I Hoera! Geslaagd! JOS M van Hulten Iw Op de bakfiets ten huwelijk... 40 jaar Gildebroeder bij St. Sebastiaan en Barbara Stomerij Buddemeijer g wwg Asielzoekers Rock and Roll-avond 10 juni a.s. ’Prinses Juliana’ op hoog niveau in gezamenlijk concert met fanfare Spoordonk Werkgroep J ongerenpastoraat Trakteer met gebak van Uw Echte Bakker! Programma MTV donderdag 8 juni Jeugd vakantie week 1989 7 t/m 11 aug. g Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet meer bereikbaar... Donderdag 8 juni - 19.00 uur Afgelopen week werd in aanwe zigheid van het voltallige Gilde vaandrig Frans v.d. Wouw uit Tilburg, zoon van oud-hoofdman Jac v.d. Wouw, onderscheiden met het zilveren ereteken. V i WOENSDAG 7 JUNI 1989 (foto Chris van de Bijgaart) - Nr. 576 Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is telefonisch niet meer te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. De overheid van Gilde St. Sebastiaan en Barbara - Voorlichting van de gemeente over klein chemisch afval - MTV-Mix met o.a.: Ponyconcours FEVIOR Wandelavondvierdaagse Trekking auto in de loterij van MTV Stokeind Volksspelen Oisterwijkseweg - Bezoek harmonie aan De Hooge Braaken en interview met Mevrouw van Opstal NA J2 n Dinsdag vóór 18.00 uur gebracht, vrijdag klaar! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Zaterdag 3 juni werd in ’Den Boogaard’ door Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ een uitwis- selingsconcert georganiseerd met Fanfare en Drumband ’Concordia’ uit de buurgemeen- schap Spoordonk. Een redelijk gevulde zaal kreeg als opening een optreden van Drumband ’Concordia’ te horen, die een 6-tal werken uitvoerde o.l.v. de heer H. van Loon. Hierna was het de beurt aan Fanfare ’Concor dia’ o.l.v. de heer W. van de Velden, die sinds kort het korps muzikaal leidt. Na een voorzich tig begin liet de fanfare ook voor ons bekende werken horen als ’Moment for Morricone’ en In stant Concert. Al met al een verzorgd optreden van Fanfare ’Concordia’ die het Moergestelse pu bliek nog eens Het horen dat een fanfare een ge heel eigen klank heeft. Na de pauze was het de beurt aan onze eigen drumband en harmonie. De start was voor de drumband, voor het eerst onder leiding van Ludwig Smits die met verve slaagde voor zijn debuut. Een overtuigend spelende drumband zette een afwisselend programma neer. Het afsluitende deel van dit concert werd door Harmonie ’Prinses Juliana’ voor haar rekening genomen. Opnieuw werd de zaal gedurende het gehele concert geboeid vanaf het eerste tot het laatste programma-onderdeel. De ouverture ’Die Schone Galathea’ was een sterke start. ’Samba for Flutes’ een prima pre sentatie van een 6-tal jonge fluitistes uit de har- Voorzitter Jan Mes van de kring ’Het Kwartier van Oirschot’ speldde Frans het ereteken op, ook echtgenote Riet deelde mee in de feestvreugde van haar man. De hoofdman van Gilde St. Sebastiaan en Barba ra typeerde Frans als een Gildebroeder in hart en nieren. Zijn gezondheid die hem af en toe wel eens in de steek laat, belette hem niet bijna altijd aanwezig te zijn bij uittochten of vergaderingen. Vanaf 1949 is Frans vendelier geweest waarvan de laatste 10 jaar vaandrig, verder heeft hij 2 jaar als jurylid gefungeerd op Gildefeesten en 5 jaar de opleiding verzorgd van jonge vendeliers. Op onze oproep via Moergestel Nieuws en per soonlijke brieven hebben gelukkig al diverse mensen gereageerd die leider/leidster willen zijn. Maar... nog niet genoeg! Aarzel dus niet langer en geef je ook op: Raamac- kerstraat 9. Een briefje met naam, adres en leef tijd is voldoende! Ook zijn wij nog op zoek naar dames en/of heren die onze huishoudelijke zorgen wat willen ver lichten. Voe je wat voor die taak: liters ranja uit delen, sloten koffie zetten en iedereen op tijd van snoep voorzien? Meld je dan ook op bovenstaand adres. Wij zijn blij met je! Organisatie Jeugd vakantieweek Op zijn beurt, sprak Frans de aanwezigen toe waarin hij iedereen Ijedankte voor de 40 fijne ja- ren bij de Gilde en voegde eraan toe: ’Ik hoop als we dit jaar uittrekken dat er zeker 20 meter lang achter mij Gildebroeders te zien zijn’. Frans, we wensen jou en Riet nog vele fijne ja- ren toe bij de Gilde. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. monie, terwijl het ’Four Characters’ van Henk van Lijnschoten als groot en moeilijk werk een knappe uitvoering kende, welke door het pubHek ook als zodanig werd gewaardeerd. Het daarop volgende ’Music’, een eigentijdse be werking van een topper uit het populaire genre, werd door de zaal perfekt als zodanig herkend. Afgesloten werd met een mars van de ’Koning van de Marsmuziek’: J.Ph. Sousa. Aangezet door een enthousiast applaus, werd door de harmonie nog een toegift gegeven. Hiervoor werd gekozen de Paso-Doble uit ’Se cond Suite for Band’, een passende afsluiting van een goed concert. Kerkstraat 12, Moergestel, Tel. 04243-1268 organiseert als laatste activiteit voor de zomer, een excursie naar de St. Jan in Den Bosch voor alle jongeren uit de drie bestaande groepen op zondag 11 juni a.s. Het programma is als volgt: 10.15 u.: vertrek per fiets vanaf het St. Jansplein 11.45 u.: picknick-adres St. Michielsgestel. 12.30 u.: vertrek naar Den Bosch. 13.00 u.: deskundige rondleiding in de kathe draal. 14.00 u.: beklimmen van de toren. 15.00 u.: vertrek naar Moergestel. Voor verdere informatie: Cilia Smits, tel. 1198. Rock and Roll. Nostalgie? Jeugdsentiment? Wat het ook is, zaterdagavond a.s. ben je weer hele maal terug in de sfeer van de jaren zestig, daar zorgen wij wel voor. C.V. de Durdraaiers organiseert op die avond voor de vierde keer een Rock and Roll-avond in ’t Draaiboompje. Vorig jaar kon je de rock and roll groep ’The Shaking Arrows’ zien. Dit jaar vullen ’The Melotones’ deze avond met hun grandioze muziek. Voor de kenners onder ons geen onbekenden. Deze vijfmans formatie met uitstekende zangeres brengen alle grote gou den hits uit de jaren vijftig en zestig. Als je vol swingende Rock and Roll houdt en echt uit je bol wil gaan, dan is het de moeite waard om naar de ze band te komen kijken en te luisteren. Om je echt helemaal in de zeventiger jaren te wanen is het leuk als je je kleren zoveel mogelijk aanpast. Voor wat je kapsel betreft hoef je niets te beden ken, dat zal ’t Kapperke tijdens deze avond, net als vorig jaar, perfect verzorgen in de speciale kaphoek. Bijna iedereen liep toen rond met een kapsel uit de jaren zestig aangevuld met weelde rige bakkebaarden. Je hebt weinig fantasie nodig om je voor te stellen dat dit tot bijzonder leuke situaties kan leiden. Daarnaast kun je natuurlijk onbelemmerd echt Rock and Roll-dansen. Wil je de zestiger jaren opnieuw beleven, zorg dan dat je deze unieke zaterdagavond niet mist en kom 10 juni naar ’t Draaiboompje. In de laatste week van mei zijn de beschikbare vier plaatsen voor asielzoekers in Moergestel weer geheel opgevuld. Er wonen nu op de Kriekenakker: twee vluchte lingen uit Ghana, één uit Nigeria en één uit Guinee. Werkgroep Vluchtelingenwerk Moergestel Dion Schepens (van de gelijknamige rijwielzaak aan de Oisterwijkseweg) had wel ’n heel ludieke manier om zijn bruid Annita Vivie naar het gemeentehuis en de kerk te rijden afgelopen donder dag. Hij zette ze in de bakfiets en geholpen door ’n mooi zomerzonnetje trapte hij met haar naar de huwelijksvoltrekking, ’n hopelijk zonnige toekomst tegemoet...(foto Chris van de Bijgaart).

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1