i 9 3 60 jaar Politiehonden Vereniging ’De Veiligheid’. 16e Vlooienmarkt Theo Mulders stapt uit gemeenteraad BEKENDMAKING Stomerij Buddemeijer Aphrodite I 1 GEMEENTE MOERGESTEL Meer bewegen voor ouderen St.Sebastiaan en Barbara Gilde Dames S.V. Roef klaar voor promotie? Open Monumentendag Nederlandse kankerbestrijding. De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen F Brillen Contactlenzen Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Muziekvereniging Prinses Juliana JOHN MENSINK Zondag 10 september a.s. is het inmiddels de 16e maal dat leden van harmonie en drumband Prinses Juliana een enorme vlooienmarkt organiseren. Deze markt is tegenwoordig één van de grotere markten uit de regio en mag daarom dan ook tot de belangrijkste evenementen van Moergestel worden gerekend. Hoewel in ledental misschien wel Moergestels’ kleinste vereniging is Politiehonden vereniging ’De Veiligheid’ na 60 jaar nog even springlevend als ten tijde van de oprichting in 1929. Op 29 oktober a.s. is het 60 jaar geleden dat een aantal hondenliefhebbers een vereniging oprichtten die ten doel had het africhten van gebruikshonden ten behoeve van politie, jachtopzieners en particulieren. Plaats van handeling voor de training waren de bossen gelegen achter café ’t Stokske en de jubilerende vereniging oefent daar na 60 jaar nog steeds. De Lind 35a, Oisterwijk, Tel. 04242-84899 3INA 12 14e Jaargang - Nr. 586 WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1989 Het comité. 586-4 Moergestel, 4 september 1989. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. oefendag voor nog in training zijnde honden. Hieraan nemen een dertiental honden van zusterverenigingen uit Noord Brabant deel. Aanvang 9 uur ’s morgens met de zojuist opge- somde vooroefeningen. Het wat meer opwin dende pakwerk begint om ongeveer half twee. Belangstellenden zijn van harte welkom. Op 28 augustus j.l. heeft Mevr. B. Denissen, Raadhuisstraat 22 namens de Nederlandse Kan kerbestrijding de zilveren krab ontvangen. Zij ontving deze onderscheiding voor meer dan 25 jaar intensieve inzet door middel van col lecteren. Ook wij danken haar voor haar enthousiasme en inzet. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 DE WARME BAKKER KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X. MOERGESTEL Dinsdag vóór 18.00 uur gebracht, vrijdag klaar! Na een intensieve training van ±2 jaar werden en worden deze honden aan een officiële keuring van de Koninklijke Nederlandse Politiehonden Vereniging onderworpen om het zijn certificaat Politiehond te behalen. Alleen gebruikshonden die deze zware test met succes hebben doorlopen mogen voor de wet door politie of bewakings dienst tegen eventuele onverlaten worden ingezet. Voor het echter zover is heeft al een strenge se lectie plaatsgevonden omdat slechts weinig (hier voor speciaal opgefokte) honden aan de eisen van het trainingsprogramma voldoen. Veel Moergestelnaars zijn wel min of meer be kend met het ’bijtwerk’ dat op Koniginnedagen of jaarmarkten te zien is, tot lering van de hond en vermaak van het publiek, maar niet met de overige, misschien wat minder spectaculaire, maar zeker zo moeilijke ’Vooroefeningen’. Een greep hieruit: Op commando een breed water overzwemmen; een voorwerp uit het water aan de kant brengen; een klimsprong over een schut ting van 1.75 m hoogte; of revieren: het opspo ren en aanblaffen van een verloren voorwerp of persoon in open of bebost terrein. Voor wie het allemaal een keer wil zien houdt PHV ’De Veiligheid’ op 9 september a.s. een Om redenen van gezondheid heeft wethouder Th.A.C. Mulders besloten met in gang van heden zijn politiek ambt neer te leggen. In verband met dit feit zal de heer Mulders op vrijdag 15 september 1989 van 15.30 - 17.00 uur in de burgerzaal van het gemeentehuis een receptie worden aan geboden. Een ieder zal de gelegenheid worden geboden hierbij aanwezig te zijn. Voorafgaande aan deze receptie zal in een extra raadsvergadering officieel afscheid van hem worden genomen. Sinds’ een aantal jaren is het de gewoonte om de vlooienmarkt in gemeenschapshuis Den Boo gaard te houden. Ook deze keer mogen we hier van gebruik maken. Dit heeft natuurlijk het grote voordeel, dat bij eventueel slecht weer de markt probleemloos door kan gaan. Maar ook de voorbereidingen kunnen zo gemakelijk plaats vinden. Van eind 1988 tot nu toe hebben we constant aanvoer gehad van vlooienmarktspullen. Deze zijn, na eventuele reparatie, gesorteerd en zorg vuldig bewaard. Komende zondag zullen al de ze spullen weer tevoorschijn komen. Dit jaar zijn we opnieuw voorzien van een breed assortiment. Onze collectie bestaat o.a. uit lek- tuur, servies, speelgoed, meubilair, electrische apparaten en antiek. Daarom zal er voor iedereen Huidverzorgingsinstituut Afgelopen week kwam het bericht dat wethou der Theo Mulders de gemeenteraad van Moer gestel gaat verlaten. Na aanvankelijke hartklachten bleek de heer Mulders half augustus een bypass-operatie te moeten ondergaan waarna hij verwachtte na een genezingsproces van 6 weken weer zijn werk zaamheden als wethouder op zou kunnen nemen. Om reden van langere wachttijden is de behan deling naar veel later datum verschoven, waar door onzekerheid over de gezondsheidstoestand blijft, aldus Theo in een brief aan de gemeente raad, die afgelopen vrijdag tijdens de gemeente raadsvergadering door voorzitter burgemeester ter Veer werd voorgelezen. Om de behandeling af te wachten en daarna het genezingsproces in alle rust te ondergaan besloot de heer Mulders het raadslidmaatschap en ook het wethouderschap voortijdig neer te leggen. Met zijn afscheid komt een eind aan een gemeen- teraadsperiode van bijna 20 jaar. wel het een of het ander bij liggen, wat van pas kan komen. Het is dan ook zeker de moeite waard om onze vlooienmarkt te bezoeken. De deuren zullen om 10.00 uur opengaan en om 17.00 uur worden gesloten. Tot zondag in Den Boogaard! Donderdag 7 september a.s. gaan we weer begin nen met onze gymnastiek- en volksdanslessen voor ouderen in Den Boogaard. De gym begint zoals altijd om 14.00 uur, de volksdans begint om 15.15 uur. Van 14.45 tot 15.15 uur is er pauze, met koffie of thee. Hopelijk is iedereen weer present. Ook nieuwko mers zijn van harte welkom, schroomt U vooral niet, kom gerust eens kijken; het is niet moeilijk, wel gezellig en vooral: het is goed voor U! Tot ziens in Den Boogaard op 7 september. Therese Peeters Op zaterdag 9 september a.s. wordt voor de der de maal de landelijke Open Monumentendag ge houden. Dit betekent dat deze dag van duizenden monumenten de deuren worden open gezet om belangstellenden een kijkje te laten ne men. Ook wordt op andere wijze de aandacht ge richt op monumenten. In Moergestel zal evenals in de voorgaande jaren meegewerkt worden aan de Open Monumenten dag. Het programma ziet er als volgt uit: 11.00 uur: dia-presentatie door Noud Smits over de Moer- gestelse monumenten en karakteristieke dorps gezichten in de burgerzaal van het gemeentehuis. 12.00-16.00 uur gelegenheid tot bezichtiging van de molen, bij voldoende wind zal tarwe worden gemalen. Zondag 3 september werd door 16 Gildebroeders deelgenomen aan het Vrij Gildefeest te Goirle dat werd gehouden ter gelegenheid van het 60 jarig jubileum dat het Gilde werd heropgericht. Het deelnemen aan dit Gildefeest werd beloond met een paar herinneringsborden. De overige prijzen, allen in zilveren schilden, waren: le prijs kampioen, handboog op doel Fr. v.d. Sande, 25 punten le prijs Viertallen 84 punten le prijs Corps 82 punten Bij de personele prijzen, hoogste aantal punten, behaalden Fr. v.d. Sande ook nog een 2e prijs met 71 punten. Iedereen kan terugzien op een geslaagde Gilde- dag, hopelijk wordt het seizoen 1989-1990 even succesvol, maar dan met inzet van alle leden van Gilde St. Sebastiaan en Barbara. Afgelopen weekeinde hebben de softbalsters de finitief bewezen dat zij de besten zijn in de hoofd klasse van district Het Zuiden. In de tweekamp met Condors uit Sittard wisten zij ook de twee de beslissingswedstrijd overtuigend te winnen met de cijfers 9-6. Terugblikkend op het seizoen (tot nu toe) kun nen we stellen dat er zeer goed is gepresteerd. Na een zeer sterke competitie, waarin slechts één wedstrijd werd verloren, de play-off’s die een tweede plaats opleverde, hebben zij opnieuw hun kracht getoond. Een definitieve overwinning in de twee beslissingswedstrijden en dit ondanks de afwezigheid door vakantie van enkele van de be langrijkste speelsters. En nu? Ja, nu komt het er pas echt op aan! Aan staande zondag kunnen zij op ons eigen sport park in Moergestel bewijzen of zij rijp zijn voor de landelijke competitie. Op deze dag moeten zij hun krachten meten met de kampioen van het district Amsterdam en Zuid-West Nederland. Na deze speeldag mogen de 2 beste teams verder deelnemen aan de pro motie wedstrijden en valt de laagst geklasseerde af. Opnieuw staat ons en de vele supporters een spannend en enerverend weekeinde te wachten. En, de vraag blijft natuurlijk aanwezig. Lukt het de softbalsters dit jaar wel, hebben zij nu wel de kracht om door te stoten? Zondag zullen we het weten. De wedstrijden zijn om 12.00, 14.00 en 16.00 uur. Coach Martina en alle meisjes: zet ’m op! Wij hebben hoge verwachtingen. ■P^azal ^Sivenchy RJe Missoni Naf- Ray-Ban Boden. ra Atrio Benetton B^^^ïoerCazal Christian Dior Dunhill Ferrari Givenchy.Gucci Jaguar Kickers Mis soni Naf-Naf Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartie^^wRk Christian Dior Dunhill Ferrari (^^Lity3il:i Jaguar K^^i^Lacoste N^rJaf Je® dtou l.rsche Raw Ai I^^Einstock 2 4 L j r 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1