Vaderdag! 0.85 2.65 2.75 Poirters I SLAGERIJ KETELAARS B.V. De natuur is hofleverancier Geslaagd!!! i I KPJ-nieuws Fotogroep Moergestel Geslaagd Modehuis Tentoonstelling ruiken en proeven Tien nieuwe wandelroutes in Midden-Brabant V olkstuinders vereniging ’Reuseldal’ eugd vakantie week 1989 BISSCHOP ZWIJSENSTIW 72 JE EIGEN ZELF- SLACHTENDE SLAGER 'T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' RUNDERROOKVLEES WORSTEBROOD HAMBURGERS MALSE BIEFSTUK 9 Cf) Nieuws van ’Crescendo’ LEVERKAAS 1 00 0 5 )t- Verras vader eens met een leuke blouse, pantalon, stropdas, speld enz. enz. U mag altijd na Vaderdag ruilen...! Foto’s in opdracht van 'Moergestel- Nieuws’ gemaakt zijn foto’s van Chris van de Bijgaart Fotografie De natuur is de gulle gever, al duurt het soms eeuwen voordat hout dat gloedvolle meubelmateriaal wordt dat u zo bewondert en waarmee u zich stijl vol en karaktervol omringt. Maar de natuur is ook grillig, daarom moet er een uiterst zorgvuldige se lectie plaatsvinden. Elke plank is een meu- belmakerskeuze. Wij zijn dat aan ons ni veau verplicht... TILBUPG 01342'1066 100gram£.UU Kindernevendienst 100 gramI >UU 1 KGINA2 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 14 JUNI 1989 PAGINA 3 U bent van harte welkom. iele Ruime parkeergelegenheid t.o. onze zaak. not Adres: School: (niet meer dan twee namen invullen). I en Ik geef me op voor de jeugd vakantieweek Naam: Ik zit op school in groep: Ik wil graag in de groep bij Beste donateurs, In de komende weken zullen enkele van onze le den het jaarlijks donateursgeld weer komen in nen. Zoals steeds is ’Crescendo’ zeer erkentelijk voor de geldelijke steun die wij ieder jaar op nieuw van u mogen ontvangen. Daarvoor onze hartelijke dank. Namens bestuur en leden Crescendo 100 gram (met eigen gehakt) 6 stuks per stuk Weekaanbiedingen van 15 tot 21 juni Op zondag 18 juni is er in de mis van half 12 kin- demevendienst voor groep 5-6. Deze nevendienst zal worden verzorgd door mej. L. Hoeven en dhr. J. Burgers. UIT EIGEN WORSTKEUKEN -ï Sandra op ’t Hoog en Claudia Weijtmans slaag den op 22 april jl. voor het examen als typiste. Zij genoten hun opleiding bij het Instituut Klomp- Vorsselaars te Tilburg. Proficiat! Donderdag 15 juni 20.00 uur clubavond in D’n Donk. Eerste bespreking foto’s thema ’kind’. Verder bespreking van enkele technische zaken m.b.t. de clubruimte. Denk ook alvast na over 't programma voor volgend jaar, dat op de volgen de clubavond ter sprake komt, over het Arden- nenreisje in ’t najaar en onze inzending naar Be- nevisie. Tot donderdag. KERKSTRAAT 10 MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Op 7 juni gaven de heren Van Dun, voorzitter Streek VW Hart van Brabant, en Dosker, gede legeerde recreatie en toerisme van het Samenwer kingsverband Midden-Brabant (SMB), het start schot voor een nieuw wandelroutesysteem in Bra bant. Het betreffen 10 middellange wandelrou tes met een gemiddelde lengte van 20 kilometer. Ze zijn bedoeld voor recreanten die van wande len een dagactiviteit willen maken. Uniek project Het is een uniek project voor Nederland. Mo menteel bestaan er twee wandelroutesystemen in ons land. Het meest bekend zijn de korte, rond gaande routes met een lengte van 2 tot 6 kilome ter. Deze routes zijn vaak gemarkeerd door paal tjes met gekleurde kop en lopen vaak door na tuurgebieden. Voor de doorgewinterde wande laars zijn er de zgn. LAW’s, lange afstandswan- delingen die een lengte kennen van tientallen tot honderden kilometers en die van A naar B lopen en dus niet rondgaand zijn. Een dag op stap De vraag naar een variant op deze twee systemen ontstond en hierop hebben VW en SMB in gespeeld. Acht routes zijn uitgezet in Midden-Brabant en twee in West-Brabant. Dit laatste is gebeurd in samenwerking met het Stadsgewest Breda en de Streek VW West-Brabant. De routes lopen allen door landschappelijk aan trekkelijk gebied met grote variatie: natuurge bied, agrarisch gebied en karakteristieke dorpen. Bijzonder is het rondgaande karakter: na een dag wandelen komt de wandelaar vanzelf terug op het beginpunt. Gele markering Alle routes zijn voorzien van een markering van gele strepen op bomen, palen en dergelijke. Daarnaast is bij een aantal routes een informatie bord geplaatst. De Streek VW Hart van Brabant heeft een map je uitgebracht met informatiefolders. Voor iedere route is een aparte folder uitgebracht met een duidelijke kaart. Daarnaast is een beschrijving opgenomen van be- zienwaardigheden onderweg. Op aparte bladen is een zo nauwkeurige routebeschrijving bijge voegd. De mapjes zijn voor 9,95 verkrijgbaar bij de VW’s in Tilburg (Stadhuisplein), Kaats heuvel (Nieuwe Markt), Óisterwijk (De Lind) en Waalwijk (Grotestraat). Mogelijke uitbreiding Twee routes lopen bij Óisterwijk, een bij Goir- le, drie bij Diessen, drie bij Baarle-Nassau en een bij Rijsbergen. Er bestaan plannen om in West- Brabant het aantal routes uit te breiden. De Streek VW is bovendien van plan om de routes in een arrangement aan te bieden. De mogelijkheid wordt bekeken of in de Vakan- tiereisgids 1990 van de VW een wandelvakan tie opgenomen kan worden. Zover is het echter nog niet. Wie nu wil gaan wandelen over mar kante en mooie Brabantse paden kan wel bij de VW terecht voor een praktische routebeschrij ving. De jeugdvakantieweek wordt dit jaar gehouden van 7 tot en met 11 augustus Wat is de jeugdvakantieweek? Tijdens de jeugdvakantieweek worden er door een groep Moergestelse mensen allerlei aktivitei- ten georganiseerd voor de kinderen van de basis school. Het programma ziet er weer leuk uit: de aantrekkelijke programmapunten van de vorige jaren worden natuurlijk weer herhaald: we gaan kanoën, fietsen, er komt een theatervoorstelling, we gaan met de kleuters naar het Leypark en met de groteren naar Bosbad Hoeven. Natuurlijk houden we ook weer een kindermarkt: dus ga je oude spulletjes maar vast verzamelen! Aan al deze aktiviteiten nemen de kinderen in groepjes deel en per 10 kinderen hebben twee jongeren de leiding. Voor de kleuters geldt: per 5 a 6 kleuters twee personen leiding. Het pro gramma voor de kleuters speelt zich af op 4 hal ve dagen. Voor groep 7 en 8 bestaat er de gelegenheid om één nacht te kamperen. Door de scoutinggroep van Moergestel wordt een bivak georganiseerd in de bossen bij Moergestel. We gaan daar op de fiets naar toe en zijn ’s morgens rond 8.00 uur weer terug in het dorp. Wel moeten we daarbij dit jaar het voorbehoud maken, dat bij teveel deelnemers groep 7 als kampeerder moet afval len, maar dat hoor je dan bijtijds en je krijgt dan natuurlijk ook je kampeergeld terug. Kinderen van groep 8 kunnen in ieder geval kamperen en voor kinderen van groep 7 geldt: geef je gewoon maar op, misschien kan het allemaal wel. Wat kost deelnemen aan de jeugdvakantie week? Voor kleuters: 6,50 per kind Voor groep 3 tot en met 8: 10,— per kind Kamperen: dit kost ƒ5,— per kind extra Hoe kun je je opgeven Vul onderstaand strookje in en stop hetsamen met het geld in een envelop. Stop dit in de bus bij een van onderstaande adressen: Jan van lersel, Raamackestraat 9 Corry Kastelijn, Vooskerbos 32 Doe dit wel vóór maandag 19 juni, na die datum moeten wij voor extra gemaakte kosten 5,— in rekening brengen. Opgeven na die datum kost dus extra geld omdat wij gemaakte afspraken met bussen e.d. moeten gaan veranderen, planning moeten wijzigen enz. Tot ziens op de jeugdvakantieweek! Evenals vorige jaren is het weer open dag op het volkstuinencomplex ’Reuseldal’ aan de Bos straat. U bent van harte welkom op zondag 25 juni. Openingstijden van 10.00 tot 16.00 uur. Wij nodigen iedereen uit er een bezoek te bren gen. Tot ziens a.s. zondag op ’Reuseldal’. In bezoekerscentrum Óisterwijk van Natuurmo numenten van 5 juni tot begin september. Het is weer zomer, de zomervakantie staat voor de deur. Honderden mensen trekken er op uit, de natuur in. Landschappen, geuren en kleuren gaan aan ons voorbij. Op de foto’s in het vakantie-album staan de landschappen en de prachtige kleuren van bomen en bloemen, maar de geuren die bij het landschap hoorden. Geuren gaan vaak aan ons voorbij, wij mensen zijn niet gewend te ruiken. Wij zijn visueel in gesteld, we denken in beelden. Dieren leven met geuren, met urine bakenen ze hun terrein af, met sexlokstoffen lokken ze een partner en zo is er meer te noemen. Dit en nog veel meer is te zien en te ruiken in be zoekerscentrum Óisterwijk. Ga dus ’uw neus achterna’ en breng in de zomervakantie met de kinderen een bezoek aan deze ruik- en proeften- toonstelling. Het bezoekerscentrum is geopend van half juni t/m half september, dagelijks van 10.00-17.00 uur. Houd aanstaande vrijdagavond vrij voor onze tra ditionele barbeque in ons clubhuis d’n Tob. De ze barbeque zal weer gekenmerkt worden door een overvloedig gevulde dis, en als deze op is kan men gezellig natafelen bij de nog gloeiende barbeque. Dus alle ingrediënten voor een gezellig avondje zijn weer aanwezig. Deze avond is voor leden gratis en voor niet-leden zijn de kosten slechts 7,50 (alleen de barbeque). Op zondag 18 juni wil de Moergestelse KPJ op de velden aan ’t Draaiboompje aan de KPJ- kringsportdag meedoen, en wel aan het onder deel veldvoetbal. Diegenen die hierin geïnteres seerd zijn kunnen zich opgeven bij Wim op ’t Hoog (bestuurslid voor het onderdeel: sport en recreatie), tel. 2314. id. I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3