l Zoekertjes... ZOEKERTJES kalender BEKENDMAKING BEKENDMAKING TE KOOP AANGEBODEN GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL I MIE r Foto's in opdracht van Moergestel- Nieuws' gemaakt zijn foto’s van Chris van de Bijgaart Fotografie Glas, hup in de glasbak JP A v ;j T i T 11 M i Hoe Zoekertjes insturen? inzake concept- Stads- en Dorpsvernieuwingsplan - "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 21 JUNI 1989 PAGINA 11 INA 10 i tst indien WAAR LAAT JE HET? HET GEMEENTEBESTUUR 578-1 578-2 n 577-3 «SE Moergestel, 21 juni 1989. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Moergestel, 14 juni 1989 Burgemeester en wethouders van Moergestel de burgemeester, J.B.S. ter Veer de sekretaris, A.W.G.J. van Kessel Raadpleeg altijd eerst deze kalender voor u data vaststelt van een te organiseren evenement. De kalen der ligt ter inzage op 't gemeentehuis en bij Ad Nou- wens, Kloosterlaan 13, tel. 2428. Zondag 2 juli Op de kermis peperkoekverloting St. Jan en Audacia. Het gemeentebestuur wil het stencilapparaat met inbrandmachine te koop aanbie den aan verenigingen. - stencilapparaat is 12 jaar oud -inbrandmachine is 3jaaroud - inklusief 350 stencils - prijs f 500, Verdere informatie kunt u krijgen bij de heer HVergeer en mevrouw C. Kolen op het gemeentehuis (tel. 1235). Reakties (telefonisch of schriftelijk) moeten vóór 1 juli a.s. op het gemeentehuis bin nen zijn. Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. Alle medewerkers van 't Kapperke hartstikke bedankt voor jullie tomeloze inzet tijdens het 'Rock - and Roll-bal'. C.V. 'De Durdraaiers'. Gevraagd: te huur: ruime kamer of apparte ment voor technicus T. Nulden. Tel. 04243-2491. Te koop: weckketel meter, z.g.a.n. flessen van 1 liter. Tel. 04243-1717. alléén geplaatst bij kontante betaling! Geslaagd? Laat de muziek op je examenfeest verzorgen door: Drive-ln Discoshow The Black Balloon. Compleet met lichtshow! Bel voor info: 04243 -1545. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voornemens zijn te ver lenen aan: 1G.C. Bierkens, Heuvelstraat 11 te Moergestel, een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeen te Moergestel, sectie A, nummer 2866, plaatselijk bekend Heuvelstraat 11 2. H.C.Th. van Roessel, Heuvelstraat 24 te Moergestel, een vergunning ingevolge de Hin derwet tot het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij, varkensfok- en mesterij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie D, nummer 1598, plaatselijk be kend Heuvelstraat 24; 3. C.E.M. Bierkens, Heuvelstraat 11 te Moergestel, een vergunning ingevolge de Hinder wet tot het oprichten en in werking houden van een rundveehouderij, kalver- en vleesstie- renmesterij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is ver meld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie C, nummer 1015, plaatselijk bekend Heikant 8; 4. C.J.M. Antonis, Herengoedstraat 8 te Moergestel, een vergunning ingevolge de Hinder wet tot het oprichten en in werking houden van een groentewinkel, zoals op de bij de aan vrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie A, nummer 4293, plaatselijk bekend Rootven 5. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunningen onder de voor dergelijke inrichtingen ge bruikelijke voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp beschikkingen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedu rende 14 dagen voor een ieder ter gemeentesekrtarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage, en wel elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Bovendien liggen bedoelde stukken gedurende deze termijn ter inzage elke vrijdag in de Open bare Bibliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, van 17.00 tot 20.00 uur. Gedurende de termijn van 14 dagen kunnen de aanvrager, alsmede degene die bezwaar heeft ingebracht alsmede een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijze niet in staat te zijn geweest, gemotiveerde bezwaren indienen naat aanleiding van de ontwerp-beschikking. Een bezwaarschrift dient gerichte te zijn aan en ingediend te worden bij ons Kollege. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Gewoon: de tekst op een vel papier (<rfop de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaai ze bij opgave zijn voldaan! Grenen schroten vanaf f 0,60 m1; div. maten latten, balkjes, enz. enz. Hout 's avonds na 18.00 uur en zaterdags. Frans Rooijakkers, Heiligen boom 3, Moergestel, Tel. 04243-3469. NU op diverse zonnebrillen 30% korting! Dro gisterij C. Kemps, Moergestel. f Jubileum of verjaardag? 'n Kadobon de beste keus! Winkeliersvereniging Moergestel lVerkrijgbaar bij de Rabobank. Verkoop van schilderijen en schilderijlijsten; aluminiumlijsten in alle maten en kleuren. Galerie Erica, Ericastraat 3, Oisterwijk, tel. 04242-84228 en 88763. Openingstijden: ma., wo. en do. 13.00-18.00 u; za. 13.00-16.00 u. Andere tijden op afspraak. voordetoegangswegen tot het St. Jansplein te weten Rootven toten met kruispunt met de Akkerweg, Kerkstraat/Schoolstraat tot bloemenkwekerij Willems, Raadhuisstraat tot de brug over de Reusel. Door het gemeentebestuur wordt veel belang gehecht aan een zo optimaal moge lijke inspraakmogelijkheid voor de eigen Moergestelse bevolking alsmede andere belanghebbenden. Gelet op het bepaalde in de gemeentelijke inspraakverordening heeft het college van burgemeester en wethouders besloten om de navolgende in spraakprocedure met betrekking tot het ontworpen Stads- en Dorpsvernieu wingsplan vast te stellen. Op 26 juni 1989 zal een presentatie van het Stads- en Dorpsvernieuwingsplan plaatsvin den ten behoeve van belangstellenden. Het gaat hierbij alleen om een presentatie; het is dus niet de bedoeling dat mensen reeds dan hun mening kenbaar maken omtrent het voor gestelde plan. De presentatie zal plaatsvinden om 19.30 uur in café 't Draaiboompje aan de Oirschotseweg. Vanaf 26 juni 1989 zal het ontwerp-Stads- en Dorpsvernieuwingsplan tot 1 september 1989 door eenieder kunnen worden bekeken in de burgerzaal van het gemeentehuis. Te vens bestaat vanaf genoemde datum de mogelijkheid voor belangengroeperingen om af zonderlijk en na een daartoe gemaakte afspraak in overleg te treden met het college van burgemeester en wethouders en de gemeentelijke planoloog. Tenslotte wordt op 4 september 1989 een algemene inspraakavond voor belangstellen den gehouden waarbij deze in de gelegenheid zullen worden gesteld om hun mening om trent het concept-Stads- en Dorpsvernieuwingsplan kenbaar te makenOok deze algemene inspraakavond zal plaatsvinden om 19.30 uur in café 't Draaiboompje. Na de gehouden algemene inspraakavond zullen de ingekomen reacties worden verwerkt waarna eind september 1989 een voorstel alsmede een verslag van de gehouden inspraak aan de raad zal worden voorgelegd. Het is vooralsnog de bedoeling dat het definitieve Stads- en Dorpsvernieuwingsplan eer ste fase voor 1 oktober 1989 gereed is zodat dan tevens de mogelijkheid bestaat om met betrekking tot het jaar 1990 een beroep te doen op de provinciale knelpuntenpot. Uiteraard zal het mede van de aard van ingekomen reactiesafhangenof genoemde datum van 1 ok tober werkelijk gehaald zal worden. U bent allen van harte welkom op 26 juni a.s. om 19.30 uur in café 't Draaiboompje aan de Oirschotseweg! Opgrond van de Wet op de Stads-en Dorpsvernieuwing, welke op 1 januari 1985 in wer king is getreden wordt o.aaan de gemeente Moergestel jaarlijks via de provincie een al gemene bijdrage uitgekeerd ten behoeve van projecten op het gebied van Stads- en Dorps vernieuwing. Het kan hier gaan om projecten van velerlei aard. Zo kunnen de gelden bij voorbeeld worden aangewend ten behoeve subsidies op het gebied van particuliere wo ningverbetering, subsidies in het kader van bedrijfsverplaatsingen, subsidies ten behoe ve van verbetering van beeldbepalende panden en monumenten, eigen gemeentelijke pro jecten enz. Het is de gemeenteraad welke uiteindelijk besluit voor welke zaken de toege kende algemene bijdrage wordt aangewend. Daartoe neemt de raad jaarlijks een besluit. De provincie houdt sinds 1988 50% achter van de totaal beschikbare en via het rijk verkre gen gelden voor Stads- en Dorpsvernieuwing ten behoeve van een zogenaamde provin ciale knelpuntenpot. Uit deze knelpuntenpot kunnen op aanvraag specifieke bijdragen voor bepaalde projecten aan gemeenten worden vestrekt. Voorheen bedroeg de verhou ding 70% algemene bijdrage-30% specifieke bijdrage. Gemeenten krijgen dus sinds 1988 een minder grote algemene bijdrage. Met deze wijziging beoogt de provincie de gemeen ten ertoe te brengen hun beleid op het gebied van Stads- en Dorpsvernieuwing serieus aan te pakken. Een goed onderbouwd meerjarenprogramma op het gebied van Stads- en Dorps vernieuwing schept de mogelijkheid om voor één of meerdere van de daarin genoemde pro jecten een beroep te doen op de provinciale knelpuntenpot. Uit het vorenstaande blijkt de noodzaak om op zo kort mogelijke termijn te komen tot een goed Stads- en Dorpsvernieu- winsplan. De afgelopen jaren heeft onze gemeente als algemene bijdrage jaarlijks een bedrag ont vangen dat, afhankelijk van de beschikbare gelden op rijksniveau, lag tussen de f 50.000, en f 70.000, Deze gelden zijn in de afgelopen jaren slechts in zeer beperkte mate besteed en wel aan subsidies in het kader van particuliere woningverbetering alsmede een subsi die ten behoeve van een restauratie van een beeldbepalend pand. De resterende bedra gen zijn door de gemeente gespaard ten behoeve van eigen gemeentelijke projecten. Door de gemeenteraad is namelijk hoge prioriteit toegekend aan de opstelling van een Stads en Dorpsvernieuwingsplan voor onze gemeente. Daartoe is allereerst door de Grontmij in opdracht van het gemeentebestuur een zogenaamde knelpuntennota opgesteld. Deze knel puntennota is in mei 1988 gereed gekomen en bevat een groot aantal knelpunten in onze gemeente op het gebied van Stads- en Dorpsvernieuwing. Naar aanleiding van deze knel puntennota is vervolgens besloten om de hoogste prioriteit toe te kennen aan de huidige situatie op het St. Jansplein en directe omgeving. Daarop is door de gemeenteraad een bedrag ter beschikking gesteld ten behoeve van een door de gemeentelijke planoloog op te stellen Stads- en Dorpsvernieuwingsplan. De eer ste fase van dit plan is inmiddels in concept gereed. Deze eerste fase heeft betrekking op het St. Jansplein en directe omgeving. Voorts is een iets beperktere uitwerking gemaakt GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (.alléén tijdens openingsuren;; geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (.hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243- 1235. Landbouwplastic: kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren inle veren op de dienst voor openbare werken, uitslui tend schoon en handzaam gebundeld. WEEKMARKT: elke maandag van 13.00 - 16.30 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Weth. Th.A.C. Mulders: na afspraak (tel. 1347) Weth. A.A.M. Smits: iedere ma. 19.0Ó-20.00 u.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 11