5 9 0 3 IT Mevr. Jansen 38.000,- betalen Gemeente moet Kees van Dijk koning Sint Catharina I 1 Jongerenkoor Moergestel I w Stomerij Buddemeijer Kollekte Anjerfonds. Opgeven nieuwe leden Oud papier bericht Eerste vrijdag van de maand De Moergestelse Molen na 1800 I Volgende week laatste krant vóór de vakantie! la Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Raadsvergadering d.d. 30 juni 1989 Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet meer bereikbaar... J.v. De voorboden van de vakantie perioden waren tijdens deze raadsvergadering wel zeer duide lijk aanwezig. Wegens verplich tingen elders of vakantie ontbraken wethouder Smits, P.G.B.-er J. Vriens en V.V.D.-er P. Gerlach. Ook het publiek zag het blijkbaar niet zitten, zodat de tribune slechts bemensd werd door een aantal direct belang hebbende. I WOENSDAG 5 JULI 1989 GINA 12 - Nr. 580 14e Jaai Na een enerverend ’gevecht’ onder de schutsboom werd Kees van Dijk afgelopen maandag koning van het Gilde Sint Catharina. Nadat bij eerdere pogingen Kees en zijn grootste tegenstrever Ben Meurs de vogel gelijktijdig neerhaalden, werd door de Hoofdmannen besloten de vogel terug op de boom te plaatsen, waarna beide kemphanen om de beurt mochten schieten. Kees van Dijk was uiteindelijk de gelukkige. Voorafgaand aan het koningschieten, dat door veel belangstellenden werd bezocht, werd nog een groet gebracht aan oud-keizer Jan van Elderen bij het bejaardencentrum ’De Reuselhof. (foto’s: Chris van de Bijgaart) Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Vrijdag 7 juli, eerste vrijdag van de maand. Om 10 uur eucharistieviering voor alle ouderen uit onze parochie. Voortgangen in deze eucharistieviering pater Koos van Elderen, met samenzang van Mevr, v.d. Broek. Na deze viering is er gelegenheid een kop koffie te gebruiken in ?Den Boogaard’. De kollekte voor het anjerfonds, dat subsidie ver leent aan sociaal-kulturele instellingen zoals mu ziekcorpsen, koren, gildes etc. werd dit jaar ver zorgd door ons parochiekoor ’Cantane Domino’. Speciaal de dames hebben zich ingezet om in Moergestel huis aan huis te kollekteren. De opbrengst bedroeg fl. 1.455,10 Dank aan de gevers maar ook zeker aan de kol- lektanten! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakkeren Haghorst Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is telefonisch niet meer te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. Nog één uitgave van ’Moergestel-Nieuws’ en dan gaan we drie weken met vakantie. Op de woensdagen 19 juli, 26 juli en 2 augustus verschijnt ons weekblad niet. We komen na de vakantie weer terug op woensdag 9 augustus. Dinsdag vóór 18.00 uur gebracht, vrijdag klaar! In verband met de zomervakantie zal er op de za terdagen 15, 22, 29 juli en 5 augustus géén oud papier op worden gehaald. Wij hopen dat u hier begrip voor heeft en wij rekenen natuurlijk ook het volgende seizoen weer op uw medewerking. Bij voorbaat dank. Bestuur en leden van harmonie ’Prinses Juliana’. Nadat in een vorig nummer de Moergestelse mo len in de vroegste tijden is behandeld, vraagt Jan Scheirs, molenkenner bij uitnemendheid in het nieuwe nummer van’de Kleine Meijerij’ aan dacht voor de jongste historie van de molen. Dat de onderwijzers te Moergestel lang niet altijd voldeden in vroeger eeuwen en liever de kermis afstroopten dan les gaven vindt men in een ver haal van oud-archivaris Wuisman. Deze behan delt ook de voorouders van de Oisterwijkse bis shop F.v. Roessel en de bevolking van Haaren in de vorige eeuw. Andere artikelen behandelen een archeologische overzicht van Esch (v.d. Hurk), de rol van de Tongerlose abdij te Udenhout (Meeh. Spierings) en de villa ’de Lange Akker’ te Berkel-Enschot (Ant. v. Dorp). Voor belangstellende niet-leden is dit nummer verkrijgbaar bij ’de SPAR’ voor fl. 7,—. Bond van ouderen. Denk er aan, op maandag 10 juli a.s. maken wij een escursie per fiets naar de Kaardenbol Gij- zelstraat 10 in den Biezenmortel. Wij vertrekken per fiets vanaf het St. Jansplein om 13.30 uur. In den Kaardenbol zien wij met videofilm hoe het schaap geboren wordt, hoe het opgroeit en naderhand geschoren en in de praktijk deze wol geverfd en verwerkt wordt. Wij verwachten een grote deelname. Het bestuur. De belangrijkste punten waren. De schade-vergoeding aan Mevr. Jansen. In de lokale en regionale pers is dit onderwerp al diver se malen aan de orde geweest. De gemeente heeft de zaak verloren en moet Mevr. Jansen een scha deloosstelling toekennen. Dit deed Theo op ’t Hoog de opmerking maken, dat de gemeente duur lesgeld moest betalen en hij vroeg dan ook om een voorzichtiger beleid om dergelijke geval len van planschade te voorkomen. Jos Denissen was van menig, dat het zinloos was nog verder te procederen. Het enige resultaat zou een een toe name van de proceskosten zijn. Hij stelde voor, zij het met pijn in ’t hart, om de zaak maar zo spoedig mogelijk af te werken. De openbare verlichting van ’t fietspad Moergestel-Oisterwijk kreeg ’t fiat van de hele raad. In de commisie was voorgesteld om ook het stuk op Berkels grondgebied te nemen. Berkel c.a. wü namelijk niets betalen, Oisterwijk over weegt de helft te betalen. Overleg van de burge meester met Oisterwijk gaf indicaties, dat eind augustus in Oisterwijk de beslissing zou vallen, zodat de Moergestelse raad op 1 september het licht op groen zou kunnen zetten. De verzeke ring, dat de hele verlichting voor de winter gerea liseerd zou zijn, was voor de hele raad voldoende om akkoord te gaan met het voorstel. Ter zake van de indicatie-commisie zou Th. op ’t Hoog het op prijs stellen als hij nadere gege vens zou krijgen over de vergoedingsregeling voor de commissieleden (voor Moergestel, A. Jonkers). Dit werd hem beloofd. Na 40 minuten kon burgemeester ter Veer de vergadering sluiten na iedereen een prettige va kantie te hebben gewenst. De vakantie breekt nu ook voor onze vereniging aan. Komende donderdag is alweer de laatste re petitie. Zaterdag is ons jaarlijkse ’uitje’ gepland. We verwachten alle leden om half 1 op het plein. Vandaar uit rijden we naar Oisterwijk om te gaan kanoën. Na afloop kan iedereen zich thuis weer even klaar maken voor de barbecue in Udenhout. Om half 9 wordt iedereen, eventueel met partner, weer op het plein verwacht. Na de vakantie gaan we op 27 augustus voetbal len. We nemen deel aan een tournooi in Tilburg dus gebruik de komende tijd om lekker uit te rusten zodat we daar goed voor de dag kunnen komen (noteer deze datum in je agenda). Omdat onze drummer helaas geen tijd heeft om regelmatig de repetities te bezoeken, zijn we op zoek naar een vervanger. Ook andere muzikan ten en zangers zijn welkom. Neem even contact op met Joos Nijtmans, tel. 1148. Vanaf deze plaats willen we iedereen een pretti ge vakantie toewensen, met veel mooi weer. Burgemeester J. ter Veer startte de vergadering met het voorlezen van een brief van wethouder Th. Mulders, die gedurende een langere perio de, wegens ziekte afwezig zal zijn. De Hr. Mul ders stelde voor om in zijn periode van afwezigheid een plaatsvervangend wethouder aan te stellen. Het College van B. en W. toonde zich echter bereid de zaak te overbruggen door de di verse portefeuilles samen waar te nemen. De bur gemeester zal Openbare Werken en Economische zaken gaan beheren, tewijl wethouder A. Smits Ruimtelijke Ordening en het ’hot item’ Milieu voor zijn rekening neemt. De diverse fracties gingen hiermee akkoord, waarbij C.D.A. en S.P.N. duidelijk de zaak 1 september nog eens wilden bekijken. De P.G.B. voelde daar blijkbaar niet zoveel voor, aangezien zij er zich bewust van waren, dat een nieuwe wethouder toch het crediet moet hebben van een redelijke inwerkperiode. De eigenlijke raadsagenda bevatte weinig aanlei ding tot opmerkingen en/of discussie. De meeste punten waren in de diverse commissies al uitvoe rig besproken en zonodig aangepast of gewijzigd. Het seizoen is ten einde. De trainingen zijn stop gezet tot na de vakantie, maar in augustus begin nen wij weer met nieuwe moed en hopelijk ook met nieuwe leden. Als je zin hebt om na de vakantie te gaan voetbal len geef je nu al op, het is nu de beste tijd daar voor. We houden daar rekening mee met de in deling. Junioren mogen zich opgeven bij Ton Bouw- mans, de Voorbeemt 14 tel. 3527. Pupillen mo gen zich opgeven bij Nico Oerlemans, Pater Hel- merplein 22 tel. 1283. Leeftijden pupillen van 6 tot 12 jaar. Junioren van 13 tot 18 jaar. i 4

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1