Volendams Operakoor: uitgebreid concert Stomerij Buddemeijer 8 Harrie Wolfs 40 jaar Gildebroeder Gilde St. Joris I. VN- wandeling Yoga Gilde St. Sebastiaan en Barbara 3 Aphrodite Danskursus 55 Mondigheid in de gezondheidszorg g i Bij van Dijk Stoffen in Moergestel DE WARME BAKKER JOHN MENSINK KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 Het concert dat het Volendams Operakoor op vrijdag 6 oktober in de kerk te Moergestel geeft, kan met recht avondvullend worden genoemd. Naast het koor is er nog ’n groot aantal medewerkenden, zowel solistisch als in ensemble. Sport-Overdag Moergestel Kruisvereniging Moergestel organiseert: WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1989 - Nr. 585 NA 8 a Adres: Postcode en woonplaats: Ja, ik wil deelnemen aan de cursus mondigheid in de gezondheidszorg. Naam: De yoga lessen beginnen weer. En wel op woens dagmorgen 6 september a.s. De eerste groep wordt verwacht om 9.30 uur en de tweede om 10.45 uur in ’Den Donk’. Graag het lesgeld, makkelijke kleding en slaap zak of grote handdoek meebrengen. Hebt u nog vragen? Bel dan tel. 1492. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 X MOERGESTEL z2 Dinsdag vóór 18.00 uur gebracht, vrijdag klaar! We geven u in dit artikel ’n overzicht van wat u mag verwachten. Uiteraard is er het 110 personen tellende koor dat zijn sporen al wel verdiende in zowel binnen- als buitenland, onder de eminente leiding van Klaas Vfermeker. Voor begeleiding aan de vleugel wordt zorg ge dragen door Hans Broekman. Daarnaast, en voor dit concert in Moergestel wordt het speciaal uitgebreid tot 25 personen, het mandoline-orkest onder leiding van Wessel Dekker. Solisten Meest in het oog springende solist is uiteraard Gaetano Bardini. De jubileumcommissie ’50 Jaar Crescendo’ slaagde er in deze wereldberoemde tenor voor ’n eenmalig optreden in Moergestel te contracteren. Verder komen uit eigen Volendam- se geledingen de sopraan Lida Hoekstra en de bas Jaap Tol. ’n Bezetting voor een concert dat er niet om liegt. Kaartverkoop De kaartverkoop is intussen in volle gang en wilt u ook genieten van een muzikale avond op hoog niveau dan mag u dit unieke concert zeker niet missen! Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Op dinsag 19 september a.s. beginnen we met sport-overdag aktiviteiten in sportzaal de Von der. In de komende weken volgt hierover meer informatie. Deze week gaat het over: Wie en hoe sport-overdag. Sport-overdag is voorbereid door de gemeente Moergestel in overleg met enkele sportverenigin gen. Peter Wolfs, die o.a. beheerder is van de sportzaal de Vonder, heeft het afgelopen jaar de kursus rekreanten sportleider gevolgd en heeft de aktiviteiten mee opgezet. Hij zal zorgen voor de benodigde deskundige leiding. Bij sport-overdag bepalen de deelnemers zelf wat ze doen. Voor de eerste maand hebben we alvast een programma in elkaar gezet met o.a. geva rieerde sportoefeningen, tafeltennis, badminton en verschillende spelvormen. In over) :g met de deelnemers kan dit programma dus wi -den aan gepast. Sport-overdag is bedoeld voor iedeieen, die overdag tijd heeft, voor jong en oud, dus ook voor mensen die nooit sporten of nooit gesport hebben. Het belangrijkste is het samen bezig zijn, de ontspanning en de gezelligheid. De kosten bedragen 3,— per persoon per keer. We starten met een uurtje in de week. U kunt zich van tevoren opgeven bij Peter Wolfs (tel. 2210) of Corke Kolen (tel. 1235), zodat we een idee hebben op hoeveel mensen we kunnen rekenen. Verplicht is dat niet. Volgende week meer over het programma voor de eerste maand. Meer informatie kunt u krijgen bij Peter Wolfs (2210) of Corke Kolen (1235). Op zondag 20 augustus 1989 werd door gilde St. Joris deelgenomen aan het Liefdadigheidsfestijn in Liempde. Hier werd weer door een groot aan tal deelnemers deelgenomen aan de optocht, maar ook aan de schietwedstrijden. Onze schutters kwamen weer goed voor de dag en brachten toch weer 4 zilveren schildjes mee naar Moergestel. Deze prijzen zijn onderverdeeld in: kampioen: T. Roosen, personeel: T. Roosen 2e plaats en P. Bijsterveld 3e plaats. Bij de verschieting met viertallen behaalde ons viertal bestaande uit: P. Moorman, P. Bijster veld, T. Roosen de 2e plaats. Schutters proficiat met het behaalde succes en ga zo door. Ook op zaterdag 26 augustus 1989 werd de on derlinge piramide-verschieting afgesloten in Oostelbeers. Deze verschieting wordt gehouden in Oostelbeers en in Moergestel met de gildes St. Joris Oostelbeers, St. Catharina Moergestel en St. Joris Moergestel. Bij de drie wedstrijden die gehouden worden, gaat het om de wissel- piramide en een zilveren schildje. Bij de uitslag kwam naar voren, dat gilde St. Joris Oostelbeers weer de piramide in hun bezit kregen met een to taal van 216 punten. Gilde St. Catharina Moer gestel behaalde totaal 205 punten. Een bijzondere vermelding hierbij is, dat P. Kou- wenberg (Hild) van de ruim 60 schutters de enige schutter was die de drie series vol schoot en dus het zilveren schildje mee naar Moergestel bracht. Na deze drie gezellige wedstrijden dank ik de drie schietcommissies voor hun werk dat zij in 1989 gedaan hebben en hoop dat in 1990 in het zelfde spoor wordt verder gegaan. Deken-schrijver H. Leijten Door de Gildebroeders van Gilde St. Sebastiaan en Barbara werd onlangs deelgenomen aan het liefdadigheidsfestijn van het Kwartier van Oir- schot en wel bij het Gilde St. Antonius te Liemp de. Dit Gildefeest, waarvan de opbrengst geheel bestemd is voor de ouders van het Zorgenkind, was ondanks de tropische temperatuur een suc ces. Korting Jan van Rooy won het zilveren schild bij het handboogschieten op doel. Hij behaalde het hoogste aantal punten over 15 pijlen met 69 punten. Zondag 3 september wordt deelgenomen aan het Vrijgildefeest te Goirle. 85 Gilde zullen hier aan wezig zijn, waarvan 20 Belgische. Vertrek optocht door de Goirlese straten om 13.00 uur. i Op woensdag 13 september a.s. zal voor boven genoemde groepering de danskursus voor het nieuwe seizoen aanvang nemen. Deze zal onder leiding van dansschool ’Nico ’Kuijper’ plaats vinden in ’Den Boogaard’. De danslessen zijn om de twee weken en wel van 1.30 tot 2.30 uur. Na afloop van deze les is er nog gelegenheid voor vrij dansen. Deze mogelijkheid bestaat er ook op de woensdag als er geen les gegeven wordt. De kurus is zowel voor beginners als voor gevor derden. Nog steeds bestaat er de mogelijkheid (diegenen die zich nog niet hebben opgegeven) om aan deze kursus deel te nemen. Heeft men hiervoor belangstelling dan kan men alle gewenste inlichtingen verkrijgen bij: Mevr. Heijkants-van Elderen, Rootven 16, tel. 1513. Hoe dikwijls komt het niet voor dat patiënten niet goed over hun ziekten geïnformeerd worden en dat zij er zelf niet naar durven vragen. Onbewust blijven artsen vaak in onvolledigheden bij het voorlichten van hun cliënten. Zo kunnen er communicatiestoornissen ontstaan tussen beide partijen. De cursus ’Mondigheid in de gezondheidszorg’ wil de deelnemers middels gesprek en informa tie helpen hun onzekerheden te overwinnen en aanreikingen geven in verband met de rechten en plichten van patiënten en gezondheidszorg. De cursus omvat 6 aaneensluitende maandaga vonden van 20.00 tot 22.00 uur en deze start op 11 september. Plaats: Wit-gele kruisgebouw te Moergestel. De cursus wordt verzorgd door mevr. M. Lammers-Uijens en mevr. C. Jansen- Snijders. Deelname is gratis, wel graag onderstaande in- vulstrook vóór 4 september inleveren i.v.m. aan tal deelnemers(sters). Telefoonnummer: Deze strook ingevuld inleveren bij Petra van Nuenen-Hoffmans, Mispelbos 6, 5066 MB Moergestel, (telefonische aanmelding en inlich tingen mogelijk na 19.00 uur tel. 04243-3676) Het Gilde Sint Catharina herdacht afgelopen donderdag het feit dat haar Hoofdman Harrie Wolfs 40 jaar Gildebroeder is. Tijdens een bijeenkomst in Gildehuis ’De Klaore’ werd Harrie door o.a. de heer Giessen, een afvaardiging van het kringbestuur en door leden van plaatselijke en bevriende gilden op gepaste wijze toegesproken en onderscheiden. Het Gilde Sint Catharina is ook een van de organisatoren die in 1990 op 2e Pinksterdag het Durps- fist organiseert. Harrie Wolfs is voorzitter van de organisatiecommissie.(foto: Chris van de Bijgaart) I.V.N. Zondagmiddagwandeling op 3 septem ber a.s. om 14.00 uur vanaf Kasteel Nemelaer in Haaren. De eerste zondagmiddagwandeling van het sei zoen 1989/1990 staat op 3 september weer op het programma. Maandelijks t/m mei kunt u o.l.v. een natuurgids in de verschillende natuurgebieden rondom Oisterwijk wandelen. Let u op de aankondigin gen in de diverse dag- en weekbladen. Deze eerste wandeling voert ons door het gebied rond Kasteel de Nemelaer. Nu de zomer op z’n eind is, kunnen we genieten van alle bomen en struiken die hun vruchten ten toon spreiden. Lijsterbes, sporkehout, vlier en sleedoorn pron ken met hun eindprodukt, dat tevens een nieuw begin kan opleveren. Denk maar eens aan de vo gels die door het eten van deze vruchten voor de zaadverspreiding zorgen. Kijk ook eens naar de eik, die nu volop z’n vruchten (eikels) laat vallen. Veel vogels, eek hoorns, reeën, egels en muizen genieten ervan. De eik die in onze streken het meest voorkomt (naast de bekende ’Amerikaan’) is de zomereik. Deze eik draagt veel eikels, in tegenstelling tot de wintereik die vroeger op de rijkere gronden voor kwam. Wellicht kunt u tijdens de wandeling nog een braampje meepikken, die door de zonnige zomer heerlijk zoet smaken!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1