Zomerfeest: warm en gezellig De Vrije Trimmers Wandelavond- vierdaagse 1989 alweer voorbij! - ’t Wit Paardje Haghorst S.M.P. Nieuws Het Bureau Slachtofferhulp- verlening Madi Oisterwijk E.O. Vakantierooster Algemeen Maatschappelijk Werk S.V. ROEF! Honkbal Softbal Peanut S.V. ROEF! Handbal Regionale Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Centraal meldpunt: 04242-19035 >1 \IA 8 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 21 JUNI 1989 PAGINA 9 Ook de inwendige mens werd niet vergeten. den opgesteld. Ondanks de warmte was het toch een geslaagd festijn, (foto’s Chris van de Bijgaart) Mich van Hees Het bestuur. Letsel Het misdrijf moet zwaar lichamelijk en/of geeste lijk letsel hebben veroorzaakt. Hierbij spelen de aard, duur en gevolgen van het letsel een rol. Met letsel bedoelt men: blijvende gevolgen of letsel dat langer dan 6 weken heeft geduurd. Bus/e trappen: t geliefkoosde spelletje met water. 8 70-36 6 53-41 21-9 15-8 3-2 3-6 3-8 2-8 de Kloare Mix Fantastique J. Frame Improved team De Stichting Wandel- avondvierdaagse Moergestel 6 44-40 2 35-39 1 34-58 1 28-50 Om de bereikbaarheid van het AMW zó optimaal mogelijk te waarborgen, zal er gedurende de va kantiemaanden (juli/aug.) altijd enkele malen per week spreekuur zijn. In verband met invallen op andere plaatsen (en dus ook waarneming tijdens zijn vakantie in augustus) ziet het rooster er als volgt uit: In de periode van 17 juli tot 4 augustus is het spreekuur op maandag/dinsdag en donderdag van 9 tot 10 uur. In de periode van 4 tot 26 augustus is het spreek uur op dinsdag en vrijdag van 9 tot 10 uur. De dagen dat er géén spreekuur is, kunt u het maatschappelijk werk altijd telefonisch bereiken tijdens kantooruren in Oisterwijk (bij voorkeur tussen 9 en 10 uur), tel. 04242-19035. Bij spoed buiten kantooruren de THD in Tilburg, tel. 013-433584. 4-10 5-18 8- 4 11- 4 8-14 6-9 1-17 2- 9 Dames woensdag 28 juni gaan we fietsen. We verwachten jullie om 7 uur op het St. Jansplein. Graag tot ziens. Woensdag 28 juni a.s. is er weer een ledenverga dering van de Sociale Partij Moergestel. Op de agenda staat de raadsvergadering van 30 juni a.s.. Plaats: achterzaaltje van café de Kloare. Tijd: 20.30 uur. Tot ziens. Wedstrijden woensdag 21 juni: Hb. asp. 19.00 Roef! - Nuenen 2 Sb. 2 19.30 Roef! - Twins 2 23 juni: Recr. 19.30 Roef! - HSC Tilburg 24 juni: Peanuts 14.00 All Inn - Roef! Hb. jun. 13.00 Mulo - Roef! Hb. asp. 11.00 Roef! - Jeka Hb. pup. B 11.00 Roef! - Ducks Hb. pup. C 11.00 Cardinals - Roef! Sb. 1 18.30 Roef! - Mulo Sb. asp. 11.00 Roef. - Twins 12.30 Roef - Twins 25 juni: Sb. 2 10.30 Knuppelaars - Roef Uitslagen: Hb. jun. Roef - Ducks: Roef. - Starlights: Hb. asp. Kickers - Roef: Hb. pup. B Tilburg - Roef: Hb. pup. C Roef. - Ducks: Sb. asp. Ducks - Roef: Ducks - Roef: Sb. 1 Jeka - Roef: De organisatoren van het Zomerfeest van de Oisterwijkseweg kijken terug op ’n geslaagd week end. Zaterdag was het een gezellige dag op de anders zo drukke Oisterwijkseweg, en zondag kwa men vooral kinderen deelnemen aan allerlei spelletjes die verspreid over de Oisterwijkseweg ston- non rv vx rro c 1 /“I I In/ianlzc ria Txm♦*»-*-*Z 47— J 7 J Terugkijkend op de wandelavondvierdaagse van 1989 mogen we zeggen dat deze weer als geslaagd mag worden genoemd. De belangstelling was wel wat minder dan in 1988, maar de sfeer en het weer was toch weer beter dan vorig jaar. De Stichting wil elke deelnemer hartelijk danken voor de sportieve inzet, en dit geldt wel heel bij zonder voor de jeugdige 15 km wandelaar. Dit jaar waren er 422 wandelaars, 284 voor de 6 km, 128 voor de 10 km, en 10 voor 15 km. De ze werden weer onderverdeeld in 70 voor de le keer, 73 voor de 2e, 48 voor de 3e, 51 voor de 4e, 75 voor de 5e, 45 voor de 6e en 60 voor de 7e keer. De Stichting is zeer tevreden nu jaarlijks blijkt dat de wandelavondvierdaagse de grootste jaarlijkse gebeurtenis is waarin zoveel mensen jong en oud actief meedoen. De Stichting wil diegene bedanken die door hun hulp deze avondvierdaagse weer tot een succes hebben kunnen maken. Een speciaal woord van dank aan de vrijwilligers die gepost en gebriga- dierd hebben, het volgend jaar hopen wij weer op jullie medewerking. Ook hartelijk dank aan het klooster St. Stanislaus voor de lekkere tractatie en de fa. Kouwenberg voor de gezonde koeken. Ook hartelijk dank aan Den Boogaard en de ge meente en de rijkspolitie Oisterwijk. Ook een speciaal woord van dank voor de fam. Rommen, Willems en v. Raak, want mede door hun finan ciële hulp is dit evenement weer een succes. Ook hartelijk dank aan de drumband en de har monie en de EHBO en het volgend jaar rekenen we weer op u. De avondvierdaagse voor 1990 is reeds vast gesteld en wel van dinsdag 4 juni t/m vrijdag 8 juni. We wensen ieder een fijne zomer en een pretti ge vakantie toe. Uitslagen 15 juni: Heren: Fam. v.d. Loo - J. Frame: Vitrus - Improved team: Dames: DBT - de Beerzen: de Moewels - de Stappers: the Sheats - de Stumpers: de Regenboog - SOS: Wedstrijden 22 juni: Heren: veld 3 19.30: Mix Fantastique - J. Frame veld 4 19.30: Vitrus - Fam. v.d. Loo veld 3 20.15: Improved team - de Kloare Dames: veld 2 19.30: de Beerzen - Moewels 7-8 pl. veld 1 19.30: DBT - Stappers 5-6 pl. veld 2 20.15: Sheats - de Regenboog 3-4 pl. veld 1 20.15: de Stumpers - SOS 1-2 pl. Stand heren na 5 wedstrijddagen: Fam. v.d. Loo Vitrus Afgelopen zondag 18 juni heeft onze Ponyclub deelgenomen aan het Ponyconcours te Ammer- zode wat georganiseerd werd door de plaatselij ke vereniging ’de Geldropse Ammerzode’. Het ziet er naar uit dat de weergoden ons gunstig gestemd blijven, het was nl. weer uitstekend con cours weer. Op een strak schema werden de diverse wedstrij den verreden. Het is altijd weer een ervaring om te zien hoe verenigingen in Gelderland rijden. Onze vereniging blijft sterk ’meedraaien’ in de hoogste regionen. De uitslagen: achttal (BCDE) kl. L le pr. met 139 p. viertal (BCDE) kl. L le pr. met 142 p. Individuele uitslagen: le pr. Monique op ’t Hoog, kl. Ml, 125 p. le pr. Monique van den Berg, kl. B, 138 p. le pr. Sabine v.d. Wouw, kl. B, 135 p. le pr. Willem van Hoof, kl. B, 133 p. 3e pr. Jeroen de Bruijn, kl. LI, 115 p. 2e pr. Michel Huifken, kl. B, 130 p. 3e pr. Jolanda Stevens, springen kl. Z, cat. D. Wij wensen alle prijswinnaars van harte profici at en op naar het volgende concours op 9 juli te Oudenbosch. Schade en uitkering Mevrouw kan een aanvraag indienen bij het Schadefonds Geweldmisdrijven. De schades die zij heeft opgelopen zullen deels worden vergoed. De materiële schade, zoals ziektekosten, kosten van huishoudelijke hulp, vervoerskosten, maar ook de eventuele immateriële schade, zoals het verdriet, de pijn en het verlies van levensvreug de komen voor een uitkering in aanmerking. Het Schadefonds Geweldmisdrijven vergoedt alleen de schade die door het letsel is veroorzaakt en niet de schade van diefstal. De waarde van de tas en de inhoud van de tas van mevrouw krijgt zij dus niet vergoed door het Schadefonds. Ook mensen die de schade zonder bezwaar zelf kun nen dragen, hetgeen afhankelijk is van hun inko men en vermogen, komen niet voor een uitkering in aanmerking. In 1987 heeft het Schadefonds op 335 verzoeken beslist. In 283 gevallen (85%) is een uitkering toegekend, waarvan 23 voorlopig. Hulp bij aanvragen Mevrouw moet binnen zes maanden na de dag waarop het misdrijf is gepleegd een verzoek tot uitkering indienen bij het Schadefonds. Hierbij kan men hulp vragen van het Bureau Slachtoffer hulp. Het Bureau Slachtofferhulp is er om slacht offers van misdrijven en verkeersongevallen te helpen, zowel op praktisch, emotioneel als juri disch gebied. De maatschappelijk werkers kun nen u helpen bij het invullen van de formulieren van het Schadefonds Geweldmisdrijven. Jammer genoeg is de provedure nogal ingewikkeld en vergt de behandeling van uw aanvraag behoorlijk wat tijd. De praktijk wijst uit dat men soms ruim een jaar moet wachten voordat het Schadefonds een uitspraak doet over een aanvraag. Toch zal het voor velen belangrijk zijn, wanneer men voor een uitkering in aanmerking komt, deze wacht tijd op de koop toe te nemen. Bovendien bestaat er de mogelijkheid een voorlopige uitkering aan te vragen, vooruitlopend op de definitieve beslissing. Voor meer informatie kunt u telefonisch kon- takt opnemen met het Bureau Slachtofferhulp van de Madi, tel. 04242-19035. is onderdeel van het Algemeen Maatschappe lijk Werk van de Regionale Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening (Madi) Oisterwijk e.o. Er wordt hulp geboden aan personen die het slachtoffer zijn geworden van misdrijven zoals: inbraak, verkrachting, beroving of mishande ling; ook voor de vaak nare gevolgen van ver keersongevallen kan men hier terecht. Uitkering Schadefonds Geweldsmisdrijven Mevrouw.... ligt in het ziekenhuis: twee ge kneusde ribben, haar linkerbeen gebroken en een aantal schaafwonden in haar gezicht. Mevrouw liep gisteren over straat, op klaar lichte dag. Opeens verscheen er een jongeman, gaf haar een duw en probeerde haar tas van haar schouder te rukken. Na veel getrek en geduw viel ze, zonder tas. Slachtoffer zijn van een misdrijf is een ingrijpen de ervaring. Naast allerlei praktische en emotio nele problemen, levert een misdrijf ook vaak schrde op. Het Schadefonds Geweldsmisdrijven in Den Haag is opgericht om slachtoffers die het zwaarst getroffen zijn, een geldelijke uitkering te geven. Schadefonds: voor wie? Alleen mensen die in Nederland het slachtoffer zijn geworden van een geweldsmisdrijf dat door een ander opzettelijk is gepleegd. Men moet zwaar lichaamlijk en/of geestelijk letsel hebben om voor een uitkering in aanmerking te komen. Daarnaast moet het letsel schade hebben veroor zaakt die niet op een andere manier wordt ver goed. Misdrijven, waarbij geweld tegen personen is gebruikt, komen dus in aanmerking voor een uitkering. Voorbeelden zijn: zware mishande ling, diefstal met geweldpleging, misdrijven te gen het leven, verkrachting en vrijheidsberoving. Zaterdagmiddag werd er al gezellig ’gebuurt’ op straat. Reden voor onze fotograaf om er ’n plaatje te komen schieten. Kinderen konden zich door Nicole van de Wiel laten schminken.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 9