Voorverkoop start vandaag Goud voor Antoon Peeters en Jeanne Hultermans D S Stomerij Buddemeijer I - Aphrodite Zwemschool Physique! w S I M.O. Bij van Dijk Stoffen in Moergestel EN GEZONDHEIDSCENTRUM Vanaf 21 augustus gevestigd: Nog meer jeugd-nieuws! Bel tijdig, want: vol is vol! Balletlessen Kinderdans DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Concert Volendams Operakoor vrijdag 6 oktober Vanaf vandaag kunt u in diverse winkels terecht voor het kopen van de toegangsbewijzen voor het grote Jubileumconcert van het Volendams Operakoor op vrijdag 6 oktober om 20.30 uur in onze parochiekerk. Waar? Geboren in Tilburg Gilse kermis Geboren in Dorst Zaterdag a.s. Hoewel van oorsprong geen Moergestelnaren zullen velen het echtpaar Antoon en Jeanne Peeters wel kennen. Nu al weer zo’n 26 jaar vertoeven ze op Moergestels grondgebied en ter gelegenheid van hun naderende gouden feest zochten wij de nog jeugdig ogende echtelieden op in hun knusse woning aan de Oostelvoortjes nr. 11. WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1989 14e Jaargang - Nr. 583 INA8 3 3 Het Volendams Operakoor tijdens hun audiëntie bij Paus Johannes Paulus II. - Zwemmen leren in de helft van de tijd door NIEUWE METHODE! - KLEINE GROEPEN (max. 7 kinderen) - In kleine vertrouwde omgeving in privébad te Moergestel - Zwemonderwijzers (4) met jarenlange ervaring - DIPLOMA A en B behaald in korte tijd; afzwemmen in Tilburg - 2 x in de week een half uur - Op maandag-, dinsdag-, woensdag-, donderdag- en vrijdagochtend en/of middag - Kinderen vanaf 3 jaar watervrijcursus - Kinderen vanaf 4 jaar opleiding voor A-diploma - Ook voor volwassenen (A-diploma of watervrij- c.q. watervreescursus) Franken dus de lijn tot de aanstelling van Antoon als privé-chauffeur was gauw gelegd. In 1939 geven ze elkaar het ja-woord en gaan wo nen in de Akkerstraat in Tilburg. Hobbies en laat naar bed... Antoon leeft nog steeds tussen de paarden. Hij is dikwijls te vinden bij Rud Hurkmans en bij de fam. Markslag in Oisterwijk. Buurten doet hij graag en veel en de koffie mag dan zeker niet ont breken. Jeanneke is ’n enorm bezige bij: ze houdt van handwerken en Rummikub, kokkerellen en haar volière maar hun grote steun en toeverlaat is de Yorkshire terriër Dotje. Daarbij is de zowat de laatste die in de buurt naar nissen en bij Riet Janssen-Nouwens, Pr. Mar- grietstraat 17. De entreeprijs voor dit eenmalige concert be draagt 25,— p.p. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Opgeven: tel. 3459 of 2672 of na de introductieles Tel. 3459, 2672 of 013-331117 voor kinderen vanaf 5 jaar (door balletpedagoge). Donderdag 24 augustus INTRODUCTIELES van 16.45-17.45 uur voor kinderen vanaf 4 jaar Donderdag 24 augustus INTRODUCTIELES van 16.00-16.45 uur. Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL z5 Dinsdag vóór 18.00 uur gebracht, vrijdag klaar! Eén week De komende week zijn de kaarten alleen in Moergestel te koop en is de voorverkoop ook al leen hier bekendgemaakt zodat onze inwoners ruimschoots de gelegenheid hebben om aan kaar ten te komen. Volgende week wordt de verkoop in de regio be kendgemaakt. Wees er dus snel bij!!! Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. bed gaat: half twee of twee uur is geen uitzonde ring... over vitaal gesproken...! Feest Zaterdag 19 augustus a.s. wordt het feest gevierd met buren, familie en vrienden. Om 11.00 uur is de H. Mis in de parochiekerk en van 18.30 tot 20.00 uur is er een receptie in de Schouw. Ongetwijfeld zal hen ’n onvergetelijke dag wor den bezorgd waarmee wij hen nu al graag van harte feliciteren. Antoon en Jeanne: nog vele jaren! Medewerkenden Naast het Volendams Operakoor treden op twee solisten uit eigen gelederen, het versterkte (25 personen) mandoline-orkest van Wessel Dekker en, last but not least, de Italiaanse tenor Gaeta no Bardini. Hij komt voor dit concert speciaal naar Nederland. De kaarten voor dit avondvullende concert (’n uitvoerig programma, onderbroken door een pauze) zijn te koop op de volgende adressen: Ra bobank, Groentehal Crisje, Wijndomein Tn den Korenmaaier’, Spar Mart, Pryma Discount De den stand. Antoon bleef nog korte tijd in dienst maar ging er toch weg om in Oisterwijk ’n ver huurbedrijf van paarden te beginnen. Hij hield toen zelf zes paarden bij Bart van Heumen aan de Baerdijk. In 1970 gaat hij met z’n pony’s in de Beekse Ber gen rijden. Het echtpaar Peeters woonde toen al vanaf 1963 in het houten huis aan de Heiligen boom waar nu Joop Deelman woont. Antoon kan er echter niet tegen dat hij nog elke dag bij buitenkomst de manege ziet staan, krijgt lichamelijk ’n waarschuwing en besluit daarom in 1973 te verhuizen naar Vooskerbos 29. Nu al weer drie jaar wonen ze op Oostelvoortjes 11: ’n paradijs noemen ze het samen. Jeanne (of Jeanneke) Hultermans kwam ter we reld op 20 januari 1917 in Tilburg. Haar vader was koster in de parochie Korvel. Het gezin tel de 8 kinderen, 5 jongens en 3 meisjes, en Jean ne was de jongste. Na de lagere school gaat ze naar kostschool om er een opleiding te volgen voor kleuteronderwij- zeres. Wegens ziekte (hoöfdpijnen) kan ze de opleiding niet afmaken en gaat ze thuis meehel pen waar haar vader de eerste aanzet had gege ven tot de nu nog steeds bestaande drukkerij Hultermans. Na ’n tijdje echter vraagt dokter Franken of ze, bij hem in dienst komt als kindermeisje, en dat doet ze. In 1937 leren Antoon en Jeanne elkaar kennen op Gilse kermis. Jeanne werkte toen bij dokter In Dorst (gem. Oosterhout) zag Antoon Peeters het levenslicht op 2 februari 1917. Korte tijd la ter verhuist de familie (vader, moeder en 3 kin deren) naar Gilze. Antoon volgt er de bewaar- en lagere school en gaat dan thuis bij vader op de boerderij werken. Met z’n 19 gaat hij in dienst en komt (als ’zand- haos’) terecht in Breda. Hij vervult er de dienst plicht (toen nog ’n half jaar) en wordt later tijdens de mobilisatie wéér onder de wapenen geroepen. In 1940 wordt Antoon privé-chauffeur van huis arts Franken in Tilburg. Dat blijft hij 21 jaar lang, inclusief de anderhalf jaar bij diens zoon Franken jr. Dan pakt Antoon ’n oude liefde op die hem van kindsaf aan al met de paplepel was uigegeven: het paard. Marian van de Wouw (gehuwd met Bé Mertens) is de eerste die hij de kunst van het paardrijden bijbrengt. Ontelbare zullen er dan nog volgen en ziet hij kans van z’n hobby z’n beroep te maken. Het is ook in die periode dat hij de kans krijgt de manege te bouwen aan de Heiligenboom. Het totale wanbeleid van de toenmalige direktie (de bazen van Antoon) leidde in 1967 tot de on dergang van de manege. Het goedlopende bedrijf hield slechts 11 maan- gg Es

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1