1 I Wie is eigenaar van kiosk? Jeugdvakantieweek 1989 We gaan met vakantie...! P. Terwindt Stomerij Buddemeijer Betsie kreeg drieling... Geslaagd Excursie naar de Sint Jan R.K. Bond van Ouderen ’n prettige vakantie! Tot over drie weken en Samenstellers Jubileumboek stuiten op interessant materiaal... Bij van Dijk Stoffen in Moergestel De komende drie weken zult u tevergeefs naar uw brievenbus rennen voor wat betreft ’Moergestel-Nieuws’. We gaan de akku weer wat opladen voor we op woensdag 9 augustus weer terugkomen. Waarneming: E. VAN DELFT Oisterwijkseweg 67a Telefoon 04243-1424 HUISARTS geen praktijk van 26 juli t/m 13 augustus Op dit ogenblik zijn er verregaande plannen om binnen niet al te lange tijd de kiosk naast de kerk te slopen. De samenstellers van het Jubileumboek ’50 Jaar Crescendo’ hebben over de geschiedenis van de zangvereniging al kontakt gehad met diverse personen en zo kwam o.a. ook de kiosk ter sprake die in gebruik werd genomen op 30 april 1959... Kleuterprogramma Programma voor groep 3 tot en met 8 Voor de kampeerders ■ft ÏL 1 J 14e Jaargang - Nr. 581 WOENSDAG 12 JULI 1989 Marieke Nefs De kiosk ten tijde van de folkfestivals. SjsS MA8 Aan de Agrarische Hogeschool te ’s-Hertogen- bosch heeft onze dorpsgenoot Jeroen Rens, Voorbrugstraat 4 op 7 dezer zijn ingenieurs diploma levensmiddelentechnologie behaald. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Dinsdag vóór 18.00 uur gebracht, vrijdag klaar! 11 Juni zijn wij - het Jongeren Pastoraat - een dagje naar Den Bosch geweest. Het doel hiervan was om de kathedraal de Sint Jan te gaan bekij ken. We zijn ’s morgens met de fiets vertrokken. Na een picknick-pauze in Sint Michielsgestel te hebben gehad, kwamen we aan in Den Bosch. Om 13.30 uur werden we rondgeleid door de Sint Jan. Er werd tevens verteld over de opbouw en Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. (foto: Chris van de Bijgaart) Op de ’Corneliushoeve’, Hoevenseweg 6 (tussen Berkel-Enschot en Moergestel) vond op zondag 25 juni een niet alledaagse gebeurtenis plaats. ’Moeder’ Betsie schonk het leven aan een drieling. De namen (hoe kan het anders): Betsie 2, Betsie 3 en Betsie 4. Eigenaar is de familie van Puijenbroek die op hun boerderij maarliefst 80 koeien houden. Vorig jaar ’boerde’ de familie ook al goed, want zo’n negen keer kwam er ’n tweeling ter wereld. Proficiat! Voor zover nu is nagegaan zou de kiosk in eigen dom zijn bij ’n drietal Moergestelse verenigin gen, te weten: Zangverenigingt ’Crescendo’, Harmonie ’Prinses Juliana’ en Mannenkoor ’Prinses Irene’. De grond waarop het bouwwerk indertijd ver rees zou aan de parochie (de kerk dus) toe behoren. Uitsluitsel daarover kan ongetwijfeld ’n koker ge ven die is ingemetseld onder de trap van de ki osk. In deze koker zit een dokument dat door de drie verenigingen is ondertekend. Men is echter naarstig op zoek naar één of meer dere kopieën van het betreffende dokument zo die indertijd al gemaakt zouden zijn. In afwachting van het resultaat van deze ’speur tocht’ lijkt het niet verstandig om al te gaan slo pen voordat men weet wie de rechtmatige eige- naar(s) is(zijn) van kiosk... 4 de geschiedenis ervan. Dat deze rond 1492 in op dracht van de ’Illustere Lieve Vrouwe Broeder schap’ werd gebouwd. Na enige restauratie on dergaan te hebben, ziet de in gotische stijl ge bouwde kathedraal er schitterend uit. Na een rondgang te hebben gehad, zijn we de toren gaan beklimmen, waarbij we onderweg nog informa tie kregen over de bouw ervan. Ook bleven we even stilstaan bij het gigantische uurwerk in de toren, hoe deze vroeger maar ook nu functione ren. Rond 16.30 uur kwamen we terug in Moer gestel aan, na zeker een leerzame dag te hebben gehad. Het jaarlijks uitstapje voor onze leden zal plaats vinden op: donderdag 24 augustus a.s. Vertrek ’s morgens om 8.30 uur vanaf het St. Jansplein per touringcar. We maken een tocht over landelijke wegen naar Limburg en drinken koffie met vlaai in Thorn. Daarna een rondit door Maastricht en we vervol gen via Cadier en Keer-Margraten door een mooie landstreek de Belgische Ardennen naar Banneux. Hier een koffietafel en daarna een be zoek aan de bedevaartplaats, waar in 1933 de H. Maagd 8 keer verscheen aan een 12-jarig meisje. Om 14.00 uur zal Pater van Elderen er een H. Mis opdragen in een van de kerken. Daarna kunt u nog wat rondwandelen langs de wonderbare bron - de kruisweg en kapellen. We rijden terug via Remouchamps, door het dal van de Ourthe (een prachtig natuurgebied) naar het stadje Durbuy; hier hebben we een thee-stop. Daarna via Esneux-Tilff naar de grote in dustriestad Luik. Na een rondrit keren we terug via Visé en Eysden naar Weert, waar ons een heerlijk diner staat te wachten. Om 21.00 uur hopen we weer in Moergestel te arriveren. De kosten voor deze mooie reis bedragen 45,— per persoon voor de leden. Opgave bij een van de bestuursleden vóór 17 augustus a.s. Als we eventueel nog plaatsen vrij hebben kun nen ook niet-leden deelnemen. De kosten zijn dan echter 55,— per persoon. 7 tot en met 11 augustus onderwerp: PIRATEN Maandagmorgen 'X'e komen om 9.30 uur bij elkaar om de groep jes te maken. Nadat je kennis hebt gemaakt met alle kinderen die in je groepje zitten en met de lei ding, lopen we een puzzel tocht door het dorp. Om 12.00 uur is het afgelopen en ga je weer naar huis. Begin- en eindpunt: het veldje bij Den Donk, Bosstraat. Dinsdag We gaan met de bus naar het Wandelbos in Til burg. Meebrengen: brood, want we gaan pick nicken!! Wij zorgen voor de limonade en de snoepjes, al mag je dat zelf ook meebrengen als je wilt. We vertrekken in twee groepen en je krijgt op maandag een briefje mee waarop staat wanneer jouw groepje vertrekt en weer terug is. Vertrekplaats: Den Donk, Bosstraat. Woensdag: vrije dag voor de kleuters. Donderdagmiddag We gaan samen in Den Boogaard genieten van Clown Gray. We komen om 13.30 uur bij elkaar bij Den Donk en om 16.00 uur zijn we weer te rug bij Den Donk. Vrijdagmorgen We komen om 9.30 uur bij elkaar bij Den Donk en gaan dan spelletjes doen op het Roefveld. Om 12.00 uur zijn we weer terug bij Den Donk. Vrijdagavond Verkleed als piraat gaan we een optocht lopen door het dorp. We komen om 18.30 uur bij el kaar bij Den Donk en om 19.00 uur vertrekt de stoet die zal eindigen op het St. Jansplein. We nemen daar nog een piratendrankje en eten een piratensnoepje en zeggen dan tegen elkaar: tot volgend jaar! We komen elke dag om 9.30 uur bij elkaar op het veld bij Den Donk. Het morgenprogramma duurt tot 12.00 uur. 's Middags beginnen we om 13.30 uur en het programma duurt tot 15.45 uur. Maandag: ’s morgens: kennismakingstocht. Na dat we de groepen hebben gemaakt en kennis hebben gemaakt met de leiding lopen we samen een puzzeltocht door het dorp. 's middags: ook piraten komen wel eens aan land. Wij gaan een nederzetting bouwen die we de rest van de week kunnen gebruiken. Meebrengen: hamer, verfkwast, enz. wel graag voorzien van naamü! Doe wel oude kleren aan. Dinsdag: Fiets- en bosdag. We komen op tijd bij elkaar met onze fiets: laat je vader of moeder even na kijken of die nog in orde is: banden, remmen enz. We blijven de hele dag weg: brood meebren gen, voor drinken wordt gezorgd, maar natuur lijk mag je ook je eigen ’merk’ meebrengen. Om 15.45 uur zijn we weer terug in de Bosstraat. Woensdag We gaan deze dag naar Bosbad Hoeven. Mee brengen: je zwemspullen en brood. Ook nu weer zorgen wij voor drinken. We vertrekken op verschillende tijden en je hoort van je leiding hoe laat jouw groep vertrekt. Ont houden dus. We zijn ook op verschillende tijden thuis en. iv.m. files rond Breda kunnen we helaas nooit precies zeggen hoe laat dat dat is! Ouders, a.u.b. niet meteen ongerust worden dus. Donderdag De morgen wordt besteed aan kanoën en op an dere manieren varen. Je hebt nodig: je fiets en je zwemspullen (voor het geval dat je toch te water gaat...). kond 12.00 uur gaan we weer naar huis. s Middags komen we op de gewone tijd bij el kaar voor een voorstelling in Den Boogaard van niemand minder dan: Clown Gray! Deze voorstelling is rond 16.00 uur afgelopen. Vrijdag ’s Morgens spelen we allerlei spelen op het Roef veld. 's Middags houden we onze traditionele kindermarkt op het St. Jansplein. Zoek alvast al lerlei ’koopjes’ bijeen en vraag aan de gehele fa milie of ze toch zeker komen kopen!! We starten de verkoop om 13.30 uur (markt op bouwen vanaf 13.00 uur) en rond 15.45 uur is de markt afgelopen. Tot slot komen we nog één keer bijeen om 18.30 uur voor onze ’Optocht der Piraten’. We trekken verkleed door het dorp en eindigen op het St. Jansplein. Daarna drinken we nog een glas van onze onvolprezen piratendrank en zeggen dan weer tot volgend jaar!! Kinderen van groep 7 en 8 die zich hebben op gegeven voor het kamperen: Opgelet!!! We hebben voor jullie een heel mooie lokatie uit gezócht, maar traditiegetrouw zeggen we natuur lijk niet waar. Je komt bij Den Donk bij elkaar op de dag en het uur wat met je leiding is afgesproken. Je hoort dat aan het begin van de vakantieweek van je lei ding. Wat je moet meebrengen: slaapzak; luchtbed, stretcher of slaapmat; extra warme kleding voor 's avonds; pyjama, tanden borstel enz.; een theedoek; bord, lepel, mes, vork, beker a.u.b. voorzien van naam!!! (met een stuk pleister gaat dat heel goed). De volgende morgen ben je om 8 uur weer terug bij Den Donk waar je spullen kunnen worden opgehaald. Veel plezier!!!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1