Jeugd voor studieweekend in Duitsland s i fi Audacia-nieuws H.S.V. De Rietvoorn Voetbal Finalist? 16e Landelijke fietsdag wordt ge opend door Willem-II- speler Bud Broeken Ponyclub ’t Wit Paardje Haghorst NB Muziekvereniging Prinses Juliana 3 o S.V. Roef! Handbal 'S Pinksterzaterdag 13 mei Jeugdweekend Heiden S.V. Roef! L_ honkbal softbal peanut Nieuws van de Oisterwijkse Hengelsportvereniging ’De Sportvissers’ to IA 8 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 10 MEI 1989 en s ij t f i. n e Op zaterdag 13 mei gaat de 16e editie van de Landelijke Fietsdag van start. Het -letterlijke- startschot in Tilburg wordt ge geven door Willem-II-speler Bud Broeken. Ook dit jaar voert de fietsroute langs de mooiste plekjes in het Hart van Brabant. Bud Broeken geeft 13 mei bet startschot voor de Landelijke Fietsdag in Tilburg 11 mei ledenraad Donderdag 11 mei a.s. is er weer een ledenraad 0-3 1-2 0-5 hoogachtend, C.A.J. van Lier P. S. Brieven onder nr. naar de redaktie. 19-15 0-21 1-11 9-9 11-31 10-9 5-12 16-12 4-1 34-2 18-0 7- 8 8- 14 3-11 op le lt? :k, Ie Afgelopen weekend werd in Heiden voor de jeug dige muzikanten van zowel Musikkapelle Heiden als Harmonie Prinses Juliana een druk bezet stu dieweekend georganiseerd. Dit jaar was de orga nisatie in handen van Jeugdcomité Heiden, die een prima programma presenteerde. Dat afgelo pen weekend een geweldige ervaring is geweest voor de Moergestelse jeugd, mag blijken uit een door één der deelnemers geschreven verslag, dat hierbij wordt afgedrukt. De organisatoren, Streek VW Hart van Brabant en ANWB Tilburg, verwachten evenals andere jaren ruim 1000 deelnemers aan het Tilburgse vertrekpunt. Dit jaar wordt gestart op het Long Terrein aan de Hoevense Kanaaldijk. Het start schot wordt gegeven om 9.30 uur en aansluitend kunt u vertrekken voor de 40 kilometer lange route. Deze 16e Landelijke Fietsdag kent in het totaal 222 startplaatsen, waarbij een keuze bestaat uit 148 routes. Met de aanschaf van een routebe schrijving maakt een deelnemer kans op een mooie prijs. Per provincie kan er een fiets wor den gewonnen en per route een verrekijker. Tilburg is de enige startplaats in Midden- Brabant. Daarnaast kan gestart worden in Bre da, Oosterhout, Den Bosch en Eindhoven, als meest nabij gelegen startplaatsen. Naast het ontspannen recreeren voor de fietser en het genieten van de omgeving, heeft de fietsdag nog een tweede doel. Een deel van de opbrengst wordt traditiegetrouw besteed aan een goed doel. In het verleden lag dat vaak in de gezondheids- sfeer. Dit jaar is gekozen voor een bijdrage aan de natuurbescherming. De bijdrage uit deze fietsdag wordt gebruikt voor de bouw van een observatiepost, die uitziet op een reigerkolonie in Akkerdijk, een waterrijk natuurgebied bij Delft. Daarnaast wordt een educatief centrum ingericht en wordt het gebied voor wandelaars ontsloten. Het televisie-duo Jaap Jongbloed en Astrid Joosten zal op de fietsdag een speciaal program ma presenteren dat op radio I wordt uitgezonden op 13 mei. Dit programma staat de gehele dag in het teken van de Landelijke Fietsdag en bevat ondermeer een radiospel met aantrekkelijke prijzen. Op het rustpunt en bij de finish zal gezorgd wor den voor verschillende activiteiten. U kunt de route beschrijvingen nu al kopen bij de VW aan het Stadhuisplein in Tilburg (gevestigd in het Paleis-Raadhuis) of bij de ANWB aan de Spoor- laan (schuin tegenover het NS-station) en op 13 mei bij het startpunt op het Longaterrein. De route kost 3,—. Na het uitrijden van de route ontvangt iedere deelnemer een jaarhanger 1989. Jaarmarkt ook voor onze vereniging een succes Traditiegetrouw en met veel inzet presenteerde Muziekvereniging Prinses Juliana zich ook dit jaar weer op de Jaarmarkt. Een loterij met veel en waardevolle prijzen was ook dit jaar weer een voltreffer. Onze dank voor het slagen van deze lo terij gaat uit naar het Moergestelse bedrijfsleven, die de prijzen beschikbaar stelden en zeker ook naar de trouwe kopers van onze loten, die hier mee weer bewezen onze vereniging daadwerke lijk te willen steunen. Zoals u misschien wist, is de jeugd naar Heiden geweest. We vertrokken om half negen bij Hans de Brouwer. Na een dik IVi uur durende reis werden we hartelijk ontvangen door onze Duit se vrienden. Rond de middag gingen we naar de gastgezinnen. Daarna hadden we een flinke re petitie samen met de jeugd uit Heiden. We hadden de repetitie nog maar net achter de rug, wanneer het inspannende dorpsspel van start ging. Honger, dat was wat iedereen uitsloeg. Dit werd al snel opgelost door de barbeque die heerlijk stond de smeulen. De avond werd beslo ten met een disco. De volgende morgen repeteerden we 1 Vi uur. Na gegeten te hebben gaven we het concert. Het was een zeer geslaagd concert, wat bleek uit het ge weldige enthousiasme van de aanwezigen. Het af scheid naderde, toen er nog even een gezamelij- ke foto werd gemaakt. Moe, maar voldaan gin gen we naar Moergestel terug. Aldaar aangeko men stonden de ouders, uitkijkend naar hun kin deren te wachten. Iedereen heeft het erg naar zijn zin gehad en volgend jaar zal de uitwisseling op Nederlandse bodem plaatsvinden. Wedstrijden 13 en 15 mei Zaterdag 13 mei Peanuts 11.00: Roef!-Ducks H.b. 1 14.00: Gemert-Roef! H.b. jun. 14.00: Gemert-Roef! H.b. jun. 10.00: Ducks-Roef! H.b. asp. 11.00: Roef!-Ducks H.b. pup. 11.00: Roef!-Tilburg H.b. pup. C 13.00: Roef!-Twins S.b. 1 17.30: Mulo-Roef! S.b. 2 18.00: Roef-Knuppelaars S.b. asp. 11.00: Roef!-Ducks 12.30: Roef!-Ducks Maandag 15 mei H.b. 1 13.00: Kickers-Roef! S.b. 1 11.00: Condors-Roef! S.b. 2 11.00: Roef!-Kickers Uitslagen Peanuts Roef!-DVS: H.b. 1 Wizzards-Roef! S.b. 1 Black Wings-Roef!: H.b. 1 Roefi-Stags: H.b. jun. Roefl-Mulo: H.b. aps. Jeka-Roef!: H.b. pup. Roefl-Nuenen: H.b. pup. C Roef!-Cardinals: S.b. 1 Roef!-Jeka: S.b. asp. Nuenen-Roef! Nuenen-Roef! Met belangstelling heb ik 14 dagen geleden de advertentie gelezen waarin om een fina list wordt gevraagd. Nou kan ik aardig met de keu overweg. Ik zit momenteel op kamers in Moergestel, maar heb vroeger als rechtgeaarde Rotter dammer in de hoofdklasse van Rotterdam- Zuid gespeeld. Mijn sterkste punten zijn: spelinzicht, door- schietballen en 5 over de rooie. Ik kan helaas om de veertien dagen niet op zondag spelen omdat ik dan naar Feyenoord ga kijken, maar ik heb begrepen dat de fina le meestal op zaterdag plaatsvindt. Verderga ik regelmatig naar een concert van Queen, maar het zou toevallig zijn als dat sa menviel. Eventueel zou dan de wedstrijd ver zet kunnen worden. Mocht dan nèt die zaterdag de burgemeester niet kunnen dan nemen we wel een andere, want ondanks ik nog maar kort in Moergestel verblijf, heb ik het idee dat er hier meerdere ’burgemeesters’ rondlopen. Met belangstelling wacht ik een verzoek tot een mondeling gesprek af en teken, hoopvol afwachtend, AUDACIA-PUPILLEN Programma pupillen zaterdag 13 mei Audacia Dl toernooi bij L.E. W. vertrek 10.00 u. Audacia D2 zijn vrij. Audacia El toernooi bij L.E.W. vertrek 10.00 u. Audacia E2 toernooi bij J.E.K.A. vertrek 9.00 u. Audacia F1 toernooi bij L.E.W. vertrek 10.00 u. Audacia F2 toernooi bij Viola vertrek 9.00 u. Audacia F3 zijn vrij. Nieuwe pupillen welkom bij SV Audacia Wij zijn druk doende met de voorbereiding voor het nieuwe seizoen, dat is de beste gelegenheid om zich op te geven bij onze voetbalclub SV Au dacia. Zijn er jongens die willen gaan voetballen, geef je dan nu op, vanaf de zes jaar mag je mee voet ballen. Opgeven kan bij N. Oerlemans, Pater- helmerplein 22, tel. 1283. TOERNOOIEN JUNIOREN SV AUDACIA 13 mei: A2 naar ODC voor aanvangstijd zie pu- blikator Café de Brouwer. 15 mei: A2 thuis toernooi, aanvang 10.30 uur. 10.00 uur aanwezig. 15 mei: B2 thuis toernooi, aanvang 10.00 uur. 9.30 uur aanwezig. PAGINA 9 voor de handbaltak van Roef en wel om half ne gen, vooraf gaande aan deze ledenraad spelen de Roef teams onderling tegen elkaar, deze wedstrij den beginnen om half acht, dus zorg dat u allen aanwezig bent zodat ook uw stem gehoord wordt. Dus tot donderdag dan. Training welpen Vrijdag 12 mei a.s. zullen de welpen voor het eerst buiten trainen (dus niet op donderdag zo als het gewoonlijk was) de trainingstijden blijven van 16.00 uur-17.00 uur. Dus niet vergeten vrijdag 12 mei om vier uur op het Roef terrein! In de derde week van mei gonst het van de acti viteiten door uw vereniging. Zoals reeds eerder bekend is gemaakt in de plaatselijke bladen wor den op 17 en 19 mei beginnerscursussen gehou den in de Kunstkring, speciaal voor de jeugd tot en met 15 jaar aanvang 19.00 uur. Op 18 mei de dag er tussenin, wordt de Algemene Jaarverga dering gehouden, voor alle leden van onze vere niging, ook voor de jeugd, ook zij zijn welkom op onze vergadering, die eveneens gehouden wordt in de Kunstkring, aanvang 20.00 uur. De agenda ziet er uit als volgt: 1opening, 2. in gekomen stukken en/of mededelingen, 3. vast stelling notulen, 4. het jaarverslag van 1988, 5. financieel verslag en verslag van de kascontrole- commissie, 6. verkiezing kascontrolecommissie, 7. begroting 1990, 8. de visuitzetting 1990, 9. bestuursverkiezing, aftredend en herkiesbaar zijn de heren Paul van den Bosch en Wilfred van der Aa, eveneens aftredend is de heer M. Michels, deze laatste is niet herkiesbaar, 10. verslag van de concourscommissie over het afgelopen jaar, 11 benoeming controleurs, 12. en tot slot, maar ze ker niet het minst belangrijke punt, de rondvraag en de sluiting. Zoals u weet is men reeds een jaar bezig met Kolkven te onderzoeken door Natuur monumenten met medewerking van een bioloog van deze vereniging, dhr. Bellemakers van de K.U.N. (universiteit van Nijmegen). Men is eind 1987 gestart met het onderzoek door plaatsing van cilinders, in een van de agendapunten zal de toekomst van het Kolkven in de jaren ’90 ter sprake komen. Wij dachten dat dit laatste aanlei ding genoeg is om in groten getale naar de ver gadering te komen, om mee te praten over dit voor onze vereniging toch belangrijke viswater. Noteer daarom 18 mei vast in uw agenda. Afgelopen donderdag 4 mei heeft onze Ponyclub ’t Wit Paardje deelgenomen aan het concours te Wintelre. Wederom was onze vereniging succesvol. Met name het acht- en viertal heeft zich weer van de sportieve kant laten zien door zich wederom voor in de prijzen te rijden. De uitslagen waren als volgt: Viertal klasse L (B.C.D.E.): 2e prijs met 136 pt. Achttal klasse L (B.C.D.E.): 3e prijs met 122 pt. Individueel: klasse L2 Sandra op ’t Hoog le prijs met 122 pt. klasse B Sabine van de Wouw 3e prijs met 130 pt. klasse B Monique v/d Berg 5e prijs met 130 pt. Wij feliciteren alle prijswinnaars met hun behaal de succes. A.s. maandag (2e Pinksterdag) wordt deelgeno men aan het concours in Boxtel wat georgani seerd wordt door de plaatselijke vereniging. Wij wensen alle deelnemers aan de wedstrijd veel succes toe. Zoals gebruikelijk gaan wij ook dit jaar weer rich ting Schelde voor het vervissen van de T.H.- beker op 13 mei a.s. Allereerst krijgen uiteraard onze leden de kans aan deze trip deel te nemen, zijn er echter plaat sen over, dan bestaat ook voor niet-leden de mo gelijkheid zich op te geven voor ’Een Dagje Schelde’. Ook dit jaar zijn er weer enkele plaat sen over, zodat voor degenen die snel reageren en zich opgeven bij G. Kogels, Huysackerstraat 18 of bij De Kloare, de mogelijkheid bestaat, een maaltje zeevis te bemachtigen. Wij wensen u Nu reeds een aangename dag toe. Jeugd van Moergestel, opgelet. 20 Mei a.s. is het zover. Jan Rokven en Cor van de Berg gaan jul lie dan via de beloofde ’Cursus’ inwijden in het op de juiste wijze beoefenen van de Hengelsport. De bedoeling is dat jullie om ongeveer 10 uur bij de Kloare zijn. Buiten je hengel hoef je niets mee te brengen. Voor de rest wordt door ons gezorgd. Je krijgt dan in eerste instantie een theoretische cursus, waarbij o.a. het maken van lijntjes, het samenstellen van voer enz. zal worden geleerd. Daarna gaan we gezamelijk naar het Blekven waar we de zelf gemaakte lijntjes uitproberen. Zover ik vernomen heb zijn er nog enkele prijs jes te verdienen ook, zodat een goede klassering tijdens het praktijk-concoursje een extra gezellig tintje aan deze dag kan geven. Doe dus je best. Kom overigens in grote getalen, jongens. Een be tere mogelijkheid om ’Vissen’ te leren bestaat er bijna niet. Tot ziens dus op 20 mei. 10 5 0 0 18- 4 7 3 12 12-15 5 2 12 4 2 0 2 10-7 3 113 3 113 2 10 3 Uitslagen alternatieve zomeravond gespeeld op 3 mei Boerenbond 2-Den Boogaard: Boerenbond 1-De Schouw: De Veerkes-’t Draaiboompje: ’t Centrum vrij Stand (resp. club pnt. gew. gel. verl. goals) De Schouw Den Boogaard Boerenbond 1 ’t Centrum ’t Draaiboompje De Veerkes Boerenbond 2

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 9