Autobedrijf Fa. BIJVELT-VAN DE VEN I 'ar Sonnevanck Audacia-nieuws I Gezocht: Conciliair Proces KPJ nieuws Opening H^iSCQ Kursus voor vrouwen die in ’informatica’ willen gaan werken Centralist bij de hulpcentrale/ SOS-dienst, boeiend vrijwilligerswerk GM F INA 4 r Vrijdag 1 september 1989 Sé Met de Kermis: maandag 4, dinsdag 5 en woensdag 6 september: elke dag open van 20.00 tot 02.00 uur. U bent vanaf 21.00 uur welkom om een kijkje te komen nemen en onder het genot van een drankje en een hapje kennis te maken met onze disco-bar. Julianastraat 37, 5087 BA Diessen Tel. 04254-1559 Vrouwenleerjaar: ’n opfrisser Kursus voor vrouwen die (weer) willen gaan werken Opel service dealer Volvo specialist APK II keuringsstation Auto-leasing Met AVIA Automatic: het TANKSTATION dat DAG ÉN NACHT OPEN is...! Met o.a. Eurosuper (loodvrij) Wij hebben de volgende inruilwagens staan: Robert van den Aker 5 1982 1982 1987 1983 1986 1984 I v t 1 'r\ - i 5 Werkgroep M.O.V. □PEL MERK TYPE Openingstijden: vrijdag en zaterdag van 21.00-02.00 uur; zondag van 20.00-01.00 uur. Toegang uitsluitend voor personen v.a. 18 jaar. OPEL ASCONA 5-drs. OPEL KADETT VOLVO 340 2.0 CITROËN 2CV VOLVO 240 DIESEL.... T-J f T i F *J 11 PAGINA 5 angst, sexualiteit e.d. Omdat de centrale 24 uur bereikbaar is en velen juist ’s avonds of ’s nachts behoefte hebben aan een ’luisterend oor’ vervul len de centralisten een belangrijke taak voor hen die in de problemen zitten. Niet voor de leeuwen geworpen Voordat je daadwerkelijk als centralist gaat wer ken wordt je de eerste zes weken ingewerkt d.m.v. kursussen. Daarin staat het ’leren luiste ren’ en ’praktische vaardigheden’ centraal. Na deze periode ga je als centralist aan de slag, samen met een ervaren kracht (mentor) die jou begeleidt gedurende de eerste tijd. Je hebt dan inmiddels voldoende in huis om samen met je collega’s het werk te gaan doen. Vervolgkursus- sen geven je inzicht in de mogelijkheden van hulpverlenende instanties in de regio en samen met je collega’s oefen je in het voeren van gesprekken met mensen die om hulp vragen. Bij de Hulpcentrale werken op dit moment on geveer 60 centraliseren. Zij zorgen er samen voor dat eenieder die hulp nodig heeft dag en nacht een beroep kan doen op de centrale. Vrouwen en mannen die ondanks hun verschillende achter grond dit werk met veel enthousiasme en verant woordelijkheid doen. Huisvrouwen, die naast hun werkzaamheden thuis ook ’buiten de deur’ zinvol bezig willen zijn, gepensioneerden en mensen in de VUT die ineens geconfronteerd worden met veel vrije tijd, studenten die naast hun theoretische opleiding ook maatschappelijke ervaring willen opdoen, baardozen die le- vens/werkervaring op willen doen, kortom: vo gels van verschillend pluimage. Voel jij je aangesproken door dit werk? Neem dan kontakt op met de Hulpcentrale, Spoorlaan 320, Tel. nr.43.35.84. Frans Tekath: Winnende doelpunt... moeilijkheden. Eindstand 1-2, maar het had meer moeten zijn. Programma zondag 3 september 1989 LSV - Audacia14.30 uur Audacia 2 - Rood Wit Blauw12.00 uur DWG 4 - Audacia 311.45 uur Were Di 3 - Audacia 411.30 uur Audacia 5 - ’t Zand 612.00 uur VCB 3 - Audacia 611.30 uur Audacia 7 - Viola 510.00 uur Audacia Senioren OVH - Audacia1-2 De eerste ronde van het bekerprogramma leverde zondag een uitwedstrijd op tegen OVH uit den Bosch, maar het leek wel ’n thuiswedstrijd. De wedstrijd begon voorspoedig voor onze jongens. Al na enige minuten scoorde Marcel van de Aker pit een knappe volley van de rand van het straf schopgebied. Het kwartier dat volgde was rom- Wanneer je op zoek bent naar interessant vrijwilligerswerk en ongeveer zes uur per week hiervoor beschikbaar hebt, dan is cen tralist worden wellicht iets voor jou! Wan neer je van mensen houdt, geïteresseerd bent in de problemen van deze tijd en iets voor een ander wilt betekenen, dan ben je bij de Hulpcentrale op het goede adres. De taak van de centrale is veelzijdig. Veel men sen bellen om informatie. De Hulpcentrale be schikt over een uitgebreid informatiesysteem op het gebied van maatschappelijke zaken, gezond heidszorg, hulpverlening e.d. Vanwege de cen trale ligging lopen er overdag nogal wat mensen binnen die een beroep op de centrale doen. De centralisten fungeren dan als wegwijzer voor hen die op zoek zijn naar een bepaalde instelling. Ook bemiddelen ze tussen mensen die hulp no dig hebben en de bij de centrale ingeschreven vrijwilligers die voor hen willen klussen, op ge handicapten willen passen, op vrienschappelijk huisbezoek willen gaan, hen willen vervoeren e.d. De hulpvrager heeft meestal niemand in zijn of haar omgeving die hierbij de helpende hand kan bieden. Als derde taak proberen we hulp te bieden aan ieder in geestelijke of sociale nood verkeert. Veel mensen bellen of komen langs voor een gesprek over relatieproblemen, verslaving eenzaamheid, Enthousiaste, spontane, vrolijke... jongeren, die ook geïnteresseerd zijn in een eigen jongeren cen trum, voor en door jongeren. Ben je geïnteresseerd, hou dan maandagavond 4 september vrij en kom ook naar het verenigings gebouw D’n Donck. Tijd: 20.00 uur. Hier zul len wij toelichten wat we van plan zijn! Eef, Monique, John, Maarten, Nard, Guus, Ger- die, Jürgen en de rest! Marcel van de Aker: vroeg doelpunt... melig met enige grote kansen voor de gastheren. Na een kwartier begon het hard te regenen, het geen op de een of ander manier het spel van Au dacia ten gunste kwam. Helaas werden vele kan sen niet benut. Ruststand 0-1. Na de rust sloot Audacia aan bij het spelbeeld van de eerste helft. Audacia was veel sterker, maar kon niet scoren. En zoals dat wel vaker gaat, dan scoort de tegenpartij in de persoon van speler Bos. De betere conditie van de Moergestelnaren gaf de doorslag. Een kwartier voor tijd scoorde Frans Tekath na goed doorgaan van Peter van Kerkoerle. Daarna kwam Audacia niet meer in Het Conciliair Proces is een wereldgebeuren dat zich bezighoudt met de drie thematieken: Gerechtigheid, Vrede en Heelheid van de Schep ping. Het Conciliair Proces is het intitiatief van de We reldraad van Kerken. Het is een beweging van uit de gezamenlijke Kerken; een oecumenisch gebeuren; een oproep voor alle christenen. Afgelopen mei/juni zijn er Regionale Kerkenda gen geweest (bij ons 14-5 Natuurtheater Oister- wijk). De Landelijke Kerkendag wordt gehou den op 16 september te Utrecht. Deze dag is bedoeld voor de gemeentelijke Ker ken. Een kleine afvaardiging van onze Parochie zal daar ook aanwezig zijn. Zowel afzonderlijk als gezamenlijk komt daar ter sprake dat er nog meer parochies/gemeenten zich bezighouden met Conciliair Proces: Opkomen voor.Recht doen aan.Heil brengen aan. enz. Onze Parochie zal zich gaan bezighouden met het thema ’Gerechtigheid’. De volgende week hoort u hier meer over. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1989 Sonnevanck start in Oisterwijk en Udenhout op nieuw met een kursus voor vrouwen. ’n Opfrisser van de vakken die «ze vroeger op school gehad hebben. Veel vrouwen uit de om geving hebben deze kursus al gevolgd. Soms merken mensen dat het schrijven van een brief of het helpen van hun kinderen met het huiswerk steeds moeilijker wordt. Na een jaar vrouwen leerjaar gaat dat weer wat gemakkelijker. Er wordt aan een pakket van vier vakken ge werkt: Nederlands, Engels, rekenen en maat schappijleer. Alle vakken zijn gericht op onderwerpen uit het dagelijks leven, zoals: brieven schrijven, rekenen met procenten, het vragen van de weg in het En gels, kaart lezen etc. De stof wordt in een rustig tempo behandeld en is niet op een diploma gericht. Dit leerjaar zou een opstap naar bijvoorbeeld de Mavo kunnen zijn. Voor wie is deze opfrisser bedoeld? Voor alle vrouwen die geen volledig dagonderwijs meer volgen en een niet te hoge opleiding hebben. Bij voldoende belangstelling wordt de kursus zo wel in Oisterwijk als in Udenhout gegeven op donderdagochtend (kinderopvang mogelijk). Kosten: 7,50 per maand. Hebt u ook behoefte aan zo’n opfrisser of aan meer informatie: bel of schrijf naar: Sonnevanck, George Perklaan 3, 5061 VN Oisterwijk, tel.: 04242-82491. Steeds meer vrouwen willen graag buitenhuis gaan werken. Daarom organiseert de Stichting Vrouw en Werk een kursus ’Banen en Beroepen oriëntatie’ in samenwerking met Sonnevanck. Deze kursus is speciaal voor vrouwen, die door de zorg voor opgroeiende kinderen jarenlang niet aan het arbeidsproces hebben deelgenomen en daarin verandering willen brengen. Dit door (weer) te gaan werken en/of een opleiding of kur sus te gaan volgen. In de kursus krijgt men onder andere informatie over beroepen, scholings- en opleidingsmogelijk heden, mogelijkheden van het arbeids- en be- roepskeuzeburo en over solliciteren. Verder wordt er een aantal bijeenkomsten besteed aan de meer persoonlijke aspekten: Wat kun je goed? Wat doe je graag? Waarom wil je werken? Wat heb je er voor over? Hoe organiseer je het in ver band met de thuissituatie? De kursus bestaat uit 11 ochtenden. Er kunnen maximaal 12 vrouwen deelnemen. Er zijn geen leeftijds- en opleidingseisen. De kosten bedragen 30,— voor de gehele kursus. Hebt u interesse in de kursus of wilt u meer in formatie: bel of schrijf naar: Sonnevanck, George Perklaan 3, 5061 VN Oisterwijk, telefoon: 04242-82491. Zoals in het KPJ nieuws van vorige week be loofd, nadere informatie over het KPJ-kringfeest op 30 september. Het feest is dit keer in het plaatsje Esch en heeft als motto: ’Saturday Nighparty’. Toch inventief gevonden, want puur toevallig is het feest ook op zaterdag. Er is door het kringbestuur een bus georgani seerd waar KPJ-leden gratis mee mogen en waar voor tevens de entree van het feest gratis is. Voor niet KPJ-leden is het 10,—. Eindelijk, op vrijdagavond gaat ons clubhuis D’n Tob weer open, alwaar we elke vrijdagavond op gezellige wijze het weekend kunnen inluiden. Als je nog nooit geweest bent, kom dan gerust ’n keer kijken. Je kunt er video kijken, spelletjes doen of gezellig zitten keuvelen. Dus tot vrijda gavond! Zeg, zoals iedereen zo langzamerhand wel weet hebben we op zondag 17 september ons traditio neel touwtrektoernooi over water, en daaraan voorafgaand op zaterdagavond in de feesttent: Veronica’s Drive in Show, en als klap op vuur pijl een optreden van Albert West. In het KPJ nieuws van vorige week zit een aanmeldingsfor mulier voor het touwtrekken verwerkt, hier kun je je opgeven bij de daarop vermelde adressen. Vorige week is er ook gedoeld op medewerking van zoveel mogelijk KPJ-leden daar het opbou wen van een dergelijk evenement toch veel werk kost, maar of er op je hulp gerekend wordt hoor je nog te zijnertijd. Op vrijdag 1 september trouwt onze voorzitter Adrie Jonkers. Hierbij zijn alle KPJ-leden uitge nodigd en gewenst op zijn receptie die duurt van 18.00 tot 19.30 uur in café ’t Draaiboompje. Dus tot dan! T Er zijn veel vrouwen, die ervaring hebben met administratief werk. Doordat zij een aantal jaren niet gewerkt hebben, zijn ze niet meer op de hoogte, wat er binnen dit soort werk allemaal te koop is. Van alle kanten wordt er geroepen, dat je minstens met een computer moet om kunnen gaan, wil je nog in aanmerking komen voor een baan. Om werkzoekende vrouwen wegwijs te maken in ’informatica-land’ organiseert Vrouw Werk een kursus. De kursus omvat: 5 avonden: - vrouwen kennis te laten nemen van infor matica. - kennis maken met de computer en haar meest voorkomende toepassingen. 6 ochtenden: - vrouwen inzicht geven in eigen mogelijkheden om van daaruit een gerichte opleiding in de in formatica te kiezen. Éen jij dus een vrouw, die graag weer wil werken en denkt aan een beroep in de richting van ge automatiseerde administratie of informatica en daarin mogelijkheden en begeleiding zoekt, kom dan vrijblijvend naar onze informatie bijeenkomst op woensdag 6 september a.s., aan vang 9.30 uur. De bijeenkomst duurt tot ongeveer 11.00 uur bij Stichting Vrouw Werk, Nieuwlandstraat 37 te Tilburg. Tel. 013-424913. Industrieweg 5 5066 XJ Moergestel Telefoon 04243-2134 A BOUWJAAR

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5