THE SPIKES' BIERFEESTEN Dag over het gezin DISCO m.m.v Jan en Ben Over dopen gesproken! Opera Nabucco in het natuurtheater van Oisterwijk. Moergestelse Playback Cursussen Dekanale Vereniging Oisterwijk I PRIMA VERING en de SCHOKBREKERS' Het Volendams Operakoor -S. !L- SU 5 5 Extra Voorstelling Zaal open: 20.00 uur Iedere zondagavond Zaterdag 7 oktober: Zaterdag 4 november: Zaterdag 23 september: rr r i rr r I '4 O Sport-Overdag Moergestel r r r~ f rr r j rr Zr Li «*»•••- - r Sr 1 PAGINA 5 NA 4 persoon(en) Commissie Moergestelse Playback HILD 1 MOERGESTEL V.*. ‘j Tot ziens in den Draai...! Ik beschik zelf of een bandje/plaatje. Ik (wij) willen aangekondigd worden als Ook dit seizoen worden door de Dekanale Ver eniging Oisterwijk enkele cursussen en bijeen komsten georganiseerd. Op 26 september kunnen zij, die zich in de pa rochies inzetten voor de avondwake, bijeenko men voor het uitwisselen van ervaringen en voor org. ’De Durdraaiers’ Door het uitwisselen van gedachten en ervarin gen blijkt dat er veel is wat hen samenbindt, waarbij ook de waarde van het gezin voor de maatschappij een plaats krijgt. Drs. H.E.M. van Berckel, organisatiepsycholo gie, zal spreken over ’psychologische aspekten van de opvoeding’. Na de lunch zal in werk groepjes verder worden ingegaan op konkrete thema’s die daarmee verband houden. Na een evaluatie wordt de dag om 16.30 u afgesloten. Voor kinderen is er een op de leeftijd afgestemd programma. Het programma begint om 11.45 u. Het is mo gelijk om 11.00 u een H. Mis in het konferentie- oord bij te wonen. Kosten: 25, - per volwassene. Kinderen tot 6 jaar gratis, oudere kinderen ƒ5,-. De kosten voor een gezin zijn maximaal 65, - Informatie en opgave: Fam. Graas, Harp 51, 3068 HM Rotterdam. Konferentieoord Zonnewende is opgericht door Stichting Soka (Sociaal Kulturele Aktiviteiten) met als doel er aktiviteiten te organiseren die zo wel het kulturele als het maatschappelijke leven raken. Zonnewende wil daardoor kennis en inzicht bie den bij het zoeken van bruikbare oplossingen voor eigentijdse problemen. De beleving van het geloof is daarvan niet los te zien: vandaar dat er naast de andere aktiviteiten regelmatig geloofskursussen en bezinningsdagen georganiseerd worden. De aktiviteiten met een godsdienstige inhoud zijn toevertrouwd aan de Prelatuur van het Opus Dei, een instelling van de R.K. Kerk. Doel van het Opus Dei is vorming en steun te geven opdat men aan de roeping van de leek tot heiligheid en apostelaat kan beant woorden. het stellen van vragen aan deskundigen. Voor hen die zich in de parochies inzetten voor de voorbereiding van het vormsel is een dergelij ke bijeenkomst gepland op 2 oktober a.s. Oud-cursisten van de toerustingscursussen kun nen op 6 november a.s. onder deskundige leiding spreken over hun ervaringen. In een viertal bij eenkomsten, beginnend op 9 oktober, wordt aan belangstellenden voor het ’conciliair proces’ de mogelijkheid geboden zich nader te verdiepen in deze materie. Begeleider is de heer Jos Dekkers van het Diocesaan Centrum. Informaties over deze bijeenkomsten en cursus sen worden gegeven op de telefoonnummers 04242-83667 en 04117-2666. Nu reeds worden belangstellenden attent ge maakt op de dekanale pastorale dag op 28 okto ber a.s. Houdt die dag vrij. Alle bijeenkomsten worden gehouden in de Levenskerk te Oister wijk. rr~ f- Op zondag 24 september a.s. zal er in Konferen tieoord Zonnewende, Tilburgseweg 54 in Moer gestel, een dag voor het gezin zijn waar echtparen, evenals hun kinderen, volop gelegen heid vinden elkaar in ongedwongen samenzijn ontmoeten. Een pasgeboren baby, nog vol huidsmeer op de moederbuik en een navelstreng die het nog hèèl even lichamelijk bindt: moeder en kind. Daarvan getuige zijn is iets dat je nooit meer ver geet. Geboorte boeit altijd weer opnieuw, het maakt je stil. Altijd weer voelen mensen zich aan geraakt door iets wat ze ’groter dan zichzelf noemen. Een kind, nieuw geboren, vertrouwd voor de moeder en de vader en tegelijkertijd nog vreemd, nog ongekend. Het zal ons voortaan tot zorg zijn. Het deelt onze wereld, ons lief en leed. Het gaat een eigen weg, genoemd met een eigen naam. Een kind van mensen komt altijd in een grote kring terecht: gezin, familie, vrienden, de buurt, de grotere samenleving. En al die mensen en groepen staan ergens voor, geloven ergens in. Ook de kerk kan zo’n groep zijn waar een kind bij kan horen. Zoals de ouders aanvankelijk alle keuzen voor hun kind maken, zo kunnen ze ook voor die gemeenschap kiezen. Een keuze die ken baar gemaakt wordt door de vraag naar het doop sel. De laatste vijftig jaren is er veel gebeurd bin nen en buiten de kerk. En misschien is het niet meer zo vanzelfsprekend dat je je kind laat do pen. Maar toch... Dopen is het opnemen in de geloofsgemeen schap, het erbij horen bij zoveel andere katholie ken. Dus waarom zou je dat alleen willen doen? Over dopen kun je praten, dat gaan we dan ook doen. Ouders worden uitgenodigd om als voorberei ding op de gezamenlijke doopviering, twee avon den te komen praten over dopen. Op deze avon den wordt gesproken over o.a. de doopmotieven, de doopsymbolen, de doopgeschiedenis en de doopviering. Het is de bedoeling dat alle ouders die hun kindje willen laten dopen, deze avonden bijwonen. El ke eerste en derde zondagmiddag van de maand steeds om 14.00 uur worden er in onze kerk maximaal 4 kinderen gedoopt. Wilt u uw kindje laten dopen, neem dan kontakt op met de pastor. Ergens komt een kind vandaan van ver van buiten zonder naam. Het is nog van niemand, spreekt geen woord, heeft van de dood nog nooit gehoord. Het huilt nog van geboortepijn, en weet niet wie het ooit zal zijn. Dan roepen mensen, jij, jij, jij, woon hier bij ons, woon hier bij mij. De wereld wordt een huis voor jou, en liefde maakt een mens van jou. H. Oosterhuis Namens de werkgroep doopkatechese Marianne v.d. Meijdenberg-Holtmaat Jeanne Ketelaars-v.d. Ven Jacqueline v.d. Bosch-Rijnen Marjan Denissen-van Daelten Een van de meest ambitieuze ondernemingen die de Nederlandse muziekwereld de laatste jaren heeft gekend, vond plaats in september 1976. Toen stapten zo’n 120 zangers en zangeressen in het vliegtuig dat hen van Schiphol naar de Oostenrijkse hoofdstad Wenen zou brengen. Een vliegreis van twee uur om een unieke plaatopna me te maken, te weten: ’Volendam in Wenen’. Een kostbare onderneming, waaraan men zich al leen maar waagt, als men overtuigd is van de kwaliteit van het resultaat en de verkoopbaarheid daarvan. Welnu, Ariola had die overtuiging en werd daar in niet beschaamd: het Volendams Opera Koor bevestigde haar reputatie: ’Volendam in Wenen’ getuigt van grote klasse. Het gevolg was dan ook dat deze elpee binnen een maand met goud werd bekroond. Reden genoeg om het koor haar tweede elpee te laten opnemen in Israël. Stel u voor, 120 Volen- damse zangers en zangeressen, gestoken in het traditonele Volendamse kostuur, vliegen naar Is raël om daar een elpee te vullen met populaire klassieke stukken als het ’Hawa Nagila, ’Hatik- vah’, ’The Holy City’, ’Yerushala’ in Shel Za- hav’, ’Land of Hope and Glory’, enz. Ook deze elpee bereikte tot op heden voortreffelijke ver koopcijfers. Toen werd in 1980 het plan geboren om met wereldberoemde solisten uit de Ariola stal, Rudolf Schock en Rena te Holm, een plaat te gaan opnemen met romantische Duitse opera muziek en volksliederen van het beste soort. Het is een juweel van een elpee geworden, die het koor niet alleen op en langs de veelbezongen Rhein bracht, maar ook in Koblenz, Rüdesheim, Rhens, Keulen, enz. Het Volendams Opera Koor werd opgericht in maart 1951. Het koor is doorgaans samengesteld Op zaterdag 21 oktober 1989 is het weer zover, dan zal er voor de 7e maal gestreden worden om de titel Beste Playbacker(ster) van Moergestel. Iedereen kan hieraan deelnemen, jong of oud, groot of klein, in je eentje of met een groep. Velen kennen de gang van zaken al van afgelopen jaren en hebben dit als zeer gezellig ervaren. Mocht je geïnteresseerd zijn, dan kun je je opge ven met inlevering van onderstaande strook op de volgende adressen. Marcel Oerlemans, Pater Helmerplein 22, Moer gestel Helmuth Habraken, Oisterwijkseweg 51, Moer gestel Vul in: Ik wil deelnemen met Mijn (ons) nummer zal zijn Op dinsdag 19 september a.s. beginnen we met sport-overdag aktiviteiten in sportzaal de Von der. In de komende weken volgt hierover meer informatie. Deze week gaat het over het programma. Voor de eerste maand ziet het programma (dat overigens in overleg met de deelnemers kan wor den veranderd) er zo uit: Dinsdag 19 september - Warming Up - Gevarieerde grondoefeningen - Lichte loopvormen - Ter afsluiting een balspel en rekoefeningen Dinsdag 26 september - Warming up - Badminton - Ter afsluiting rekoefeningen voor de meest ge bruikte spieren Dinsdag 3 oktober - Warming-’’ - Oefening met drietallen waarbij je een halve minuut moet werken en een minuut rust, ter bevordering van de algehele condititie - tot slot doen we een spel om tot rust te komen Dinsdag 10 oktober - Warming up - Spel-circuit, waarbij iedereen zich naar eigen kunnen kan uideven. Tijd: 10.15 uur tot 11.15 uur. Heeft u dus overdag een uurtje vrij? Kom gezel lig sporten. U hoeft geen lid te worden. Vante- voren opgeven is voor ons wel prettig om te we ten op hoeveel mensen we kunnen rekenen. Meer informatie bij Peter Wolfs, tel. 2210, en Corke Kolen, tel. 1235. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1989 uit 125 mannen en vrouwen die het zingen tot hun grootste hobby hebben gemaakt. Het koor kreeg voor het eerst landelijke bekendheid toen de fameuze tenor Tito Schipa aan het eind van de vijftiger jaren zijn afscheidstoemooi begon in Vo lendam en door het koor werd ingehaald op een echte Volendamse botter. Doordat foto’s hiervan de wereldpers haalden, kwamen er uitnodigingen uit o.a. Amerika, En geland en Denemarken, waaraan echter geen ge volg werd gegeven, doordat vanwege de hoge kosten een gedeelte van het koor werd gevraagd. Maar toen al had dit homogene gezelschap het motto: ’Allemaal of niemand’. In de loop der jaren zijn er in Volendam vele con certen gegeven, bijna altijd met solisten van grote internationale faam, zoals Antonio Salvarezza, Gaetano Bardini, Ugo Trama, Leonard Mroz, Christine Deutekom en vele anderen. In binnen- en buitenland is het Volendams Opera Koor zo’n 630 keer opgetreden. Per jaar ontvangt het koor zo’n 60 a 70 uitnodigingen waarvan maar een klein gedeelte kan worden aangenomen. Het repetitie- en concertschema dat strikt wordt aan gehouden laat niet meer dan circa vijftien optre dens en concerten per jaar toe. In mei van het vo rig jaar maakte het Volendams Opera Koor een 10-daagse reis naar Hongarije, waar in o.m. Bu dapest een viertal concerten werden gegeven. In de prachtige Mathiaskerk werd een uitvoering van de Krönungsmesse gegeven. De vele kelen blijven in vorm. Dat tonen de el- pee’s ’Volendam in Wenen’, ’Volendam in Is raël’ en ’Volendam op reis langs de Rijn’ ook duidelijk aan. Voor wat betreft de kaartverkoop nog even het volgende: deze week komen publikaties over het concert in de regionale kranten. Wilt u bij dit exclusieve concert verzekerd zijn van een plaatskaartje koop dan nu de toegangs kaart op de bekende adressen (zie advertentie op pagina 7 t'* X r- f- T r f Zondagmiddag 10 september a.s. (14.30 uur) De Osse Operavereniging brengt een extra voor stelling van de opera Nabucco in het natuurthea ter van Oisterwijk. Bij slecht weer gaat de voorstelling ook door, maar dan in kultureel centrum de Kunstkring in Oisterwijk (nabij het station). Bij twijfel is er een informatielijn geopend (04242-83225). Voorverkoop tegen gereduceerde prijzen bij de V. V. V. Oisterwijk, en in het Natuurtheater, Te lefonische reserveringen zijn mogelijk door U te wenden tot de exploitant van het natuurtheater (C. Marse) 04242-84663 of 83225 of 85851. 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5