B vrouwen Kursus solliciteren voor herintredende Jury van de Theo Wassing Persprijs geeft stimuleringsprijs aan Het Nieuwsblad i' i 1 I 1 te É- 3 W'l PAGINA 7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 10 MEI 1989 B J aarmarkt groot succes Mevrouw A. Wassing-Ghering overhandigt aan W. van Beerendonk een dia van het wandkleed. kunstaandenken bestaande uit een door het Til- burgse Textielmuseum vervaardigd wandkleed. van ongeveer dezelfde waarde. Over het aanbod uit 1988 was de jury somber gestemd en het vol deed niet aan de gestelde criteria. Daarom was de jury erg verheugd over de serie uit Het Nieuwsblad en wilde dat als voorbeeld stellen en hiervoor ook belonen middels een deel van de prijs. Uit handen van mevrouw A. Wassing-Ghering ontving chef-redakteur W. van Beerendonk nu nog symbolisch het blijvend Het schrijven van een goede sollicitatiebrief is voor velen een probleem. Dit geldt in het bijzonder voor de groep herintre dende vrouwen. Dit zijn die vrouwen, die al lan ge tijd geen betaalde baan hebben gehad en nu weer willen gaan werken. Hun ervaring van vroeger is, dat een enkel tele foontje of een kort briefje naar een werkgever voldoende was om te worden aangenomen. Som migen hebben nog nooit een sollicitatiebrief ge schreven. Omdat aan de hand van de sollicitatiebrief de eer ste selektie plaats vindt, is de inhoud en de lay out van deze brief van groot belang. Het gebrek aan ervaring en onzekerheid over het schrijven van een sollicitatiebrief doet vrouwen vaak besluiten niet te solliciteren. Speciaal voor die vrouwen, die na lange tijd weer op zoek willen naar een betaalde baan, willen wij starten met een kursus Solliciteren. In de kursus wordt aandacht besteed aan: de va- kature, de sollicitatiebrief, het sollicitatiegesprek. De kursus omvat 5 dinsdagochtenden van 9.00 tot 11.30 uur. Start: 16 mei. De kosten bedragen 15,— per kursus. Er kunnen maximaal 6 vrou wen deelnemen. Indien nodig wordt er voor kin deropvang gezorgd. Voor deelname of meer informatie over bo venstaande kursus kunt u kontakt opnemen met Vrouw en Werk, Nieuwlandstraat 37 in Tilburg. Telefoon 013-424913. De streekredaktie van Het Nieuwsblad heeft een stimuleringsprijs gekregen van de jury van de Theo Wassing Persprijs. Theo Wassing was meer dan 25 jaar bestuurslid van de Streek VW Hart van Brabant, waarvan de laatste jaren tot zijn on verwachte overlijden op eerste kerstdag 1986 als penningmeester. Behalve dat Theo Wassing door een persprijs naar hem te vernoemen verbonden blijft aan de Streek VW Hart van Brabant, wordt beoogd hoogwaardige journalistieke produkten over toe risme en rekreatie in (het Hart van) Brabant te belonen. De criteria ter vaststelling van de persprijs zijn geformuleerd door een jury be staande uit: - Prof. dr. Th. Beckers, docent Vrijetijdskunde aan de Katholieke Universiteit Brabant (KUB) te Tilburg. - Mr. Ph. Timmermans, direkteur van Noord- Brabant Verzekeringen en voorzitter van de WV Waalwijk. - Drs. H.L.M. van Dijk, adjunkt-direkteur van de Akademie voor de Journalistiek te Tilburg. De serie over Parkland Brabant die tussen 11 en 21 maart in Het Nieuwsblad verscheen, oogstte veel waardering bij de jury. Omdat de artikelen echter in 1989 gepubliceerd waren, konden ze formeel eerst volgend jaar in aanmerking komen voor de eigenlijke prijs, te weten een geldprijs van 1500,— en een blijvend kunstaandenken t’ E-* S&S O

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7