f 345.- ZUIDGAS bejaardenhelpende De Regionale Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Oisterwijk e.o. afdeling gezinsverzorging Professionele Canadese gasbarbecues Hg Fotogroep Moergestel Koen Hartman exposeert in bezoekerscentrum Oisterwijk speciale aanbiedingen! Hild 2, 5066 CL Moergestel, Tel. 04243-1778 fe roept sollicitanten op voor de funktie van Schriftelijke sollicitaties worden binnen 10 dagen verwacht bij de staffunktionaris Mevrouw G.M. Stegeman, Burg. Verwielstraat 67,5062 GC Oisterwijk. Div. modellen vanaf Foto’s in opdracht van ’Moergestel-Nieuws’ gemaakt zijn foto’s van Chris van de Bijgaart Fotografie Wij bieden zinvol werk, salariëring en arbeidsvoorwaarden volgens de C.A.O. G.V./A.M.W. (standplaats Moergestel) Deze maand Autotron gaat op z’n kop: ’Superchamps’ komt naar Nederland v v Het betreft een vakature van ca. 20 uur per week. Van de kandidaten wordt verwacht dat zij: - ruime ervaring hebben in huishoudelijk werk; beschikken over goede kontaktuele eigenschappen; begrip hebben voor de doelgroep; - niet ouder zijn dan 30 jaar. Tentoonstelling ’Archeologie in Midden-Brabant’ Drumfanfare Moergestel - Garderobe Den Boogaard *4 4 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 31 MEI 1989 gen 25,— per groep van max. 20 personen. De 4» fao Donderdag 1 juni om 20.00 uur samenkomst in D’n Donk, alwaar Henk Verbeek uit Oirschot ons het een en ander komt vertellen over table- topfotografie met aansluitend de mogelijkheid om zelfpractisch bezig te zijn. Dus neem mee: ca mera, statief, draadontspanner, voorzetlensen of tussenringen en voor de kleurenwerkers ook een blauwfilter. Terwijl de ’table’ wordt klaargemaakt is er wel licht nog tijd om wat verder te denken (en evt. te beslissen) over ophanging van rollen en de monstratiebord. En misschien zijn er al wat fo to’s klaar van onze modelavond. Tot donderdag. r- voorwerpen en sieraden worden getoond en hun gebruik duidelijk gemaakt. Door reconstructies wordt een indruk gegeven van wat de mensen aten en hoe ze woonden. Foto’s en tekeningen van opgravingen en origi nele opgravingstekeningen tonen hoe archeolo gen te werk gaan in hun onderzoek. Bij de tentoonstelling, die voor iedereen gratis toegankelijk is, is een catalogus verkrijgbaar, evenals andere literatuur over de tentoongestel de voorwerpen en archeologie. Rondleidingen zijn mogelijk mits minimaal één week van tevoren afgesproken. De kosten bedra- Kommetje met oor uit de Ijzertijd (ca. 500 v. Chr.) ,,r Een wel heel bijzonder evenement zit er aan te komen in Autotron Rosmalen. Eind mei, begin juni, zal er een achttal dagen in het teken staan van ’Superchamps’, een in Engeland zeer po pulair motorsportevenement voor de jeugd. Van de hele competitie maakt Renè Stokvis Producties in opdracht van Veronica een ze vendelige televisie-serie. Alleen al de wijze waarop dat gebeurt, staat garant voor veel ex tra kijkplezier voor het gehele gezin. Kortom, Autotron Rosmalen gaat op z’n kop! De voorbereidingen, die vanwege de extreem ho ge veiligheidsnormen uitermate secuur uitge voerd dienen te worden, zijn reeds in volle gang. ’Superchamps’ moet ook in Rosmalen iets unieks worden waarover gepraat zal worden. In de com petitie komen kinderen van 8 tot en met 13 jaar, ingedeeld in vier teams van zes personen, tegen elkaar uit in diverse gemotoriseerde voer- en vaartuigen als hoovercrafts, waterbananen, bug gies en quads. Op het uitgestrekte terrein van Autotron Rosmalen is daartoe een fantastisch cir cuit uitgezet dat uitgelezen mogelijkheden biedt voor een daverende televisie-serie vol spanning, actie en vermaak. 'Superchamps' voor de eerste maal in Ne derland. Het is tevens voor het eerst dat zo veel camera's het evenement gaan registre ren, het wordt een klapper van formaat met als presentatoren Bart de Graaf (B.O.O.S.) en Chiel van Praag. De zevende lige serie zal starten op zaterdag 10 juni rond de klok van 17.00 uur. Vanaf die da tum zal 'Superchamps' wekelijks op het scherm verschijnen. Zo ver is het echter nog niet. De selecties zijn achter de ru? en de teamcoaches zijn bekend: Ni co Haak, Eric de Zwart, Yorick van Wageningen en Frank Schaafsma. In het weekeinde van 20 mei aanstaande wordt er getraind, op zaterdag 27 mei starten de opnames. En daarbij wordt een ieder van harte uitgenodigd aanwezig te zijn om te delen in de vreugde en het amusement. Tij dens het ’Superchamps’-spektakel vinden alle overige en welbekende attracties van Autotron Rosmalen natuurlijk normaal doorgang. Slechts de bike-boats zullen tijdelijk worden stilgelegd, maar niemand zal daarover klagen: er staat im mers veel kijkplezier tegenover. De opnamedagen zijn: Zaterdag 27 mei 1989 Zondag 28 mei 1989 Maandag 29 mei 1989 Dinsdag 30 mei 1989 Zaterdag 3 juni 1989 Zondag 4 juni 1989 Maandag 5 juni 1989 Dinsdag 6 juni 1989. Naar aanleiding van het 5-jarig bestaan van de af deling Midden-Brabant van de Archeologische Werkgemeenschap voor Nederland, heeft de af deling een tentoonstelling georganiseerd in sa menwerking met het Gemeentearchief Tilburg. In de tentoonstelling wordt een overzicht gege ven en een beeld geschetst van de archeologie in de regio Midden-Brabant. In dit overzicht is de meest recente stand van zaken verwerkt. Daar door is het mogelijk een aantal belangrijke vondsten te laten zien die nog niet eerder zijn ten toongesteld of in publikatie kenbaar zijn ge maakt. Zo worden een aantal vondsten getoond uit de opgraving van een Bronstijdnederzetting (ca. 1000 jaar voor Chr.) te Loon op Zand en een voor Nederland nog onbekend huistype uit de Ij zertijd (ca. 600-500 jaar voor Chr.) te Goirle. Er zijn ook uit de meeste andere gemeenten van de regio vele en vaak bijzondere vondsten ten toongesteld. Door middel van de vele verschillende vondsten wordt een indruk gegeven van het dagelijks le ven van mensen in de opeenvolgende tijdvakken van de historie. Dit begint ver in de prehistorie, in de Oude Steentijd en loopt via de Romeinen tot na de Middeleeuwen. Verschillende gebruiks- PAGINA 5 Al jaren verzorgt ’Drumfanfare Moergestel’ de garderobe van Den Boogaard. Elke zondagavond staan er twee jongeren van rond de 16 jaar in de garderobe om de jassen van de discogangers op te hangen en te bewaken. Het is de bedoeling dat ze om de 6 of 7 weken aan de beurt zijn en zij staan daar tegen vergoeding. Wij kunnen er op dit moment weer een paar ge bruiken die dat willen doen. Heb je interesse kom dan woensdag 7 juni naar de indelingsver gadering bij Trees Verhoeven, Burg. Maeijerstr. 21 om 20.00 uur. Wil je van te voren meer inlichtingen bel dan ge rust even 1814. Van 28 mei t/m 7 juli zijn er in het bezoekerscen trum Oisterwijk van Natuurmonumenten aqua rellen te zien van Koen Hartmann. Sinds 1978 is hij actief als aquarelschilder. Met name boeit het Kempische landschap hem, dat hij in zijn werk overgiet met een Italiaanse zon. De aquarellen zijn hierdoor spontaan en uitbundig van kleur. Op veel van de aquarellen komen monumenten voor, zoals oude boerderijen, kerken, enz. Hart mann verloochent zijn vak als bouwkundig teke naar dan ook niet. Bronzen kokerbijl uit de Late-Bronstijd (1000-700 v. Chr.), gevonden te Esbeek. duur van de rondleiding is ca. een uur. Locatie: Gemeentearchief, Kazernehof 75 te Tilburg. Data: 19 mei tot en met 1 september 1989. Openingstijden: dinsdag en woensdag 9.00-12.30 en 13.00-17.00 uur; donderdag 9.00-12.30, 13.00-17.00 en 19.00-22.00 uur; vrij dag 9.00-12.30 uur. Contactpersonen: F.M.A. van den Dries (A.W.N./rondleidingen) tel. 013-359457. R.M. Peeters (G.A.T.) tel. 013-429070. Opgraving van een laat-middeleeuwse nederzetting te Goirle door leden van de A.W.N. afd. Midden-Brabant. J

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5