9 MA Handtekeningactie voor fietspad IT Fietsen voor een goed doel op zondag 27 augustus 1989 Stomerij Buddemeijer i te 8 I Audacia vol vertrouwen naar nieuw seizoen Mondigheid in de gezondheidszorg Aphrodite Badmintonclub ’De Aanstede’ Oproep aan alle Moergestelnaren o Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Kruisvereniging Moergestel organiseert: DE WARME BAKKER JOHN MENSINK KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 Sport-overdag Moergestel - E De werkgroep Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk - kortweg MOV-groep genoemd - uit Moergestel organiseert op zondag Tl augustus 1989 voor de negende maal de TOER MEE. Deze sponsorfietstocht vindt traditiegetrouw plaats op de laatste zondag in augustus en zoals in voorgaande jaren komt de opbrengst ten goede aan de uit Moergestel afkomstige missionaris Theo Raaijmakers. Leren schaatsen voor slechts 30,— WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1989 9 Moergestel, 5 3 Adres: Postcode en woonplaats: - Nr. 584 'KGINAU Schaatsclub „De Vennen” Ja, ik wil deelnemen aan de cursus mondigheid in de gezondheidszorg. Naam: Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Telefoonnummer: Déze strook ingevuld inleveren bij Petra van Nuenen-Hoffmans, Mispelbos 6, 5066 MB Moergestel, (telefonische aanmelding en inlich tingen mogelijk na 19.00 uur tel. 04243-3676) Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 X MOERGESTEL Dinsdag vóór 18.00 uur gebracht, vrijdag klaar! Nu de vakantie weer voorbij is, starten we op maandag 4 september weer met badminton spe len voor de senioren. De speeltijden zijn van 21.00 tot 23.00 uur. De junioren beginnen op woensdag 30 augustus van 18.00 tot 20.00 uur. Nieuwe leden zijn altijd welkom! Heb je interesse neem dan contact op met Rian- ne v.d. Wouw, tel. 3394, of kom eerst een keer meespelen in de sporthal. Hoe dikwijls komt het niet voor dat patiënten niet goed over hun ziekten geïnformeerd worden en dat zij er zelf niet naar durven vragen. Onbewust blijven artsen vaak in onvolledigheden bij het voorlichten van hun cliënten. Zo kunnen er communicatiestoornissen ontstaan tussen beide partijen. De cursus ’Mondigheid in de gezondheidszorg’ wil de deelnemers middels gesprek en informa tie helpen hun onzekerheden te overwinnen en aanreikingen geven in verband met de rechten en plichten van patiënten en gezondheidszorg. De cursus omvat 6 aaneensluitende maandaga vonden van 20.00 tot 22.00 uur en deze start op 11 september. Plaats: Wit-gele kruisgebouw te Moergestel. De cursus wordt verzorgd door mevr. M. Lammers-Uijens en mevr. C. Jansen- Snijders. Deelname is gratis, wel graag onderstaande in- vulstrook vóór 30 augustus inleveren i.v.m. aan tal deelnemers(sters). Uitgave en redaktie: Buro ’76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. nemers geheel vrij om een kortere route te fiet sen. De werkgroep MOV biedt de fietsers onder weg enige versnaperingen aan, met daarnaast nog enige attrakties. Het ligt in de bedoeling dat de deelnemers aan de tocht zich laten sponsoren door b.v. familie, vrienden, kennissen of bedrijf. Per afgelegde ki lometer wordt zo een bepaald bedrag vergaard, wat later aan het goede doel wordt afgestaan. Er kan echter ook meegefietst worden voor een minimumbedrag van 3,— per persoon. Dit dan speciaal voor belangstellenden die geen spon sor hebben kunnen vinden en toch mee willen doen. Informatie en startkaarten zijn verkrijgbaar tot zaterdag 26 augustus bij Huize Stanislaus, Kloosterdreef 3, Moergestel. Op zondag 27 augustus zijn startbewijzen nog verkrijgbaar bij het start- en finishbureau, dat staat opgesteld voor Den Boogaard aan het Sint Jansplein te Moergestel. Gelegenheid tot starten is er tus sen 11.00 uur en 13.30 uur, terwijl de organisa toren de deelnemers voor 17.30 uur terugver wachten bij de finish. Hoofdklasser Geldrop komt naar Moergestel Met Poolse en Duitse vrienden was het weekend van 19-20-21 augustus een inspirerend begin voor het nieuwe seizoen ’89-’9O. De vriendendag en pupillentoernooi, een herhaling uit het succesvol jubileumprogramma van 1988, bracht vele be langstellenden naar de velden van Audacia, waar de elftallen zich onder zeer goede weersomstan digheden presenteerden. De degradatie uit de vierde klasse KNVB is voor de club aanleiding geweest orde op zaken te stellen. Een nieuw bestuur en trainer willen Audacia zo snel moge lijk weer op het oude niveau terug brengen. Volgende week zal Moergestel Nieuws nader kennis maken met de voorzitter van het bestuur en de trainer van Audacia. a.s. Donderdag 24 augustus 19.30 uur speelt Au dacia een oefenwedstrijd tegen Geldrop, dat uit komt in de hoofdklasse van de amateurs. Na bekerwedstrijden op 26 en 27 augustus begint voor Audacia de competitie op 3 september. Op dinsdag 19 september a.s. beginnen we met sport-overdag aktiviteiten in sportzaal de Von der. In de komende weken volgt hierover meer informatie. Deze week gaat het over: wat en waarom sport-overdag. De mogelijkheden om overdag te sporten bestaan al langer dan vandaag. Wat dacht u van meer be wegen voor ouderen, volksdansen, zwemmen en huisvrouwentenniskompetitie? En van fietsen, surfen en trimmen? De laatste jaren zijn alleen meer mensen over meer vrije tijd gaan beschikken door bijvoor beeld arbeidstijdverkorting, werkloosheid, huis vrouwen en -mannen en onregelmatige werktij den. Sport heeft altijd een belangrijke rol gespeeld in de vrije tijdsbesteding. Tot nu toe zijn de mogelijkheden voor sport-overdag erg be perkt geweest. Uit het onderzoek, dat de gemeente dit voorjaar heeft gehouden, blijkt voldoende belangstelling 'te bestaan voor sport-overdag. Daarom is beslo ten (te beginnen in sportzaal de Vonder) sport- overdag in deze gemeente uit te breiden c.q. op te starten. Sport overdag is bedoeld voor iedereen die over dag tijd heeft. De gezelligheid en het bezig zijn staan voorop. Volgende week meer over het WIE en HOE van sport-overdag. Meer informatie kunt u krijgen bij Peter Wolfs (sportzaal tel. 2210) of Corke Kolen (gemeente huis tel. 1235). Lestijden en vervoer De lestijden zijn als volgt: - Tilburg: op zaterdag van 13.00 tot 14.00 uur; - Eindhoven: op zaterdag van 18.00 tot 19.00 uur of van 19.00 tot 20.00 uur. Vervoer naar de ijsbanen zal bij toerbeurt door de ouders van de deelnemertjes verzorgd worden. De lessen starten medio september 1989 en ein digen eind maart 1990. Informatie Onderstaande leden van Schaatsclub ’De Ven nen’ geven u graag nadere informatie over het bovenstaande en over de overige voordelen van het lidmaatschap van deze Schaatsclub. Sjef v.d. Meydenberg, Raadhuisstr. 27, Moer gestel, 04243-2647; Frans van Riel, Burg. May- erstr. 3, Moergestel, 04243-2162; Jan v.d. Wiel, De Stappert 81, Moergestel, 04243-3505; John Schepens, D’n Duyp 9, Moergestel 04243-2027; Mathieu Bruurs, Bosstraat 15, Moergestel, 04243-1888. Aanmelding voor de schaatslessen is tot 4 sep tember a.s. mogelijk. Aanmelding als lid van Schaatsclub ’De Vennen’ is ook voor niet-jeugdleden natuurlijk altijd mo gelijk. I sy. T:: Pater Raaijmakers werkt in de vrij grote stad Hy derabad in India. In deze stad is een vrij grote groep kinderen dakloos en is hierdoor gedwon gen om op straat te leven en te wonen. Hun da gelijkse benodigdheden vinden ze dientengevolge ook op deze plaats. De behoefte aan opvang van deze jeugdige daklozen is groot en pater Raaijma kers voorziet hierin met alle middelen die hem ter beschikking staan. Hij pikt de kinderen van de straat op en brengt hen onder in een tehuis, waar ze goed voedsel krijgen en tevens in de gelegen heid worden gesteld om onderwijs te volgen. Op deze manier kunnen zij een beroep leren, waar mee ze later voor hun eigen inkomsten kunnen zorgen. Het werk van pater Raaijmakers is ech ter nogal kostbaar en de regering van India is niet bij machte om dit allemaal te bekostigen. De organisatoren van de TOER MEE proberen hun dorpsgenoot een bedrag van plm. 10.000,— te schenken en op deze wijze zijn prachtige werk daadwerkelijk te steunen. Voor de TOER MEE wordt in de omgeving van Moergestel een prachtige, vijftig kilometer lan ge, fietstocht uitgezet. Uiteraard is het de deel- Over 3 weken, te weten op zondag 10 september, is het weer zover en zal de jaarlijkse vlooienmarkt plaatsvinden. Deze zal, zoals voorgaande jaren, gehouden worden in Den Boogaard. De noodzakelijke voorbereidingen zijn al gerui me tijd op gang om dit evenement ook deze keer te laten slagen. Uw hulp daarbij is van uiterst belang, want zon der uw spullen zouden wij geen vlooienmarkt kunnen organiseren. Het hele jaar door hebben wij al spullen door de vlooienmarkt van u ontvangen. Toch vragen wij u langs deze weg nog eens te kij ken of u misschien verouderd of niet meer in ge bruik zijnd materiaal hebt. Hierbij denken wij aan huishoudelijke aparaten, kleding, boeken, speelgoed e.d Eventuele grote ’vlooien’ kunt u apart op laten halen. Hiervoor kunt u bellen naar P. Schilders tel. 2326. De makkelijk vervoerbare spullen kunt u gewoon tijdens de ophaalbeurten van het oud papier aan de straat zetten. Wij rekenen op uw medewerking! Bij voorbaat dank. 150 Handtekeningen werden vorige week donderdagmiddag aan burgemeester ter Veer overhan digd door Corrie Burgers uit de Molenakkerstraat. Reden hiervoor is het groeiende ongenoegen van de bewoners aan de andere kant van de A58. Veel kinderen van de basisscholen Hertog Jan en Boszicht moeten per fiets soms levensgevaarlijke toeren uithalen om de Schoolstraat door te ko men. De ouders van de kinderen vinden dat (terecht) onverantwoord. ’Wat willen wij? Een fietspad’ scandeerden ruim 75 ouders met hun kinderen die per fiets naar het gemeentehuis waren geko men. De raad moet over uitvoering van het fietspad beslissen, zodat burgemeester ter Veer de ver ontruste ouders nog geen verdere toezeggingen kon doen. (foto: Chris van de Bijgaart). Schaatsen kun je niet vroeg genoeg leren! Daarom biedt Schaatsclub ’De Vennen’ haar jeugdleden tot 13 jaar de mogelijkheid om schaatslessen te volgen op de kunstijsbaan van Tilburg of Eindhoven. In verschillende groepen, ingedeeld naar nivo en leeftijd, krijgen de deelnemertjes tijdens de ze lessen de grondbeginselen van het schaatsen bijgebracht door ervaren schaatsleraren en -le raressen. Na ongeveer 30 lessen wordt een schaatstest afgenomen, waarna de deelnemertjes worden beloond met een heus schaatsdiploma. Contributie en cursusgeld Het cursusgeld (ongeveer 30 schaatslessen, schaatstest en schaatsdiploma) bedraagt 30,— en moet tijdens de eerste schaatsles kontant be taald worden. De basiscontributie van Schaatsclub ’De Ven nen’ bedraagt 10,— voor jeugdleden voor het seizoen 1989/1990. Dit moet worden gestort op rekeningnummer 1345.01.624 bij de Rabobank te Moergestel (gironr. van de bank 1071810) te name van: Mathieu Bruurs, penningmeester Schaatsclub ’De Vennen’, Bosstraat 15, 5066 EB Moergestel. 8: I fe T- -j ‘1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1