5 Softbaldames schitteren opnieuw 5 3 Moergestels team in kwis 1 Koningschieten bij het Gilde Sint Catharina Moergestel milieu-bewust... ’Moergestel-Nieuws’ en vakantie Stomerij Buddemeijer Bibliotheeknieuws De praktijk van Tandarts Stieger is gesloten van 3 juli tot 24 juli E. VAN DELFT huisarts is afwezig op donderdag 29 en vrijdag 30 juni. De redaktie Zondag 2 juli om 11.45 uur Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Voor spoedgevallen wordt waargenomen door: Tandarts de Haan Kloosterlaanl Telefoon 04243-1919 Wij maken onze adverteerders en inzenders van andere kopij er alvast op attent dat ’Moergestel-Nieuws’ tijdens de bouwvak- vakantie niet zal verschijnen, dat is op de data 19 juli, 26 juli en 2 augustus. Na dit nummer komt ’Moergestel-Nieuws’ dus nog twee keer vóór de vakantie. Praktijk wordt waargenomen door P. TERWINDT Oirschotseweg 2 Telefoon 04243 -1204 Een vijfkoppig Moergestels team neemt komende zondag deel aan het Omroep Brabant Streekspel. Enkele tientallen vragen in de cate gorieën geschiedenis, kunst, aktu- aliteit, sport, algemeen, Brabantse gemeenten en personen, zullen op de deelnemers worden afgevuurd. Als Midden-Brabantse gemeente vindt Moer gestel een drietal andere, bij voorbaat kansloze De spits Op kermismaandag 3 juli wordt bij het gilde van Sint Catharina uit Moergestel koning geschoten. Koningschieten is een sport die oorspronkelijk in de middeleeuwen is ontstaan, nog steeds veel oude gebruiken handhaaft en om de vier jaar wordt gehouden. j T L INA 12 WOENSDAG 28 JUN11989 I 10.00-12.30 10.00-12.30 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Dinsdag vóór 18.00 uur gebracht, vrijdag klaar! wedstrijden voor een plaats in de landelijke klas se. Aanstaande zaterdag spelen de dames om 18.30 uur op het sportpark in Moergestel hun laatste competitiewedstrijd tegen Sit. Condors. On danks het reeds behaalde kampioenschap zijn de verwachtingen voor deze wedstrijd zeer hoog gespannen en zal het team opnieuw haar grote kracht moeten bewijzen. Standenlijst hoofdklasse: Roef! Sit. Condors Jeka Bl. Wings... Tilburg Mulo Starlights HBS Het eerste senioren softbal team van S.V. Roef!, dat uitkomt in de hoofdklasse van Zuid- Nederland, speelt ook dit jaar weer schitterende wedstrijden. De resultaten zijn dan ook bijzonder goed. Na twaalf gespeelde wedstrijden zonder een ver- liespunt werden zij vorige week dinsdag in Sclujndel kampioen. Onder de bezielende leiding van trainer-coach Cednic Martina toonden de softbaldames zeer goed spel in het veld. Maar, door de grote belan gen en het goede tegenspel van Starlights, duurde het toch tot de zevende inning voordat na een reeks van honkslagen de definitieve beslissing viel. Na de vakantiestop vinden de playoffs plaats en wordt uiteindelijk beslist welk team uit Zuid- Nederland mag deelnemen aan de promotie- Wanneer de vogel valt beslissen de drie Hoofd mannen of de schutter die de vogel naar bene den haalde als Koning aanvaard wordt. De Hoofdman van Sint Catharina maakt vervolgens de koning bekend. De nieuwe koning wordt gefeliciteerd, het Ko- ningsvest wordt hem ongehangen waarna hij zijn handen, als teken van onschuld, moet wassen in een tinnen schaal met water. Vervolgens werpt de nieuwe koning een muntstuk in de schaal. Na de vendelgroet wordt het vendel op de grond uitgelegd, waarna de Koning er overheen mag lopen. Tenslotte wordt de ere-wijn geschonken en daar na vertrekt men weer naar het Gildehuis. Er heerst bij dit traditionele gebeuren altijd een gezellige en ongedwongen sfeer. Veel gilde- broeders zijn erbij aanwezig. Al met al is het daarom een kleurig schouwspel wat zeker de moeite van het bekijken waard is. 13-24 12-18 12-16 12-10 12-10 12-10 13- 6 12- 0 male openingstijden geopend, namelijk: leeszaal Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst gemeenten uit de provincie op haar weg: Roosen daal, Schaijk en Leende. Het eigen team bestaat uit de Moergestelse correspondent voor Omroep Brabant, Tom Tacken, de vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, Noud Smits, en een drietal aangezochte knappe koppen: Jacques Stroucken, Eric Denissen en Theo Op ’t Hoog. Moergestel bijt meteen de spits af. Tot en met zondag 13 augustus volgen nog zes andere afle veringen van het streekspel waarbij achtereenvol gens voor Midden-Brabant uitkomen: Waalwijk, Hooge en Lage Mierde, Loon op Zand, Diessen, Berkel-Enschot en Hilvarenbeek. Iedere deelne mende krijgt in ieder geval een herinneringsbord. Uiteraard neemt het Moergestels vijftal daar al lerminst genoegen mee. Tijdens de laatste zon dag zal bekend worden gemaakt welk team het grootste aantal punten gescoord heeft. Het moet wel heel gek lopen wil het niet Moergestel zijn die die dag de wisselbeker voor zich opeist! Casino in Breda U kunt van 11.45 tot ongeveer 12.45 uur de strijd ’live’ volgen op Omroep Brabant. Daarbij, in ge val van een onverwacht smadelijke afgang, in ge dachten houdend dat meedoen nog altijd belang- rijker is dan winnen. De mogelijkheid bestaat ook om de opnamen bij te wonen. Zo’n 45 Moer- gestelnaren kunnen als supporters meereizen naar het Casino in Breda. Belangstellenden hier voor, gelieve dit door te geven aan Tom Tacken, tel. 1755. De dag; wordt begonnen met het ’uithalen’ van de koning. Daarna wordt de tocht ondernomen naar het Gildehuis, in dit geval Café ’De Klao- re’. Om 10.00 uur wordt er naar de kerk ver trokken voor een H. Mis. Na terugkeer naar het Gildehuis wordt Sint Catharina om 11.30 uur daar opgehaald door de beide andere Moergestel gildes, waarna in optocht wordt vertrokken naar het schietterrein nabij ’t Draaiboompje. Onder weg worden de burgemeester en pastor opge haald. Zij vertegenwoordigen de burgerlijke en kerkelijke overheid. Na aankomst op het schietterrein wordt drie keer om de boom gelopen om deze ’te bevrijden’. Ver volgens wordt de houten vogel op de boom ge plaatst door de drie Hoofdmannen van de gil des, en mogen burgemeester en pastoor ieder drie keer schieten. Daarna is het de beurt aan de hui dige koning waarna vervolgens de gildebroeders zich op de vogel mogen stukbijten. In de vakantie is de bibliotheek volgens de nor- openingstijden maandag 15.00-20.00 dinsdag 15.00-17.30 woensdag 14.30-17.30 donderdag 15.00-17.30 vrijdag 15.00-20.00 Tijdens de leeszaaluren kunt u wel uw boeken in leveren maar geen materialen lenen. Tijdens de vakantieperiode, van maandag 26 juni tot maandag 14 augustus, worden de boeken voor een langere periode aan u uitgeleend. Tevens kunt u extra materialen lenen: - leners van de volwassenafdeling 2 romans en 3 tijdschriften - jeugdleners: 1 leesboek, 2 stripverhalen en 3 tijdschriften. Wilt u nog wat lezen over uw vakantiebestem ming? In de collectie van de bibliotheek zijn ook reisgidsen cpgenomen. Tot slot wensen wij u een prettige vakantie en tot ziens in de Opénbare Bibliotheek. De eerste ophaalronde van de chetno-car op 15 en 16 juni heeft een bepaald niet on verdienstelijk resultaat opgeleverd. Liefst 450 gram per inwoner kon worden opge haald. De inzameling kan daarom als zeer suksesvol worden beschouwd. 14e Jaargang - Nr. 579 8ssiw«W Oufe klissen j 1 L_ ö£-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1