n Kunststof bekledingspanelen Broodjes Vmchtenvlaatjes Bolussen Van 24 juli t/m 30 juli zijn wij gesloten! H. VERKOOIJEN ROB' NIJS 3? 3? SS” ’In den Korenmaaier ’In den Koren maaier ZOEKERTJES VAKANTIE!!! 160 Kanoën voor welzijn dieren S.V. Audacia Opgeven nieuwe leden Grote Boerendag te Diessen op 30 juli a.s. Oude foto’s... BANKETBAKKERIJ NOUWENS VERHUIZINGEN ftfi) Slijterij- Wijndomein Wij wensen ook u een prettige vakantie! Slijterij- Wijndomein M. en J. Akkermans-Wolfs, Schoolstraat 18, Moergestel, Tel. 04243-1350 Vrijdag en zaterdag per stuk K Wij wensen iedereen een prettige vakantie toe! n o Sportievelingen vertrekken voor 1100 kilometer lange tocht en en Raadhuisstraat 13 - Moergestel - Tel. 3788 De gehele week geopend. Maandagmiddag gesloten. Iedere zaterdag en zondag toporkesten en -artiesten EXTRA: VRIJDAG 14 JULI Bar-dancing ’De Weyenbergh’ Oisterwijk (tel. 04242-82121) 1 0 stuks voor Doe-Het-Zelf Centrum A. OP T HOOG Industrieweg 15, Moergestel, Telefoon 04243-3615 Tevens wensen wij iedereen een prettige en zonnige vakantie. Voorde thuisblijvers blijven wij de normale tijden geopend!!! 5 stuks voor .-uS^^T***** - MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 12 JULI 1989 GINA 4 alléén geplaatst bij kontante betaling! ;n I WM mnmj (foto: Chris van de Bijgaart) INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN L OVERZEE RIJKSVERHUIZERS N Fraaie stukken Dat is dan één van de minder leuke plekken langs de route. Maar de tocht, die begint op het Meer van Zürich en die via de Limat, de Aare, de Rijn, de Waal en de Nieuwe Maas naar Rotterdam voert, kent ook zeer fraaie stukken. ’Zoals Zuid- Duitsland met de wijnbergen. Dat moet prach- De Jubileumcommissie ’50 Jaar Crescendo’ kan nog oude foto’s van het koor gebruiken. Heeft u ergens in ’n fotodoos nog foto’s van de zang vereniging liggen, schroom dan niet even te bel len naar 2268. Ze worden bij u opgehaakt, en na gebruik ook weer keurig thuisgebracht... Voorverkoop VVV en in het weekend aan de zaal van Kiddo diner 15 kg f 35,25; Kiddo brok 15 kg f 34,90. BoerenBond Moergestel. Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij SchepensTweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z'n nèt iets be tere service! 25 kg hondebrokken voor slechts f 38,50, 10 kg hondendiner slechts f 19,50. Tevens: hon- deriemen, hondemanden, eet- en drinkbakken, botten, hondespeelgoed, hondekoekjes, anti- parasitaire middelen etc. etc. Woef, Woef, tot ziens bij Eierhandel/dierenvoeders v/d Wouw, Pr. Irenestraat 13, tel. 04243-1582. Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstop pen met hogedruk en alle voorkomende werk zaamheden: 'De Klusjesman', Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Nieuwe dames-zomertruitjes voor de prijs van gebruikte. Nu uitzoeken! 5,— per stuk of 3 voor? 12,50. Partijhandel, Zandstraat 11, Moer gestel, Tel. 04243-1652. Arno, Rien en Jan: bedankt voor het fruit- mandje! Piet. Hordeuren: vele modellen, al vanaf f 35,95. BoerenBond Moergestel. Bruynzeel staat garant voor kwaliteit. Drie aansprekende dessins in 270 cm lengte. Dikte 10 mm en 20 cm (werkend) breed. Keuze uit wit essen, batic en negro. Vriendenclub D’n Bras uit Diessen organiseert op 30 juli aanstaande een grote boerendag. Voor de eerste keer in de geschiedenis van de actieve gemeente Diessen laat men zien hoe boeren vroe- Hoofdstraat 47B - 5091 AB 's-Gravenmoer Telefoon 013 - 670526 - 674796 ger in de landbouw werkzaam waren. Oude tra dities en gebruiken zullen aan het publiek ge toond worden van 10.00 uur tot 17.00 uur. Speciaal terrein Op een speciaal terrein is daarvoor koren in ge zaaid, dat op de wijze van vroeger zal worden ge oogst. De diverse etappes voor het verwerken van het koren worden getoond. Maaien, binden, op zetten en dorsen en het verwerken van het graan zijn zonder meer de moeite van het bekijken waard. Dit is echter nog lang niet alles wat er te zien valt op het terrein aan De Schutweg. Tevens kunnen de bezoekers zich vergapen aan een tentoonstel ling van oude landbouwwerktuigen, oude tracto ren en machines die vroeger in het Brabantse land door de boeren werden gebruikt. Feesttent Wie tussentijds even wil uitrusten, kan terecht op het terrasje in de buurt van het terrein of de feest tent. Daar kan men rustig wat drinken of eten. En een boerendag zou geen boerendag zijn als een echte boerenkapel niet voor toepasselijke mu ziek zou zorgen. Sfeer genoeg dus daar ter plaat se. De entree voor de boerendag is f 2,50 per per soon. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis binnen op het evenemententerrein. Bezoekers die niet bekend zijn in Diessen kunnen de pijlen volgen naar het terrein vanaf de invalswegen. tig zijn’, weet Heiri. Dat gekozen is voor de route Zürich-Rotterdam is overigens geen toeval. Beiden hebben jarenlang in de Alexanderpolder gewoond en ook in Zü rich. Hoewel ze in de Alexanderpolder een paar honderd meter van elkaar woonden, ontmoetten ze elkaar pas in die laatste plaats in 1985. Heiri, geboren uit Zwitserse ouders, woont nog steeds in Zürich en studeert economie. Tommy woon sinds een jaar in Moergestel en werkt momenteel voor een bedrijf in isolatiema terialen in Alphen. Voorheen heeft hij gewerkt in Canada en was betrokken bij de organisatie van de Olympische Spelen in Calgary. Als voorberei ding voor de tocht heeft hij zich onderworpen aan een tweewekelijkse conditie en krachttraining bij sport en gezondheidscentrum Physique. Daar naast squasht hij regelmatig en zit nu natuurlijk zijn vrije tijd volop in de kano. Zijn kano vaardigheid heeft hij binnen korte tijd opgevijzeld bij kanovereniging Oisterwijk en door een wildwatercursus in de Ardennen met sportschool Physique. Heiri squasht, zwemt en heeft meegedaan aan de Marathon. Op 17 juli willen ze beginnen aan de 1100 kilo meter lange tocht. Het is de bedoeling per dag zes uur ofwel zestig kilometer te peddelen, zodat het eindpunt Rotterdam begin augustus kan worden bereikt. Een tent, etenswaren en slaapzakken worden al lemaal meegenomen. Onderweg willen de spor tievelingen kamperen op campings of overnach ten op Rijnaken. Alleen als er niets anders op zit, bijvoorbeeld als alle kleding doorweekt is, willen ze gebruik maken van een hotel. ’Mijn vader vindt het heel leuk dat ik dit ga doen, maar anderen verklaren je voor gek. Die zeggen: wat moet je nou op die vieze Rijen? Maar met on ze kanotocht willen we nu juist gaan vechten te gen die milieuvervuiling’, legt Heiri uit. Het eindpunt in de Maasstad is al bekend: de Oude Haven met de vele terrassen eromheen. Slot: Bedrijven die alsnog geld willen geven voor het goede doel, kunnen contact opnemen met Tom Barbé, tel. 04243-2226. Ook kunt u direct co-sponsor gift kanotocht Zürich-Rotterdam storten op gironummer 310313 van het IFAW. VtRHUIS O BtDWUF Het seizoen is ten einde. De trainingen zijn stop gezet tot na de vakantie, maar in augustus begin nen wij weer met nieuwe moed en hopelijk ook met nieuwe leden. Als je zin hebt om na de vakantie te gaan voetbal len geef je nu al op, het is nu de beste tijd daar voor. We houden daar rekening mee met de in deling. Junioren mogen zich opgeven bij Ton Bouw- mans, de Voorbeemt 14 tel. 3527. Pupillen mo gen zich opgeven bij Nico Oerlemans, Pater Hel- merplein 22 tel. 1283. Leeftijden pupillen van 6 tot 12 jaar. Junioren van 13 tot 18 jaar. Rotterdam - Omdat de overheid tegenwoordig nergens geld meer voor heeft, worden de laatste tijd met grote regelmaat sponsorevenementen voor de meest uiteenlopende doelen gehouden. Gesponsord lopen voor ziekenhuizen in nood, gesponsord zwemmen voor Poolse hartpatiëntjes, gesponsord fietsen voor zielige paarden. Heiri Klein en Tommy Barbé heben een nieuwe vari atie bedacht: gesponsord kanoën van Zürich naar Rotterdam. De opbrengst willen de 3 24-jarigen bestemmen voor het International Fund for Animal Welfa re (IFAW), dat overal ter wereld dieren probeert te beschermen tegen de wreedheid van de mens. Heiri vertelt dat hij toevallig op de organisatie stuitte doordat zijn broer er lid van is. ’Tommy en ik vonden de IFAW een geschikte organisatie om voor te gaan kanoën. Er zijn ge makkelijker sponsors voor te werven dan voor Greenpeace, dat bij veel bedrijven nogal radicaal overkomt. Persoonlijk heb ik overigens geen en kele moeite met Greenpeace’, vertelt Heiri. Tom Barbé heeft inmiddels een grote sponsor, Tie-kano Rotterdam, gevonden die de uitrusting van de drie zee-kano’s ter beschikking stelt voor de lange tocht. DE bedoeling is verder dat iedere kanovaarder zelf voor de co-sponsoring zorgt met als streefbe drag 1.000,— per man ophalen en dat rechtstreeks per cheque te voldoen aan het IFAW. Tom zit nu al op 1.600,— die hij ver zameld heeft via vrienden en sponsorlijsten op- de sportschool. De komende weken voor de tocht komt volgens Tom via publiciteit nog meer bin nen zodat die 1100 km nog meer de moeite waard wordt voor het IFAW. De drie amateurs Tom Barbé, Heiri Klein en Sa lomon Lendeman, moeten niet alleen een goede lichamelijke conditie hebben, maar ook psy chisch ook sterk staan. Want reken maar dat het geen pretje is om door weer en wind door een trieste omgeving als het Ruhrgebied te peddelen. PAGINA 5 e. -■ jli -- ui» ..«sas niKIt..

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5