Wandelen door de natuur VERDER MET LUBBERS CDA, [kpiplaars] J. SMITS INFO van Veronica’s Pin-Up Club: I Mari Rijnen en Margriet Ketelaars 185. €ZM 7 VERDER MET LUBBERS Dankbetuiging Toer Mee 1989 Zaterdag 2 september a.s. Op zaterdag 2 september a.s. is onze zaak de gehele dag gesloten! Meubelstoffeerderij Tilburgseweg 6 - 5066 BV Moergestel - Tel. 04243-2345 Woensdag 6 september M/V geb. datum Iedere V k' sj Z B ei H d< A Doe nog meer met uw stem en word ook lid van het CDA. Ik word lid van het CDA (contributie naar draagkracht); Stuur mij meer informatie. Naam Adres Postcode/Plaats Bon opzenden aan CDA, Antwoordnr. 1700, 2500 XK Den Haag (postzegel niet nodig). Protestantse Gemeente Oisterwijk Beste mensen, Het vingerhoedskruid, giftig en tóch waardevol 21 te Jos van de Wiel Truus van de Wiel-op Y Hoog Parochie St. Jans Onthoofding MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1989 PAGINA 2 5 De kerkelijke inzegening vindt plaats om 11.00 uur in de kerk van St. Jans Onthoofding te Moergestel. Wij hopen u te zien op onze receptie in tapperij de Schouw, Rootven 43 te Moergestel van 18.30 tot 20.00 uur. gaan trouwen op zaterdag 2 september 1989 in het gemeentehuis van Moergestel om 10.30 uur. Ons adres: Heizenschedijk 8, 5066 PI Moergestel 5066 ME Moergestel, augustus 1989 De Stappert 83 Hild 1 Moergestel Dii Eir bal pui gel' Roi de\ kuc het ten asp ten den hee piel Het een vaal naa wel war aan! teru en 1 BMBMRU He Co, Kr Juc Vo Nog fijner dan wij gedacht hadden was de dag van ons zilveren huwelijksfeest. JUWELIER - HORLOGER iMIMV Rootven47 Moergestel. Tel. 04243 -1393 Wijkouderling voor Moergestel; dhr. J.H. Krij ger, Wildemanstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Op zondag 3 september zijn er twee diensten: om 9.30 uur in de Kivitslaan, waar voorgaat ds. E. Reefhuis. De lezing zal zijn: Genesis 15. Om 10.15 uur is er een dienst voor jong en oud in de Kerkstraat, waar voorgaat ds. Roobol. Dit zal de ’start’-dienst zijn voor het nieuwe ker kelijke seizoen vol aktiviteiten. In deze dienst zal de cantorij haar medewerking verlenen. Het thema van deze dienst zal gaan om het geroe pen worden van Abraham en ook van ons, als ge meenteleden om op weg te gaan. ’Neem je tent op, ga op reis naar het land dat Ik je wijs...’ Omdat we ook met elkaar op reis zijn als gemeen teleden, zal er wat aandacht worden besteed aan het onderling kennen van elkaar. In deze dienst mogen wij ook Guus en Carla v. Es uit Peru welkom heten. Er is crèche in de Voorhof. Agenda: Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 2 september: P. Terwindt, telefoon 04243 -1204 Voor Oisterwijk: (04242) De diensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 2 september: J. Vermuë, Wildemanstraat 64, tel. 04242-82210 zondag 3 september: W. Schopman, Kerkplein 2, tel. 04242 88805 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Joanneskerk Oisterwijk, tel. 04242 - 82060 Huisartsenlaboratorium Tilburg e.o. Elke dinsdag van 9-10 uur in het W.G. Kruis gebouw, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. Kruisvereniging, Pr.Beatrixstr. 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Inschr. voor kraamhulp na tel. afspraak tijdens spr.uur. Kraamhulp aanvragen vóór de 4e maand van de zwangerschap. Buiten het spreekuur is de kruisvereniging voor dringende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar onder tel.nr. 013-635530. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di.endo. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundigen: elke 2e en 4e woensdag van de maand van 9.30-10.30 uur volgens afspraak. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jans- plein 7, tel. 1169. Mich van Hees en Marit v/d Boer. Spreekuur: ma., di., do. en vr. van 9-10 u., wo. alleen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584 Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr, v/d Wiel) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Oud papier: route west: v. Rijckevorsellaan, Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. Het is zondagavond en de Toermee zit er net op. We hebben het niet zo getroffen met het weer na tuurlijk, veel regen, en daarom uiteraard wat minder mensen dan andere jaren. Maar dat mocht toch de pret niet drukken en ik ben blij dat ik er dit jaar zelf eens een keer bij heb kun nen zijn: een beetje meegemaakt bij de start, heel wat mensen ontmoet op de verschillende posten onderweg, en ook nog een groot aantal aan de fi nish. Anders is het allemaal toch een beetje op een afstand voor mij, voor mij ver van huis. Ik heb in de afgelopen weken ook eens kunnen zien hoeveel en hoe hard daar door zoveel mensen aan gewerkt is om het vandaag allemaal vlot te kun nen laten verlopen. De appels moesten er zijn, de stempels, de vlaggetjes, de spandoeken, de kaar ten moesten bezorgd, de soep moest op tijd klaar zijn, ga zo maar door, en natuurlijk moest er een mooie route uitgezet worden, en dat was weer prima gelukt. Ik wil daarom graag nog vanavond iedereen heel hartelijk bedanken die deze Toer mee weer tot een suksesvol einde hebben ge bracht. In de eerste plaats gaat mijn dank natuur lijk uit naar De Missie-, Ontwikkelings- en Vre- deswerkgroep! Die hebben alles zo keurig voor bereid en ook deze keer weer alles in goede ba nen weten te leiden. Heel veel dank! Daarnaast ook erg veel dank voor de vrijwilligers van deze dag op allerlei plaatsen: in Den Boogaard, op de posten, bij de gevaarlijke oversteekplaatsen; zij hebben er ook toe bijgedragen dat de stemming er goed in bleef, en zelfs nog georganiseerd dat er onderweg koffie te koop was! Bedankt alle maal! En natuurlijk erg veel dank aan iedereen die vandaag gefietst heeft en aan iedereen die gesponsord heeft! Beste mensen, het is, ondanks de regen, geweldig goed geweest, iedereen heeft weer erg z’n best gedaan, er is erg hard gewerkt in de afgelopen weken en vandaag, er is veel geld opgehaald: kunt allemaal tevreden zijn en ik ben erg blij met wat u voor ons hebt gedaan. Ik wil niemand vergeten en daarom zeg ik graag: heel veel dank aan iedereen die op een of andere manier aan deze Toermee van ’89 heeft meege daan! Tot het volgende jaar maar weer! O ja, er is nog een spandoek weg: eentje met een fiets er op; weet iemand toevallig...?? Kunnen we altijd volgend jaar nog gebruiken. Tot ziens! Theo Raaijmakers Deze plant, die in de zomermaanden bloeit, draagt de naam niet voor niets. De bloemen lij ken op vingerhoeden en worden ook wel poppen schoentjes genoemd. De bloemen hebben een grote opening zodat de hemel er geheel in kan kruipen om het stuifmeel er uit te halen. De bloe men hangen aan één kant gericht met het in- kruipgat naar beneden. Regenwater kan er dus niet in en de hommels blijven droog. De stengels, die 1 G m. lang kunnen worden, staan rechtop. De bladeren zijn eirond of lang werpig. Het Vingerhoedskruid komt zowel in het wild als gekweekt voor. Ook in onze bossen en op kaapvlakten, bij voorkeur op kalkarme leem grond. De plant is vooral te vinden in Zuid- Limburg en in sommige delen van de Achter hoek. In gekweekte vorm zijn er verschillende kleurvariaties. In het wild draagt het Vinger hoedskruid fraaie purperronde bloemen met donkere vlekken aan de binnenkant. Bij het wil de Vingerhoedskruid komt de witte kleur in ons land weinig voor. Er is ook een gele Vingerhoeds kruid, die echter heel zeldzaam is. Deze wordt in de Belgische Ardennen en in het Maasdal aange troffen. De onderkant van de bloemen is licht be haard, evenals de stengel en de korte bloemste len. De bladeren zijn uiterst giftig. Zij bevatten stoffen, die, na geprepareerd te zijn, als een waar- 2-9 september 22e zondag door het jaar; preek W. Logister ZATERDAG 19.00 uur: Hoogmis Jgt Kees Maton e.e. Corrie op ’t Hoog; Mgd Jan v. Gooi e.v. Maria Neij- nens; Jgt Ria Paradé-Rooijakker; Adrianus v.d. Wouw e.v. Adriana Sterke; Hein Verhagen e.v. Cornelia v.d. Wiel; Jac v. Wiel e.v. Johanna v.d. Wiel; Overl. fam. Rooijakkers-de Lepper; Jgt Jo hannes van Korven e.v. Lamberdina v. Dijk; Ni co de Bruin e.v. Cornelia Mulders. ZONDAG 10.00 uur: Jgt Lamberta Smetsers-v.d. Pol; Jgt Simon van Breda e.v. Maria Vermulst; Mgd Riet Oerlemans-van Gorp; Petrus Beerens en overl. echtgenotes; Johannes Vriens e.v. Martina van Gervefi. 11.30 uur: Anna Denissen-Kemps; Johannes en Adriana Beerens-Willems; Overl. fam. v.d. Wouw Wolfs-v. Elderen; Adrianus de Laat e.v. Elisabeth-v. Erven. DINSDAG Gerarda Klomp; Johannes en Lamberta Smetsers v.d. Pol; Mgd Sophia Jansen-Koster; Cornells v. Dijk e.v. Jacoba v.d. Wouw; Cornells v. Dijk e.v. Maria v. Overdijk. DONDERDAG Mgd. Michiel v. Kempen e.v. Anna v. Huyke- lom; Mgd Maria de Kort-v. Haaren; Mgd Adri anus de Beer; Sophia de Rouw-Vos; Mgd Anna Grijsbach. Donderdag 14.00 uur: Huwelijk van Jan v. Ve- chel en Angelique Ketelaars. Vrijdag 14.30 uur: Huwelijk van Geert Berkel- mans en Hermine Buter (K. Ned.). Zaterdag 12.00 uur: Huwelijk Ferry Hessels en Marie Claire van Oers. Dinsdag: Parochievergadering. POEFS echt leder in div. kleuren van 225.- voor i Familie, vrienden en bekenden: hartelijk dank voor uw gelukwensen, bloemen en kado’s. herstoffering in leder en meubelstof gespecialiseerd in kapitonneerwerk polyether in alle soorten en maten echte lederen poefs ruime sortering meubelstoffen VRIJBLIJVEND PRIJSOPGAVE 'S AVONDS TOT20.00 U. EN ZA. TOT 12.00 U. en ten wordt toegepast. Zaal open: 20.00 uur Tot ziens in den Draai...!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 2