Nét Wandelen door de natuur 9.00 1.55 2.65 2.75 even anders SLAGERIJ KETELAARS B.V. WIST U- Schepens Tweewielers LD 1 f Bibliotheeknieuws H.S.V. de Rietvoorn Audacia jeugd naar Polen Uitgifte postzegels 150 jaar spoorwegen in Nederland I VN -wandelingen 5TIJLMEUBELEN 0 JEEIGENZELF- GEPANEERDE SCHNITZEL BIEFSTUK TARTAAR SMEERLEVERWORST n QA RUNDERROOKVLEES 100 gram SLACHTENDE SLAGER WORSTEBROOD BISSCHOP ZWIJSENSTPMT 72 dat tijdloos noten Oisterwijkseweg 19, Moergestel, Tel. 04243-1282 Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 04242 -17326 dat onze zaak in Oisterwijk een uitstekende werkplaats heeft? dat dit bijzonder handig is voor de jeugd die in Oisterwijk naar school gaat? dat veel mensen hier rekening mee houden bij het kopen van een nieuwe fiets; bijv, onze aanbiedingsfiets met trommelremmen en 3 versnellingen, van 749,- nu met inruil van uw oude fiets voor f 599,-. Een goede smaak trotseert nu eenmaal alle tijden. W o. - INDUTIL: altijd tot uw dienst! Het lenteconcert 20 Parkeergelegenheid t/o tie «tak r 55 AGINA2 PAGINA 3 VEN >ord, (met eigen gehakt) 6 stuks /oor :ame- »r goe- erza- •ote s deke- 1, meer op te It laten e bij u Als de gen fa me ge en de re ken- chten e toe- 65 cent: ’het materieel’ Kleuren: geel, magenta, cyaan en grijs. I RWI Indutil BV Reitseplein 1, Tilburg Postbus 90154, 5000 LG Tilburg Tel. 013-654528 en 654543 Fax 013-636715 Of u kunt kontakt opnemen met de Indutil- kontaktpersoon in deze gemeente: de heer T. Theeuwes, tel. 04243-1235. Bovendien is er een Indutil-steunpunt in Waal wijk, Wilhelminastraat 79, tel. 04160-37422. Spreekuur op afspraak. Weekaanbiedingen van 22 tot 28 juni 1989 500 gram per stuk KERKSTRAAT 10 MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 kerken loopsel kennis het al- tigers’, Hier- opna- i gelo- :ap die )k een rk niet i. iteche- stil te -groep onden innen onden Is: de opvie- e hun tijwo- volgt. rnaxi- Tentoonstelling: ’150 jaar Nederlandse Spoorwegen’ Het is 150 jaar geleden dat de eerste trein door Nederland reed. In 1839 vertrok ’de Arend’ met een snelheid van 40 km. per uur van Amsterdam naar Haarlem. Dit feit wordt door de N.S. herdacht met een groot aantal activiteiten. Een ervan is: ’treinen door de tijd’ in de jaarbeurs te Utrecht. In het kader van het 150 jarige bestaan van de N.S. heeft de bibliotheek een tentoonstelling in gericht. Tot 12 juli kunt u deze tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek bezoeken. Tevens kunt u de jubileumuitgave, ’150 jaar Nederlands Spoorwegen’ en folders zoals ’een dagje uit’ gra tis meenemen. Meer informatie over: ’treinen door de tijd’ is eveneens verkrijgbaar. Tot ziens in de Openbare Bibliotheek. UIT EIGEN WORSTKEUKEN 100 gramUbOU TVERSTE VLEES HAALJE LEKKER DICHTBIJ' (met e,gen gehakt) 6 Stuks... TILBUPG 013421666 chic- ;roep hese. I ■7 '-' NEDERLAND - Xv A"' ''V-tX- 4 Ongetwijfeld zult u nog wel weten, dat een klein jaar geleden, in het kader van de viering van 40 jaar Audacia een groep Poolse voetbaljeugd in Moergestel is geweest. Dit was niet alleen ter opluistering van de festiviteiten en het spelen van enkele voetbalwedstrijden in Moergestel en in de regio, maar zeker ook om wat te doen voor jeugd welke wat minder bedeeld zijn als de onze ge wend is. Het was een geslaagd experiment waar veel mensen, die daar mee bezig zijn geweest, met veel plezier op terugzien. De volgende fase is het brengen van een tegen bezoek, volgens afspraak. Nu is het bijna zover. Op 7 juli a.s. vertrekken 2 jeugdelftallen onder begeleiding. Op die vrijdagavond om 19.00 uur zal de reis worden aangevangen vanaf Hans de Brouwer naar het 1100 km. verder gelegen Poz nan. Een sportieve maar ook organisatorische uit daging staat de kommissie Audacia-Warta te wachten. Woordvoerder Dion van Gorp wist ons te vertellen, dat tot zover alles voor 100% in voor bereiding verloopt en dat niets het gezelschap in de weg zal staan om een geslaagde voetbalweek in Polen door te brengen. ijne odak FILM I Jt Op 20 juni 1989 geeft PTT Post een serie van drie postzegels uit naar aanleiding van 150 jaar spoorwegen in Nederland. De ontwerpers zijn Donald Janssen uit Den Haag (55 cent), Paul Mijksenaar uit Amsterdam (65 cent) en Robert Nakata van Studio Dumbar uit Den Haag (75 cent). Tussen de ontwerpers werden als thema resp. afgesproken: het spoor, het materieel en de reiziger. Verkrijgbaarstelling De postzegels zijn op alle postkantoren in Neder land en bij PTT Post Filatelie te Groningen ver krijgbaar zolang de voorraad strekt, doch uiter lijk tot 1 juli 1990. De postzegels zijn ook verkrijgbaar in postzegel- mapje nummer 67, prijs 2,95. Het einde van de geldigheid van de postzegels voor de franke- ring wordt nog nader vastgesteld. Waarden, voorstelling en kleuren 55 cent: ’het spoor’ Kleuren: geel, magenta, cyaan en zwart. Op alle drie de postzegels komen voor het woord ’spoorwegen’ en de jaartallen 1839-1989. "MOERGESTEL-NIEUWS” - WOENSDAG 21 JUNI 1989 re hapjes van Gastvrouwe Corrie en het nuttigen van enkele glaasjes fris werd deze, voor onze ver eniging mooiste dag, op waardige wijze afgeslo ten. Bart Dobbelsteen en Bert Jan Kogels dank ik wederom hartelijk voor hun giften en de con troleurs voor hun goede zorgen bij hun moei- lijkste taak, het meten van de vangsten. Zondag 25 juni a.s. gaan we naar De Zandput voor het vervissen van de Bondsbeker. Graag tij dige opgave, in ieder geval voor zaterdagavond. Stel de concourscommissie niet teleur. 75 cent: ’de reiziger’ Kleuren: geel, magenta, cyaan, zwart, zilver, donkerblauw en grijs. RWI Indutil BV is een service-verlenend insti tuut voor het bedrijfsleven in Midden-Brabant. Alle hulp en adviezen zijn geheel kosteloos. Indutil is een gezamenlijke vennootschap van de 20 gemeenten in Midden-Brabant en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Bra bant, met als doelstelling de versterking van de regionale ekonomie. De taken zijn: - promotie en aqcuisitie voor het aantrekken van bedrijven uit binnen- en buitenland - bemiddelen, informeren en adviseren bij be drijfsvestiging of bedrijfsverplaatsing - begeleiden en adviseren van pas gestarte of zeer binnenkort te starten bedrijven - financiering, maar alleen aanvullend en als be staande kanalen tekort schieten - ontwikkelen van projekten die de ekonomische struktuur versterken Adres: Het IVN afdeling Oisterwijk begint weer met de populaire zomeravond-wandelingen, onder lei ding van een natuurgids. Deze wandelingen wor den wekelijks gehouden, afwisselend op de dinsdag-, woensdag- of donderdagavond, steeds vanaf een ander vertrekpunt en starten altijd om 19 uur. De eerste wandeling is op dinsdagavond 13 juni 1989 vanaf Kasteel Nemelaer te Haaren. Hieronder volgt ons wandelschema voor dit sei zoen. Zie ook onze affiches in een aantal openba re gebouwen en bij toeristische trefpunten. - Dinsdag 13 juni 1989: Kasteel Nemelaer te Haaren. - Woensdag 21 juni: Bezoekerscentrum Natuur monumenten Oisterwijk. - Donderdag 29 juni: De Brand, kapel Schoor- straat Udenhout. - Dinsdag 4 juli: Rest. Duin ven, Scheibaan Oisterwijk. - Woensdag 12 juli: café ’t Stokske te Moergestel. - Donderdag 20 juli: Bezoekerscentrum Natuur monumenten Oisterwijk. - Dinsdag 25 juli: Kasteel Nemelaer te Haaren. - Woensdag 2 augustus: Rest. Duinven, Schei baan Oisterwijk. - Donderdag 10 augustus: café ’t Stokske te Moergestel. - Dinsdag 15 augustus: De Brand, kapel Schoor- straat Udenhout. - Woensdag 23 augustus: De Brand, kapel Schoorstraat Udenhout. Ieder jaar weer zie ik verlangend uit naar de len te. Altijd geniet ik van de rijke vogelzang in on ze beboste omgeving, langs het Wilhelminaka- naal en op de (begraste) heidevelden. ’t Ene lied is al mooier dan het andere. Huismus sen en merels beginnen al heel vroeg. Het koor wordt steeds groter. Zo hoor je op een gegeven ogenblik de fitis met zijn aflopende liedje, de tjiftjaf, die zijn eigen naam roept. Geen enkele vogel heeft het conservatorium doorlopen. Ze hebbpn evenmin les gehad van hun ouders. Elke dag luisteren en dan opeens hoor je de tuin fluiter, de nachtegaal, de wielewaal. Nee, loop nou niet door, blijf een poosje stil staan en luister. U behoeft helemaal niets van vogels af te weten. Als u maar geniet van het concert, dat u kunt be luisteren langs de Reusel in de Oude Hondsberg, langs de Waterhoefstraat, waar zich in het bosje van het Brabants Landschap óók een meerstem mig koor bevindt. Ik noem ook de Brand, de Kampina. Zo maar een paar mooie plekjes in on ze nabije omgeving. En als u wat meer over vogels wilt weten, wel, wat let u om eens deel te nemen aan de wande lingen, die het IVN uitschrijft. De gidsen vertel len u graag over de vogels. Veel plezier en geniet van die mooie natuur! Om half acht ’s morgens stap je met veel bravour de Klaore binnen, groet de aanwezigen met een kort Goede Morgen en denkt ’Jongens, denken jullie nu werkelijk dat jullie mij van het Koning schap kunnen afhouden’ Slechts enkele uren later en veel wijzer geworden stap je, nu met lome tred, wederom de Klaore binnen. Je kijkt schichtig om je heen en laat de goedgemeende adviezen, die je worden opge diend, gelaten over je heen gaan. Mijn enige troost was het feit, dat ook Goris Kogels hetzelf de lot trof, waardoor de aandacht een kleine beet je van mij werd afgewend. Veel oefenen, het gedrag van de vissen bestude ren en het wedstrijdwater zowel aan de opper vlakte als op de bodem bekijken, zijn de eerste vereisten als men Koning wil worden van de Rietvoorn. Een oude rot in het vissen, zoals Cor van de Berg, had dit uiteraard reeds lang door en on der het toeziend oog van enkele medehenge- laars ging hij op een goede dag in het Blekven te water om op deze wijze de noodzakelijke kennis te vergaren. Om er zeker van te zijn dat het Koningschap niet aan zijn neus voorbij zou gaan, richtte hij zich na dat verfrissende bad in zijn volle lengte op en liet iedereen, die het maar hoorde wilde, via enkele krachtige schiet gebedjes weten, wat hij van plan was. Hij slaagde en op 11 juni j.l. mocht hij zich via een vangst van 21 stuks en 286 cm door onze Hoofdman tot Koning laten decorreren. Cor, van harte proficiat. Het is je gegund. Met slechts een verschil van 1 stuks en 13 cm leg de zijn vaste vismaat C. Persoons beslag op de tweede plaats. Bevrijd van alcoholdampen en daardoor in staat nuchter te denken, was hij voor de meeste vanons het voorbeeld van een echte visser. Bart Klijsen, door mijn stukjes over de Maas, enigzins geprikkeld, liet nu zien dat hij wel de gelijk instaat is zich met de ouderen te meten en met 14 stuks en 229 cm legde hij beslag op de derde plaats. Hans van Esch, een nieuweling aan het firnament, legde met 16 stuks en 214 cm beslag op de vierde plaats, terwijl Bart Dob belsteen met 9 stuks en 182 cm zich van de vijf de plaats verzekerde. Terwijl ik overigens rustig zat rond te kijken, vangen was er voor mij toch niet bij, zag ik plot seling een vliegende vis, althans dat was mijn eer ste gedachte. Achteraf bleek het de vangst van Jan van Elderen, die vliegenangst of niet, een voorntje een sierlijke zweefvlucht liet maken. Met een tevreden gevoel, gesterkt door de lekke- z o 5 4 i - -A j I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3