2 r o 0.85 1.25 2.65 2.75 Klassiek voor iedere leeftijd I I SLAGERIJ KETELAARS R.V. ’g B 1 Jongerenkoor y Moergestel Veel belangstelling openluchtmis r L.R. Fevior KPJ-nieuws T ouwtrektoernooi Collecte Nederlandse Kankerbestrijding Scoutingnieuws STIJLMEUBELEN el K JE EIGEN ZELF- SLACHTENDE SLAGER H 3 675 V Ml Leer gaat lang mee! Parkeergelegenheid t7o ae zaak BISSCHOP ZWIJSENSTIW 72 WORSTEBROOD ROOMSCHNITZELS BOEREN OF CRÈMEPATÉ RUNDERROOKVLEES Play off wedstrijden softbal VERSE KUIKENBOUTEN O QR fe g 8 Onze najaars- wintercollectie begint binnen te komen, daarom alle laatste zomerrestanten halve prijs PAGINA 3 AGINA2 5n de ote I '00,-; jrsus 0 jeugd F 1 i I /j Naam van de ploeg: Adres: Woonplaats: Telefoon:.... Als leer goed behandeld wordt, kunt u er jarenlang plezier van hebben. En dat is bij zo ’n investering echt wel een argument. Maar het betere leer is vooral geliefd om dat het zo mooi is. Als natuurlijk materiaal heeft het allure van binnen uit. En het fijne is dat het met de jaren mooier wordt. iet ize 3 opa ’ape deren 5e pr. 4e pr. Ie pr. 4e pr. 7e pr. TILDUK6 0O4216ÖÖ oor Ift, Jing, T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' I - Eind- Dage- 17.00 3-3100. (met eigen gehakt) 6 stuks per stuk 100 gram 100 gram - Zo beste KPJ’ers, de vakantie zit er voor velen weer op. We zijn weer gewoon aan het werk of haar school en de KPJ gaat ook weer zijn gewo ne gangetje! Zo hebben we weer ons traditionele touwtrek - toernooi op 16 en 17 september. Dit toernooi is de laatste jaren uitgegroeid tot het topevenement Van de Moergestelse KPJ. Ook dit jaar hebben we er weer veel werk van gemaakt. We beginnen op zaterdagavond in onze feestent (welke weer op dezelfde plaats staat als vorig jaar) met de Veronica drive-in show en als klap op de vuurpijl later op de avond een optreden van Al bert West. Zondags wordt in de feesttent, tijdens het nog steeds groeiende touwtrektoernooi, de muziek verzorgd door Corné Wolfs. Onder dit KPJ- bericht vinden jullie nog een aanmeldingsformu lier. Jullie zullen tevens ook begrijpen dat in de week voor het toernooi en tijdens het weekeinde be roep op jullie hulpvaardigheid kan worden ge daan. 30 September a.s. is er een KPJ kringfeest, na dere gegevens omtrent dit feest volgen nog. Ja, u leest het goed, het is weer zover. KPJ Moer gestel organiseert alweer hun 6e touwtrektoer nooi, welke gehouden wordt op zondag 17 sep tember. Het vindt plaats op het terrein gelegen aan de Heuvelstraat 16 te Moergestel. De aanvang is om 12.00 uur maar de deelnemende ploegen worden geacht om uiterlijk 11.30 uur aanwezig te zijn. Er bestaan 3 categorieën, nl.: dames, heren, jeugd (mag gemengd). Tussen 28 augustus en 10 september kunt u een collectant(e) van de Nederlandse Kankerbestrij- ding/Koningin Wilhelmina Fonds verwachten. De collectant(e) is in het bezit van een legitima tiebewijs. Tevens is iedere collectant(e) in het be zit van een machtigingskaart. U kunt hier naar vragen alvorens u uw bijdrage aan de collec tant^) meegeeft. Dit jaar bestaat de Nederlandse Kankerbestrij ding 40 jaar. In 40 jaar zijn opvallende resultaten bereikt bij het opsporen en de behandeling van kanker. Tegenwoordig geneest gemiddeld 50% van alle kankerpatiënten. Van kinderen met kan ker geneest circa 70%. Onder meer door nieuwe medicijnen en verbeterde bestralingsapparatuur is de kans op genezing toegenomen. Mede door uw gulle bijdrage en de enorme inzet van de col lectanten, die uw bijdrage komen halen, zijn de vooruitzichten van de kankerpatiënt verbeterd. Om nog betere resultaten te bereiken in het bestrijden van kanker zou de Nederlandse Kan kerbestrijding graag nog meer onderzoek willen steunen. Helaas moeten veel kwalitatief goede subsidie-aanvragen worden afgewezen, omdat er meer aanvragen zijn dan beschikbare gelden. Wilt u meer weten over het werk van de Neder- Roef!-Condors. Er werd een goede wedstrijd gespeeld. Roef! won met 7-5. Zondag de laatste wedstrijd van de play off tegen Black Wings uit Deurne. Deze wedstrijd werd slechts gespeeld en verloren met 18-31. Roef! staat nu samen met Condors op een gedeel de le plaats. Er is nog geen duidelijkheid of er nu een beslissingswedstrijd gespeeld moet worden of dat het onderlinge resultaat telt. In het laatste geval is Roef! kampioen omdat zij 2 x gewonnen hebben van Condors. Wedstrijden voor het komend weekend zijn: 25 augustus Recreanten 19.30 uur: Knuppelaars - Roef! 26 augustus Peanuts 11.00 uur: Vierkamp bij Feniks. Hb jun. 15.00 uur: Roef! - Cardinals. Hb asp. 14.00 uur: Twins - Roef! Hb pup B 11.00 uur: Roef! - Tilburg. Hb pup. C 13.00 uur: Roef! - Nuenen. Sb asp. 11.00 uur: Roef! - Ducks. 12.30 uur: Roef! - Ducks. 27 augustus Hb 1 12.00 uur: Roef! - Wizzard 14.30 uur: Roef! - Wizzard Sb2 11.00 uur: Cardinals - Roef! Weekaanbiedingen van 24 tot 30 augustus: 500 gram Er is weer een nieuw bruisend Scoutingjaar in aantocht. We gaan het dit jaar openen met een gezamenlijke speldag voor de kabouters, welpen en verkenners. Deze wordt gehouden op zater dag 26 augustus en begint om 13.30 uur en ein digt om 16.30 uur. Wat we allemaal precies gaan doen, blijft voorlopig pog een geheim. Wat geen geheim is, is dat de zomerkampioen die we gehouden hebben een groot succes zijn ge worden. De kabouters en welpen hebben samen met kapitein Memo als matrozen een wereldreis gemaakt met als thuishaven Oerle. De verken ners hebben in de bossen rond Valkenswaard de Middeleeuwen doen herleven met o.a. een bar baarse kanotocht naar Oerle om te kijken of de matrozen het naar hun zin hadden. En dat had den ze! Na de speldag wordt weer het wekelijkse pro gram gedraaid d.w.z. de welpen gaan samen met Akela, de grote grijze wolf, vele avonturen bele ven, de kabouters trekken het land van Bambi- lië in en de verkenners gaan een aktief leven lei den. Daarnaast worden er twee nieuwe spel tak ken opgericht nl. de Bevers en de Rowans. Voor degene die het nog niet weten: de Bevers zijn jon gens en meisjes van 4 t/m 6 jaar die samen met Lange Doener een heleboel gaan beleven in het huis Hotsjitonia. De Rowans is een groep van jongens van 15 t/m 17 jaar die van aktie houden. Wil je je in het avontuur storten dat Scouting heet, bel dan: kabouters: Petra Tekath, tel. 1883; welpen: Ellen op ’t Hoog, tel. 1553; bevers: Mo nique v. Oirschot, tel. 2644; verkenners: Marco v. Elderen, tel. 2338; rowans: Kees v.d. Loo, tel. 1927; algemeen: Riky Bergman, tel. 2407. Een ploeg bestaat uit 8 trekkers(sters) en een co ach. Deze kan samengesteld worden uit familie, kennissen, vrienden, verenigingen, enz. Opgave is mogelijk tot uiterlijk 6 september en het inschrijfgeld bedraagt 25 gulden. Voor verdere inlichtingen kunt u zich wenden tot: Wim op ’t Hoog, Oirschotseweg 79, 04243-1365; Rini Denissen, Schoolstraat 35a, 04243-1355. Onderstaande strook inleveren bij bovengenoem de of bij een van de bekende bestuursleden. Wij wensen u een heel plezierige dag toe. Verder willen wij u er nog op attent maken dat zaterdag 16 september een grote feestavond wordt genorganiseerd met medewerking van Al bert West en Veronica drive-in show. Op deze avond is iedereen welkom. I "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1989 landse Kankerbestrijding, lees dan de brochure die u een dezer dagen in de bus krijgt en kijk op maandag 28 augustus om 19.40 uur en/of op dinsdag 5 september om 20.20 uur naar de uit zending van Socutera op Nederland 3. Voor meer informatie kunt u ook contact opnemen met het Voorlichtingscentrum Nederlandse Kanker bestrijding, Sophialaan8, 1075 BR Amsterdam. Telefoonnummer 020-6644044. waar ds. Roobol voorgaat in een avondmaals dienst voor jong en oud. De lezing in deze dienst is Genesis 14. Hierin zien we de koningen der aarde in oorlog met elkaar. Temidden van al die woelingen staat dan Abraham op om zijn broeder Lot te hulp te komen. Hem is het geenszins om de buit te doen, maar slechts om zijn broeder. En omwille van hem treedt dan die opmerkelijke figuur Melchi- zedek op met brood en wijn. Deze figuur heeft wellicht ook iets te maken met Salem (Jeruzalem- stad van vrede)? Net als bij het pascha gaat het hier om de uitredding van de broeder in de nacht... brood en wijn... Nog geen kinder- en jeugdkerk; wél is er crèche. Agenda: Op donderdag 24 augustus is er leerhuis voor de leiding van kinder- en jeugdkerk in de Voorhof. Óp zondag 3 september is er Start-dienstü! Het winterboekje is klaar en hopelijk zult u het één dezer dagen in de bus vinden. -■ gem. leeftijd: 0 dames 0 heren Ardi Rijnen met Cindie (B-spr.)3e pr. Afgelopen zondag werd het concours te Tilburg bezocht. De uitslag: Achttal Fevior 1 kl. M Achttal Fevior 2 klasse L Petra v. Gorkum met Chico (kl L2) Jac. Donkers met Charly (kl. LI) 2e pr. Jan Burgers met Elenor (kl. B2)2e pr. Gerrit-Jan Vermeer met Duelante (kl. B2) 3e pr. Helma Bierens met Clovis (kl. Ml)4e pr. Carolien v.d. Bosch met Duppy (kl. LI) 4e pr. José Rijnen met Cibertha (ld. LI)4e pr. Ardi Rijnen met Cindie (B-spr.) Jan Burgers met Diadeem (B-spr.) Prijswinnaars proficiat! Zondag 3 september a.s. wordt in Teteringen het Bondsconcours gehouden. Van onze vereniging nemen daaraan deel het achttal Fevior 1 Id. M o.l.v. Jan Burgers Azn. en Jac. Donkers met Charly (LI-dressuur). a.s. Zondag neemt ons koor deel aan een voetbal toernooi op de velden van Villa Blanca aan de Goirleseweg in Tilburg. Op de komende repetitie (training?) zuHen we ongetwijfeld onze tactische tips doornemen wat zeker tot een glansrijke overwinning zal leiden. Op zondagochtend zullen we om 9.00 uur vanaf het plein vertrekken. Nu de repetities weer begonnen zijn willen we graag mensen die interesse hebben eens uitnodi gen op donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur in den Donk, voor het bijwonen van een repeti tie. Iedereen vanaf 12 jaar is welkom. We zijn nog op zoek naar een nieuwe drummer die het koor wü begeleiden. Vanaf januari zal on ze organist niet meer op de repetities kunnen ko men. Daarom willen we nu vast kennismaken met een organist(e) die zich in de komende maan den in kan werken. Neem eens contact op met Joos Nijtmans, Nieuwenhoflaan 7, tel. 1148. RAADHUISSTRAAT 17 MOERGESTEL TEL.04243 1287 Ondanks een dreigend wolkendek vond afgelopen dinsdag 15 augustus toch de traditionele open luchtmis plaats achter het kapelletje aan de Oisterwijkseweg. Tn deze kathedraal blijft het altijd droog, al regent het in heel Nederland’, zei celebrant Pastor van den Broek aan het eind van de viering die door ruim vijfhonderd gelovigen werd bezocht. De viering werd muzikaal ondersteund door het kerkkoor en de harmonie. Ook delegaties van de drie gildes waren aanwezig. Pastor van den Broek werd bijgestaan door Pastor Vissers, die ten tijde van de opening van de kapel, precies vijftig jaar geleden, kapelaan was te Moergestel. Pastor Vissers stond aan het begin van de viering even stil bij het ontstaan van dé kapel. (foto: Chris van de Bijgaart). KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Zondag 13 augustus jl. nam onze vereniging deel aan het concours te Hoogeloon. De belangrijkste uitslagen: Achttal Fevior 1 kl. M4e pr. Achttal Fevior 2 kl. L3e pr. Dries Roefs met Patrone (kl. Zl)le pr. José Rijnen met Cibertha (kl. LI)le pr. Carolien v.d. Bosch met Duppy (kl. LI) 3e pr. Ardi Rijnen met Cindie (kl. LI)3e pr. Petra v. Gorkum met Chico (kl. L2)4e pr. Ineke Appeldoorn met Douglas (kl LI) 5e pr. J

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3