1.50 2.55 2.75 De auto gaat eruit! Charmant zitten Hollandia doet nogal iets aan sport. 1 I I SLAGERIJ KETELAARS B.V. Geslaagde actie Graaf van Urselschool voor Tanzania CDA Achterban Bejaardenreis ’89 8 a.s. zondag Dauwtrappen Prinses Juliana S.P.M. Nieuws Modehuis BISSCHOP ZWIJSENSTRAAT 72 JEEIGENZELF- SLACHTENDE SLAGER 'TVERSTE VLEES HAALJE LEKKER DICHTBIJ' BIEFSTUK TARTAAR LEVERKAAS 1 HO RUNDERROOKVLEES WORSTEBROOD GEPANEERDE SCHNITZELS Q 500 gramUb V t/o U ontdekt er alle denkbare combinaties die overigens een ding gemeen hebben: goede smaak Hoofdtrekking MTV-superloterij Een bezoek aan onze zaak in de Bisschop Zwijsenstraat kost u mogelijk een paar extra kilometers, maar het is die extra moeite waard. Want waar vindt u een zo verfijnde collectie als bij Victor Boeren? Protestantse gemeente Oisterwijk Op zondagmiddag 21 mei a.s. vindt in het paviljoen van de Moergestelse Tennisvereniging MTV-Stokeind de 12e en laatste trekking plaats in het kader van de Superloterij, die in het voorjaar van 1988 van start ging. In welke sport je ook aktief bent, een sportslip van Hollandia beweegt com fortabel met je mee. Ze zijn dan ook ge maakt van elastisch materiaal en hebben een speciaal ontwikkelde pasvorm En al loopje de 100meter in een wereldrecord, de unieke sportband blijft Hollandia op z'n plaats. Video Opbrengst f 3500,— 2 PAGINA 3 E. Reefhuis A. Jonkers Poirters S' Mllu. 6.. De dagtrip waar alle Moergestelse inwoners van af 65 jaar aan kunnen deelnemen, zal plaatsvin den op: maandag 5 juni a.s. Dit jaar hebben we gekozen voor een tocht door Noord-Limburg met als hoofddoel de kasteeltui nen van Arcen. Een eeuwenoud landgoed waar o.a. alle sierge wassen geteeld worden en waar allerlei bloemen en rozen in bloei te bezichtigen zijn. Verder een autotocht door het Peelgebied van Oost-Brabant en Noord-Limburg. Bij slecht weer een alternatieve route. Kosten van deelname 50,— p.persoon inclusief entree, koffiemaaltijd en diner. Volgende week een volledig programma in deze krant. Opgave voor deelname bij een van de leden van de reiscommissie t.w. Fien v.d. Loo, Piëta Heijkants-Vissers, Wies v.d. Wouw en A. Jon kers. De raadsfraktie van het CDA nodigt al haar le den uit voor de achterban-bijeenkomst op dins dag 23 mei om 20.30 uur in de bovenzaal van de Boerenbond. Centraal op deze bijeenkomst staat de agenda van de raadsvergadering van 26 mei. U komt toch ook?? De CDA-fraktie Theo Mulders, Toon v. Gils Ad v.d. Meijdenberg en Riky Bergman-v.d. Loo Hollandia sportslips zijn verkrijgbaar bij TILDUPG 013-421666 per stuk - >- Wijkouderling voor Moergestel: dhr. J.H. Krij ger, Wildemanstraat 48, Oisterwijk. (tel. 04242-15331) Kerkdiensten: zondag 21 mei zijn er twee dien sten: om 9.30 uur in de Kivitslaan, en om 10.15 uur in de Kerkstraat. In de Kivitslaan is ds Ph. J. Stoutjesdijk uit Heeswijk-Dinther de voorgan ger, in de Kerkstraat ds T. A.C. van Drunen uit Vught. In de Kerkstraat is er tijdens de dienst crèche in de Voorhof, naast de kerk: daar is ook de kinder en jeugdkerk. Agenda: donderdag 18 mei vergadert de gespreksgroep voor vrede en gerechtigheid (Voorhof, 20.15 uur). Ook de groothuisbezoeka- vonden lopen nog. Daarvoor wordt u persoonlijk uitgenodigd. Tenslotte: het studieverlof van ds Roobol duurt nog tot 1 juli. Tot die tijd vervang ik haar in het pastoraat (en een aantal preekbeurten). Telefo nisch ben ik dagelijks bereikbaar tussen 13.00 eh 14.00 uur (met uitzondering van maandag), tel. 04242-82175. Voor pastorale zaken kunt u ook kontakt opne men met mw Bloem-Dik, tel. 013-333123. (ook voor adreswijzigingen). Voor organisatorische za ken (b.v. mededelingen in de kerkdienst) kunt u de heer v.d. Stelt bellen (013-332130), voor za ken van diakonale aard de heer Nijman (tel. 013-331731). De vereniging organiseerde deze loterij, die pre cies een jaar duurde, om fondsen bijeen te bren gen voor de medefinanciering van het clubhuis op het tenniscentrum aan ’t Stokeind, waarme de een belangrijke stap werd gezet op weg naar de privatisering met betrekking tot deze sportac commodatie van de gemeente. Er werden een kleine 600 loten in omloop ge bracht a rais-n van 120,—. De loterij is een groot succes geworden. Alle gestelde doelen kon den worden verwezenlijkt. Het heeft bepaald niet ontbroken aan medewerking van de leden der vereniging en de Moergestelse bevolking. De bovenbedoelde laatste trekking zal een be hoorlijk spektakelstuk worden want de voor Moergestelse begrippen ongekend grote hoofd prijs van de loterij moest aan de man of vrouw worden ’gebracht’. Het is een prachtige gloed nieuwe personenauto, merk Seat Marbella. Notaris P. de Hair uit Oisterwijk, die alle trek kingen belangeloos heeft verricht, zal de hand hebben in het geluk van de winnaar of winnares van deze vierwielige beauty. Er wordt rond deze laatste trekking een feestelijk programma afgewikkeld want het is toch een ge beurtenis van jewelste voor MTV-Stokeind. Ver wacht wordt dat vrijwel alle leden acte de presen ce zullen geven en ook de Moergestelse bevolking wordt bij deze uitgenodigd om naar het Stokeind te komen waar de vereniging open huis houdt, zodat belangstellenden kunnen bekijken wat er in het voorbije jaar allemaal is gerealiseerd met de opbrengst van de loterij. Van 14.00 tot 16.00 uur is er vrolijke muziek bij het frühshoppen in of buiten het paviljoen, naar gelang de weers omstandigheden. Om 15.00 uur zal het super- lot worden getrokken. Er wordt een feestje ge bouwd rond de winnaar en er is een hartig hap je en een heerlijk drankje verkrijgbaar. Voor de genen die nog willen meedingen naar de hoofd prijs zijn er nog enkele loten voor de prijs van 120,te koop bij de bestuursleden van de ver eniging. KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 UIT EIGEN WORSTKEUKEN 100 gramI >UU 100 gram (met eigen gehakt) 6 stuks... "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 MEI 1989 Komende zondag staat het jaarlijkse dauwtrap pen op het programma. Deze zeer oude traditie brengt ons al in het allervroegste van de morgen weer op de been. Namelijk om 6.30 uur beginnen wij aan onze tocht naar Oisterwijk. Daar aangekomen, wonen wij de H. Mis in de Marcusparochie bij, waarna een ontbijt bij de plaatselijke horeca volgt. Als we onze buiken gevuld hebben, gaan we weer, via een omvang door de Oisterwijkse bossen, naar Moergestel. Vroeg in de middag zijn we terug en zullen ook enkele Moergestelse horeca gelegenheden aandoen. Met het goede weer in het vooruitzicht zal ook deze dag een geslaagde voor de vereniging worden. De kleuters in actie tijdens de weddenschap. siwani werkzaam om onder andere de gezond heid en het onderwijs van de mensen daar te hel pen verbeteren. Om de kinderen een beeld van het werk van Har- rie en Truus ter plaatse te geven, werd in het ka der van de actie een video-band gedraaid waar op beelden uit Kisiwani te zien waren en de werkzaamheden van het tweetal. Voor de hoge re groepen was er een informatieve film over Tanzania van de gelijknamige serie ’Uit de bol’. Na deze informatie konden de kinderen zelf aan de gang om wat bij elkaar te halen voor hun leef tijdgenoten in het aanzienlijk minder rijke Tan zania. De kracht was daarbij dat ieder op zijn of haar manier iets kon gaan doen. Of dat nou het uitvoeren van een werkje was, het stekken van plantjes, het verzamelen van speelgoed of het meehelpen bakken van een cake, maakte hele maal niets uit. Men ging enthousiast aan de gang! Rommelmarkt Een prima slot was daarbij de rommelmarkt. Na het sorteren van de opgehaalde spullen konden de kinderen op woensdagmiddag een half uur voor het begin van de markt zich gaan opmaken voor de komst van het kooplustige publiek. De zelfgemaakte kaarten, de keurig verpakte noot- Als afsluiting van de actie voor Tanzania heeft de Graaf van Urselschool vorige woensdagmid dag een uiterst geslaagde rommelmarkt gehou den. Na afloop van de actie kon worden bekend gemaakt, dat een totaal bedrag van 3563,60 voor het goede doel werd gehaald. Een succes dat door de inzet van veel kinderen, ouders en de werkgroep Tanzania van de school mogelijk is geworden. Het geld zal rechtstreeks worden overgemaakt naar Harrie en Truus Simons, die in de plaats Ki- Woensdag 24 mei a.s. is er weer een ledenverga dering van de Sociale Partij Moergestel. Op de agenda staat de raadsvergadering van 26 mei a.s. Plaats: achterzaaltje van café de Kloare. Tijd: 20.30 uur. Tot ziens. jes, de versgebrande popcorn en andere koop waar werden netjes uitgestald. Dit alles onder een heerlijk schijnend zonnetje dat vele bezoekers aanmoedigde om naar de markt te komen. Om half twee ging de markt van start en kon het rad van avontuur al ratelend voor de eerste keer zijn rondje gaan maken. De kinderen en de ouders vermaakten zich opperbest. Piramide Iets na twee uur was het lachen geblazen bij de weddenschap van de kinderen van groep 12 en 3. Naar aanleiding van een Jos-Brink-achtige weddenschap zouden de 75 kinderen een onbe weeglijke piramide gaan vormen. Hoe dat precies zou gaan gebeuren, was voor de vele bezoekers een groot vraagteken. De ontknoping was echter komisch. Onder leiding van juffrouw Riet gingen de kinderen binnen een grote op de speelplaats getekende driehoek staan. Op een signaal gingen alle kinderen onbeweeglijk op de grond liggen en vormden een grote piramide. Geen geringe pres tatie die met een stevig applaus door de lachen de toeschouwers werd beloond. Weekaanbiedingen van 18 tot 24 mei:

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3