Afscheid TV-bingo tijdelijk? Van de parochie.... Stomerij Buddemeijer Dubbelslag voor John Vervoort in Pinkster- weekeinde T entoonstelling De Verschrikkelijke Zelt’ geeft boeiend overzicht Morgenavond 19.00 uur laatste uitzending Bij van Dijk Stoffen in Moergestel 9 Morgen, donderdag 18 mei, start om 19.00 uur de vierde (en laatste) uitzending rond de Jubileumbingo van de 50-jarige Zangvereniging ’Crescendo’. De uitzending komt ook nu weer live op Moergestel-TV. Nog tot en met zondag 21 mei kan men in de burgerzaal van het gemeentehuis de tentoonstelling ’De Verschrikkelijke Zelt’ gaan zien of, zoals de onderzoekers van SPA het noemen: ’n voorlopig verslag van een oudheidkundig bodemonderzoek op de huisakker van ’De Vrijhoef’. Voor de laatste keer 1.000,— Op verzoek van pastor v.d. Broek zelf is in de laatste parochievergadering het functioneren van de pastor in onze parochie uitvoerig aan de orde geweest. De direkte aanleiding hiervoor was het feit dat de dekenale pastores onlangs unaniem pastor v.d. Broek verzocht hebben opnieuw kandidaat te willen zijn voor een benoeming als deken door de bisschop voor een termijn van zes jaar. J2 14e Jaargang - Nr. 573 WOENSDAG 17 MEI 1989 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. De onderzoekers J. Hendriksen F. van Nuenen hier na de officiële opening samen met wethouder Smits. (foto: Chris van de Bijgaart). Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Dinsdag vóór 18.00 uur gebracht, vrijdag klaar! bandopname van het Volendams Operakoor met Gaetano Bardini, vergezeld van unieke natuurop names van het Putven; het oudste lid van ’Cre scendo’ Kees van de Wouw (50 jaar lid), en de lo terij aan het eind van de uitzending is dit keer in handen van de voorzitter van ’Crescendo’, Ber nard Oerlemans (eveneens 50 jaar lid). De rest blijft nog even een verrassing. De uitzending zal ongeveer 1 Yz uur in beslag nemen. Voorlopig laatste? Door het succes van deze serie bingo’s wordt er ondertussen wel gedacht aan ’n vervolg in de ko mende wintermaanden. Hoe het een en ander daarvan zal uitpakken is op dit moment nog niet bekend, maar ’n eventuele terugkeer van het po pulaire programma wordt serieus overwogen. De funktie pastor-deken wordt nu al geruime tijd door hem vervuld en dat dhr. v.d. Broek op die manier een druk bezet man is, zal voor een ieder duidelijk zijn en behoeft geen verdere uitleg. Het beschikbaar moeten zijn speciaal voor bijzonde re situaties gaan nu eenmaal altijd door. Een en ander brengt met zich mee dat het gebrek aan tijd voor bijscholing en bezinning een steeds groter probleem is geworden. De parochievergadering erkent dit probleem vol uit en heeft er mee ingestemd dat de pastor dit jaar na zijn drie vakantieweken aansluitend stu dieverlof neemt. Af en toe is het nodig de accu weer op te laden. Dat betekent dat van 15 juni tot 15 augustus de pastor niet in Moergestel Eerste Pinksterdag werd in Tilburg de Ronde van den Besterd verreden. In de categorie ju nioren reed onze dorpsgenoot John Vervoort vanaf het begin een bekeken wedstrijd. Nadat zich halfkoers een kopgroepje had gevormd sprong John Vervoort in een ronde vanuit het peloton naar dit groepje, waaruit hij niet meer wegging. In de voorlaatste ronde probeerde hij alleen weg te komen, maar dit lukte niet, zodat het toch op een eindsprint aankwam. Deze sprint won hij duidelijk en daarmee zijn eerste overwinning bij de junioren. Tweede Pinksterdag werden op het industrieter- rein-Noord in Tilburg de districtskampioen- schappen voor Noord-Brabant, Zuid-Oost verre den. Alle junioren uit het district waren aanwe zig en gebrand om een plaats te veroveren bij de Nederlandse Kampioenschappen op 12 juni in Velddriel. Vanaf de start ontwikkelde zich een bijzonder spannende strijd met verschillende uit- valspogingen, welke echter door het peloton on middellijk werden achterhaald. Toen het ronde- bord nog een ronde aangaf, waagde John, samen met twee anderen een poging en in de laatste vier kilometer wisten zij zich te handhaven. In de laatste kilometer voor de lijn zette John zo over tuigend de sprint in, dat zijn twee medevluchters het voor gezien hielden en hij zijn tweede zege in een weekend binnenhaalde en daarmee het dis- trictskampioenschap Twee schitterende overwinningen in een week end met als extra de deelname aan het Neder lands kampioenschap. Voor John Vervoort een geweldige opsteker na een jaar van wat minder goede prestaties door pech en door getob met zijn amandelen. Een goede opsteker ook om extra gemotiveerd aan de start van de Neder landse kampioenschappen te verschijnen. Amateur Pieter Burgers bereikte achtereenvol gens de 1 le en 13e plaats. Stichting Wielerronde Moergestel Wethouder Smits opende zaterdag jl. de tentoon stelling die zijn toespraak als volgt begon: Het gemeentebestuur ziet het als een genereus gebaar, dat de Stichting Projekt Archeologie het archeologisch onderzoek heeft willen opdragen aan Janus van Laarhoven, een Moergestelnaar, die gedurende zijn tè kortstondig leven een essen tiële bijdrage heeft geleverd aan de geschied schrijving van ons dorp. Een posthuum eerbe toon, dat zeer wel op zijn plaats is. De tentoonstelling heeft de naam meegekregen van De Verschrikkelijke Zelt, waarmee weerge geven wordt de bizarre omstandigheden waaron der de medewerkers van S.P.A. èn de vrijwilli gers hun opgravingen hebben moeten verrichten. Een koude noordoostenwind, die met striemen de regenbuien de werkers in het veld teisterde; de overvloedige regen, die het omliggende terrein herschiep in een troosteloze akker, waar men al voortstappend zijn laarzen uit de zuigende blub ber moest optrekken; dreigende wolken, die met een enorme vaart langs het zwerk voortjoegen en De bingo-loten hebben ook deze keer weer gre tig aftrék gevonden. Logisch ook, want ook nu is er weer 1.000,— te verdelen inclusief de vijf extra prijzen aan het eind van de uitzending. Dankbetuiging aan MTV De organisatiecommissie ’50 Jaar Crescendo’ steekt haar dank aan het adres van MTV niet on der stoelen of banken en heeft daarom, als bewijs voor de prettige samenwerking de afgelopen uit zendingen, haar voorzitter Hans van Brunschot uitgenodigd deze laatste ronde de balletjes te trekken. Wat nog meer? In deze uitzending komen verder aan bod: ’n aanwezig zal zijn. Er zal zoveel mogelijk voor vervanging gezorgd worden en de meeste dien sten zullen ook op de normale manier door kunnen gaan. Wel vervalt de avonddienst van maandag en er wordt nagegaan of de diensten op dinsdag en donderdag gehandhaafd kunnen blij ven. De waarneming in de weekenden is geregeld op drie zaterdagen na. Dan zal de zaterdagavond- dienst vervangen worden door een gebeds- communiedienst. Een en ander zal tijdig in Moergestel-Nieuws bekend gemaakt worden. Helaas liet een microfoon het vrijdag jl. afweten tijdens de viering van het H. Vormsel. Anton Smits vertelde over het jongerenpastoraat. Hier volgt zijn tekst: Ik wil u in het kort iets vertellen over het jonge renpastoraat. Het jongerenpastoraat wil zich van uit de parochie bezighouden met jongens en meisjes die het vormsel hebben gedaan en die in de leeftijd zijn tussen 12 en 18 jaar. Eigenlijk is het een voortzetting van het vormsel, want de ak- tiviteiten die georganiseerd worden zijn, behal ve dat ze ook leuk zijn, ook vormend. Vormend voor je eigen groei naar volwassenheid èn vor mend om je steentje te kunnen bijdragen in de gemeenschap. Want iets doen voor een ander, je verdiepen in vragen die over het leven gaan, je eigen kwaliteiten ontdekken, anderen respecte ren enz. dat moet je een keer samen doen, dat moet je samen leren. De werkgroep Jongerenpastoraat is nu drie jaar bezig. Jullie, vormelingen, worden de vierde groep waar een programma voor gemaakt wordt. Dit wordt aan de interesse van iedere leeftijd aan gepast. Zo krijgen b.v. de 14-jarigen een ander programma dan de 12-jarigen. Ik zal wat aktiviteiten noemen die voor jullie in het verschiet liggen: een filmavond, een wandel tocht met kerstviering, het projekt talenten voor Theo, kennismaking met de Byzantijnse ritus en apostolaat Oosterse Kerken, een excursie naar de St. Jan en een bezinningsweekend. Na de zomer krijgen jullie bericht van ons en word je uitgenodigd om mee te doen. Graag ook wil ik jullie ouders vragen om betrokken te zijn bij het jongerenpastoraat. Vormen is een verant woordelijkheid van ons allemaal, in het bijzonder van ouders. Ik hoop dan ook dat u uw kind wil stimuleren en wil meedenken. Bij samen kerk- zijn heb je elkaar nodig. Ook doen wij een beroep op ouders om ons te helpen bij de uitvoering van het programma. Jongens en meisjes, jullie van zijn harte welkom bij het jongerenpastoraat! R,- waaruit de spaarzame sneeuwbuien van ’hier en daar’ juist de Zelt uitkozen. Dag in dag uit, met heel af en toe een ’ietsie pietsie’ sprankeltje hoop op betere tijden: een waterig zonnetje met het eerste getwierelier van vogels, maar dan ook... Zeltsaem. Hij vervolgt met: In grote openheid naar de ve le belangstellende bezoekers vanuit de eigen ge meenschap en van daarbuiten werd door de me dewerkers van S.P.A. op een bevattelijke wijze tekst en uitleg uitgegeven. De ’Verschrikkelijke Zelt’ moge dan kwa naamgeving betrekking heb ben op de eerder geschetste slechte weersomstan digheden, het moet gezegd, een mateloos gevoel van blijdschap welt op als men beseft, dat men nog juist op tijd was alvorens de graafmachine voor goed een eind zou maken aan wat aan arche ologisch verleden voor handen was. Na het doen van ’n aantal aanbevelingen aan al lerlei instanties zegt de heer Smits tot slot: Alvo rens u in de gelegenheid te stellen de panelen langs te gaan en daarmee middels een goede op bouw een inzicht te krijgen van wat er aan bo- demarchivering gepleegd is, zou ik graag woor den van dank uitspreken aan de leden van de ge meenteraad, aan S.P.A., de vrijwilligers, de amb tenaar Welzijn, de bezoekers, Moergestel Tele visie, Moergestel-Nieuws en het Nieuwsblad voor de door hen ieder op eigen wijze geboden hulp om het verleden dichter bij de mensen te brengen. Wij wisten dat Moergestel ’boven gronds’ al over heel wat schatten beschikte, daar is nu ’ondergronds’ een grote rijkdom aan toe gevoegd. Ik wens u een leerzame rondgang toe en verklaar hiermee de expositie voor geopend.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1