheden voor jeugdleden tot 13 jaar om schaatslessen te gaan volgen op de kunstijsbaan van Tilburg (zaterdag’s van 13 tot 14 uur) en Eindhoven (zaterdag’s van 18 tot 19 of van 19 tot 20 uur). Kosten 30,—. Opgave direct na het verschijnen van dit blad bij Sjef van de Meijdenberg, tel. 2647. Droogtraining In verband met de reeds vroeg invallende duis ternis is voor de komende twee donderdagavon den de aanvang van de droogtraining vervroegd van 8 uur naar 7 uur. Daarna verhuizen we naar de zaterdagmiddag. Ledenvergadering A.s. donderdag 14 september wordt om 20.30 uur de jaarlijkse algemene ledenvergadering ge houden in café ’t Stokske. Vergeet niet te komen. Wim Verhoeven Uitslag Houdeng 2-9-89 afstand 137 km oude duiven los om 10.00 uur. Eerste duif 12.04.04, laatste duif 13.57.03. L. v.d. Branden, 1, 3,10, 13, 15; L. Heeffer, 2; P. v. Herck, 4, 5, 23, 26; H. Schepens, 6, 7, 8, 9,11, 12, 19, 24, 25, 28, 29; W. de Laat, 14, 20, 22, 30; J. Oerlemans, 16,17,18, 27; A. Burgers, 21. Uitslag Houdeng 2-9-89 jonge duiven los om 10.00 uur. Eerste duif 11.54.55, laatste duif 14.56.08. W. de Laat, 1, 6, 22, 27; A. Burgers, 2, 8, 15, 19; P. van Herck, 3, 31; H. Schepens, 4, 12, 16, 17, 34; L. Heeffer, 5, 21, 25; J. van Drunen, 7, 9, 10, 18, 20, 23, 24, 29, 30, 32; L. v.d. Ven, 11, 13; J. Oerlemans, 14; A. Westgeest, 26, 28; A. Damen, 33. A.s. vrijdag inmanden voor St. Quentin. Informatie-ochtend dinsdag 19 sept. a.s. Kursus voor vrouwen die (weer) willen gaan werken Steeds meer vrouwen willen graag buitenshuis gaan werken. Daarom organiseert de Stichting Vrouw Werk een kursus ’Banen en Beroepen- oriëntie’ i.s.m. Sonnevanck. Deze kursus is speciaal voor vrouwen, die door de zorg voor opgroeiende kinderen jarenlang niet aan het arbeidsproces hebben deelgenomen en daarin verandering willen brengen. Dit door (weer) te gaan werken en/of een opleiding of kur sus te gaan volgen. In de kursus krijgt men o.a. informatie over be roepen, scholings- en opleidingsmogelijkheden, mogelijkheden van het arbeids- en beroepskeu- zeburo en over solliciteren. Verder wordt er een aantal bijeenkomsten besteed aan de meer persoonlijke aspecten: Wat kun je goed? - Wat doe je graag? - Waarom wil je werken? - Wat heb je er voor over? - Hoe organiseer je het in verband met de thuissituatie? De kursus bestaat uit 11 ochtenden. Er kunnen max. 12 vrouwen deelnemen. Er zijn geen leeftijds- en opleidingseisen. De kosten bedragen 30,—, voor de gehele kursus. Dinsdag 19 september a.s. om 10.00 uur is er een informatiebijeenkomst in het gebouw van Sonne vanck, George Perklaan 3 te Oisterwijk. Joost van de Meijdenberg is 14 jaar en sinds zijn 6e lid van Honk- en Softbalvereniging ’sv Roef!’. Naar aanleiding van zijn deelname aan het nationaal jeugdkamp 1989, waar de 50 beste jeugdspelers van Nederland bij elkaar waren, hield ik een interview met hem op het Roef-veld (letterlijk). Joost, hoe ben jij bij Roef! terecht gekomen? Indertijd was er een introductiedag van peanut- bal in sporthal ’de Vonder’. Ik ben daar toen met een vriendje naar toe gegaan en heb daar meege draaid. Dat vond ik zo leuk, dat ik sindsdien lid ben. Wat vind jij leuk aan honkbal? Het is een hele leuke en gezellige teamsport, je kunt het de hele dag doen en het is eens wat an ders dan gewoon voetbal of zo. Bij welk team speel jij en wat speel jij daar zoal? Ik speel nu bij de Honkbalaspiranten. Meestal moet ik pitchen of catchen en soms speel ik korte stop, maar eigenlijk vind ik alles wel leuk. In het rayonteam bijvoorbeeld ben ik verrevelder. Wat is dat, het rayonteam? Daarin staan de beste spelers van het rayon. Je wordt daarvoor opgegeven door je eigen trainer en kunt dan via rayontrainingen worden geselec teerd voor het rayonteam. Via dit rayonteam ben ik ook geselecteerd voor het nationaal jeugd kamp. Hoe lang duurde dat kamp en waar was dat? 4 dagen, van 25-07 t/m 28-07. Wat had jij je van dat kamp voorgesteld? Nou, ik dacht dat het heel gezellig zou zijn, dat Het tafeltennisseizoen draait al weer enkele we ken, d.w.z. de trainingen. Waarschijnlijk is nog niet iedereen terug van vakantie, want de op komst is nog niet zo groot. Of ligt het aan het mooie weer? Inmiddels hebben er zich een paar nieuwe leden aangemeld, maar we kunnen er best nog meer plaatsen. Naar onze mening zijn er echt nog wel Moer- gestelse dames en heren die kunnen tafeltennis sen of interesse hebben in die sport. Aarzel dus niet en kom eens een kijkje nemen op de maan dagavond in D’n Donk in de Bosstraat. Voor in lichtingen kunt u ook nr. 3365 bellen. Leden vergeet niet in de algemene ledenvergade ring op 18 september a.s. Na afloop van de ver gadering is er nog voldoende gelegenheid om een balletje te slaan. we veel lol zouden hebben en dat je er veel kon leren natuurlijk. Wat hield dat kamp eigenlijk in? Trainen. We kregen training van hele goede (ex)honkballers bijvoorbeeld Charles Urbanus en Peter van Dalen. Hoe zagen de dagen eruit? Allemaal hetzelfde en allemaal even vermoeiend. We moesten om 8.00 uur al ontbijten. Om 8 uur begon de warming-up van een Vi uur, waarna we de geleerde dingen van de dag ervoor gingen her halen. Daarna ging je met je eigen coach mee voor specifieke training (training van bepaalde posities) plus training waarvoor je geselecteerd was, pitchertraining in mijn geval. Ze hebben zelfs mijn pitchsnelheid gemeten. Hoeveel was die? 98 km/h (trots lachend, maar daarna meteen weer de bescheiden Joost door te zeggen dat er jongens waren die nog harder pitchten). Heb je er veel geleerd? Ja, vooral het staan. Dat was eigenlijk ook het enigste, dat ik er veel geleerd heb. Maar omdat ik de enigste van Roef was (geen vriendje of zo), hoeft het van mij geen tweede keer meer, zo’n kamp (met een lach). Ze noemden mij geen Joost, maar ’Roef Zoef (flauw hè). Echt gezel lig vond ik het niet. Dus gezelligheid vind je wel belangrijk? Ja, daarom ben en blijf ik ook bij Roef!, omdat het er erg gezellig is. En tegen andere kinderen wil ik nog zeggen dat Honkbal de leukste sport is die er is. Eh Joost, roepen een paar (honkbal)vriendjes, ga je nou eindelijk mee? (ze hebben na de trai ning op hem gewacht). Hoopvol naar mij kij kend zeg ik dat ik nu wel voldoende weet, en weg zijn ze. Wffwrw- De Port voor echte genieters. In ruby, tawny en white. Bij elke fles een fraai portglas gratis. j van f. 14,95 voor FLORYNJONGE GENEVER 1 Ha fijn, de bekende borrel uit aflftJF 1 degree FLORYN CITROEN BRANDEWIJN Nederlands meest QC gedronken I Vv citroentje.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7