a Adspirant brandwachten BEKENDMAKING Loopwedstrijden in Hilvarenbeek BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL BEKENDMAKING VERKEERSMAATREGEL ten n en de en Bij de vrijwillige brandweer is plaats voor: erk r: G <K2l*OXBC*€^ir t Vereisten: - De kandidaten moeten de militaire dienstplicht vervuld hebben of hiervan zijn vrijgesteld; - Zij moeten bereid zijn de cursussen Brandwacht 2e klas en persluchtmasker- drager te volgen, en zich aan een medische keuring te laten onderwerpen. Sollicitaties binnen 10 dagen te richten aan het Kollege van Burgemeester en Wet houders van Moergestel, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Glas, hup in de glasbak inzake concept- Stads- en Dorpsvernieuwingsplan Inlichtingen: Inlichtingen kunnen verstrekt worden door de commandant van de Brandweer, De heer H. Roozen, Rootven 25, telefoon 1335. PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 14 JUNI 1989 AGINA1C WAAR LAAT JE HET? JV 3 577-1 577-2 >ropen- 577-3 5 alléén )uur. eninle- uitslui- Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat, in verband met de op 23 en 24 juni 1989 te houden buurtfeesten van de buurtvereniging 'De Heivelden', de volgen de tijdelijke verkeersmaatregel is getroffen: op 23 juni 1989 van 20.00 uur tot 24.00 uur en op 24 juni 1989 van 16.00 uur tot 24.00 uur afsluiting van het Regenbeemdeke tussen De Scheerman en De Dagmaet. Moergestel, 14 juni 1989. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat bij hen is ingekomen een aanvrage van M.C.J.M. Burgers, Molenakkerstraatöte Moergestel, om vergunning inge volge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en mesterij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie D, nummer 1518, plaatselijk bekend Mole- nakkerstraat 6. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen onder de voor een dergelijke in richting gebruikelijke voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te on dervangen. De ontwerp-beschikking en de daarbij behorende bescheiden ligt vanaf heden tot 14 juli 1989 ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage, tijdens kantooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens de termijn waarbinnen bezwaren kunnen worden ingebracht, te weten vanaf heden gedurende 1 maand, liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Indien daarom telefonisch wordt verzocht kunnen tot 1 week voor bedoelde datum monde linge bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvrage tussen het bevoegde gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Gemotiveerde schriftelijke bezwaren kunnen worden ingebracht bij ons Kollege, waarbij dan tevens door de indiener van het bezwaarschrift het schriftelijk verzoek kan worden gedaan om zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tenslotte wordt er de aandacht op gevestigd, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als omschreven, en de belanghebbenden die aantonen daartoe redelijkerwijze niet in staat te zijn geweest, naar aanleiding van de beschikkingen beroep in kunnen stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Moergestel, 14 juni 1989. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Moergestel, 14 juni 1989 Burgemeester en wethouders van Moergestel de burgemeester, JBSter Veer de sekretaris, A.W.G.J. van Kessel Raadpleeg altijd eerst deze kalender voor u data vaststelt van een te organiseren evenement. De kalen der ligt ter inzage op 't gemeentehuis en bij Ad Kou wens, Kloosterlaan 13, tel. 2428. Zondag 18 juni Volksspelen op de Oisterwijkseweg Zondag 2 juli Op de kermis peperkoekverloting St. Jan en Audacia. Ook dit jaar organiseert Achil uit Hilvarenbeek zijn zomeravondcompetitie. Het programma ziet er als volgt uit: - Vrijdag 16 juni: cross op de Trimbaan in het Groot Loo. Start 19.30 uur jeugd dames, gehaald 04243- Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. ring, ng e.d. uitenne Opgrond van de Wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing, welke op 1 januari 1985 in wer king is getreden wordt o.a. aan de gemeente Moergestel jaarlijks via de provincie een al gemene bijdrage uitgekeerd ten behoeve van projecten op het gebied van Stads- en Dorps vernieuwing. Het kan hier gaan om projecten van velerlei aard. Zo kunnen de gelden bij voorbeeld worden aangewend ten behoeve subsidies op het gebied van particuliere wo ningverbetering, subsidies in het kader van bedrijfsverplaatsingen, subsidies ten behoe ve van verbetering van beeldbepalende panden en monumenten, eigen gemeentelijke pro jecten enz. Het is de gemeenteraad welke uiteindelijk besluit voor welke zaken de toege kende algemene bijdrage wordt aangewend. Daartoe neemt de raad jaarlijks een besluit. De provincie houdt sinds 1988 50% achter van de totaal beschikbare en via het rijk verkre gen gelden voor Stads- en Dorpsvernieuwing ten behoeve van een zogenaamde provin ciale knelpuntenpot. Uit deze knelpuntenpot kunnen op aanvraag specifieke bijdragen voor bepaalde projecten aan gemeenten worden vestrekt. Voorheen bedroeg de verhou ding 70% algemene bijdrage - 30% specifieke bijdrage. Gemeenten krijgen dus sinds 1988 een minder grote algemene bijdrage. Met deze wijziging beoogt de provincie de gemeen ten ertoe te brengen hun beleid op het gebied van Stads- en Dorpsvernieuwing serieus aan te pakken. Een goed onderbouwd meerjarenprogramma op het gebied van Stads- en Dorps vernieuwing schept de mogelijkheid om voor één of meerdere van de daarin genoemde pro jecten een beroep te doen op de provinciale knelpuntenpot. Uit het vorenstaande blijkt de noodzaak om op zo kort mogelijke termijn te komen tot een goed Stads- en Dorpsvernieu- winsplan. De afgelopen jaren heeft onze gemeente als algemene bijdrage jaarlijks een bedrag ont vangen dat, afhankelijk van de beschikbare gelden op rijksniveau, lag tussen de f 50.000, en f 70.000, Deze gelden zijn in de afgelopen jaren slechts in zeer beperkte mate besteed en wel aan subsidies in het kader van particuliere woningverbetering alsmede een subsi die ten behoeve van een restauratie van een beeldbepalend pand. De resterende bedra gen zijn door de gemeente gespaard ten behoeve van eigen gemeentelijke projecten. Door de gemeenteraad is namelijk hoge prioriteit toegekend aan de opstelling van een Stads en Dorpsvernieuwingsplan voor onze gemeente. Daartoe is allereerst door de Grontmij in opdracht van het gemeentebestuur een zogenaamde knelpuntennota opgesteld. Deze knel puntennota is in mei 1988 gereed gekomen en bevat een groot aantal knelpunten in onze gemeente op het gebied van Stads- en Dorpsvernieuwing. Naar aanleiding van deze knel puntennota is vervolgens besloten om de hoogste prioriteit toe te kennen aan de huidige situatie op het St. Jansplein en directe omgeving. Daarop is door de gemeenteraad een bedrag ter beschikking gesteld ten behoeve van een door de gemeentelijke planoloog op te stellen Stads- en DorpsvernieuwingsplanDe eer ste fase van dit plan is inmiddels in concept gereed. Deze eerste fase heeft betrekking op het St. Jansplein en directe omgeving. Voorts is een iets beperktere uitwerking gemaakt Voor de politie was het een zeer rustige week in Moergestel. Er werd geen enkele aanrijding gemeld. Ook inbraken vonden niet plaats. Wel werden er twee fietsen weggehaald. Een vanaf het Rootven en een vanaf het St. Jansplein. voor de toegangswegen tot het St. Jansplein te weten Rootven tot en met kruispunt met de Akkerweg, Kerkstraat/Schoolstraat tot bloemenkwekerij Willems, Raadhuisstraat tot de brug over de Reusel. Door het gemeentebestuur wordt veel belang gehecht aan een zo optimaal moge lijke inspraakmogelijkheid voor de eigen Moergestelse bevolking alsmede andere belanghebbenden. Gelet op het bepaalde in de gemeentelijke inspraakverordening heeft het college van burgemeester en wethouders besloten om de navolgende in spraakprocedure met betrekking tot het ontworpen Stads- en Dorpsvernieu wingsplan vast te stellen. Op 26 juni 1989 zal een presentatie van het Stads- en Dorpsvernieuwingsplan plaatsvin den ten behoeve van belangstellenden. Het gaat hierbij alleen om een presentatie; het is dus niet de bedoeling dat mensen reeds dan hun mening kenbaar maken omtrent het voor gestelde plan. De presentatie zal plaatsvinden om 19.30 uur in café 't Draaiboompjeaan de Oirschotseweg. Vanaf 26 juni 1989 zal het ontwerp-Stads- en Dorpsvernieuwingsplan tot 1 september 1989 door eenieder kunnen worden bekeken in de burgerzaal van het gemeentehuis. Te vens bestaat vanaf genoemde datum de mogelijkheid voor belangengroeperingen om af zonderlijk en na een daartoe gemaakte afspraak in overleg te treden met het college van burgemeester en wethouders en de gemeentelijke planoloog. Tenslotte wordt op 4 september 1989 een algemene inspraakavond voor belangstellen den gehouden waarbij deze in de gelegenheid zullen worden gesteld om hun mening om trent het concept-Stads- en Dorpsvernieuwingsplan kenbaar te makenOok deze algemene inspraakavond zal plaatsvinden om 19.30 uur in café 't Draaiboompje. Na de gehouden algemene inspraakavond zullen de ingekomen reacties worden verwerkt waarna eind september 1989 een voorstel alsmede een verslag van de gehouden inspraak aan de raad zal worden voorgelegd. Het is vooralsnog de bedoeling dat het definitieve Stads- en Dorpsvernieuwingsplan eer ste fase voor 1 oktober 1989 gereed is zodat dan tevens de mogelijkheid bestaat om met betrekking tot het jaar 1990 een beroep te doen op de provinciale knelpuntenpot. Uiteraard zal het mede van de aard van ingekomen reacties afhangen of genoemde datum van 1 ok tober werkelijk gehaald zal worden. U bent allen van harte welkom op26junia.s. om 19.30 uur in café 't Draaiboompje aan de Oirschotseweg! Bij de parkeerplaats langs Rijksweg 58 werd een flinke hoeveelheid vuilnis aangetroffen. Dit bleek bij onderzoek afkomstig te zijn van een be woner van Tilburg. Tegen de dader werd proces verbaal opgemaakt. Getuige de vele vlaggen met bijhangende schriften en schooltassen zijn weer vele jeugdi ge Moergestelnaren (en hun ouders) blij dat zij hun studie met gunstig resultaat hebben afgeslo ten. Dit betekent dat er ook weer diverse exa- menfeestjes plaats zullen vinden. Daar dit bij goede weersomstandigheden vaak buitenfeestjes zijn doen wij een dringend beroep op de ge slaagden om vooral tijdens de late avond- en nachturen de geluidssterkte van de muziek zo veel mogelijk te beperken. Aan de omwonen den verzoeken wij zoveel mogelijk clementie te betonen voor eventuele geluidsoverlast, veroor zaakt door examenfeestjes. Velen zijn slechts 1 maal in hun leven het middelpunt bij een der gelijk feest. 20.00 uur heren senioren veteranen. - Vrijdag 23 juni: 1500 m. Start en finish in de Elsakkerstraat, nabij de Hispohal. 19.30 uur jeugd, 19.50 uur dames heren veteranen, 20.10 uur heren senioren. - Woensdag 28 juni: 2, 5 en 10 km. Start en fi nish in de Elsakkerstraat. 19.30 uur 2 en 5 km, 20.10 uur 10 km. Inschrijving: vanaf één uur voor de wedstrijd bij de start. Inlichtingen: 04255-1897. 347) K) u.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 11