8 kalender Kringbedevaart KVO Voetbal H.S.V. De Rietvoorn Handboogvereniging ’t Stokske kampioen in de 3e klasse van de Ned. Handboogbond i I ENQUETE Eventuele verschuiving weekmarkt BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. I J Herziening ekonomische waarden onroerend goed-belastingen PAGINA 7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 MEI 1989 INA6 I lege- 573-1 Deze strook wordt bij u opgehaald door de leden van S.V. Roef! ijn. Naam: Adres: aan- uur, nooi heb- WAAR e 573-2 LAAT JE HET? 573-3 ---aankruisen wat voor u van toepassing is- is voor verschuiving van de weekmarkt naar de vrijdagmiddag is tegen verschuiving van de weekmarkt naar de vrijdagmiddag heeft geen behoefte aan een weekmarkt. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van de door Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant afgegeven algemene verklaring van geen bezwaar vergunning te verlenen aan: - A.J.G. Janssen, Vooskerbos 8 te Moergestel, om op het perceel kadastraal bekend ge meente Moergestel, sektie B nr. 2311, plaatselijk bekend Vooskerbos8 een erfafscheiding te plaatsen. Het bouwplan ligt vanaf 18 mei 1989 gedurende 14 dagen vooreen ieder ter inzage op de af deling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie. Raadhuisstraat 21 te Moer gestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 17 mei 1989. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. aan- 9.00 aan- 9.00 recht tel. Uitslagen alternatieve zomeravond 10 mei: Boerenbond 2 - ’t Draaiboompje:0-3 ’t Centrum - De Schouw:1-5 De Veerkes - Boerenbond 13-0 Den Boogaard vrij. Uitslag van de eigen wintercompetitie: 1. Fr. v/d Sande 4053; 2. J. van Elderen 4032; 3. J. van Rooy 4026; 4. Fr. Derksen 3744; 5. R. Voets 3701; 6. E. Robben 3685; 7. M. Musters 3665; 8. H. Derksen 3428; 9. R. Voets 3360; 10. G. Hoffmans 3003. (foto: Chris van de Bijgaart) De marktkooplieden, die op onze weekmarkt staan, hebben ons verzocht de weekmarkt te verschuiven van de maandagmiddag naar de vrijdagmiddag. Zij geven hiervoor als re den aan dat de weekmarkt nu slecht bezocht wordt en - volgens hen - is de vrijdagmiddag een beter tijdstip. Ook wij willen graag een gezonde levende markt hebben. Daarom willen wij eerst onderzoe- kem of een verschuiving van de weekmarkt werkelijk effect op het bezoekersaantal zal hebben alvorens we een beslissing hierover nemen. Voor dit onderzoek doen wij een beroep op alle inwoners van Moergestel. Wij willen graag van u weten of u voor of tegen verschuiving van de weekmarkt naar de vrijdagmiddag bent. Op onderstaande strook kunt u uw mening aangeven. Deze strook wordt door de leden van S.V. Roef! in de periode van 17 tot en met 26 mei a.s. bij u aan huis opgehaald. Wij zouden het zeer op prijs stellen indien u hieraan meewerkt. Moergestel, 17 mei 1989. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Raadpleeg altijd eerst deze kalender voor u data vaststelt van een te organiseren evenement. De kalen der ligt ter inzage op 't gemeentehuis en bij Ad Nou- wens, Kloosterlaan 13, tel. 2428. Woensdag 17 mei: Bingo voor alle Ouderen in Reuselhof. Donderdag 25 mei: Bonte middag voor alle Ouderen in Den Boogaard. 30 mei t/m 2 juni: Avondvierdaagse 5 juni: Ouderenreis. 10 juni: Rock en Roll in het Draaiboompje. 17-18 juni: Vlaamse spelen buurtvereniging de Vurhaai. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij op 9 mei 1989 ben besloten te verlenen aan: 1Gebr. A. en J. Hoosemans, Waterhoefstraat4te Moergestel, een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor een varkensfok- en mesterij en rundveehouderij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moer gestel, sectie B, nummer 2254, plaatselijk bekend Waterhoefstraat 4-8; 2. Maatschap J.-H.-J. Burgers, Heuvelstraat 30 te Moergestel, een vergunning ingevol ge de Hinderwet tot het uitbreiden van een varkensmesterij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie D, nummer 1531, plaatselijk bekend Molenakkerstraat; 3. A.J. van de Wouw, Donkhorst 5 te Moergestel, een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor een rundveehouderij en varkensmesterij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende beschei den is vermeld op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie F, num mer 228 gedeeltelijk, plaatselijk bekend Donkhorst 5; 4. Maatschap C.J.J. Geerts, Reedijk 7 te Moergestel, een vergunning ingevolge de Hinder wet tot het wijzigen van een rundveehouderij en varkensmesterij annex mestopslag, zo als op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal be kend gemeente Moergestel, sectie E, nummer 297, plaatselijk bekend Reedijk 7. De vergunningen zijn verleend onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de om geving te ondervangen. De beschikkingen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 1 maand ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage, tijdens kantooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens genoemde termijn liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Bi bliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvragen om vergunning tijdig bezwaar hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaar in te brengen. Het beroepschrift moet binnen 1 maand worden ingediend bij de Afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij, die beroep instellen kunnen overeenkomstig het bepaalde in artikel 60a van de Wet op de Raad van State, een verzoek doen om schorsing van de beschikkingen en of tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht tot de Voorzitter van genoemde afdeling. Moergestel, 17 mei 1989. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de sekretaris, A.W.G.J. van Kessel. Met dit prachtige resultaat promoveert de club naar de 2e klasse. A.s. zaterdag 21 mei moeten onze schutters aantreden voor de regionale korpskampioenschappen te Middelbeers. Wanneer zij daar ’n goed resultaat behalen kan men aldaar op ’n 5e plaats komen, zodat ze be gin juli mee mogen doen aan de Nederlandse kampioenschappen Nog enkele dagen en het is weer zover. Het con coursseizoen 1989 met, naar wij hopen, goed weer en grote vangsten komt in zicht. Op 21 mei a.s. gaan we ’s morgens in alle vroegte richting Maas voor het vervissen van de C. van Oirschotbokaal. Willen degenen die hieraan wensen deel te ne men, maar zich nog niet hebben opgegeven, dit tijdig doen, in ieder geval voor zaterdagavond. U voorkomt hierdoor problemen wat deelname be treft, terwijl de concourscommissie in staat wordt gesteld, alles vlot te laten verlopen. Wij rekenen op uw medewerking. In de gemeente Moergestel wordt sinds 1976 on roerend goedbelasting geheven, zowel van eige naren als van gebruikers van onroerend goed (woningen, winkels, boerderijen, bedrijven, schuren garages enz.) De heffingsgrondslag voor deze belasting is de ekonomische waarde; populair gezegd: de ver koopwaarde leeg op te leveren. Eenmaal per 5 jaar moet deze waarde worden herzien; derhalve worden alle objekten in onze gemeente opnieuw gewaardeerd met als peilda tum 1 januari 1989. De nieuwe waarde geldt dan voor de belastingjaren 1990 tot en met 1994. Deze taxaties worden door deskundigen verricht, tg* die volgens de wettelijke richtlijnen werken. De werkzaamheden worden in onze gemeente uitgevoerd door taxateurs van het Rentmeesters- kantoor Houdringe te Breda. Naar verwachting zullen de werkzaamheden in de maand mei 1989 beginnen en tot en met augustus 1989 duren. In een aantal gevallen zal het nodig zijn, dat wo ningen en overige objekten ook van binnen wor gden bekeken; hiertoe kunnen de taxateurs zich legitimeren met een door Burgemeester en Wet houders van onze gemeente afgegeven legitima tiebewijs voorzien van naam, geboortedatum en pasfoto. Tevens zullen in een aantal gevallen wo ningen en andere objekten worden gefotogra feerd; dit dient uitsluitend voor de totale opbouw van de taxaties en heeft geen verder gevolg voor dat specifieke objekt. Uiteraard zijn de taxatie- gegevens alleen voor de gemeente bestemd, die er uitsluitend en strikt vertrouwelijk gebruik van zal maken. Wij verzoeken u de taxateurs de no dige medewerking te gegven, zodat zij hun werk zaamheden goed kunnen verrichten. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen bij de afdeling Financiën ter gemeentesekretarie alhier, telefoonnummer 04243-1235 toestel 31. Op dinsdag 23 mei vindt de jaarlijkse Kringbe- devaart plaats. Dit jaar in Meerveldhoven. De verzorging van deze dag is in handen van rayon Diessen-Haghorst-De Beerzen. Vertrek St. Jansplein 9.45 uur. We beginnen deze dag om 11 uur met eucha ristieviering waarin Pastor v. Sprang voor zal gaan. Heeft u intenties, geef ze dan door aan Pastor van Sprang of bij binnenkomst in de kerk. Na de eucharistieviering gebruiken we gezamen lijk een koffietafel. Kosten hiervan zijn 10,— per persoon. Na de middag is er ’n lof in de kerk, dit begint om 14.30 uur. Voor de vieringen van deze dag wordt er ’n boekje uitgereikt a 1,—. Er zijn nog enkele plaatsen vrij in de bus, opga ve zo spoedig mogelijk bij de secr. tel. 2376, dit in verband met de koffietafel. Thuiskomst om 17 uur. Degene die zich op gegeven hebben, gelieve op tijd aanwezig te zijn op St. Jansplein. Kaarden van wol Nu de tijd aanbreekt van schapen scheren is er gelegenheid om het kaarden van wol te leren. Opgave en inlichtingen bij L. Verheyen, tel. 1495.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7