8.25 2.65 3.00 8 SLAGERIJ KETELAARS B.V. De natuur is hofleverancier 1 'I Disco-Bar geopend in Diessen f K.P. J.-nieuws Conciliair Proces Danskursus 55 Toer mee 1989 E.H.B.O. - nieuws Fotogroep Nu ook studiehulp voor basisschool Gevraagd: Zangers en zangeressen. Moergestel llïlo STULMEUBELEN W0RSTEBR00D MAGER HACHEE- OF SOEPVLEES 500 gram RUNDERROOKVLEES LEVERKAAS 1 (1(1 JEEIGENZELF- SLACHTENDE SLAGER ts U bent van harte welkom. Ruime parkeergelegenheid t.o. onze zaak. Kindernevendienst De natuur is de gulle gever, al duurt het soms eeuwen voordat hout dat gloedvolle meubelmateriaal wordt dat u zo bewondert en waarmee u zich stijlvol en karaktervol omringt. Maar de natuur is ook grillig, daarom moet er een uiterst zorgvuldige se lectie plaatsvinden. Elke plank is een meu- belmakerskeuze. Wij zijn dat aan ons ni veau verplicht... BISSCHOP ZWIJ5EN5TIW 72 TILBURG 013421666 100 gramI lUU Touwtrektoernooi 1989 Een goed begin is het halve werk. Donderdag 7 september aanstaande gaat het E.H.B.O.-seizoen weer van start. Onze kade rinstructeur Wil van Rooy zal dan aandacht besteden aan ademhaling en stoornissen. IA i(H 1 IINA2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1989 PAGINA 3 en It I 3t- jn I er 'R Jeugd Heren JS Woonplaats: Telefoon: Gem. leeftijd: Dames mogen begroeten zodat we weer met goede moed van start kunnen gaan. Op zondag 10 september is er in de mis van half 12 kindernevendienst voor groep 4. Deze nevendienst zal worden verzorgd door Mw P. v. Nuenen en Dhr. F. Burgers. Ondanks het slechte weer mag de Toer Mee toch nog succesvol genoemd worden. 300 Deelnemers hebben de mooie tocht gereden. Het aantal deelnemers was dus lager dan andere jaren. Maar mede door de vele gulle sponsors is er toch het mooie bedrag binnengekomen van ruim ƒ10.600,-. Theo Raaymakers heeft dit alles van dichtbij kunnen meemaken en meebeleven. Het binnen gekomen bruto bedrag is na aftrek van de on kosten weer bestemd voor zijn project in India nl. de opvang van dak- en thuisloze kinderen. Onze oprecht hartelijke dank aan alle deelnemers (met hun natte pak); aan de gulle sponsors; aan alle medewerkenden (achter de schermen en in de regen!) en aan het Gemeentebestuur voor hun spontane hulp. Het aantal erwten in de pot was 1564. De twee winnars zijn: Peter van lersel, Berkel Enschot, en Dirk van lersel, Moergestel. De volgende week worden de winnaars van de Toer Mee bekend gemaakt. Werkgroep M.O.V. (met eigen gehakt) 6stuks... Weekaanbiedingen van 7 tot 13 september 100 gram UIT EIGEN WORSTKEUKEN T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' Op woensdag 13 september a.s. gaat de danskur sus voor het nieuwe seizoen van start. Onder lei ding van dansschool ’Nico Kuijper’ zal deze plaats vinden in ’Den Boogaard’. De danslessen zijn om de twee weken en wel van 1.30 uur tot 2.30 uur. Na afloop van de les is er nog gelegenheid voor vrij dansen. Deze mogelijk heid bestaat er ook op de Woensdag als er geen les gegeven wordt. De kursus is zowel voor beginners als gevorder den. Nog steeds bestaat er de mogelijkheid (de gene die zich nog niet hebben opgegeven) om aan deze kursus deel te nemen. Alle personen van 55 jaar en ouder zijn van har te welkom. Men kan zonder enige verplichtingen gerust eens een kijkje komen nemen. Voor meer informatie kan men te allen tijde kon tact opnemen met Mevr. Heijkants- van Elderen. Rootven 16 tel: 1513. KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Samen met studio ’Stemsleutel’ start de Streek- muziekschool een cursus om te komen tot reali satie van de musical ’Down in the Valley’, componist Kurt Weill. Deelname vereist een goede stem, een goede uit spraak van de engelse taal en ervaring in het om gaan met muziek. Geïnteresseerd en nog geen 25 jaar? Meldt je dan vóór 12 september aan voor de au ditie die op zaterdag 16 september gehouden wordt in de Streekmuziekschool. Tel: 04242-82753. De jeugd vanaf 18 jaar heeft er weer ’n nieuwe uitgaansplek bij: Disco-Bar ’Double Deuce’ in Dies sen. Eigenaar is de nog jonge Moergestel naar Robert van den Aker (zoon van de Ton en Sien van den Aker, uitbaters van ’t Tunneke). Hij heeft gekozen voor een disco-bar, waarin, naast gelegen heid tot dansen op zowel hedendaagse muziek als gouwe-ouwe, ook hoekjes zijn ingeruimd waar men gezellig met elkaar wat kan keuvelen. Afgelopen vrijdag opende Robert de deuren en was het een komen en gaan van belangstellenden die ’n kijkje kwamen nemen en hem sukses wensen. We sluiten ons graag daarbij aan en wensen Robert van harte sukses toe/(foto: Chris van de Bijgaart). Het Bureau voor Onderwijs en Onderzoek (BOO) in Moergestel gaat zich vanaf dit school jaar ook bezig houden met het onderzoek en de begeleiding van leerlingen in het basisonderwijs. Ondanks de aanhoudende zorg waarmee de ba sisschool haar leerlingen omringt, worstelen nog (te) veel leerlingen met schoolproblemen. Extra inzet en begeleiding kan soms net dat zetje in de rug zijn dat een leerling nodig heeft om op een voldoende niveau te kunnen functioneren. Problemen die leerlingen in het voortgezet onder wijs (met name in het eerste leerjaar) ondervin den, zijn vaak in minder ernstige vorm al aanwezig als de leerlingen nog op de basisschool zitten. Voor een succesvolle schoolloopbaan is het zaak die problemen tijdig te onderkennen. Een goede schoolkeuze en extra begeleiding kunnen een belangrijke bijdrage zijn om problemen zo veel mogelijk te voorkomen of te verhelpen. Van daar dat het BOO zich vanaf dit schooljaar ook gaat richten op hulpverlening aan leerlingen van de basisschool. Naast onderzoek en begeleiding van leerlingen in het basis- en voortgezet onderwijs houdt BOO zich bezig met school- en studieadvies, psycho logisch onderzoek, wetenschappelijk onderzoek naar (het oplossen van) leer- en studieproblemen en de ontwikkeling van onderwijskundige com puterprogramma’s. De resultaten van het wete- schappelijk onderzoek worden gebruikt voor (computer-) programma’s waarmee leerlingen thuis of tijdens de begeleiding kunnen oefenen. Uitgangspunten in de begeleiding van het BOO is het verbinden van drie belangrijke onderwijs kundige elementen: (school-) psychologisch on derzoek, verbetering van het leervermogen en verhoging van de taalvaardigheid. Het psycholo gisch onderzoek levert de basisgegevens voor een zo efficiënt mogelijke aanpak van de schoolpro blemen. Belangrijke onderdelen van die aanpak zijn verbetering van de studievaardigheid aan dacht voor de taalbeheersing en het oplossen van specifieke problemen met de leerstof. Het vak Nederlandse taal neemt een speciale plaats in bij de begeleiding, omdat zwakke taalvaardigheid veelal tot problemen leidt met andere school vakken. De kosten voor de individuele leerlingbegeleiding bedragen 125 gulden per maand. De tarieven voor psychologisch onderzoek variëren 65 to 500 gulden, afhankelijk van de aard en omvang van het onderzoek. Voor meer informatie kan men terecht bij drs. Frank van Rijswijk, taal- en onderwijs-psycholoog. Het BOO is tijdens kan tooruren telefonisch bereikbaar onder nummer 04243-2735 bij geen gehoor 013-366123. K D’n Job is afgelopen vrijdag, in tegenstelling tot het bericht van het K.P.J.-nieuws van vorige week, gesloten gebleven omdat onze oud- voorzitter op 1 september getrouwd is. Als we het toch over trouwen hebben, dat... is vlug genoeg gebeurd, maar om na je bruilofts feest je huis in te komen, daar komt toch wat meer bij kijken, hé Arna en Adrie? Zoals al eer der vermeld, is ons touwtrektoernooi op zondag 17 september, en op zaterdagavond 16 septem ber is in onze feesttent aan de Heuvelstraat weer een show van de Veronica Drive-In-Show en als bekroning van de avond, een optreden van Al bert West (een artiest die al 25 jaar in de top van de vaderlandse muziek meedraait). Trouwens als je nog wilt opgeven om mee te doen aan het touwtrektoernooi over water volgt onder dit K.P.J.-nieuws een aanmeldingsformulier. Ja, u leest het goed, het is weer zo ver, K.P.J. Moergestel organiseert alweer hun 6e touwtrek toernooi, welk gehouden wordt op zondag 17 september. Het vindt plaats op het terrein gelegen aan de Heuvelstraat 16 te Moergestel. De aanvang is om 12.00 uur maar de deelnemende ploegen worden geacht om uiterlijk 11.30 uur aanwezig te zijn. Er bestaan 3 categorieën nl.: dames, heren, jeugd (mag gemengd) Een ploeg bestaat uit 8 trekkers(sters) en een co ach. Deze kan samengesteld worden uit familie, kennissen, vrienden, verenigingen enz... Opgave is mogelijk tot uiterlijk 6 september en het inschrijfgeld bedraagt 25 gulden. Voor verdere inlichtingen kunt u zich wenden tot: Wim op ’t Hoog, Oirschotseweg 79, Moergestel, tel. 04243-1365. Rini Denissen, Schoolstraat 35a, Moergestel, tel. 04243-1355. Onderstaande strook inleveren bij bovengenoem de of bij een van de bekende bestuursleden. Wij wensen u een heel plezierige dag toe. Verder willen wij u er nog op attent maken dat zaterdag 16 september een grote feestavond wordt georganiseerd met medewerking van Al bert West en Veronica Drive-In-Show. Op deze avond is iedereen welkom. Naam van de ploeg: Contactpersoon: Adres: De landelijke Kerkendag wordt gehouden op 16 september a.s. te Utrecht. De bedoeling van deze dag is om de ver- bondssluiting, die men als lokale Kerkgemeen schap op zich heeft genomen daar te bevestigen. Honderden parochies/gemeenten doe hier aan mee. Van iedere parochie/gemeente wordt een poster verwacht. Hierop komt duidelijk te staan waarmee men be zig is, en wat de verbondssluiting inhoudt. Onze parochiegemeenschap gaat een verbond aan rondom ’Gerechtigheid’. Op onze poster - die allang is opgestuurd naar Utrecht - staat de hier- volgende tekst: ’Wij willen opkomen voor dak- en thuislozen in India. Het jaar 1990 staat dan ook helemaal in dit teken; teken van GERECHTIGHEID.’ Deze tekst is omringd met een regenboog als te ken van verbondenheid tussen Moergestel met India, (foto van onze kerk en het land India). Deze zelfde poster is nogmaals een keer gemaakt zodat deze centraal zal staan in de twee komen de weekends tijdens de vieringen in de kerk. Hierdoor kan men meeleven, en zich solidair voelen met de vier afgevaardigden van de paro chie op 16 september. Fijn dat Moergestel respons heeft gegeven, en aan de slag gaat, want de tijd dringt. Werkgroep M.O.V. Tevens kunt u zich op deze avond opgeven om te posten. Het nieuwe E.H.B.O.-informatieboekje ligt daar ook op u te wachten. Wij hopen alle E.H.B.O.-ers op donderdag te Na een lange vacantieonderbreking komt de Fo togroep Moergestel weer op donderdag 7 septem ber om 20.00 uur bijeen in D’n Donk in de Bosstraat. We hebben geen specifiek programma voor de ze avond, maar we zullen het toch druk hebben met het vaststellen van het programma van het komend jaar en allerlei andere zaken, zoals deel name aan exposities, uitstapjes en administratieve afwikkelingen. Tenslotte zullen we elkaar ook wel het een en ander te tonen hebben. Tot don derdag in D’n Donk. ij k B

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3