Met de jaren mooier 2.55 2.75 Aphrodite SLAGERIJ KETELAARS B.V. 50 Zoekertjes... De Vrije Trimmers Slagwerkdag E.H.B.O.-nieuws Bikini harsen Moergestels K.P.J. team doet mee aan; ’Te land, ter zee en in de lucht’. Stichting Nationaal Onderzoek Dierentuinen STIJLMEUBELEN BISSCHOP ZWiJSENSWAT 72 1 JEEIGENZELF- SLACHTENDE SLAGER i SMEERLEVERWORST fl Q(1 RUNDERROOKVLEES WORSTEBROOD RUNDERSCHENKEL R 7R MAGER RUNDSVLEES n cn OF RUNDERLAPPEN 500 gram Oa3Ü 1 •ptie Hoe Zoekertjes insturen? TILDUPG 013421666 100 gramUiüU Natuur- en milieubehoud zijn de laatste tijd meer in het nieuws dan ooit. Steeds duidelijker wordt het, dat we ons ernstig zorgen moeten maken over de toekomst van het leven op aarde, en dus ook over de toekomst van ons mensen zelf. Steeds duidelijker wordt ook, dat dit probleem iedereen aangaat; niet alleen geleerden en aktievoerders, maar ons allemaal moeten natuur en milieu een zorg zijn. 0 Leer gaat lang mee! 500 gramUb V INA 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 31 MEI 1989 PAGINA 3 ond den tel. I dera- aven iuur inen sen Het team van de K.P.J. dat gaat deelnemen aan het tobbedansen. Aanbieding Deze aanbieding is geldig t/m 30 juni 1989 Huidverzorgingsinstituut Voordat de vakantieperiode aanbreekt zijn er nog een drietal aktiviteiten voor EHBO’ers. - Donderdag 1 juni zal dhr. Holl (kinderarts) een lezing komen verzorgen. - Vrijdag 2 juni - diploma uitreiking. - Donderdag 15 juni komt dhr. v.d. Pas een le zing en toelichting geven over nierafwijkingen. Het bestuur hoopt dan ook dat aan bovenstaan de aktiviteiten vele EHBO’ers deelnemen. Ver der wensen wij iedereen een fijne vakantie toe en een behouden thuiskomst. Parkeergelegenheid l/o de zaak Deze dag wordt o.a. mogelijk gemaakt door de medewerking van Muziekhuis v.d. Klundert. Het concert begint om 20.00 uur en iedereen is van harte welkom. Toegang gratis!!! Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redactie adres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst in dien ze bij opgave zijn voldaan! Schoolstraat 5 5066 EC Moergestel Tel. 04243 - 1474 r 37, De is ds itel- :n 4 i m Het Jte, le 1- 1- n ledi- estel weet nog hebt hien 7 VERSTE VLEES HAALJE LEKKER DICHTBIJ' >sje aat l of )d- ;en tot ïd. tij- ne eds ila- iiur ho- UIT EIGEN WORSTKEUKEN 100 gram (met eigen gehakt) 6 stuks... Het Safaripark Beekse Bergen neemt deel in het E.E.P. Deze afkorting staat voor ’Europaïsche Erhaltungszucht Programma een ietwat ingewikkelde benaming voor een uitgebreid samenwer kingsverband van Europese dierentuinen. De groep van drie Przewalskipaarden, de hengst Gobi en de merries Huma en Haixa, zorgden dit voorjaar voor twee veulens; Maartje en Gerjon. In het kader van het E.E.P. kwam op 22 april merrie Dunja uit Burgers Dierenpark naar het Safaripark. Ze is intussen opgenomen in de groep zodat erop vertrouwd mag worden dat het werk van mens en computer, door de dieren wordt voortgezet met de geboorte van een Przewalskipaardje in 1990! Zaterdag 10 juni is het dan zover. Voor de eerste keer vindt er een slagwerkdag plaats in Cultureel Centrum Elcerlyc, Koestraat 16 in Hilvarenbeek. Leerlingen van de muziekscholen Oisterwijk en Hilvarenbeek gaan die dag aan de slag om een aantal stukken in te studeren. ’s Avonds is er een groots concert waar verschil lende slagwerkstukken gespeeld worden. kers n KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 er- Dierentuinen hebben daar al geruime tijd op ge wezen. Met het ’dicht bij huis brengen’ van exo tische planten en dieren wekken zij liefde en be grip voor de natuur; liefde en begrip die een eer ste vereiste zijn voor het inzicht dat de natuur be houden moet worden. Een heel belangrijke pu blieke functie dus. Om die functie te kunnen blijven vervullen, moeten er natuurlijk wel dieren zijn in de die rentuinen, want binnen het kader van de die rentuin spelen levende dieren een essentiële rol bij de bewustmaking van het publiek. De die rentuinen doen er dan ook alles aan om ook voor de toekomst gezonde groepen dieren te behouden. Vanaf 22 mei besteden de negen dierentuinen van de Nederlandse Vereniging van Dierentuinen op twee manieren aandacht aan deze problematiek. Tentoonstelling Onder de titel ’Dieren om te behouden’ is van af 22 mei in alle dierentuinen van de Nederlandse Vereniging een speciale tentoonstelling te bezich tigen. Deze laat zien waarom het behoud van de natuur zo belangrijk is, en hoe de dieren in de dierentuinen als ’ambassadeurs’ van hun soort genoten in het wild daar hun steentje aan bijdra gen. Daarnaast wordt duidelijk gemaakt hoe de dierentuinen er voor zorgen dat ze ook in de toe komst over voldoende, gezonde dieren kunnen beschikken om die taak te kunnen blijven vervul len. Voeding, huisvesting, welzijn en medische zorg spelen natuurlijk een belangrijke rol bij het gezond houden van dierentuinen. Maar ook de voortplanting is van groot belang. Alle beschik bare kennis en ervaring worden dus ingezet om goede voortplantingsresultaten te behalen, en er wordt uitgebreid onderzoek gedaan om die resul taten waar nodig nog te verbeteren. Om inteelt en andere ongunstige verschijnselen te vermij den, worden regelmatig fokdieren tussen de die rentuinen uitgewisseld. Om op de rheest uitge kiende manier te kunnen fokken, wordt zelfs met computers gewerkt. Om uitwisseling van fokdie ren tussen dierentuinen mogelijk te maken is na tuurlijk samenwerking nodig. Die samenwerking is er ook. Binnen Nederland wordt intensief samenge werkt in de Nederlandse Vereniging van Die rentuinen. Daarnaast is er een Europese die rentuinorganisatie die gezamenlijk fokprogram- ma’s opzet, terwijl er ook wereldwijd gezien steeds nauwer wordt samengewerkt tussen die rentuinen. Al die inspanningen leiden ertoe dat steeds meer diersoorten in dierentuinen uitste kend tot voortplanting komen. Zo goed zelfs, dat er van een aantal soorten weer dieren terugge bracht worden naar de natuur. Op die manier werken dierentuinen ook heel rechtstreeks mee aan natuurbehoud. Maar het belangrijkste blijft natuurlijk dat de dieren in de dierentuinen het publiek ’warm laten lopen’ voor natuurbehoud. Uiteraard is de bezichtiging van deze tentoonstel ling inbegrepen in de normale entreeprijs van de dierentuinen. De tentoonstelling is te zien in: Artis (Amsterdam), Dierenpark Amersfoort (Amersfoort), Dolfinarium Harderwijk (Har derwijk), Ouwehands Dierenpark (Rhenen), Safaripark Beekse Bergen (Hilvarenbeek), Diergaarde Blijdorp (Rotterdam), Noorder Dierenpark (Emmen), Burgers’ Dierenpark (Arnhem) en Apenheul (Apeldoorn). Gratis folder Iedereen die in de komende maanden één van de negen bovengenoemde dierentuinen bezoekt, kan niet alleen de tentoonstelling bezichtigen, maar krijgt ook een gratis folder uitgereikt. Daar in wordt heel in het kort uitgelegd waarom het behoud van diersoorten in dierentuinen zo be langrijk is. Boekje Uitgebreider - doch in heel begrijpelijke bewoor dingen - wordt deze materie behandeld in een 24 pagina’s tellend, rijk geïllustreerd boekje. Dit boekje, vol^net wetenswaardigheden, is voor 4,— verkrijgbaar bij alle dierentuinen van de Nederlandse Vereniging van Dierentuinen. Een speciale versie van dit boekje is beschikbaar voor het onderwijs. Als leer goed behandeld wordt, kunt u er jarenlang plezier van hebben. En dat is bij zo'n investering echt wel een argument. Maar het be tere leder is vooral geliefd omdat het zo mooi is. als na tuurlijk materiaal heeft het allure van binnenuit. En het fijne is dat het met de jaren mooier wordt. Op bijgaande foto zijn de leden van het team te zien voor hun uitgekiende glijconstructie. Hier op is het bootje, waarmee de afstand naar de tijdsbepalende bel afgelegd moet worden, nog niet te zien. Dit bootje word n.l. volgens een geheim procé dé en ontwerp geconstrueerd. Het resultaat (of de capriolen) van dit team wor den opgenomen door de Tros televisie, en de beelden hiervan worden in het programma: Te land, ter zee en in de lucht op vrijdag 9 juni a.s. uitgezonden. Op zaterdag 3 juni zal het K.P.J. team uit Moer gestel meedoen aan het Tros programma; ’Te land, ter zee en in de lucht’; en wel aan het on derdeel; ’tobbedansen’. Woensdag 31 mei is het geen trimmen i.v.m. de avondvierdaagse 7 juni trimmen we bij de trim baan. We vertrekken om kwart voor acht bij Bre- da’s Welvaren. 28 juni gaan we ’n avondje uit. Noteer alvast die datum je hoort er nog van. Het bestuur. Weekaanbiedingen van 1 tot 7 juni 1989

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3