SCHADEffJKE STOFFEN 'i APART INLE1/EREN. gemeente moergestel BEKENDMAKING INZAKE CONCEPT-STADS- EN DORPSVERNIEUWINGSPLAN 90 BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL v t 0 0 c R [t BEL 1235 Bij de CHEMOCAR: STANDPLAATSEN: van 15.00 tot 16.00 uur van 13.00 tot 14.00 uur van 14.15 tot 15.15 uur PAPIER... ...DE HARMONIE OUD IJZER... ...FEVIOR GLAS in de... ...GLASBAK INLICHTINGEN Op zaterdag 26 augustus a.s. De Stappert van 09.00 tot 10.00 uur St. Jansplein van 10.15 tot 11.15 uur De Hoefkens van 11.30 tot 12.30 uur Krijtestraat Bibliotheek OF... op Gemeentewerken: elke vrijdag VERf ÏINA 6 584-1 584-2 584 3 F SMfTEi VETz toegangswegen tot het St. Jansplein te weten: Rootven tot en met kruispunt met de Ak kerweg, Kerkstraat/Schoolstraat tot bloemenkwekerij Willems, Raadhuisstraat tot de brug over de Reusel. Door het gemeentebestuur wordt veel belang gehecht aan een zo optimaal moge lijke inspraakmogelijkheid voor de eigen Moergestelse bevolking alsmede andere belanghebbenden. Gelet op het bepaalde in de gemeentelijke inspraakverordening heeft het kollege van burgemeester en wethouders besloten om een inspraakprocedure met betrek king tot het ontworpen stads- en dorpsvernieuwingsplan vast te stellen. Op 26 juni 198? heeft een presentatie van het stads- en dorpsvernieuwingsplan plaatsge vonden ten behoeve van belangstellenden. Het ging hierbij alleen om een presentatie; het was niet de bedoeling dat mensen reeds toen hun mening kenbaar maakten omtrent het voor gestelde plan. Vanaf 26 juni 1989 ligt het ontwerp stads- en dorpsvernieuwingsplan tot 1 september 1989 voor een ieder ter inzage in de burgerzaal van het gemeentehuis. Tevens bestaat vanaf ge noemde datum de mogelijkheid voor belangengroeperingen om afzonderlijk en na een daartoe gemaakte afspraak in overleg te treden met het kollege van burgemeester en wethouders en de gemeentelijke planoloog. Tenslotte wordt op 4 september 1989 een algemene inspraakavond voor belangstel lenden gehouden waarbij deze in de gelegenheid zullen worden gesteld om hun me ning omtrent het concept stads- en dorpsvernieuwingsplan kenbaar te maken. Deze algemene inspraakavond zal plaatsvinden om 19.30 uur in Café ,'t Draaiboompje'. Na de gehouden algemene inspraakavond zullen de ingekomen reacties worden verwerkt waarna eind september 1989 een voorstel alsmede een verslag van de gehouden inspraak aan de raad zal worden voorgelegd. Het is vooralsnog de bedoeling dat het definitieve stads- en dorpsvernieuwingsplan eerste fase voor 1 oktober 1989 gereed is zodat dan tevens de mogelijkheid bestaat om met betrek king tot het jaar 1990 een beroep te doen op de provinciale knelpuntenpot. Uiteraard zal het mede van de aard van ingekomen reacties afhangen of genoemde datum van 1 oktober werkelijk gehaald zal worden. U bent allen van harte welkom op 4 september a.s. om 19.30 uur in Café ,'t Draaiboompje' aan de Hild! Moergestel, 23 augustus 1989. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Moergestel, 23 augustus 1989. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat, in verband met uit te voeren rekonstruktiewerkzaamheden, het noodzakelijk is de volgende wegen tijdelijk af te sluiten: de Bosstraat, tussen de Postelstraat en de Pastoor de Louwstraat, van 21 tot en met 25 augustus 1989; - de Burgemeester Bardoelstraat, ter hoogte van het Pater Helmerplein, van 23 tot en met 29 augustus 1989; de Schoolstraat, tussen de aansluitingen van De Scheerman, van 28 augustus 1989 tot en met 1 september 1989; de Van Rijckevorsellaan, van 30 augustus 1989 tot en met 5 september 1989; de Vossenhoorn en de Driehuizerweg, van 21 augustus 1989 tot en met 29 september 1989.; De afsluitingen duren zoveel korter als mogelijk, of zoveel langer als noodzakelijk blijken te zijn. De in verband met deze afsluitingen noodzakelijke omleidingsroutes zullen door middel van de betreffende bebording overeenkomstig het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens worden aangegeven. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat bij hen zijn ingekomen: 1een aanvrage van W.L. op 't Hoog, Oirschotseweg 79 te Moergestel, om vergunning in gevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden van een overdekte mestopslagsilo, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het per ceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie C, nummer 1121, plaatselijk bekend Oirschotseweg 79; 2. een aanvrage van Maatschap Wolfs, Vinkenberg 19 te Moergestel, om vergunning in gevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden van een mestopslagsilo, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie D, nummer 1473, plaatselijk bekend Aboomsestraat. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunningen te verlenen onder de voor dergelijke inrich tingen gebruikelijke voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen. De ontwerp beschikkingen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden tot 23 september 1989 ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken ter inzage, tijdens kan tooruren van 09.(X) uur tot 12.00 uur. Tijdens de termijn waarbinnen gemotiveerde bezwaarschriften kunnen worden ingebracht, te weten vanaf heden gedurende 1 maand, liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Indien daarom telefonisch wordt verzocht kunnen tot 1 week voor bedoelde datum monde linge bezwaren worden ingebracht waarbij dan tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvrage tussen het bevoegde gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Gemotiveerde bezwaren kunnen worden ingebracht bij ons Kollege, waarbij dan tevens door de indiener van het bezwaarschrift het schriftelijk verzoek kan worden gedaan om zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tenslotte wordt er de aandacht op gevestigd, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als omschreven, en de belanghebbenden die aantonen daartoe redelijkerwijze niet in staat te zijn geweest, naar aanleiding van de beschikkingen beroep in kunnen stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur. Moergestel, 23 augustus 1989. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Op grond van de Wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing, welke op 1 januari 1985 in wer king is getreden wordt o.a. aan de gemeente Moergestel jaarlijks via de provincie een alge mene bijdrage uitgekeerd ten behoeve van projecten op het gebied van stads- en dorpsver nieuwing. Het kan hier gaan om projecten van velerlei aard. Zo kunnen de gelden bijvoor beeld worden aangewend ten behoeve van subsidies op het gebied van particuliere woning verbetering, subsidies in het kader van bedrijfsverplaatsingen, subsidies ten behoeve van ver betering van beeldbepalende panden en monumenten, eigen gemeentelijke projecten, enz. Het is de gemeenteraad welke uiteindelijk besluit voor welke zaken de toegekende algem- ne bijdrage wordt aangewend. Daartoe neemt de raad jaarlijks een besluit. De provincie houdt sinds 1988 50% achter van de totaal beschikbare en via het rijk verkre gen gelden voor stads- en dorpsvernieuwing ten behoeve van een zogenaamde provinciale knelpuntenpot. Uit deze knelpuntenpot kunnen op aanvraag specifieke bijdragen voor be paalde projecten aan gemeenten worden verstrekt. Voorheen bedroeg de verhouding 70% algemene bijdrage - 30% specifieke bijdrage. Gemeenten krijgen dus sinds 1988 een min der grote algemene bijdrage. Met deze wijziging beoogt de provincie de gemeenten ertoe te brengen hun beleid op het gebied van stads- en dorpsvernieuwing serieus aan te pakken. Een goed onderbouwd meerjarenprogramma op het gebied van stads- en dorpsvernieuwing schept de mogelijkheid om voor één of meerdere van de daarin genoemde projecten een be roep te doen op de provinciale knelpuntenpot. Uit het vorenstaande blijkt de noodzaak om op zo kort mogelijke termijn te komen tot een goed stads- en dorpsvernieuwingsplan. De afgelopen jaren heeft onze gemeente als algemene bijdrage jaarlijks een bedrag ontvan gen dat, afhankelijk van de beschikbare gelden op rijksniveau, lag tussen de f 50.000, en f 70.000, Deze gelden zijn in de afgelopen jaren slechts in zeer beperkte mate besteed en wel aan subsidies in het kader van particuliere woningverbetering alsmede een subsidie ten behoeve van een restauratie van een beeldbepalend pand. De resterende bedragen zijn door de gemeente gespaard ten behoeve van eigen gemeentelijke projecten. Door de gemeen teraad is namelijk hoge prioriteit toegekend aan de opstelling van een stads- en dorpsvernieu wingsplan voor onze gemeente. Daartoe is allereerst door de Grontmij in opdracht van het gemeentebestuur een zogenaamde knelpuntennota opgesteld. Deze knelpuntennota is in mei 1988 gereed gekomen en bevat een groot aantal knelpunten in onze gemeente op het gebied van stads- en dorpsvernieuwing. Naar aanleiding van deze knelpuntennota is vervolgens besloten om de hoogste prioriteit toe te kennen aan de huidige situatie op het St. Jansplein en directe omgeving. Daarop is door de gemeenteraad een bedrag ter beschikking gesteld ten behoeve van een door de gemeentelijke planoloog op te stellen stads- en dorpsvernieuwingsplan. De eerste fase van dit plan is inmiddels in concept gereed. Deze eerste fase heeft betrekking op het St. Jansplein en directe omgeving. Voorts is een iets beperktere uitwerking gemaakt voor de MOERGESTEL-NIEUWS WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1989 HAAF IslaAÉ

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7