reparatie. Schade aan uw auto vereist deskundige Boerenbond 19? Floris Moergestel Administratief medewerker (m/v) DONKERS KODACOLOR GOLD 200 FILM B H FOCW A, kenmerk voor vakwerk Wh provinciale bibliotheek centrale voor noord-brabant statenlaan 4 - tilburg 013-685951* Dopen, moet je daarover praten? Op donderdag 29 juni zijn wij de gehele dag gesloten i.v.m. de jaarlijkse balanstelling. A P FOTOGRAFIE V olkstuindersvereniging ’Reuseldal’ 48“ Van de parochie "r OPENBARE BIBLIOTHEEK MOERGESTEL FOCWfl armi AUTOBEDRIJF Parochie St. Jans Onthoofding 24 juni-30 juni Tl MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 21 JUNI 1989 •speciaal voor KndaCOlOL compactcame- •nu ook in 2-pak. 0 De bibliotheek is aangesloten bij de Provinciale Bibliotheek Centrale voor Noord-Brabant. Deze vraagt voor indiensttreding per 1 september 1989 een Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van 5066 EC Moergestel, 14 juni 1989 Schoolstraat 3 Schriftelijke sollicitaties (onder vermelding van het vacaturenummer LBZ 89.32 op de enveloppe) binnen 2 weken te richten aan de directie van de Provinciale Bibliotheek Centrale voor Noord-Brabant, Postbus 90114, 5000 LA TILBURG. 14.00 -18.00 en 18.30 - 20.15 uur 8.45 -12.00 en 14.00 -17.45 uur 9.00-12.00 uur. Hiep hiep, hoera, Gera Roozen wordt 50 jaarü! Ze zal haar nieuwsgierigheid nog even moeten bedwingen, om te weten wat de buurt nu weer zal verzinnen. Komt er wel of niet ’n Saar te staan?? Ze zal in ieder geval niet naar de Spar gaan! Ook al kunnen we nergens geen knopen aannaaien, we zullen 't de zondag wel op 'n andere manier begaaien. Groetjes: de Beenhouwer en de Zandmaaier. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. Het rooster is als volgt: maandag dinsdag donderdag Vereist zijn: - diploma M.A.V.O. of gelijkwaardig - typediploma - accuratesse - goede contactuele eigenschappen De voorkeur gaat uit naar kandidaten die woonachtig zijn in de gemeente Moergestel. Salariëring volgens de C.A.O. openbare bibliotheken in schaal 18: f 2.079,67 - f 2.813,31 bruto per maand bij een 40-urige werkweek. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij mevrouw I. v.d. Velden, hoofd bibliotheek, tel.: 04243 - 2243. voor 15% uur per week voor het verrichten van uitleen- en administratieve werkzaam heden, typen, enz. De aanstelling geschiedt voor bepaalde tijd tot uiterlijk 1 september 1992 i.v.m. de B.D.I.-studie van een medewerker. Zoon van HARRIEEN KARIN KRUIJSSEN-VAN VELTHOVEN Tei SfK Hei Ne< een naa Dit gro doo Int N.S geri nin; kun Spo tis i doo: Tot CHRIS VAN DE BIJGAART 0r jaa jaa M< opl enl reg we we vet me De bes Op bef zal Brt nar dag wai tev ber de in 1 Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 04243 -1110 'Rn S’! 11 ’t stokske zandstraat 1 tel. 04243-1385 moergestel r ra's, «zeer goe de kleurverza diging.«grote scherpte. •extreem fijne korrel, «goede foto's onder alle lichtomstandigheden. •nu ook in 2-pak. Kodak —mui zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 24 juni: H. Berden, Lind 73, tel. 04242 -82010 zondag 25 juni: M. van Grinsven, Lange Kant 35, tel. 04242 - 82310 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Joanneskerk Oisterwijk, tel. 04242 - 82060 Huisartsenlaboratorium Tilburg e.o. Elke dinsdag van 9-10 uur in het W.GKruis gebouw, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen Wijkverpleegkundigen: tel. 1594. Spreeku.: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Inschr. voor kraamhulp na tel. afspraak tijdens spr.uur. Kraamhulp aanvragen voor de 4e maand van de zwangerschap. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundigen: elke 2e en 4e woensdag van de maand van 9.30-10.30 uur volgens afspraak. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jansplein 7, tel. 1169. Mich van Hees en Marit v/d Boer. In de periode van 17 juli tot 4 aug. is het spreekuur op ma., di. en do. van 9-10 uIn de periode van 4 tot 26 augop di en vr. van 9-10 u. Is er geen spreekuur bel dan tijdens kantooruren: 04242-19035. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr, v/d Wiel) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Oud papier: route west: v. Rijckevorsellaan, Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. Om de F kort julli< scha Slee! stap binn goed dien troo; delo je va Veel ren vlakt verei Rieti Een Berg der 1 laars te w: kenn het F gaan zijn maar gebe Hij s' een t Hoof harte Mets de zij tweec daard de m visset Bart enigz gelijk met 1 derde het ft beslag belste de pit Terw vange seling stege Jan v; voorn Met e Evenals vorige jaren is het weer open dag op het volkstuinencomplex ’Reuseldal’ aan de Bos straat. U bent van harte welkom op zondag 25 juni. Openingstijden van 10.00 tot 16.00 uur. Wij nodigen iedereen uit er een bezoek te bren gen- Twaalfde zondag door het jaar. Preek: Prof. W. Logister. ZATERDAG 19 uur: Mgd Christ Denissen e.v. Betsie Welten; Mgd Justina Welten-v.d. Broek; Overl. fam. Oerlemans; Mgd Cornells v. Dijk e.v. Jacoba v.d. Wouw; Jgt. Jan Rijnen e.v. Henrica v.d. Aa; Johannes v.d. Bosch e.v. Ma ria Ketelaars; Jolanda Berkelmans. ZONDAG 10 uur: Hoogmis. Mgd Antonia v. Oirschot-v. lersel; Jgt. Engelbertus Roozen en overl. ouders; Bertha v.d. Bosch-Dekkers; Pe trus Beerens en overl. echtgenote. 11.30 uur: Toos Mulders; Martina Rijnen- Kouwenberg; Jgt. Gerardus Moorman e.v. Ma ria Hoeven; Jgt. Johanna v.d. Heiden e.v. Jan Wolfs Antonia dr en Nobertus zn. DINSDAG: Mgd Elisabeth Wolfs-de Bresser; Maria de Kort-v. Haaren; Overl. ouders Severijns-Judge; Johannes en Bertha Smetsers- v.d. Pol; Marinus v. Kerkoerle e.v. Adriana v. Ham; Sophia Jansen-Koster. DONDERDAG: Mgd Petronella Beerens- Verstijnen; Mgd Ardina Basemans-v. Kollen burg; Christ Denissen e.v. Betsie Welten; Uit dankbaarheid voor verkregen gunst. VRIJDAG 12 uur: Huwelijk Aad Pijnenburg en Marij Oerlemans. FILME Reeds eerder is in Moergestel Nieuws gemeld dat pastor H. v.d. Broek van 15 juni tot 15 augustus niet in de parochie aanwezig zal zijn. Voor een deel is dit vakantietijd, voor een ander deel tijd voor bijscholing en bezinning. Er is voor vervan ging bij de meeste diensten gezorgd. Zo gaan de eucharistievieringen in het weekend op de gewo ne manier door, met uitzondering van drie zater- dagavonddiensten. Dan zal de eucharistieviering vervangen worden door een gebeds- en commu niedienst. Hier is bewust voor gekozen: wellicht zal in de toekomst dit soort diensten vaker gehou den moeten worden met het oog op het afnemend aantal beschikbare priesters. De gebeds- en com muniediensten worden gehouden op 1, 22 en 29 juli. Verder kunnen de parochianen voor alle boodschappen en intenties gewoon terecht op de pastorie. Daar is Zr. Joke om een en ander af te spreken en te regelen. De uitvaarten zullen ver zorgd worden door aalmoezenier J. v.d. Broek; de avondmis op dinsdag en donderdag door pa ter K. van Elderen en de ziekencommunie op eerste vrijdag en het ziekenbezoek thuis en in het ziekenhuis door de werkgroep ziekenpastoraat. Verdere indelingen kunt u wekelijks vinden bij de parochieberichten op pagina 2 van dit krantje. I.S. PAGINA 2 In navolging van de andere dorpen in ons deke naat, willen ook wij bij ons in Moergestel, meer inhoud gaan geven aan het dopen. Tot nu toe is het de gewoonte om kontakt op te nemen met de pastor als u uw kindje wilt laten dopen. De pastor komt dan een keertje bij u thuis voor een gesprek omtrent het dopen. Als de zondag dan daar is, wordt het kindje in eigen fa miliekring gedoopt. Een gezellige, intieme ge beurtenis, met de baby als middelpunt en de naaste familie er omheen. Zo gaat het, we ken nen niet anders. Inmiddels zijn er vele mensen binnen de kerken die graag ook andere facetten van het doopsel zouden willen benadrukken. Door meer kennis van onze christelijke geschiedenis, van hoe het al lemaal begonnen is met Jezus en zijn ’navolgers’, is er een ’nieuwe’ kijk op dopen ontstaan. Hier bij wordt sterker de nadruk gelegd op de opna me van het kind in de gemeenschap van gelo vigen. Deze opname is een belangrijke stap die ouder(s) voor hun kind maken. Soms ook een moeilijke stap omdat de keuze vóór de kerk niet meer voor iedereen zo vanzelfsprekend is. Daarom vinden wij (de werkgroep doopkateche- se) het de moeite waard om bij deze stap stil te staan en dit goed te overdenken. De werkgroep doopkatechese wil dan ook een tweetal avonden gaan organiseren waarop ouder(s) zich kunnen voorbereiden op het doopsel. Op deze avonden worden onderwerpen aangesneden, zoals: de doopmotieven, de doopsymbolen en de doopvie ring. De bedoeling is dat alle ouders die hun kindje willen laten dopen deze avonden bij wo nen, waarop een gezamenlijke doopviering volgt. Tijdens deze gezamenlijke viering worden maxi maal 4 kinderen gedoopt. Eind augustus hopen wij u verder in te lichten over de concrete wijzigingen die in de nabije toe komst gaan plaatsvinden. Ergens komt een kind vandaan van ver, van buiten, zonder naam het is nog niemand, spreekt geen woord, heeft van de dood nog niet gehoord het huilt nog van geboortepijn, en weet met wie het ooit zal zijn. Dan roepen mensen jij jij jij, woon hier bij ons, woon hier bij mij de wereld wordt een huis voor jou, en liefde maakt een mens voor jou. H. Oosterhuis Namens de parochie vergadering, de werkgroep doopkatechese. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 24 juni: P. Terwindt, tel. 04243 -1204 Voor Oisterwijk: (04242) De diensten in Oisterwijk gelden van

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 2