I BURO 76 I 6’ 6 C.D. Perfect Voetbal w u A Tentoonstelling ruiken en proeven Stichting voor Volwassen Educatie Weckfles raden Zomerfeest Ponyclub F.E.V.LO.R. nieuws Grootscheepse aktie met acht televisie uitzendingen uit Safaripark Beekse Bergen 17 nationaliteiten bij groot muziekfestijn TD Show-Down in Oisterwijk Gratis een origineel geschenk. De nieuwste geboortekollektie van INTERCARD is uit. Wij tonen u deze graag en helpen u ook met de tekst. MOERGESTEL A Dierenbescherming bestaat 125 jaar Drumfanfare Moergestel komend weekend naar Zuid-Frankrijk - PAGINA 5 3INA4 FANFARE Ierland Hoera hier ben ik! >5 rST) l~ïlr~i w 9 6 4 3 3 3 2 1 1 2 1 1 1 1 Oostenrijk Hongarije Tjechoslowakije Griekenland Joegoslavië Frankrijk Turkije Nederland Italië Spanje België Denemarken Noorwegen Schotland Noord-Ierland Een concert door eindexamenleerlingen van de Streekmuziekschool Oisterwijk in de Nederlands Hervormde Kerk te Oisterwijk. Zondag 25 juni, aanvang 16.00 uur. 4-1 2-1 2-0 Dan in! De its be- n ver- laima- Ben inger. n, Pr. Oisterwijkseweg 43 - Moergestel Telefoon 04243 - 2268 DRUM r—I Met de opbrengst wil de Dierenbescherming een voorlichtings- en klachtencentrale opzetten, waar informatie,wordt gegeven over het omgaan met dieren. Bovendien wü de Dierenbescherming een computernet realiseren, waardoor informatie over dieren in de Nederlandse asielen voor ieder een opvraagbaar wordt. Het meeste dierenleed wordt door onwetendheid en niet door kwade op zet veroorzaakt. Met deze speciale voorlich- tingsmiddelen wil de Dierenbescherming probe ren dit te voorkomen en voor de dieren snel een goed tehuis proberen te vinden. Als enigste Nederlandse deelnemer is Drumfan fare Moergestel uitgenodigd bij een groots opge zet muziek- en showfestival in de Zuid-Franse toeristenplaats Villefranche de Rogue aan de voet van de Pyreneeën. Volgens de organisatie vormt het fanfarefestival naast het bloemencorso onge twijfeld de grootste attractie tijdens dit feestwee kend. Er zullen 20 groeperingen uit 17 verschil lende landen aan deelnemen, t.w. - Eaglesfield pipe band - Coalisland silver band - Ballina brass/and/reed band - Banda plastica de barcelos Portugal - Sbandieratori di seravalle - Los moros d’alqueria - De steltenlopers - Andersen pigeorkestret - Sand Skulekorps - Musikkapelle Oster- miething - Blasorchestor Sarvar - Mikulovanka - Marjorettes de Corfou - Godba na Pilhala gorje - Lous astiaous - Les Vicabos - Elgarrekin - Izmit belediye baskanligi - Drumfanfare Moergestel De Franse organisatie heeft er een budget van fr. 700.000 voor uitgetrokken, moet 5300 maaltij den, 3100 overnachtingen en ontbijten verzor gen. De diverse groeperingen zullen in totaal 57.000 kilometers afleggen. Men verwacht 30.000 toeschouwers en de 900 muzikanten zul len in totaal 1000 nummers ten gehore brengen, wat voor zo’n 200 uur muziek zal zorgen. De drumfanfare zal hier voor de eerste keer haar nieuwe show presenteren en wil ook hier de naam van Moergestel hoog in het vaandel te houden. Hopelijk zal ook dit weekend weer een hoogte punt worden voor Drumfanfare Moergestel. pnt. gew. 19 13 10 7 7 7 5 Vanaf 4 juli verzorgt de TROS acht televisie uitzendingen met de naam ’TROS Dierenbin- goshow’ die vanuit Safaripark Beekse Bergen de lucht in gaat. De bekende, sympathieke Lin da de Mol presenteert deze uitzendingen. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 21 JUNI 1989 Linda de Mol verkoopt op 30 mei aanstaande in Bussum en ’s-Hertogenbosch de eerste set Die renbingokaarten aan Carry Tefsen en Martin Gaus. Dit vormt het startsein van een landelijke Bingc-aktie ten bate van de Dierenbescherming, die dit jaar zijn 125-jarig jubileum viert. De waarde van de weckfles met de inhoud op het Zomerfeest van afgelopen zondag op de Oisterwijkseweg bedroeg 23,70. Winnares Gerdie van Gisbergen, Hopveld 12, die het bedrag precies wist in te vullen kan de weck fles ophalen bij de familie Oerlemans, Oister wijkseweg 43. Proficiat! In bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmo numenten van 5 juni tot begin september. Het is weer zomer, de zomervakantie staat voor de deur. Honderden mensen trekken er op uit, de natuur in. Landschappen, geuren en kleuren gaan aan ons voorbij. Op de foto’s in het vakantie-album staan de landschappen en de prachtige kleuren van bomen en bloemen, maar de geuren die bij het landschap hoorden. Geuren gaan vaak aan ons voorbij, wij mensen zijn niet gewend te ruiken. Wij zijn visueel in gesteld, we denken in beelden. Dieren leven met geuren, met urine bakenen ze hun terrein af, met sexlokstoffen lokken ze een partner en zo is er meer te noemen. Dit en nog veel meer is te zien en te ruiken in be zoekerscentrum Oisterwijk. Ga dus ’uw neus achterna’ en breng in de zomervakantie met de kinderen een bezoek aan deze ruik- en proeften- toonstelling. Het bezoekerscentrum is geopend van half juni t/m half september, dagelijks van 10.00-17.00 uur. Sonnevanck: Berkel-Enschot - Diessen - Hag- horst - Haaren - Hilvarenbeek - Esbeek - Biest- Houtakker - Moergestel - Oisterwijk - Udenhout - Biezenmortel Wat is Sonnevanck? Veel mensen kennen het gebouw van Sonne vanck aan de George Perklaan 3 in Oisterwijk. Hier komen volwassenen om allerlei zaken te le ren. Daarnaast worden er ook lessen verzorgd in andere plaatsen. Jaarlijks nemen meer dan 900 personen deel aan de aktiviteiten van Sonnevanck. Sonnevanck be schikt over een aantal leslokalen, enkele specia listische lokalen zoals een komputerlokaal, don kere kamer, een handenarbeidzolder en veel hulp- en leermiddelen. Sonnevanck stelt zich tot taak mensen die dingen te leren die nodig zijn in het dagelijks leven, zo dat ze beter kunnen functioneren in de eigen si tuatie en in de samenleving. Waarom naar Sonnevanck? Omdat je op een ongedwongen manier, in klei nere groepen: - nieuwe dingen kunt leren - oude kennis kunt opfrissen - een diploma kunt halen - andere mensen kunt leren kennen. Voor wie? Alle mensen die niet leerplichtig zijn, geen vol ledig dagonderwijs meer volgen, maximaal MA VO hebben, en wonen in Berkel-Enschot, Dies sen, Haghorst, Haaren, Hilvarenbeek, Esbeek, Moergestel, Biest-Houtakker, Oisterwijk, Bie- zenmorten of Udenhout kunnen aan onze aktivi teiten deelnemen. Wat kost het? Sonnevanck is een instelling erkend door de ge meentes en het Ministerie van Onderwijs en We tenschappen. Omdat deze vorm van onderwijs zo belangrijk is, worden de deelnemersbijdragen zo laag mogelijk oehouden. De kosten su.<»n aangegeven in het programma boekje. Hoe komt een kursus tot stand? Als besloten is een kursus op te nemen in het pakket van Sonnevanck, wordt onderzocht of er animo bestaat voor deelname aan een kursus. In veel gevallen zit een kursus vrij snel vol, zo dat er wachtlijsten ontstaan. Personen die op de wachtlijst staan, hebben voorrang in het nieuwe kursusjaar. Sommigen kursussen kunnen geen doorgang vinden omdat er zich te weinig deelne mers melden; De meeste aktiviteiten lopen van september tot juli. Kortlopende kursussen star ten in januari, tenzij anders aangegeven. Hoe werkt Sonnevanck? Wekelijks, op een vaste tijd. ’s Morgens, ’s middags of ’s avonds komt de groep bij elkaar. Er wordt gewerkt in kleine groepjes zodat ieder een aan bod komt. Veel groepen komen bijeen in het gebouw van Sonnevanck, maar er zijn ook kursussen in bij voorbeeld Udenhout, Hilvarenbeek en Moer gestel. Bij voldoende deelname worden sommi ge kursussen ook in de andere gemeentes geor ganiseerd. De tijd wordt in overleg met de deel nemers vastgesteld. De dag waarop de kursus plaatsvindt staat aangegeven in dit programma boekje. Het programmaboekje is verkrijgbaar in de bi bliotheek. Meer informatie of aanmelden: bel of schrijf dan naar Sonnevanck, George Perklaan 3, 5061 VN Oisterwijk, tel. 04242-82491. Op 11 juni j.l. bezochten wij het ponyconcours te Reusel. De volgende resultaten werden be haald. Afdelingsdressuur: Fevior 1 kl. M 4de prijs, Viertal kl. L 9de prijs. Individuele dressuur: Theo van Delft met Dex ter Cat. D-B. 1ste prijs, Maria Alejandra van Delft met Isabel Cat. D-L2 2de prijs. Bestgaande rijpony: Maria Alejandra van Delft met Isabel 5de prijs. Orde en netheid: 1ste prijs. Op 18 juni werd de derde onderlinge wedstrijd van het seizoen verreden. De 2 winnaars van deze wedstrijden werd: Femke Rijnen met Natja Cat. B-Ll en Geertje Roefs met W. Adelheid cat. C-Ml. Na afkamping voor de wisselbeker was Geertje Roefs met W. Adelheid de winnaar, van harte proficiat. Uitslagen alternatieve zomeravond gespeeld op 14 juni: ’t Draaiboompje - ’t Centrum: Den Boogaard - Boerenbond 1 De Schouw - Boerenbond 2:.... De Veerkes vrij. De stand: clubs De Schouw Den Boogaard De Veerkes Boerenbond 1 ’t Draaiboompje ’t Centrum Boerenbond 2 gel. verl. goals 0 34-10 4 30-24 4 20-21 5 13-14 6 17-19 6 20-23 5 8-20 In september a.s. wordt er in de Bewonersvere- niging ’Groot-Pannenschuur’ gestart met de ac tiviteit Show-Down. Show-Down is een speciaal voor visueel gehan dicapten aangepast tafeltennis-spel. Show-Down is een snelle sport vergelijkbaar met het tafeltennisspel met dien verstande dat er gespeeld wordt op een tafel met opstaande ran den waarbij het de bedoeling is de rinkelende bal in het doelbakje van de tegenstander te rollen met behulp van een langwerpig batje. Tijdens het beoefenen van deze sport dragen bei den spelers een bril waardoor het gehele of ge deeltelijke gezichtsvermogen uitgeschakeld wordt. Zodoende is het ook voor de ziende (begeleider) mogelijk dit spel te spelen. Iedereen, oud en jong, is op die avonden dat er gespeeld wordt van harte welkom. De tijd en avond wordt nog nader besproken. De plaats is in de Wijkboerderij ’Groot Pannen- schuur’, Langvennen-Oost 68, Oisterwijk. Heeft u belangstelling of wilt u nadere informa tie neem dan contact op met Fenna Verhoeven, telefoonnr. 04242-16319. Wij kunnen alleen starten bij voldoende deelna me. Dus ook mensen uit de omgeving Oisterwijk zijn van harte welkom.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5