I* tl ’t Stokske regionaal kampioen I I b- t BEKENDMAKING 0 BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL Wie had dat verwacht? ONDERWERP: ONTWERP- DEELVERORDENING JEUGDSPORT P.V. ’Over Berg en Dal’ 1* Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. Stemmen per brief -1 1 I IGINA 6 Dus, tot ziens. WAAR LAAT JE HET? Burgemeester en wethouders van Moergestel. 580-2 580-3 Burgemeester en wethouders van de gemeente Moergestel maken bekend dat zij voorne mens zijn om met toepassing van het bepaalde in artikel 6, leden V en VI, van de voorschrif ten van het bestemmingsplan 'Papenacker', vrijstelling te verlenen aan mevr. C.J.M. Ketelaars-Wouters, D'n Duyp4te Moergestel. De vrijstelling betreft de uitoefening van het aan huis gebonden beroep van logopediste aan D'n Duyp 4 te Moergestel. Het ontwerp-besluit tot het verlenen van de vrijstelling ligt vanaf heden voor een ieder ge durende veertien dagen ter gemeentesecretarie ter inzage. Gedurende deze termijn bestaat voor belanghebbenden de gelegenheid om schriftelijke bezwaren tegen het ontwerp-besluit bij burgemeester en wethouders in te dienen. Moergestel, 5 juli 1989. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Naast het vaststellen van een nieuwe algemene subsidieverordening door de gemeenteraad d.d. 30 juni 1989, is de gemeente Moergestel bezig met het opstellen van zgn. deelverorde- ningen voor de terreinen van welzijn. In een deelverordening worden bepalingen en voorwaarden opgenomen, op grond waar van aan een instelling subsidie kan worden toegekend. Het is de bedoeling dat er deelveror- deningen vastgesteld worden bv o.a. ouderenwerk, sociaal-kultureel werk, bibliotheekwerk, sport etc. De eerste deelverordening, namelijk de DEELVERORDENING JEUGDSPORT, is in ontwerp klaar en om kommentaar toegestuurd naar de sportverenigingen. Andere belangstellenden kunnen de ontwerp-deelverordening opvragen bij de afdeling Wel zijn van het gemeentehuis. Tot 21 augustus a.s. kunnen reakties worden ingediend bij het kollege van burgemeester en wethouders. Na bespreking in de raadskommissies zal de gemeenteraad uiteindelijk de ver ordening vaststellen. 580-1 De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van de door Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant afgegeven algemene verklaring van geen bezwaar vergunning te verlenen aan: M.C.A.M. van de Poel, Krijtestraat 23 te Moergestel, om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A nr. 2980, plaatselijk bekend Krijtestraat 23 een balkon en een kippenkooi te bouwen; - N.R. Drent, De Stappert 75 te Moergestel, om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie B nr. 2747plaatselijk bekend De Stappert 75 een dakkapel te bouwen. De bouwplannen liggen vanaf 6 juli 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 5 juli 1989. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Uitslag Duffel, jonge duiven 25 juni 1989, los om 8.10 uur, w.z.w., afstand 70 km, eerste duif 9.02.01, laatste duif 9.15.01. L. Heeffer 1, 2, 5, 8, 9, 17, 20, 23, 38, 43; L. van de Ven 3, 4, 11, 15,32,34, 39,41,56, 60; P. van Herck 6, 18,19, 59; W. de Laat 7,22, 27, 31, 44, 46, 65; J. van Drunen 10, 12, 13, 14, 33, 49, 61, 67, 77; A. Burgers 16, 51, 54, 71, 75; A. West- geest 21, 25, 26, 50, 68; L. van den Branden R. 24; A. Damen 28, 62; J. Smolders 29, 30, 36, 69, 70; L. van den Branden K. 35, 66; H. Schepens 40, 42, 45, 48, 52, 53, 57, 63, 64, 72, 76, 78; L. van Boxtel 47, 55, 58, 73, 74. Uitslag Etampes L. van den Branden K. 1,5, 8, 9; L. van de Ven 2, 7, 10; H. Schepens 3, 6, 11; P. van Herck 4. Uitslag La Souterraine H. Schepens 8, 9, 10, 11, 14; L. van den Bran den K. 12; P. van Herck 13. Uitslag St. Vincent H. Schepens 5, 10; A. Westgeest 12. Zo’n 15 a 16 jaar inmiddels treed ik samen met W. Spaniks op als controleur bij het Hengelcon- cours van de Familie Nouwens en aanhang op zondag met Moergestelse kermis. Tot en met 1988 heb ik nooit enige wanklank vernomen. Alles ging, de familie Nouwens ken nende, heel rustig zijn gang. Men ging ’s mor gens om 10 uur naar de kerk, hield daarna een hengelconcours van 1 uur en propte zich daarna vol met allerlei soorten dranken. Jongens, op 9 juli a.s. wordt er op het Blekven gevist voor de Jeugdwisselbeker. Noteer het nu reeds want, vergeten betekend geen klassering en geen prijzen. In de kleine uurtjes gingen dan de meesten, licht aangeschoten, weer huiswaarts om te genieten van een welverdiende rust. Het hengelconcours echter was het hoogtepunt van de dag, hieruit moest zich nu eenmaal de gro te leider voor het lopende seizoen melden. Reg lementen e.d. waren niet nodig, verschillen van mening kwamen toch niet voor! Tot 1989 dan. Ook bij de familie Nouwens deed de politiek zijn intrede, iedereen keek slechts naar zijn eigen belang. Het toeval wilde dat zowel Frans Nouwens en Ti- nus Schilders beiden 262 cm vis aan het water onttrokken. Normaal zou, volgens de reglemen ten van de meeste hengelsportverenigingen, in dit geval de man met het grootste aantal stuks nummer één geworden zijn. Bij ontbreken van een reglement echter had Ad Nouwens een bete re oplossing. ’Ik’ zei hij,’ heb de grootste vis gevangen en om ruzie tussen onze Frans en Tinus te vermijden zal ik de leider wel worden’. Een storm van protest stak op en na veel heen en weer gepraat werd besloten, de namen van zowel De kiezer aan wie is toegestaan per brief te stem men kan uitsluitend op die wijze aan de stem ming deelnemen. Bij de op 6 september 1989 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal kan aan bepaalde ca tegorieën kiezers worden toegestaan per brief te stemmen, te weten: A. de kiezer, die op de dag der kandidaatstelling zijn werkelijke woonplaats buiten Nederland heeft, met uitzondering van degene die zijn wer kelijke woonplaats in de Nederlandse Antillen heeft en die niet gedurende ten minste tien jaar zijn werkelijke woonplaats in Nederland heeft ge had. Uiterlijk 10 juli 1989 dient hij een schriftelijk verzoek tot opneming in het register van buiten Nederland gevestigde kiezers in bij het hoofd van de Rijksinspectie van de bevolkingsregisters. Ge lijktijdig dient hij een schriftelijk verzoek om per brief te mogen stemmen in. B. de kiezer, die op de dat der stemming wegens zijn beroep of werkzaamheden of wegens het be roep of de werkzaamheden van een lid van het gezin waarvan hij deel uitmaakt buiten Neder land zal verblijven. Uiterlijk 9 augustus 1989 dient hij een schrifte lijk verzoek om per brief te mogen stemmen in bij de burgemeester van de gemeente waar hij op de dag der kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Voor de verzoekschriften moet gebruik gemaakt GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243- 1235. Landbouwplastic: kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren inle veren op de dienst voor openbare werken, uitslui tend schoon en handzaam gebundeld. WEEKMARKT: elke maandag van 13.00- 16.30 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak PAGINA 7 Frans als Tinus in de beker te laten graveren. Het volgende probleem ontstond doordat zowel Jantje Janssen als Ad Nouwens ieder 87 cm bij elkaar visten. Beiden dus recht op een vijfde plaats. ’Nee’ zei Ad Nouwens iemand moet de vijfde plaats hebben en iemand de zesde plaats. Dus ik pak de vijfde wel. Uiteraard protest van Jantje Janssen. Ook dit incident werd bijgelegd en beiden werden als vijfde gekwalificeerd. Een harde strijd, nu echter wel sportief, ont brandde nog tussen Jo Nouwens en Jo Persoons. Een uur lang zaten zij naast elkaar geconcen treerd naar hun dobber te turen. Resultaat: bei de 1 vis. Ja, en waar een winnaar is moet ook een verliezer zijn en, zoals zo vaak, moest Jo Nou wens ook deze keer genoegen nemen met de laat ste plaats. Het overhandigen van de bloemen en de beker door mevr. Koos Nouwens (prachtig Koos) vaagt gelukkig elke onenigheid weer weg en met de woorden ’Gift hier iets’ en ’Gift hier iets’, die je van meerdere kanten gelijktijdig hoort, wórdt onmiddellijk de onenigheid uit de familie verbannen. H.S. 'MOERGESTEkNIEUWS'' - WOENSDAG 5 JULI 1989 waarts. Beladen met prijzen stapte hij na afloop, trots als een pauw, de Kloare uit. wel beter worden want, samen met zijn vader, gaat hij vanaf heden het vissen op een andere wij ze benaderen. Ik beklaag in het vervolg zijn con currenten. Van Jurgen van Ras kan ik geen hoogte krijgen. Enkele jaren geleden speelde hij steeds meer aan de top, nu moet hij met een tiende plaats genoe gen nemen. Bas van Gisbergen, zoon van Jan de loodgieter vangt 3 stuks en wordt hiermede elf de. Hij doet voor de eerste keer mee en zal zich in het verdere verloop nog moeten bewijzen. Hij was echter wel serieus bezig. Kan nog een goeie worden. De twaalfde plaats van Rudu van Tuijl valt me enigszins tegen. Hij is op cursus geweest, dus kent de kneepjes van het vak. Zal wel aan de plaats gelegen hebben. Ja en waar een eerste plaats vergeven wordt, moet ook een laatste plaats vergeven worden. Deze keer was hiervoor Jeroen van Beers aan de beurt. Slechts 1 stuks van zijn deel maar, gezien zijn stijl, zal hierin spoedig verbetering komen. Overigens ging ook hij niet ontevreden huis- In Middelbeers wisten de schutters van Handboogvereniging ’t Stokske, t.w. Jac van Elderen, Martin Musters, Frank Derksen, Frans v/d Sande, Herman Derksen en Jan van Rooy beslag te leggen op de le plaats in de B-klasse. Door deze uitstekende prestatie hebben zij zich automatisch gekwa lificeerd voor deelname aan de Nederlandse kampioenschappen. Weth. A.A.M. Smits: iedere ma. 19.00-20.00 u. f- 5 Li*.' r n|

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7