Evenementen' kalender Rietvoorn: Schelde-concours Huurverhoging per 1-7-1989 BEKENDMAKING BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL BEKENDMAKING VERKEERSMAATREGEL J.S. Glas, hup in de glasbak "MOERGESTEL-NIEUWS - WOENSDAG 31 MEI 1989 PAGINA 11 ’AGINA WAAR LAAT JE HET? 575-1 575-3 575-2 575-4 Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat bij hen aanvragen zijn in gekomen van: - F. van de Meijdenberg, Floraweg 3 te Moergestel, om vergunning ingevolge de Hinder wet tot het wijzigen van een varkeasfok- en mesterij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie E, nummer 539, plaatselijk bekend Floraweg 3; - J.W. van Dijck, Vinkenberg 19a te Moergestel, om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een stierenmesterij annex mestopslag, een stalling voor landbouwmachines, grondmachines en vrachtwagens, zoals op de bij de aanvrage beho rende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie D, nummer 1470, plaatselijk bekend Vinkenberg 19a; - M.A.P.F. Pijnenburg, Oirschotseweg 64 te Moergestel, om een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor een edelpels- dierenfokkerij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is ver meld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie E, nummer 410, plaat selijk bekend Reedijk. De aanvragen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 1 maand ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage, en wel tijdens kantooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens de termijn waarbinnen gemotiveerde bezwaarschriften kunnen worden ingebracht, te weten vanaf heden gedurende 1 maand, liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, en wel elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat, in verband met de op 17 en 18 juni 1989 tussen 10.00 uuren 18.00 uurte houden Vlaamse Kermis, georganiseerd door buurtvereniging 'De Vurhaai', de volgende tijdelijke ver keersmaatregel is getroffen: - afsluiting Oisterwijkseweg tussen de Tilburgseweg en Industrieweg. Moergestel, 31 mei 1989.- Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de sekretaris, A.W.G.J. van Kessel. Tijdens deze bezwarentermijn kunnen de gemotiveerde bezwaarschriften bij ons Kollege wor den ingediendDe mogelijkheid bestaat voor de indiener van een bezwaarschrift het schrif telijk verzoek te doen dat zijn persoonlijke gegevens niet bekend worden gemaakt. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens een te houden openbare zitting op 20 juni 1989, om 10.00 uur (V.d. Meijdenberg), 10.30 uur (van Dijck) en 11.00 uur (Pijnen burg), in het gemeentehuis van Moergestel. Alsdan wordt tevens de gelegenheid gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvra ge tussen het bevoegde gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Volledigheidshalve wordt opgemerkt dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op bo venomschreven wijze, alsmede een ieder die kan aantonen dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest, in de gelegenheid wordt gesteld om bezwaren tegen het ontwerp van een te nemen beschikking in te dienen. tussen 14.00 en 16.00 uur tussen 9.30 en 12.00 uur tussen 9.30 en 12.00 uur Moergestel, 31 mei 1989. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, desekretarisl.s., P.P.M.J. Schoenmakers. Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat bij hen zijn ingekomen: 1een aanvrage van J.P. Beerens, Stokske 13a te Moergestel, om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor een var- kensfokkerij, stierenmesterij en rundveehouderij annex mestopslag, zoals op de bij de aan vrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie B, nummer 2361, plaatselijk bekend Stokske 13 en 13a; 2. een aanvrage van Maatschap J.-H.-J. Burgers, Heuvelstraat 30 te Moergestel, om ver gunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden van een afge dekte mestopslagsilo, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie D, nummer 1531, plaatse lijk bekend Heuvelstraat 30. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunningen te verlenen onder de voor dergelijke inrich tingen gebruikelijke voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen. De ontwerp-beschikkingen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden tot 1 juli 1989 ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage, tijdens kantooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens de termijn waarbinnen gemotiveerde bezwaarschriften kunnen worden ingebracht, te weten vanaf heden gedurende 1 maand, liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Indien daarom telefonisch wordt verzocht kunnen tot 1 week voor bedoelde datum monde linge bezwaren worden ingebracht waarbij dan tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvrage tussen het bevoegde gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Gemotiveerde schriftelijke bezwaren kunnen worden ingebracht bij ons Kollege, waarbij dan tevens door de indiener van het bezwaarschrift het schriftelijk verzoek kan worden gedaan om zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tenslotte wordt er de aandacht op gevestigd, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als omschreven, en de belanghebbenden die aantonen daartoe redelijkerwijze niet in staat te zijn geweest, naar aanleiding van de beschikkingen beroep in kunnen stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur. Moergestel, 31 mei 1989. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, desekretarisl.s.P.P.M.J. Schoenmakers. verhuurder het bezwaarschrift van de huurder, voorzien van commentaar, binnen 12 weken van af de voorgestelde datum inleveren bij de huur- commissie. Als er naar aanleiding van het bovengestelde of naar aanleiding van de huurverhoging nog vragen zijn, kunt u tijdens het telefonisch spreekuur kontakt opnemen met secretariaat van de huur- commissie. elke dinsdag elke woensdag elke donderdag Tijdens de spreekuren kunt u ook een bezoek brengen, deze spreekuren worden gehouden; te Tilburg, Stadhuisplein 130 (Stadhuis, kamer 116). Elke eerste en derde maandag van de maand tus sen 14.00 en 16.00 uur. Zaterdag 27 mei werd voor de Rietvoorn het nieuwe seizoen geopend met het jaarlijkse Schelde-concours om de Huub van Berkel- Beker. ’s Morgens om 6 uur zaten practisch alle vissers - zo in getal - al aan de koffie in clubhuis De Klaore. Alleen de voorzitter kon nog net op het nippertje van zijn bed worden gelicht om in allerijl door de secretaris naar de plaats des on- heils te worden verleept. Om precies half negen kozen we het ruime sop aan boord van de Sala mander II die ons met een stevige bries naar de visgronden voerde. Gijs Hooftman ontpopte zich in de korste keren als gezagsvoerder. Na een eer ste opkikkertje in de kombuis klonk om 9 uur het startsein voor de aanval en zwiepten de lijnen, met malse doorlopers bedasol, door het lucht ruim. Een veertigtal ogen staarden vanaf dat mo ment gespannen naar het puntje van de hengel om bij de eerste tik in actie te komen. Helaas liet de vis verstek gaan en met het verstrijken der uren werd de hoop op een rijkelijke vismaaltijd steeds meer ijdel. Slechts af en toe klonk een juichkreet op als iemand een verdwaald scholletje naar de oppervlakte takelde. Toen om 12 uur het eindsignaal werd geblazen bleken drie vissers elk drie scholletjes aan de haak geslagen te hebben. Voor deze drie krachtpatsers werd de wedstrijd met een uur verlengd. Het waren Goris Kogels - Kees Poirters en het jeugdlid Jeroen Mun- naerts. Goris en Kees wisten in dat uur de vangst met één stuk te verhogen. Tussen die twee werd beslist door de eerste vis die aan de haak gesla gen zou worden. De gelukkige was Kees Poir ters, die aldus beslag wist te leggen op de begeer de trofee. Bij terugkomst in clubhuis De Klao re konden we terugzien op een gezellige visdag, al zullen de meesten het thuisfront hebben moe ten teleurstellen. Minister Braks, hoeft in elk ge val niet bang te zijn dat we het vangstqustum overschreden hebben! De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeen te het voornemen hebben om met toepassing van het bepaalde in artikel 19 en van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, bouwvergunning te verle nen aan: - kinderen van Zon te Berkel-Enschot, om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moer gestel, sektie A nr. 3737 ged., plaatselijk bekend ’t Vunderke 2 een woonhuis te bouwen. Het bouwplan ligt vanaf 1 juni 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afde ling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijke bezwaren tegen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 31 mei 1989. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Raadpleeg altijd eerst deze kalender voor u data vaststelt van een te organiseren evenement. De kalen der ligt ter inzage op 't gemeentehuis en bij Ad Nou- wens, Kloosterlaan 13, tel. 2428. t/m 2 juni: Avondvierdaagse 5 juni: Ouderenreis. 10 juni: Rock en Roll in het Draaiboompje. 17-18 juni: Vlaamse spelen buurtvereniging de Vurhaai. Onder huurprijs wordt hier verstaan de z.g. ’ka le’ huurprijs, dat wil zeggen de prijs die men betaalt voor het huren van de woning, zonder bijkomende kosten. De verhuurders zijn gerechtigd de huurprijs te verhogen met het trendmatige percentage van 3%. Als de huurprijs achter blijft bij de kwaliteit van de woonruimte mag de huurprijs ook ver hoogd worden met 5 of 7%. Als een verhuurder de huurprijs met meer dan 3% wil verhogen dan moet de verhuurder daar een speciaal formulier voor gebruiken waarop o.a. het aantal punten staat vermeld, dat aan de woning door verhuurder wordt toegekend. In een aantal gevallen is een huurverhoging niet toegestaan. - als de woning met rijkssubsidie is gebouwd en op of na 1-7-1988 is gereedgekomen; - als de woning ingrijpend is verbeterd en die verbeteringen op of na 1 juli 1988 zijn gereed gekomen; - als de huur, hoger is dan de maximaal toegesta- ne huurprijs, volgens het woningwaarderings- systeem. Tegen een voorstel tot huurverhoging kan de huurder in een drietal gevallen bezwaar maken: A. als de verhuurder niet de juiste procedure volgt B. als de woning het woongenot ernstig storen de tekortkomingen vertoont. C. als de huurprijs niet in verhouding staat tot het aantal toegekende punten of als de huur der het niet eens is met het aantal punten. Als de huurder meent gegronde bezwaren te hebben tegen een huurverhoging, dan ligt het voor de hand dat de huurder eerst z’n bezwa ren kenbaar maakt aan de verhuurder door middel van een bezwaarschrift. De verhuurder kan proberen alsnog aan de be zwaren van de verhuurder tegemoet te komen. Blijft de huurder bij zijn bezwaren dan moet de GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur en van 18.00-18.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243- 1235. Landbouwplastic kunt u op die werkdagen tijdens kantooruren inle veren op de dienst voor openbare werken, uitslui tend schoon en handzaam gebundeld. WEEKMARKT: elke maandag van 13.00 - 16.30 uur, SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Weth. Th.A.C. Mulders: na afspraak (tel. 1347) Weth. A.A.M. Smits: iedere ma. 19.00-20.00 u.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 11