Attentie! Attentie! v/d Wouw a.s. vrijdag 19 en zaterdag 20 mei I 1 g Kapper/kapster (max. 20 jaar) De muziekschool... een school waar muziek in zit TAL VAN AANBIEDINGEN! Bedevaart Wittem EHBO-nieuws Fotogroep Moergestel Scouting Nieuws Bonte middag voor alle ouderen vanaf 55 jaar René Froger 27 mei in de Weyenbergh te Oisterwijk Help het Rode Kruis helpen!!! Gilde St. Joris houden. Eierhandel/Dierenvoeders Vele mensen weten waar ze moeten zijn, daarom werd 7 bij ons al snel te klein. Vandaar dat we onze zaak hebben uitgebreid en Dames- en Herenkapsalon vraagt voor uitbreiding van haar team op termijn een jeugdige Prinses Irenestraat 13 Moergestel Telefoon 1582 Heb je minimaal het ’bediende’-diploma, en ben je bijvoorbeeld van plan volgens het leerlingenstelsel het diploma ’vakbekwaam’ dames en/of heren te halen en zie je werken in een kapsalon met een doprskarakter wel zitten, schrijf dan even een briefje naar: Postbus 65, 5066 ZH Moergestel U bent van harte welkom; de koffie staat klaar; en verder 7e Wandelavondvierdaagse in Moergestel ■MH i 4 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 MEI 1989 PAGINA 5 OPEN HUIS Kitty Drubbel Namens de Aktiviteitenkommissie 4 fa Donderdag 18 mei Portret- en modelavond in D’n Donk. Voor model, lampen en lampstan- daard en achtergrondpapier wordt gezorgd. Zelf meenemen: camera, statief, flitsapparatuur en evt. blauwfilter. Op 22 april 1989 werd bij Gilde St. Joris een nieu we hoofdman gekozen. Op bijgaande foto is de overdracht van de hoofd man te zien. Links op de foto, de nieuwe hoofd man Chr. Hoeven en rechts de aftredende hoofdman A. Horrevorts. Wij wensen de nieuwe hoofdman veel sukses! Dinsdag 23 mei tussen zes en acht uur zullen weer zo’n dertig mensen enkele uren van hun vrije tijd opofferen om bij u langs te komen. Mogen wij ook weer op u rekenen? Want ook uw steun is hard nodig. Namens het bestuur, Ter afsluiting van het seizoen 88/89, zal er in ’Den Boogaard’ op donderdag 25 mei a.s. voor boven genoemde groepering een Bonte Middag gehou den worden. Programma: 13.00 uur: Binnenkomst met koffie en cake (aangeboden door Ontm. Centrum ’den Boogaard’) 13.30- 13.45 Optreden Ouderenkoor ’Echo’ o.l.v. mevr. A. v.d. Broek begel. B. Men- sing. 13.45- 14.15 Optreden Volksdansgroep o.l.v. mevr. Th. Peeters. 14.15- 14.45 Optreden Humorist Cees Verhuist uit Goirle, die u zal vermaken met humo ristische types en teksten. 14.45- 15.15 Pauze met gratis konsumptie (aan geboden door de Raad Welzijn Ouderen). 15.15- 16.00 2e Optreden Cees Verhuist 16.00-16.15 Demonstratie Oude Stijldansen ver zorgd door paren van de dansclub van Ouderen te Moergestel. 16.15- 16.30 Samenzang o.l.v. mevr. A. v.d. Broek/begel. B. Mensing. 16.30- 17.00 De Volksdansgroep nodigt u uit... (gezamenlijke volksdans-afsluiting van de ze bonte middag) Deze middag is gratis toegankelijk voor alle Ouderen (ook voor niet-leden van de Bond van Ouderen). Dus alle Ouderen zijn er van harte welkom en wij vertrouwen er op, dat zeer velen aanwezig zullen zijn. Omdat er de komende weken nogal wat aktivitei- ten zullen plaatsvinden, lijkt het ons een goed idee, om het een en ander op een rijtje te zetten. Donderdag 18 mei zal onze kaderinstructeur Wil van Rooy een oefenavond verzorgen voor alle ge diplomeerde leden. Tevens zullen we van de ge legenheid gebruik maken om wat algemene za ken door te spreken. Donderdag 1 juni zal dokter Hol een lezing ge ven. Dokter Hol is kinderarts in het St. Elisa- bethziekenhuis in Tilburg. Op vrijdag 2 juni zal om 21.00 uur de feestelij ke diploma-uitreiking plaatsvinden in de feestzaal van camping de Bosfazant aan de Molenstraat 2 in Moergestel. Zaterdag 27 mei a.s. treedt René Froger m.m.v. orkest Reform op in de Weyenbergh te Oister wijk. Op 5 november 1960 werd René geboren in de Amsterdamse Jordaan. Mede door de muzikale invloed van zijn ouders begon hij reeds op jeug dige leeftijd met zingen. Na enige jaren voorna melijk locale bekendheid in en rond Amsterdam genoten te hebben en na het uitbrengen van drie singles, kwam in 1988 de grote doorbraak. Naar aanleiding van zijn optreden bij het afscheid van Adam Curry in het Veronica programma Count Down, werd het nummer ’Winter in America’ uitgebracht. Binnen afzienbare tijd had hij een Top 5 notering in de Hitparade. Zijn naam was voorgoed gevestigd. Op dit moment geniet René grote belangstelling met zijn single ’Alles kan een mens gelukkig ma ken’. Wat begon als een grapje voor het goede doel Colombine, René werkte belangeloos mee aan een elpee, groeide uit tot een nummer 1 hit. Kaartverkoop bij de V.V.V. Oisterwijk (tel. 04242-82345) en in het weekend aan de zaalkas- sa van de Weyenbergh (tel. 04242-82121). De wereld van Lange Doener ’En als hij nu eens niet thuis is?’ Marcel kijkt Re nee aan. Ze lopen samen over straat. Ze gaan sa men naar het huis van Lange Doener. ’Lange Doener is altijd thuis’, zegt Marcel. ’En we mo gen komen wanneer we willen’. Tk ook?’ vraagt Renee. ’Mogen meisjes er ook in?’ ’Er zijn zoveel meisjes’, zegt Marcel. ’Maar er zijn ook nog an deren’. ’Wie dan?’ ’Nou... Olivier, de hamster, Sander, dat is een dikke rode kater. En Peen, het witte konijn en Snabbel en Babbel’. ’Wie zijn dat?’ vraagt Renee, terwijl ze voortstappen. ’Vo gels’, zegt Marcel. ’Twee rijstvogels, in een kooitje. Maar ze vliegen vaak rond’. Hij hinkelt een stukje over de stoep. ’En dan heb je ook nog Lappezak, die tenten kan bouwen en veel meer. Die is vaak in de tuin van het huis. Pompedomp is er trouwens ook. Pompedomp die goed piano kan spelen en prachtig kan zingen. ’Zoveel men sen?’ zegt Renee verbaasd. Er zijn er nog veel meer, wü je weten wie? Laat je dan door papa of mama bij de bevers opgeven. Dus ben je 4, 5 of 6 jaar en ben je benieuwd hoe het verder gaat dan zien we je graag op 9 sept. als beverlid verschij nen. Voor informatie en/of opgeven kunt u terecht bij: Monique v. Oirschot, Aanstede 25, tel. 04243-2644. Dit jaar gaat de Tilburgse bedevaart voor de 40e keer naar Wittem. Het comité wil proberen een feestelijk tintje aan dit lustrum te geven. Daarom geven we u en uw medereizigers van harte uitnodigen om met ons de reis naar St. Gerardus mee te maken. Het reisje in de middagpauze gaat naar alle waar schijnlijkheid naar de abdij van Valledieu in Bel gië. Prijsdeelname: 17,— p.persoon Kinderen: 10,— per persoon Opgave tot 28 mei bij: Mevr. Roosen, Raamac- kerstr. 8, tel. 2527. Luisteren naar je favoriete muziek is een.ple- zierige bezigheid. Zelf muziek maken is voor veel mensen aantrekkelijk. Je hoeft geen ’ster’ te zijn om toch plezier te hebben in zelf musi ceren. Wil je een instrument bespelen dan zul je een keuze moeten maken. Er zijn tientallen instru menten die allemaal iets bijzonders hebben. Om een verantwoorde keus te doen moet je je eerst gaan oriënteren op het brede terrein van de muziek. Dat kun je het beste doen op de muziek school. Het is belangrijk dat je regelmatig oefent, zodat je na verloop van tijd op een ander niveau kunt spelen. Iedereen kan naar de muziekschool ook al denk je dat je niet zo muzikaal bent. Je krijgt er geen vakopleiding want daarvoor moet je naar het conservatorium. De muziekschool kan je ech ter wel voorbereiden op het toelatingsexamen voor een muziekstudie. Bij de muzikale oriëntatie kom je over alle instru menten wat te weten en je mag ze ook nog uitpro beren. Je krijgt er advies over het instrument dat bij je past en over de manier van aanschaffen. Men beschikt heel vaak over adressen van oud- leerlingen die goede gebruikte instrumenten te koop aanbieden. Dat scheelt al weer want goede instrumenten zijn niet goedkoop. De muziekschool kent ook een ballet opleiding; je kunt er veelal kiezen uit klassiek, modem of jazzballet. De muziekscholen staan onder toezicht van de Rijks-inspectie, zodat kwaliteit gewaarborgd is. Zo langzamerhand nieuwsgierig geworden? Ga eens kijken en luisteren bij de muziekschool in de buurt. Misschien kom je ook tot de conclusie dat dit een school is... waar muziek in zit! ’Open Dag’ Streekmuziekschool Oisterwijk e.o. zaterdag 20 mei a.s. van 10.00-13.00 uur. geleid worden door de Drumfanfare Moergestel en de 10 en 15 km. wandelaars zullen met muziek door de Harmonie worden opgewacht op het St. Jansplein. De Stichting hoopt dat het weer ’n paar gezelli ge avonden worden, met mooi wandelweer. Voor meer informatie tel. 04243-2207. De 7e wandelavondvierdaagse wordt dit jaar ge lopen van dinsdag 30 mei t/m vrijdag 2 juni. Er zijn weer mooie routes uitgezet van 5, 10, 15 km, de organisatie heeft er voor gezorgd dat de rou tes zo min mogeijk over de doorgaande wegen lo pen i.v.m. de veiligheid van de wandelaars. Kinderen onder de 10 jaar mogen niet zonder begeleiding meelopen. De organisatie is weer in handen van de Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel en staat onder auspiciën van de N.W.B. Men kan voor de wandelingen inschrijven in de periode van 22 mei t/m 29 mei op de volgende adressen: Krijtestr. 17, Griete Veldeke 6, Kerck- ackerstr. 7, De Hoefkens 39 en De Looijakker 17. Voor groepen kan men alleen inschrijven op het adres Kerckackerstr. 7. Het inschrijfgeld be draagt 4,— p.p. op dinsdag 30 mei kan men aan de start ook nog inschrijven, maar het in schrijfgeld bedraagt dan 5,— p.p. Bij de in schrijving ontvangt men ’n stencil waarop enkele belangrijke punten staan aangegeven. Op vrijdag 2 juni zullen de 5 km. wandelaars be-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5