I Weer zomerfeest op de Oisterwijkseweg te Audacia-nieuws Nederlandse verenigingen voor bloedtransfusie Toeristische tips van het VW Zeshonderd Ford Capri’s 3 en 4 juni in Autotron Rosmalen Play-In Marinierskapel CV de Dorstvlegels gaat fietsen Bestuursvergadering Stichting Openbare Bi bliotheek Moergestel Kempenhorst R.K. Scholengemeenschap I g Zaterdag 17 en zondag 18 juni zal de Oisterwijkseweg, evenals in 1987, weer afgesloten zijn voor alle verkeer (dus ook voor fietsers!!!). Op zaterdag zal de weg veelal bestemd zijn voor de jeugd, die er die dag naar hartelust kan spelen en ravotten. Op zondag is iedereen van harte welkom om ’n spelletje te spelen. i MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 31 MEI 1989 6 ’4 personen. Meer nieuws volgt! Houd ’Moergestel-Nieuws’ de komende weken maar goed in de gaten want hierin volgt nog meer informatie over het komende zomerfeest op de Oisterwijkseweg, een feest voor iedereen! Zaterdag jl. hield de Stichting Vrienden van de Marinierskapel een gezamenlijke repetitiedag in de Wipmolen te Alblasserdam. Elke donateur (vriend) had de mogelijkheid zich hiervoor op te geven. Na aankomst werd de groep in tweeën gedeeld. Zo vormde zich een Brassband en een compleet Harmonie-orkest Het harmonie-orkest werd gedirigeerd door le dirigent G. Buitenhuis en de brassband door de 2e dirigent H. Hardonck. Bij elke groep instru menten was ondersteuning van een lid van de Marinierskapel. Na een dag driftig repeteren gaf zowel de brass band als het harmonie-orkest een machtig slot concert. Bent u geïnteresseerd in de Marinierskapel? Geef u dan op als vriend voor slechts 15,— per jaar. U krijgt dan regelmatig informatie over concer ten, nieuwe Ip’s, MC’s, CD’s, dit vanzelfspre kend met kortingen. Voor nadere inlichtingen kunt u kontakt opne men met de secretaris van de Stichting Vrienden van de Marinierskapel: W. van Dam, Postbus 1191, 3260 AD Oud-Beierland of met de plaat selijke kontakten: Willem Ligtvoet, Jacco Nefs, Klaas Smits. 3? kunnen brengen. Bloedgeven is een gezonde zaak, de fietstocht wordt gedaan door een groep gezonde mensen’. Dr. Smit Sibinga hoopt dat de superfietstocht ten behoeve van het bloedgeven uitmondt in een soort Nationale Bloeddonor week. Daarbij denkt hij aan een opzet, waarbij een week lang vanuit meerdere Bloedbanken in het land gefietst gaat worden. Met de jaarmarkt nog vers in onze gedachten, is hier alweer het volgend evenement, en wel onze jaarlijkse fietstocht. Op zondag 4 juni zal er ’s morgens om 9.00 uur vertrokken worden vanuit café ’t Centrum. Waar de tocht heen gaat blijft een verrassing, wel verklappen wij de lengte van de fietstocht, die be draagt ongeveer 30 kilometer. Langs deze zeer landelijk gelegen route kan er weer genoten wor den van een paar consumpties en niet te verge ten een uitgebreide koffietafel. Groot en klein kan hieraan deelnemen, voor de allerkleinsten onder ons is het geheel gratis, voor leden/ 12,50 en voor niet-leden 20,—.Wilt u deelnemen vul dan onderstaande strook in en le ver deze in op de volgende adressen: K. de Kruyf, Pr. Beatrixstraat 25; J. Vermeer, Hop veld 22. Inleveren vóór 28 mei 1989. Wij nemen deel met Naam: en betaal hierbij kersconcours, een fototentoonstelling, een kin derboerderij en een kermis. De Aardbeienfeesten zijn op beide dagen geopend van 11.00 tot 18.00 uur. Een overzicht van de gezelligheid tijdens het zomerfeest 1987 op de Oisterwijkseweg. Dit jaar is op deze feestelijkheden op zondag 18 juni iedereen welkom. ROSMALEN - Ford Capri Qub Nederland pre senteert zich bij haar eerste lustrum op grootse wijze in het Autotron Rosmalen. Capri- liefhebbers uit Monaco, Engeland, West Duits land, Scandinavië en België gaan daar 3 en 4 ju ni met hun ’troetelkind’ hun opwachting maken. De organisatie verwacht zeshonderd deelnemers. De bezoekers zullen hun ogen uitkijken. Want afgezien van het feit dat er zich een invasie van Ford Capri’s in het attractiepark voltrekt met alle Bedrijven bereikbaar! Evenals in 1987 wordt ook nu weer rekening gehouden met de bedrijven die aan de Oister wijkseweg gevestigd zijn. Op zaterdag is de weg afgesloten vanaf Sche- pens Tweewielers tot aan Habraken Sport. Dat betekent dat deze bedrijven normaal be reikbaar zijn, met dien verstande dat men Ha braken Sport kan bereiken via de Industrie weg en/of de Akkerweg (T31). voorkomende types uit de periode 1965-1984, wordt er ook met deze wagens gedemonstreerd. Zaterdag 3 juni kan er van één tot vier uur geno ten worden van een concours d’elegance. De be oordeling is niet alleen het werk van een vakkun dige jury. Ook het publiek heeft met stembrief jes een vinger in de pap. Een en ander houdt in dat er naast de juryprijs een publieksprijs wordt uitgeloofd. Zondag staat Autotron van één tot vier uur met een gecombineerde sprint- en be- hendigheidswedstrijd op zijn kop. Sensatie en spanning zullen hand in hand gaan. Onder de vele standhouders die tijdens het Ford Capri-weekeinde in Autotron hun wetenswaar digheden etaleren zijn Rob Slotenmakers Antslipschool, the Dutch Racing School, het Ford Motorsportcentrum en de Bossche Auto mobiel Maatschappij. Maandagmorgen 5 juni in alle vroegte vertrek ken vanaf het gebouw van de Rode Kruis Bloedbank Groningen-Drenthe achttien toer- fietsers. Zaterdag 10 juni in de namiddag zul len zij weer terug zijn in Groningen. In die week heeft die groep Groningers en Drenthen meer dan 1400 kilometer afgelegd. Een sportieve prestatie, die uniek mag worden genoemd, om dat de achttien in die zes dagen alle 22 Bloed banken in Nederland hebben aangedaan. Ën dat allemaal alleen maar om het werk van de 22 Bloedbanken in Nederland bij een groter pu bliek bekend te maken. Het initiatief daartoe is door de toerfietsers zelf genomen. Nadat zij als de van Eijk fietsgroep vo rig jaar in vijf etappes alle twaalf hoofdsteden van Nederland hadden aangedaan, werd eind vorig jaar contact opgenomen met de Stichting Rode Kruis Bloedbank Groningen-Drenthe om te pra ten over de mogelijke opzet van een unieke, op vallende toertocht ten behoeve van deze belang rijke organisatie. De initiatiefnemers vonden in de directeur van deze Bloedbank, Dr. C.Th. Smit Sibinga, tevens voorzitter van de Neder landse Vereniging voor Bloedtransfusie, direct een geestdriftig medestander. De koppen werden bij elkaar gestoken, Smit Sibinga schakelde zijn collega’s in het land in, Van Eijk Bedrijven te Leek stelde zich wederom als hoofdsponsor op, regionale politici en instanties, sporters en andere bekende Nederlanders werden benaderd om dit initiatief te steunen. De bedoeling is om aan dit evenement een landelijke publiciteitscampagne te koppelen. ’Er wordt’, zegt dr. Smit Sibinga ter toelichting, ’geen geld bijeen gefietst. Het is lou ter en alleen de bedoeling om mensen aan het denken te zetten. De mensen, die zich aanmel den als bloeddonor moeten namelijk goed gemo tiveerd zijn. Een vast donorbestand is een goed donorbestand. Veel mensen hebben eigenlijk nog nooit stilgestaan bij de vraag van bloedgeven.’ Het uitgangspunt van mensen die bloedgeven moet in de visie van Smit Sibinga zijn, ’dat bloed van en voor ons allemaal is - niet alleen om het te ontvang t nraar ook om het te geven en te delen’. Volgens üc...bestaat er in Neder land op dit moment geen echt grote behoefte aan bloed, maar er is wel een voortdurende be hoefte, die toeneemt. ’Daarom is het 'dj. vindt hij, ’om daar nationaal aandacht aan te besteden. Het gaat erom of wij het samen op Op dinsdag 13 juni 1989 vergadert het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Moer gestel. Tijd: 19.30 uur, plaats: Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering (9-5-1989) 3. Ingekomen stukken 4. Mededelingen van de bibliotheek 5. Begroting 1990. 6. Rondvraag en sluiting De vergadering is openbaar. PAGINA 7 tieplaatsen of excursiemogelijkheid. Enkele afdelingen worden zelfs al gesteund door een ’adoptiegroep’ van gelijkgerichte bedrijven. Kempenhorst, een breed bedrijf. Onze school heeft maar liefst acht afdelingen waaruit leerlingen kunnen kiezen. Zo zijn er naast een MAVO-afdeling de afdelingen verzor ging, mode/kleding, administratie, landbouw, mechanische techniek, installatie techniek en bouwtechniek. Kempenhorst, een bedreven school. Een intensieve opleiding en leerlingbegeleiding vormen de kern van onze manier van werken. De geconstructeerde keuzebegeleiding steunt de leerling in het maken van goede keuzes in zijn of haar schoolloopbaan. Wilt U meer weten: wij staan voor U klaar! Kempenhorst een bedrijvige scholenge meenschap. Oude Grintweg 53, Oirschot, Tel. 04997-71537. AUDACIA PUPILLEN Programma zaterdag 3 juni: Audacia D2 gaan op toernooi bij Wandelbos, ver trek 10.00 uur. Overige pupillen zijn vrij. Programma zondag 4 juni: Audacia F1 gaan op toernooi in Oirschot, vertrek 9.30 uur. Overige pupillen zijn vrij. Bovenstaande toernooien zijn de laatste van het seizoen 1988/1989. Alle leiders en trainers bedankt voor jullie inzet, ook bedankt ouders die onze pupillen bij uit wedstrijden mee wegbrachten, ook bedankt Moergestel Nieuws voor alle berichtgeving. Allemaal een prettige vakantie en tot augustus. AUDACIA JUNIOREN Tournooien juniores s.v. Audacia zaterdag 3 juni: Al naar Oirschot Iedereen welkom Zondag 18 juni zal de Oisterwijkseweg opgesierd zijn met diverse marktkramen met daarop weer ’n groot aantal ludieke spelltjes. Tegen ’n geringe vergoeding kan men deelnemen aan allerlei at- traktieve onderdlelen: busje gooien, busje trap pen, sjoelen, ringsteken, naam raden, spijkerpoe- pen, goal schieten, ringen gooien, enz. enz. ’n Andere verrassing, waarbij nogal wat water te pas komt, is in voorberieding. Verder is er ’n kraam pje ingericht met bruikbare tweedehands goede ren en er komt ’n enveloppenloterij met vele schitteren de prijzen. Daarnaast kan men, tegen vriendelijke prijzen, 'n glaasje drinken en ’n hapje eten: van ham burger tot nieuwe haring! Aspergeroutes in Brabant, tot 24 juni Tijdens het aspergeseizoen zijn er in Brabant di verse routes uitgezet langs de aspergevelden en langs hotels en restaurants waar deze groenten op het menu staan. Asperges worden gestoken tot 24 juni (St. Jansdag). Schaapscheerdersfeest, St. Anthonis - 4 juni Op zondag 4 juni wordt van 12.00 tot 18.00 uur in St. Anthonis het Schaapscheerdersfeest gehou den. Er worden demonstraties gegeven van schaapscheren, spinnen, wolverwerking, kant klossen, hout draaien, weven, korven vlechten en imkerij. Abdijconcert, Heeswijk-Dinther - 4 juni Op zondag4 juni wordt er in de Berne Abdij in Heeswijk-Dinther een concert gegeven door de Franse organist Thierry Mechler. Het concert begint om 16.00 uur. Grammofoonplatenbeurs en Back To The Six ties, Tilburg - 10 juni Op zaterdag 10 juni is er in Zalencentrum ’Pas Buiten’ in Tilburg een grammofoonplaten- en CD-beurs. De beurs is geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Vanaf 20.30 uur is er in de Stadsschouwburg in Tilburg een Back To The Sixties Show met op tredens van Jet Harris, F.B.I., Renee The Al ligators en Peter Smulders. 4 Uden Sportief, Uden - 10 en 11 juni Op zaterdag 10 en zondag 11 juni zijn tijdens 4 Uden Sportief in Uden ruim 60 takken van sport vertegenwoordigd door shows, wedstrijden, toer nooien en demonstraties. Skateboard op halfpi pe, trickriding en duiksport zijn hier enkele voor beelden van. Ook zijn er optredens van diverse muziekgroepen. Op zaterdag zijn de openingstij den van 12.00 tot 24.00 uur en op zondag van 12.00 tot 19.00 uur. Aardbeienfeesten, Zundert - 10 en 11 juni Tijdens de aardbeienfeesten in Zundert op zater dag 10 en zondag 11 juni worden op een brade rie aardbeien uitgedeeld. Ook is er een standwer- Kempenhorst, een scholengemeenschap op een bedrijven mani festatie. Kempenhorst, een school in bedrijf. Onze school verschilt niet van andere bedrijven. Ze werkt met personeel en materiaal. Docenten, leerstof en leermiddelen geven vorm aan ons pro duct. Het resultaat: goed opgeleide leerlingen! Kempenhorst, een school voor bedrijven. Goed opgeleide leerlingen van onze school vinden hun weg op talloze plaatsen in het arbeidsproces in onze regio. Soms direct, vaak ook na een ver volgopleiding. Daarvoor leggen wij een gedegen basis. Kempenhorst, een school van bedrijven. Onze school is doordrongen van de noodzaak om te komen tot meer en meer direkte samenwer king met bedrijven. Veel bedrijven bieden ons die gelegenheid in de vorm van bedrijfsoriënta-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7