Schooltijd! Union EXTRA ZOEKERTJES FRANK VOGELS 0 V Telefoon: 04243-2077 Binnenkort in Diessen: Audacia-pupillen TAXI VAN DE LOO 'ar Beglau perken BehangwerK Schilderwerken fra i W DAG EN NACHT BEREIKBAAR Moergestel Wij hebben al een schoolfiets voor u vanaf f 550 Vrijdag-, zaterdag- en zondagavond ROBERT - taxivervoer rolstoelvervoer - groepsvervoer ziekenvervoer, ziekenfonds en particulier Kommissievergadering Krijtestraat 3 5066 BG Moergestel Tel. 04243-3242 Inleveren vuurwapens Ponyclub ’t Wit Paardje Haghorst kringkampioen |CVB jj i I w I HIT PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1989 MA 4 759 voor RIJWIELHANDEL in rijven EUR o Kommissie Kulturele Zaken op woensdag 23 augustus 1989 om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. Het is zonder twijfel een prestatie en een uniek gebeüren dat alle leden van een vereniging uitge zonden worden naar deze wedstrijd. Deze wedstrijden worden op zondag 27 aug. a.s. verreden. Wij wensen de ruitertjes en comman dant veel succes toe op deze dag. Schoolstraat 16 - Moergestel - Tel. 04243-1435 Dinsdagmiddag gesloten Nederlands fabrikaat Dubbele garantie (fabrieks- Vogels-) Trommelremmen 3 versnellingen RVS velgen Veiligheidsslot 3 gratis service beurten 1 jaar gratis verzekerd inruil mogelijk alléén geplaatst bij kontante betaling! Toer Mee-aanbiedingü! Voor bandenpech onderweg nu een luxe fietstasje met een uitge breid reparatiesetje voor een Toer Mee-prijsje van f 17,50 nu voor f 13,50. Bij Schepens Tweewie- lers; de zaak met de vele aanbiedingen en z'n nét iets betere service! Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstop pen met hogedruk en alle voorkomende werk zaamheden: 'De Klusjesman', Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. De Centrale Volksbank: de ideale bank voor iedereen. Edithe Smol- ders-v. Stiphout, Kerckackerstr. 13, tel. 3753. Kasuren: ma. en do. 19.00-20.00 u of na tel. afspraak. 7 September a.s. start ik meteen kursus baby en peuterpoppen maken. Voor inlichtingen en opgave: Noortje van Kessel, Mispelbos20, Moer gestel, Tel. 04243-2762. Voor 'n massief eiken eetkamertafel, sa lontafel, etc. F. Roozen Massief Eiken Meubelen, Pr. Irenestraat7, Moergestel, tel. 04243-1785. Programma pupillen zaterdag 26 aug.: Audacia Dl op toernooi bij Zigo, vertrek 9.00 svSSS 2 - Audacia D2, vertrek 10.15 u. Audacia D3 - svSSS 3, aanv. 10.00 u. Audacia El op toernooi bij Zigo, vertr. 9.45 Audacia F1 - Zigo Fl, aanv. 11.00 u. Audacia F2 - RKTW F3, aanv. 11.00 u. Nieuwe jeugdleden van harte welkom bij sv Au dacia Vlak voor de start van het nieuwe voetbalseizoen zoeken wij nog naar nieuw talent bij sv Audacia. Zijn er nog jongens die graag aan gezonde sport willen doen? Die zijn van harte welkom bij on ze voetbalclub, de club waar het gehele jaar be weging in zit. Wij zoeken vooral jongens voor de C-jun. in de leeftijd van 12 of 13 jaar. Opgeven kan bij Tom Bouwmans, Voorbeemt 14 of bij Ni co Oerlemans, Pater Helmerplein 22. Als gevolg van de inwerkingtreding van de Wet wapens en munitie op 1 september 1989 (Stb. 1986, zal het voorhanden hebben van bepaalde soorten wapens waarvan het voorhanden hebben thans nog is toegestaan, worden verboden. Deze wapens zullen door personen die deze be zitten derhalve moeten worden ingeleverd bij de politie. Artikel 13, tweede lid, van het Besluit wapens en munitie (Stb. 1989, 190) bepaalt dat voor deze wapens een financiële tegemoetkoming worden verstrekt. In de maand september 1989 kunnen deze wa pens bij de politie in het kader van de zogenaam de ’inleveractie’ tegen een financiële tegemoetko ming worden ingeleverd. De inleveractie heeft betrekking op de hieronder genoemde wapens waarvan het voorhanden heb ben voor het inwerkingtreden van de Wet wa pens en munitie verboden wordt. Tevens vallen onder de inleveractie enkele soorten wapens die al in het verleden pleegden te worden aangemerkt als verboden handwapens maar waarover, gelet op verschillende niet gelijkluidende rechterlijke uitspraken onduidelijkheid bestond. Het betreft in ieder geval: - vlindermessen waarvan het lemmet langer is dan 9 cm of, voorzover het lemmet tussen de 7 en 9 cm lang is, waarvan het lemmet minder breed is dan 14 mm: 7,50; - vilmessen 5,—; - stroomstootwapens: f 25,—; - opvouwbare messen waarvan de totale lengte in opgevouwen toestand langer is dan 28 cm: f 7,50; - werpmessen: 7,50; - werpsterren: fabrieksmatig vervaardigd: 2,niet fabrieksmatig vervaardigd: 0,25 en - vuurwapens die onder de werking van de Vuurwapenwet bevoegd voorhanden werden gehouden (deze wapens dienen derhalve op grond van een bijzondere of algemene machti ging of een jachtakte voorhanden gehouden te worden): 75,—. De inlevering van dergelijke vuurwapens zal zich naar verwachting slechts in een enkel geval voor doen. De bovengenoemde financiële tegemoetkoming (het betreft dus geen volledige schadeloosstelling) die kan worden verstrekt, is vastgesteld bij be schikking van de minister van Justitie d.d. 11 juli 1989, Politie nr. 1118/598. Generaal Pardon Tijdsduur Het Generaal Pardon geldt van 1 tot en met 30 september 1989. De wapens dienen in beginsel op ieder bureau van rijks- of gemeentepolitie te kunnen worden ingeleverd. Soorten wapens Het gaat om wapens waarvan het voorhanden hebben reeds verboden is onder de huidige wa- penwetgeving: - vuurwapens (of onderdelen daarvan), waarvoor geen vergunning (bijzondere machtiging) is verleend; - munitie (of onderdelen daarvan, uitgezonderd gebruikte lege hulzen), waarvoor geen vergun ning (B.M.) is verleend; - gas/alarmpistolen en -revolvers (met uitzonde ring van alarmpistolen die geen loop of een kennelijk verkorte, geheel gevulde loop hebben en die zodanig zijn ingericht dat zij alleen knal- patronen van een kaliber van maximaal 6 mm kunnen bevatten en waarbij de ligplaats van de patronen en de gasuitlaat loodrecht op de loop of de lengterichting van het wapen staat); - speelgoedwapens die zeer op echte vuurwapens lijken; - spuitbusjes met traangas of met andere weer- loosmakende stoffen; - stiletto’s en valmessen die een stootplaat heb ben of waarvan het lemmet twee snijkanten heeft; - stiletto’s en valmessen waarvan het lemmet lan ger dan 9 cm is of, voorzover het lemmet tus sen de 7 en 9 cm lang is, waarvan het lemmet minder breed is dan 14 mm; - boksbeugels en ploertendoders; - geheime handwapens (wapens die er uitzien als een ander voorwerp dan een wapen); - wurgstokjes; - zware katapulten (geen kinderspeelgoed). Geen vergoeding Er wordt geen financiële vergoeding of tegemoet koming verstrekt. Geen strafvervolging Tegen personen die vrijwillig van deze gelegen heid gebruik maken wordt geen strafvervolging ingesteld ter zake van het illegaal bezit. De inle vering kan anoniem geschieden. Degene die daarom verzoekt ontvangt een op diens naam gesteld bewijs van ontvangst (niet het bijgelever de model dat alleen voor de inleveractie is bestemd), waarin een omschrijving van het inge leverde, alsmede een verklaring van afstand is op genomen. Verzoek om hogere tegemoetkoming Ingevolge artikel 13, tweede lid, van het Besluit wapens en munitie, kan de Minister van Justitie op verzoek van de belanghebbende een hogere te gemoetkoming verlenen in de gevallen waarin de billijkheid dit vereist. Zulks dient te geschieden bij gemotiveerd ver zoekschrift. In het bijzondere geval dat iemand een kennelijk zeer waardevol voorwerp inlevert, acht ik het correct dat de politie betrokkene hier op attendeert. Zondag 13 aug. jl. was het laatste kringconcours in Tilburg wat georganiseerd werd door de Po nyclub Tavenu. Vooral voor het achttal van on ze vereniging was het spannend of zij alsnog kringkampioen konden worden. Het viertal was inmiddels de kringkampioen met maximaal aan tal punten. Onder grote publieke belangstelling werden de wedstrijden verreden. Tot de parade waren de meningen van de ’des kundigen’ langs de lijn verdeeld of de Spoorslag uit Spoordonk of ’t Wit Paardje Haghorst de eer ste prijs verdiend had. De speaker gaf uiteindelijk het verlossende woord: de Spoorslag eerste, het Wit Paardje tweede, dat betekende meteen dat ons achttal re- servekampioen was geworden. Het mag een pluim op de hoed van onze commandant Jan op ’t Hoog zijn dat wij het zover gebracht hebben. Ook vooral onze ruitertjes niet vergeten die het telkens weer onder de ’prestatiedruk’ hebben moeten doen. Bravo! De uitslag van de wedstrijd: Viertal BCDE klasse L le prijs met 144 p. en kringkampioen; Achttal BCDE klasse L 2e prijs met 128 p. en reservekampioen. Individuele uitslag: Willem v. Hoof 5e pr. klas se B 122 p.; Michel Hüfkeri, 4e pr. klasse B, 124 p.; Daisy Asveld le pr. klasse B 136 p. en kring kampioen in haar klasse; Monique op ’t Hoog 2e pr. klasse M 128 p. en reservekampioen in haar klasse; Monique van den Berg 6e pr. klasse LI 124 p.; Sabine v.d. Wouw, 5e pr. klasse LI 125 P- Door de bovengenoemde successen worden het achttal en het viertal uitgezonden naar de Ge westelijke wedstrijden van de NCB te Teterin- gen. I BANK I V.l.n.r.: Femke Spil, Jeanne Vughts, Stefan Carlien, Willem van Hoof, commandant Jan op ’t Hoog, Sandra op ’t Hoog, Michel Hüfken, Esther Hüfken en Jeroen de Bruin. Te koop gevraagd: Meccano en Lego. Krij testraat 3, Moergestel, tel. 04243-3242. Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepens Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z'n nét iets be tere service! Gevraagd: hulp in de huishouding op maan dag, woensdag en vrijdag. Na 18.00 uur: Tel. 04243-2055. De Centrale Volksbank: daar voelt u z'ctl thuis! Edithe Smolders-v. Stip- ,CVB hout, Kerkckackerstr. 13, tel. 3753. Ka- (BANkJ suren: ma. en do. 19.00-20.00 u. of na tel. afspraak. Te koop: éénassige aanhangwagen mettor- sievering. Afm. 230x140x40 cm. Ideaal voor zelf bouwers! Vraagprijs f 300,-. Kloosterlaan 34, tel. 04243-1177. Verkoop van schilderijen en schilderijlijsten; aluminiumlijsten in alle maten en kleuren. Galerie Erica, Ericastraat 3, Oisterwijk, tel. 04242-84228 en 88763. Openingstijden: ma., wo. en do. 13.00-18.00 u; za. 13.00-16.00 u. Andere tijden op afspraak. Toer Meer... een goed idee!!! Voor banden pech langs de weg nu een tube tasje een bin nenband en een race reparatie-setje voor een Toer Mee-prijsje van f 26, nu voor f 21,50. Bij Sche pens Tweewielers, Oisterwijkseweg 19, Moer gestel. Moeder van 2 kinderen biedt zich aan als op pas voor kind bij haar thuis. Tel. 04243-3327. Schepens Tweewielers wenst iedere deelne mer aan Toer Mee veel fietsplezier op zondag 27 augustus! Wij stellen hoge eisen aan de kwaliteit, de zui verheid en de konstante samenstelling van on ze zaadmengsels. Slechts de allerbeste grond stoffen worden hiervoor gebruikt, die door meer dere machines grondig worden gereinigd, ge poetst en geborsteld. Dit alles garandeert u een vi taal vogelbestand. U betaalt dan een ietsie- pietsie meer, maar krijgt er le kwaltieit vogel zaden voor in de plaats, die uw vogels gezond en in topkonditie houdenDaarom: voor de betere vogelzaden naar Eierhandel/dierenvoeders v/d Wouw, Pr. Irenestraat 13, tel. 1582. Te koop: Puch Maxi bouwjaar 1986, i.z.g.st. f 600,-. Tel. 04243-1784. Te koop: 20 meter Panthanetgaas, 1.50 mtr hoog. Prijs: f 100,-. Oisterwijkseweg 43, tel. 04243-2268.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5