Concert Volendams Operakoor Sonnevanck Bibliotheeknieuws voor kinderen. Lubbers start in de toekomst Drumfanfare Moergestel I$paar gedurende 10 weken voor een gratis boodschappenpakket Kursussen ’Atelier de Oude Werkplaats’ Gilde St. Joris Vrijdag 6 oktober 20.30 uur in de kerk te Moergestel. Foto’s in opdracht van 'Moergestel- Nieuws’ gemaakt zijn foto's van Chris van de Bijgaart Fotografie )- Rectificatie Voorverkoop van plaatskaarten: Wijndomein ’In den Korenmaaier’ Pryma Discount Denissen SparMart H. Tromp Rabobank Moergestel Groentehal Crisje Riet Janssen, Pr. Margrietstraat 17 fl| 51 ■MBMNi I i tr I PAGINA 7 NA 6 ’Circus in de Openbare Bibliotheek.’ 95 ijs □r SRAR Aartmelden: Sonnevanck, George Perklaan 3 te Oisterwijk, telefoon: 04242-82491. ier- >nd Minister President Lubbers wachtte tot het voor laatste weekeinde voor de verkiezingen van 6 sep tember alvorens zelf in de ring te stappen. Voor zijn officiële start van de campagne vond hij een in )e b- J ixe Dor Bij an- 80 tel. !- f !- n; •ie 28 lo. op n. •P- rk- ost u a- a ile ol id. 00 JS. 13- s. 3- passende locatie: het nieuwe ’Huis van de toe komst’ op het terrein van Autotron Rosmalen. De premier overhandigde er arbeidscontracten aan drie jonge mensen die zojuist in de snel groei ende tak van dienstverlening toerisme een baan gevonden hebben. De bedenker van het ’Huis van de toekomst’, drs. Chriet Titulaer en de architect, Cees Dam, lieten hem de nieuwste toeristische attractie zien die veel publiek trekt uit binnen- en buitenland. ZIJDESCHILDEREN BASISKURSUS: In deze kursus leert U de technieken van kleur- mengen, schilderen, stoppen en fixeren op zijde. Je werkt op een eenvoudig spanraam en zo ko men dan o.a. de volgende werkstukken tot stand: broches, kussentjes, sjaals, schilderijen enz. Kursustijd: Maandagochtend 9.30-11.30 uur, Dinsdagochtend 9.30-11.30 uur. Kosten: 115,- voor 6 lessen, incl. materiaal. Afhankelijk van de kursus zal er ten hoogste met 8 tot 10 mensen aan deel genomen worden zodat sukses en gezelligheid hand in hand gaan. Voor meer informatie of aanmeldingen: Betty Nagel, St. Jansplein 1, Tel: 2103 Het kursusjaar is weer gestart. Veel kursussen draaien al weer. Binnenkort volgen de overigen. Voor onderstaande aktiviteiten kunt u zich nog opgeven: Eenvoudige administratie voor 50 Zaken veranderen naarmate men ouder wordt. Bereikt U de pensioengerechtigde leeftijd of komt Uw partner te overlijden, dan gaat Uw in komen vaak achteruit. U moet toch uit zien te komen met minder geld. Het is goed op die veranderingen voorbereid te zijn. Deze kursus wil U hierbij behulpzaam zijn. Op eenvoudige wijze komen soms vrij ingewikkelde zaken op administratief gebied aan de orde. Bo vendien krijgt U aHerlei praktisch informatie over regelingen die van belang zijn als U een dagje ou der wordt. AlsU - aktief wilt zijn en/of - zelfstandig wilt blijven - Uw eigen zaakjes wilt regelen - bij de tijd wil blijven - Uw kennis wil vergroten is dat een goede reden om in te schrijven. De kursisten kunnen bepalen wat aan de orde komt. Om U een idee te geven zijn hier enkele onder werpen: - bank- en giroverkeer, afschrijvingen, etc.; - maandelijkse inkomsten/uitgaven; - onvoorziene uitgaven; - A.O.W. en A.B.W., ziekenfonds, A.W.B.Z., sociale zaken; - verzekeringen, onder- of oververzekerd; - belastingen: aftrekposten, bezwaarschrift, ver zoek om kwijtschelding; - gemeentelijke belastingen: verzoek om ver mindering; - huursubsidie en woningaanpassingen; Vanaf maandag 18 september gaan de kreatieve kursussen weer van start. Wanneer je niet in de gelegenheid bent geweest om op de ’open dag’ wat informatie te krijgen en toch interesse hebt, volgt hier het definitieve kur- susaanbod: BLOEMSCHIKKEN ALGEMEEN: In deze kursus verwerkt men bloemen van een eenvoudig tafelstukje tot een leuke voorwerp ver siering. Kursustijd: Dinsdagmiddag van 14.00-16.00 uur één keer per 14 dagen. Kosten: 65,- voor 6 lessen, incl. oasis en draad. KALLIGRAFEREN (schoonschrijven) voor beginners en gevorderden. In deze kursus kan men een mooi handschrift aanleren. Diverse handschriften worden behan deld, van zeer eenvoudig tot het meer ingewik kelde handschrift zoals het Gotische. Ook wordt ruime aandacht geschonken aan versieringen, en toegepast bij o.a. hoofdletters (oorkonde, menu of kerstkaart, uitnodiging, enz.). Kursustijd: Dinsdagavond van 19.00-21.15 uur. Kosten: 150,- voor 10 lessen inclusief materiaal. KANTKLOSSEN voor beginners en gevor derden: Aan de hand van eenvoudige patronen leert men de grondbeginselen van het kantklossen. Kent men de basisslagen en enkele variaties daar op, dan kan men de kursus voor gevorderden volgen. Kursustijd: Woensdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur één keer per 3 weken. Kosten: 120,- voor 10 lessen voor beginners incl. ma teriaal. FANTASIEPOPPEN MAKEN: Er wordt gewerkt met zelfhardende klei. De techniek wordt volledig aangeleerd en door de kursist zelf uitgewerkt met ieder zijn eigen fan tasie en vormen. Ook komt het beschilderen ruimschoots aan bod, waarna de afwerking behandeld wordt. Kursustijd: Maandagavond-Woensdagavond- Donderdagavond van 19.30-22.30 uur. Donderdagochtend van 9.00-12.00 uur. Kosten: 80,- voor 2 lessen. ENGELS CONVERSATIE voor beginners: Het gaat in deze kursus vooral om U vertrouwd en verstaanbaar te maken met de Engelse taal. Aan de hand van een eenvoudig boekje en onder leiding van een gediplomeerde docent leert U on gedwongen goed Engels lezen en vooral spreken, temeer omdat aan deze kursus nooit meer dan 8 personen deelnemen zodat iedereen vaak aan bod komt. Kursustijd: Vrijdagavond 19.00-12.00 uur. Kosten: 130,- voor 12 lessen, incl. boeken. ENGELS CONVERSATIE voor gevorderden: In deze kursus wordt wat verder ingegaan op de materie, er wordt hier als leidraad het kursus- boek voor volwassenen educatie gehanteerd. Hoewel conversatie ook hier weer centraal staat, wordt hier nog wat schrijfwerk aan toegevoegd, en een beetje huiswerk kan dan ook geen kwaad. Kursustijd: Maandagmiddag van 14.00-16.00 uur. Kosten: 130,- voor 12 lessen, exclusief boeken. Het was een druk weekend voor onze vereniging, liefst 2 optredens op het programma. Zaterdag 2 september stond het jaarlijks optre den in de Efteling gepland, daar waren we te gast bij Drumfanfare Beatrix. Vooral de jongere leden hebben er lang naar uit gekeken. Terecht, heel de dag in de Efteling zijn, afgeslo ten door een optreden om 4 uur, is natuurlijk heel aantrekkelijk. Wat betreft de show: die liep als een trein. De intensieve training voor het optreden in Frankrijk bleek ook in de Efteling zijn vruchten af te werpen. Jammer was aHeen dat de ene bui van die dag uit gerekend tijdens onze show viel. Ondanks de gladde battons en bedruppelde mu- ziekpapier werd de show heel goed ontvangen. De kleurrijke uniformen, de matroosjes, de co lor guards, de majoretten en band wisten de ju ry zo te imponeren dat ze voor het showgedeelte van Drumfanfare Moergestel het hoogst aantal punten gaf. Dankzij de medewerking van verschillende ou ders kwam onze jeugd weer veilig aan in Moer gestel. Zondag de dag van het Festival van Drumfanfare Gracia te Eindhoven. Daar sloten wij als laatste in de rij van optredens. Ging het in de Efteling prima, in Eindhoven werd er nog een schepje bovenop gedaan. Veel komplimenten van toeschouwers vielen er te be luisteren, en zonder anderen tekort te doen, krij gen onze majoretten een extra pluim, zo perfect ging het hen af. Dit was ons laatste optreden van dit seizoen. We gaan in de wintermaanden hard oefenen, volgend jaar komt er een groots festival in Moergestel t.g.v. ons 25 jarig bestaan. Misschien voor U of voor uw kinderen een reden om eens te komen kijken in Den Donk. Elke dinsdagavond zijn daar onze repetities. Graag willen we mensen opleiden als blazer, majoret, color guard of matroosje. In het artikel van vorige week in Moergestel Nieuws waren enkele punten niet goed weerge geven o.a.: De schutters van het viertal waren: P. Moorman; P. Bijsterveld; Th. Roosen; P. Kouwenberg. De puntenverdeling van de Piramide- verschieting in Oostelbeers moet zijn: Gilde St. Joris Oostelbeers219 punten Gilde St. Joris Moergestel216 punten Gilde St. Catharina Moergestel205 punten I0ERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1989 - 65 pas en seniorenpas; - erfenis en schenkingen; - testament. Lezen en schrijven Voor mannen en vrouwen die beter willen leren lezen en schrijven. In Oisterwijk en omstreken zijn veel volwassenen die opnieuw aan hun taal beginnen. Daar zijn al lerlei redenen voor. Waarom zou U het niet opnieuw proberen? Een mens is nooit te oud om te leren! Na een eerste gesprek wordt U in één van onze nivo groepen in gedeeld. We hebben laag en hoog nivo groepen, eerste en tweede jaars groepen. In Oisterwijk en Hilvarenbeek starten we weer met een eerste jaars groep. Kent U mensen met lees- en schrijfproblemen in Uw omgeving? Maak ze erop attent! Praktisch rekenen Voor iedereen die beter wil leren rekenen om zelf de dagelijkse rekenproblemen op te kunnen lossen. Misschien bent U wat vroeger van school gegaan, lang ziek geweest of had U gewoon geen zin in re kenen. Dan hebt U nu de kans om dat rekenen (weer) te kunnen leren. Denk maar eens aan omgaan met geld, doen van betalingen, vergelijken waar iets goedkoper is, werken met maten en gewichten, etc. Waarom zou U het niet nog eens proberen en op een niet-schoolse manier gaan rekenen waar echt iets aan heeft. De bibliotheek heeft 5 september t/m 3 oktober een tentoonsteHing ingericht over het circus. Weten juUie dat het circus al heel lang bestaat? Vroeger waren er veel meer circussen dan nu. Ze trokken rond, of hadden een vaste plaats in een tent of een gebouw. Een Engelsman is met het eerste circus begon nen. Hij ontdekte dat paarden het mooiste kun nen draven in een ronde cirkel. Deze cirkel bestaat nog steeds en wordt piste genoemd. In een circus treden aHerlei artiesten op, zoals jongleurs, acrobaten, koorddansers en clowns. Ook veel verschillende dieren vertonen hun kunsten. Je ziet soms: geiten, paarden en ezels, ganzen en varkens, maar ook honden, apen, dui ven en poezen. Vaak treden er wilde dieren in een circus op. Denk maar aan de leeuwen, tij gers, panters, beren en olifanten. Circusmensen werken veel en hard. Ze moeten iedere dag met de dieren oefenen en optreden. Na het optreden wordt de circustent snel afge broken. Mensen en dieren reizen verder naar de volgende plaats. Er zijn veel boeken geschreven over het circusle ven zoals: - Brammert en Tissie en het circus, geschreven door Gabrielle Vincent. Dit is een prentenboek voor kinderen vanaf 4 jaar. - Circus grote meneer, geschreven door Burny Bos. Een voorleesboek voor kinderen vanaf ca. 5 jaar. Zelf lezen vanaf 8 jaar. - Het circusmeisje, geschreven door L. Bojun- ga Nunes. Vanaf 11 jaar kun je dit lezen. Deze boeken en nog vele andere ’circusboeken’ kun je komen lenen in de Openbare Bibliotheek. I Zo spaart u mee: I Vanaf maandag 4 september t/m zaterdag 11 no- I vember ontvangt u bij aankoop van iedere I 25,— aan boodschappen een gratis pakketze- I gel aan de kassa. I Om in bezit te komen van zo’n geweldig en gra ns boodschappenpakket, hoeft u niets anders te ten dan tijdens onze aktieperiode de gratis pak- ketzegels op de spaarkaart te plakken, die u in de bus heeft gekregen. Wij hebben reeds 4 zegels voorgedrukt, zodat u in plaats van 32, nog maar 28 pakketzegels hoeft te sparen. Win een radio-cassetterecorder of magnetronoven! Naast de zeer interessante spaaraktie voor ’n gra tis boodschappenpakket, kunt u ook nog eens gratis deelnemen aan onze prijsvraag. U maakt dan de slagzin, die afgedrukt staat op de spaar kaart af met maximaal 10 woorden en levert de ze duidelijk ingevuld met naam en adres in bij uw supermarkt. De twee origineelste inzendingen worden in uw supermarkt beloond met: le prijs: Samsung magnetronoven t.w.v. 399,—. 2e prijs: Akai radio-cassetterecorder t.w.v. 199,—. Spaarkaart met prijsvraag kunt u inleveren t/m 18 november 1989. Heeft u geen spaarkaart ont vangen, kom er dan een halen in de winkel. U doet ongemerkt mee aan onze milieu-aktie Door te sparen voor het gratis boodschappenpak ket ter waarde van 40,doet u automatisch mee aan onze milieu-aktie. Voor elk pakket dat door onze klanten bij elkaar wordt gespaard wordt door ons 1 gulden afgestaan aan het milieu. Wij hopen op deze manier 100.000,— bij el kaar te sparen voor de aanplant van een bos. Vanzelfsprekend houden wij u op de hoogte van de stand van zaken via onze weekfolder en de me dia. Spaart u mee? Dan spaart u voor twee! Tijdens onze 10 weken durende aktie vindt u op onze voorpagina wekelijks twee aktie- aanbiedingen. Deze weekknaHers aHéén al maken het de moeite waard om onze supermarkt te be zoeken. Pak mee dit extra voordeel en haal ge woon méér voor je gulden! i I - Wfr» Ml B

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7