iur 8.25 1.25 0.95 2.65 2.75 Korfbalaspiranten van Roef! op kamp in Rockanje Poirters SLAGERIJ KETELAARS B.V. j Goede vrienden Setterlaine i r R 1 Dans en ballet op Muziekschool JEEIGENZELF- SLACHTENDE SLAGER T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ’ O ill ”u Uit de parochievergadering. 1 'W g RUNDERROOKVLEES MALS MAGER RUNDERRIBSTUK HEERLIJKE BOERENPATÉ WORSTEBROOD BOTERHAMWORST BISSCHOP ZWIJSENSTIW 72 JONG EN STIJLVOL 21 Parkeergelegenheid t/o ae zaak Van dinsdag 15 t/m vrijdag 18 augustus is het groepje van korfbalaspiranten van Roef! (12-14 jaar) na een jaar van trainen en spelen gezellig op kamp geweest in Rockanje, op de zuidpunt van het Zuidhollandse eiland Voorne. Onder leiding van Mien van de Boogaart, Ton van Elsdingen, Corrie Schilders, Jacqueline Schilders en Karin Boogaers hebben zij daar een heel fijn midweekje gehad. Hieronder volgt per dag hun eigen enthousiaste verslag, geschreven door Heidi Wouters en Inge van de Boogaart. ■;:rD!I *i GINA 2 PAGINA 3 -4- 1, takers 1 -J I.S. 185JAAR Vrienden voor de rest van uw leven! Dat worden onze zit meubelen. Zo tijdloos en zo degelijk dat u ze nooit meer kwijt wilt. En natuurlijk zo com fortabel dat u zich er telkens met tegenzin uit losmaakt, zo als altijd, als het om gezel schap van goede vrienden gaat. Reno 89.- Audrey 139,- Onze eerste herfst-winter- collectie blousons, pullovers, rokken S|7er en japonnen zijn reeds binnen. Bekijk onze etalages eens of kom eens passen. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1989 MODEHUIS 100 gram Weekaanbiedingen van 31 aug. tot 6 sept. 1989: '500 gram 100 gram (met eigen gehakt) 6 stuks 100 gram 5? TILBUPG 013421666 net op. eerna- rd wat ar dat >en blij b kun- rt, heel posten n de fi- etje op nis. Ik m zien ;enaan e kun- :ijn, de e kaar- J klaar er een s weer iavond Toer en ge- atuur- n Vre- voor- I de ba- rnaast n deze op de en; zij timing rd dat t alle- iereen en die danks i heeft werkt :1 geld en ik an. Ik graag: ndere reege- ja, er iets er altijd De Muziekschool Oisterwijk is een instituut voor jong en oud waar met groot enthousiasme de danskunst wordt beoefend. In het verleden stond de dansafdeling open voor leerlingen vanaf zes jaar. In het afgelopen seizoen heeft de dansafde- ling echter ook haar deuren geopend voor de vier- en vijf-jarige kleuters. Met groot enthou siasme hebben de kleuters gewerkt aan het ver kennen en verruimen van hun bewegingsmoge lijkheden. Hierdoor worden zij op speelse wijze voorbereid om kennis te maken met elementen uit de klassieke ballettechniek. In de verschillende leeftijdscategorieën leren de leerlingen om te gaan met bewegingsstijlen zoals: volksdans, moderne dans, jazz dans, dansexpres- sie en klassiek ballet. Alle facetten van dans ko men in deze balletlessen aan de orde. Niet alleen de technische beheersing van beweging maar ook de creatieve vaardigheden krijgen aandacht. Een waar feest is dan ook de Choreografie Manifesta tie waarbij de leerlingen zelf aan de slag gaan met muziek, dans, kostuum en grime om tot een pre sentatie te komen. De ballet-afdeling kent haar eigen schoolvoorstel lingen maar werkt ook vaak mee aan theater voorstellingen zoals operette, revue, opera en lan delijke dansmanifestaties. rden, lang- inhet m en eem- Juid- hter- ende nger- j met t wil- ti ons oeds- •dt in inge- it be- nste- itten vaar- ziek- •loeit, en lij- ppen- ti een i kan I bloe- et in- r dus KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Er wordt getracht de leerlingen zoveel mogelijk kansen te geven om zichzelf te ontwikkelen op het terrein van de dans. De lessen worden verzorgd in Berkel-Enschot, Haaren, Oisterwijk, Udenhout en Moergestel. Het cursuspakket omvat: Kleuterdans, kinder- dans, klassiek ballet, jazz ballet. Hoeft u niet zo nodig op het podium maar zou u wel graag wat aan uw conditie en houding willen doen, ook dan heeft de Muziekschool een cursus voor u. Jazz ballet voor volwassenen in de avon duren of overdag. Overdag wordt het u extra aan trekkelijk gemaakt door een flinke korting op de cursus jazz ballet voor volwassen. De mogelijk heid voor kindercrèche is misschien net het steuntje in de rug dat u nodig heeft. Informatie voor aanmelding nieuwe cursus en/of proefles: Streekmuziekschool Oisterwijk 04242-82753. Vrijdag 18 augustus Toen we ’s morgens wakker werden kregen we ontbijt op bed. Dat was rond half elf. De ande re tent, die niet de hele nacht was opgebleven, had het ontbijt op bed gekregen en was al klaar. Toen er was afgewassen gingen we in het zwem bad zwemmen. Rond 2 uur gingen we met z’n al len naar het strand. We hadden boterhammen meegenomen om te picknicken. De helft bleef tot ongeveer 5 uur op het stand, de rest keerde om 4 uur al weer terug naar het zwembad op de camping. Toen we om ongeveer kwart over vijf weer alle maal bij de tenten terug waren gingen we onze koffers pakken. Daarna ruimden we de tenten op, totdat alles gepakt en gezakt langs de heg stond. We moesten ons toen van Corrie op ons veld opstellen, vervolgens oversteken en alle prulletjes die we tegenkwamen oprapen. Na het handen wassen gingen we in de speeltuin nog een paar foto’s maken. En toen... op weg naar de friettent, waar we friet kregen met een kroket of frincandel. Terwijl wij aan de friet zaten, kwa men Piet, Kees en Jos om ons op te halen. Zij waren wat laat, omdat zij bij Breda in de file had den moeten staan. Ad was de hele dag al bij ons op bezoek geweest. Rond 8 uur gingen we op weg en om 10 uur kwa men we bij ’t clubgebouw aan, waar we nog wat drinken kregen en iedereen naar huis kon bellen. Het was een keigaaf, hartstikke tof korfbalkamp! Heidi en Inge Dinsdag 15 augustus Eindelijk was het zover: het lang verwachte korf balkamp kon beginnen. Na lang sparen en doel punten maken (daar kregen wij van de leiding geld voor) konden we op kamp gaan. Rond 12 uur kwamen we aan op camping ’Ron- deweibos’ in Rockanje. Na veel moeite en ge kuch en gepuf stonden er tenslotte vier tenten op het veldje. We hadden ondertussen al lang gege ten, terwijl de leiding nog moest beginnen. Al de aspiranten begonnen een plaatsje te zoeken in de tenten en de leiding moest maar zien wat ze de den. Onder ’t klaarleggen van de spullen werd er heel wat afgekletst. Toen alles goed en wel op z’n plek lag werd er gezegd dat we gingen zwemmen. Het zwembad was niet zo erg groot, maar er was een glijbaan en een draaikolk en dat heb je niet vaak. De leiding kwam eraan en zeiden dat we naar zee gingen. Na 15 minuten waren we er en we lagen weldra uitgebreid in de zee. Sommigen waren met een zandkasteel begonnen en dat was aanleiding tot een zandgevecht. Op de camping teruggekomen aten we bloedbad’ met spaghetti en komkommer/tomatensalade. Kort voor de vakantie is er in de parochieverga dering een nota besproken met als titel: ’de ar me kant van Nederland’. Het betrof hier een ver klaring van een konferentie gehouden door de Raad van Kerken in oktober 1988. Hoofdthema in de nota was de positie van de armen in ons land. Men constateerde dat er ondanks economi sche groei en een hoog welvaartspeil, er toch ook nog steeds een groep mensen is die eigenlijk in ar moede leeft. En bij die armoede denk je dan aan zowel de materiële armoede als ook aan de gevol gen hiervan in het sociale en persoonlijke leven van de mensen. De vraag voor de parochievergadering was na tuurlijk, ’Wat kunnen wij als parochie daarmee doen?’ De kans is groot dat er ook in onze om geving mensen of gezinnen zijn die leven op de rand van onze welvaartsstaat en die op de een of andere manier te kort komen. Daarom is het wel licht goed te weten dat er jaarlijks een klein be dragje voor dit doel in de begroting van de paro chie wordt opgenomen, waar de pastor, indien nodig, over kan beschikken. Het kan gebeuren dat sommige mensen plotseling in echt grote pro blemen geraken door onvoorziene, maar noodza kelijke uitgaven. In echt acute noodsituatie is er dan de mogelijkheid een beroep te doen op de pa rochie, in de hoop de moeilijkheden van dat mo ment iets kleiner te maken. Wisseling Per 1 september a.s. zal er een wisseling zijn in het parochiebestuur. Dhr. H. Wolfs wordt dan opgevolgd door Dhr. P. v.d. Meydenberg en in de parochievergadering zal Dhr. v.d. Loo opge volgd worden door Dhr. S. van Roessel. Beiden zijn belast met het beheer van de gebouwen en de grond. Aan de heren v.d. Loo en Wolfs veel dank na mens de hele parochiegemeenschap voor de ja renlange grote inzet waarmee de belangen van de parochie werden behartigd. Het korfbalaspirantenteam van Roef! met staande v.l.n.r.: Bianca Mertens, Elisa Hoosemans, Corrie Schilders (L), Petra Roosen, Sandra Boogaers, Mien v/d Boogaart (L), Bernadette op ’t Hoog, Kristi van Elsdingen, Ton van Elsdingen (1.). Zittend v.l.n.r.: Sandra van Herck, Heidi Wouters, Judith Oerlemans, Inge v/d Boogaart, Mayke Reijrink, Jacqueline Schilders (L), Wendy Horsten. Vooraan v.l.n.r.: Riejanne van der Zanden en Karin Boogaers (1.). (foto: Ton van Élsdingen). ’s Avonds gingen we wandelen in de duinen. Na een mooie lange tocht langs het Quakjeswater gingen we slapen, nou ja... slapen? Woensdag 16 augustus ’s Morgens werden we nogal slaperig wakker. We gingen eerst ontbijten en daarna gingen we zakken chips halen in de kampwinkel. Sommi gen gingen zwemmen in het zwembad. En weer kwam de leiding ons halen om naar zee te gaan. Om bij het strand te komen moest je over een paadje door de duinen lopen. Dat was een heel gezellig paadje, maar ’s avonds was het best wel eng. Op het strand gekomen gingen we meteen de zee in. Die viel deze dag wat tegen, gisteren waren er veel hogere golven. Maar toch werd er veel gezwonnen. Als avondeten hadden we deze dag koude schotel met sla, tomaat, augurken, zilveruitjes, ei en komkommer. Voor ’s avonds had Ton een oriëntatietocht uit gezet door de duinen en door het dorp en, na een rust in een restaurant, terug over het strand. On derweg in het dorp kwamen we langs een ’rivier tje’ met allerlei bruggetjes. Naarmate het later werd, werd de tocht ook wel iets enger. Bij de tenten aangekomen hebben we nog een poosje over de tocht zitten kletsen. Daarna doken we één voor één de tenten in om te gaan slapen. Donderdag 17 augustus De dag begonnen we met allerlei spelletjes (dat deed overigens niet iedereen). Rond 12 uur gin gen we op weg naar de Haringvlietdam. Het strandgedeelte was snel afgelegd. Bij de dam ge komen gingen we eerst op een stel keien zitten om te picknicken. De boterhammen waren gauw op, zodat we snel verder konden gaan met de tocht. Een paadje leidde ons naar een tunneltje onder de drukke weg door. Verder ging de tocht over het fietspad langs de snelweg over de dam. Bij de sluizen in de dam aangekomen waren we overdonderd door wat we zagen: grote ’kleppen’ hielden het water tegen. Langzaam liepen we verder en elke klep werd bewonderd, hoewel ze toch allemaal hetzelfde waren. In de ’Haringvliet-Expo’ kon je allerlei foto’s zien over de waternoodramp van 1953. Maar eerst kregen we een rondleiding. We gingen de kleppen aan de rivierzijde bekijken en daarna die aan de zeezijde. Daarna gingen we naar de ma chinekamer en als laatste bekeken we de kleppen van boven. Daarna bekeken we nog een video voorstelling over de ramp van 1953 en over de bouw van de dam. Weer teruggekomen op ons eigen strand gingen we zwemmen, brrr... koud! Daarom maar terug naar de camping. Daar kregen we deze keer pof fertjes en pannekoeken. Tijdens het eten werd er volop gezongen, tot groot plezier van onze buren op de Camping. Rond 10 uur ’s avonds gingen we nog een ijsje eten, hetgeen eindigde in ’De Honk’, een soort bijeenkomsthalletje met pig-pongtafel etc. voor de jeugd. Dat was heel gezellig. Nadat het nog al laat was geworden gingen we terug. Toen we ons hadden omgekleed kregen we bezoek uit de andere tent. Er werd veel chips gegeten. Bij het slapen gaan gingen er een aantal, van ons verhui zen van tent, want er waren er een aantal die de zonsopgang wilden meemaken. Dit liep overi gens op een teleurstelling uit, want de zon kwam niet op uit de zee, maar ging er alleen ’s avonds onder. Nood breekt wet, dus ze hebben er toen maar een spannende wandeling van gemaakt. En de anderen.., die sliepen al lang. fff! TJZL l i r

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3