HERMAN VAN VEEN BEDACHT DE NAAM 5 sg zo komt u er VREEMDE TRA NSPOR TMIDDELEN Het Land van Ooit, t I0 *1 v. Herman van Veen t Op staatsiebezoek Een groot openluchttheater Stichting Colombine DRUNEN - Van de ene verbazing in de andere in bijzonder recreatiepark. Nederlands jongste attractiepark ligt midden in Brabant, in Drunen. Een 25 ha. groot kasteelpark. Of beter gezegd: een land, Het Land van Ooit. Een bijzonder land met bijzondere bewoners. Op 28 april j.l. opende Het Land van Ooit haar grenzen voor het publiek. En konden bezoekers hun fantasie laten gaan. En dat is in Het Land van Ooit echt niet zo moeilijk. Want men weet zich omgeven door reuzen, edele ridders en bevallige jonkvrouwen. In levende lijve nog wel, al de Ooit personeelsleden van het park dragen kostuums. Geen uniformen en norse blikken, nee, stuk voor stuk zijn het acteurs die bijdragen aan de illusie - of is het werkelijkheid? - van Het Land van Ooit. H Hl;, PAGINA 9 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1989 NA 8 WEL HEB IK OOIT I ringen het oog in verwarring. In de Eetboom is het kinderrestau'-ant ‘de 7e Het Land van Ooit - de naam is bedacht door Herman van Veen - kenmerkt zich niet door grootschalige, lawaaierige super- attracties. Het idee achter het park is een koppeling tot stand te brengen tussen natuur, kunst en recreatie. Natuur in de vorm van een schitterend landgoed, dat sinds het begin van de achttiende eeuw het domein was van de adelijke familie d’Oultremont. Met o.a. een 10 hectare groot bos met meer dan 200 jaar oude bomen. Een van ouderdom stervend bos, dat in Het Land van Ooit tol het ‘Oeroud- woud’ is omgedoopt. Tussen de eeuwen oude beuken en machtige plataan zijn in de gerestaureerde Engelse tuin vijftien beelden van de befaamde Noordhollandse kunstenaar Nic Jonk geplaatst. Ze laten zich uitstekend harmoniëren met de na tuurlijke omgeving. In het kasteelrestau- rant brengen ‘Trompe 1’ oeil’ schilde- het Autotron en directeur-exploitatie van de Efteling. Iemand dus die gewend is met het recreatiebijltje te hakken. Mare Ta- miniau: ”Het Land van Ooit is één groot theater spektakel. Niet alleen op de acht podia wordt toneel gespeeld. Al onze me dewerkers zijn in feite acteurs. Zij gaan gekleed in de meest uiteenlopende kos tuums, en houden de bezoekers constant op aangename wijze bezig. Bij het aan nemen van het personeel praten we dan ook niet over sollicitatiegesprekken maar over audities.” Mare Taminiau ziet voor Het Land van Ooit, in de driehoek Efteling, Autotron, Beekse Bergen, duidelijk een andere plaats: “Wij streven naar een kwalitatief hoog staand park voor jong en oud. Binnen de thematische benadering die wij hebben gekozen worden de bezoekers actief betrok ken bij het totaal van activiteiten. Geen snel, gehaast instant-vermaak, maar een totaal andere belevenis die de fantasie prikkelt De reacties van onze gasten zijn daarover ncél enthousiast.” Ja, alles is eigenlijk anders in Het Land van Ooit. Ooit gevaren in een zwaantje? Of met de wielewoud op stap geweest? Dat is een rijdend transport, waarmee u een tochtje kunt maken door het Oeroud- woud naar het kasteel. Schrik niet als u langs een vijver komt waar een heel regi- Het Land van Ooit is een ervaringsland, een land opgebouwd uit pure creativiteit. Dat betekent dat er creatieve mensen ach ter zitten. Zoals bijvoorbeeld Herman van Veen. Hij is de bedenker van de naam Het Land van Ooit. Met zijn creatieve geest heeft hij echter ook nog een andere inbreng gehad. In één van de tweepoppentheaters in het park, te weten het baroktheater, wordt een spe ciaal door Herman van Veen voor Het land van Ooit geschreven fabel uitge voerd. Hoofdpersoon in deze fabel is de wakkere eend uit Grootwaterland Alfred Jodocus Kwak. ment soldaten marcherend onder water - ridder te paard of een andere snoeshaan. Want in Het Land van Ooit kan alles. Zelfs het onmogelijke. 4 Initiatiefnemer van Het Land van Ooit is Mare Taminiau, voormalig directeur van Het Land van Ooit is heel blij met de inbreng van deze getalenteerde kunste naar, die zijn bijzondere gaven tevens de Stichting Colombine ten goede laat komen. Deze stichting, die in 1977 door Herman van Veen werd opgericht, helpt waar ze kan helpen. In de krottenwijken van Manilla, onder de Massai in Kenia, maar ook zorgt de stichting er mede voor dat er 8 bacterie-vrije kamers in de Rotterdamse Daniël den Hoed kliniek worden gebouwd ten behoeve van leukemie-patiënten. Naar Het Land van Ooit gaat men niet zomaar. Men gaat er op staatsiebezoek. Via de prachtige ‘Laan van Ooit’ komen de buitenlanders binnen. Over de brug ligt een eeuwenoude ruïne. Daar begint Het Land van Ooit. Zij zijn dagelijks wel kom van 10.00 tot 18.00 uur, in het hoog seizoen tot 19.00 uur, De entreeprijs bedraagt fl. 14,- p.p., kinderen t/m 11 jaar fl. 12,- en kinderen t/m 3 jaar zijn gratis. Van harte aanbevolen: Het Land van Ooit, voor een ander dagje uit voor jong en oud. Hemel' alles is er op kindermaat en de kindertjes worden bediend door Engeltjes! Maar dat is nog lang niet alles, want Het Land van Ooit staat bol van verrassingen. Er zijn vier theaters waar altijd wat te doen is. In het manegetheater bekampen ridders elkaar, terwijl in het Poppen- theater de Luie Lakei het trieste verhaal vertelt van Graaf Wildebras en Gravin Rondalia. Maar ook buiten de theaters is er altijd spektakel verdwijnt, trommelend en wel. Of wan neer u aangesproken wordt door een afslag Drunen Borden wijzen u vervol gens d- weg Het Land van Ooit. Komt u met openbaar vervoer? Vanaf Centraal Station in Den Bosch bent u zo ’men, vanaf Waalwijk de tweede in Drunen met buslijn 100 of 137. HET LAND VAN OOIT; Het i.and van i ligt in het Brabantse hanen tussen 's -ogenbosch en Waal wijk aan de A59, Vanaf Hertogenbosch de eerste afslag Drunen nemen, -ÜL

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 9