oooo s I B fe i i K.P.J. Nieuws Aannemersbedrijf DOVAKO vraagt: - STRATEMAKERS - LEERLING STRATEMAKERS - OPPERLIEDEN Pinkster expositie in het natuurtheater Oisterwijk Het ontstaan en de Cirred In juni en september aantrekkelijk kamperen in Parkland Brabant Vakantiewerker of schoolverlater? Postzegelnieuws Regionale Kerkendag conciliair proces - 14 mei 1989 u t Sollicitaties richten aan: de heer van Korven, Sonman 1Moergestel. Na 18.00 uur: 04243-2358 uitzendbureau B B "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 10 MEI 1989 M.O. u eerste stansmachine. Frans aan maram Bij Maxim hebben we werk voor je. En zo niet, dan zoeken we dat. Als je je laat inschrijven dan doen we ons best voor je. Graag wel even een pasfoto, je bank- of gironummer en je fiscaal nummer meebrengen. Maxim helpt je aan de slag. ALS JIJ VAN AANPAKKEN WEET, DOEN WIJ DE REST. Op 9 mei verschijnen de Europazegels weer 0.55 en 0.75 cent. oorlog te- voor zich- Tijdens de Pinksterdagen is er in het natuurthea ter van Oisterwijk een expositie van Frans Wolfs. Er is een ruime collektie tekeningen, etsen en schilderijen te zien van Brabant en Oisterwijk. De expositie start op zaterdag 13 mei a.s. om lange jansstraat 24 3512 bb utrecht telefoon 030-319525 delind65 5061 hv oisterwijk telefoon 04242 -19615 heuvel 31 5664 hm geldrop telefoon 040 - 858915 pr. hendrikstraat 3 4941 jt raamsdonksveer telefoon 01621 -22600 Parkland Brabant is de regio tussen de steden vierhoek Tilburg - Eindhoven - Den Bosch - Waalwijk. Een prachtige regio waarin zich o.a. de Efteling, Beekse Bergen het safaripark, het Autotron en Het Land van ooit bevinden. Daar naast zijn diverse prachtige natuurgebieden aan wezig waarin fijn en gezellig gewandeld en ge fietst kan worden. Ook wat cultuur en historie betreft heeft Parkland Brabant het nodige te bie den. Voldoende reden om er een kampeervakan- tie in door te brengen. Een 24-tal kampeerbedrij- ven in Parkland Brabant hebben samen een erg aantrekkelijk aanbod gemaakt voor diegenen die in de maanden juni of september hun vakantie door willen brengen op een camping. Wanneer voor tenminste 2 weken geboekt wordt met tent, caravan of camper op 1 of 2 aangesloten bedrij ven ontvangt men een pakket waarbij 2 personen gratis toegang hebben tot een aantal attracties in Parkland Brabant. De keus kan gemaakt worden uit een 3-tal pak ketten: Pakket A: Toegang Efteling - Safaripark - Noordbrabants museum en Nederlands Textiel museum. Pakket B: Toegang Efteling - Land van Ooit - Noordbrabants museum en het Nederlands Tex tielmuseum. Pakket C: Toegang tot het Safaripark - het Au totron - strand- en speelland Beekse Bergen - het Vogelpark Oisterwijk en het Nederlands Textiel museum. Deze pakketten worden u aangeboden via een passepartout waarin de toegangskaarten verwerkt zijn. De 24 kwalitatief goede campings in Park land Brabant staan klaar u te ontvangen. Een brochure waarop de namen van de deelnemende bedrijven vermeld staan kunt u aanvragen bij Parkland Brabant, Postbus 3259, 5003 DG Til burg, of telefonisch: 013-361515. PAGINA 5 deren. Af en toe rijdt hij nog wel eens naar de fa briek en gaat er dan ’n handje helpen. Feest op 19 mei Samen met hun vier kinderen en zes kleinkinde ren gaan ze op vrijdag 19 mei het gouden feest vieren. Om 11.30 uur is er een H. Mis in de pa rochiekerk en van 18.30 tot 20.00 uur vindt de receptie plaats in Tapperij ’De Schouw’. We wensen Toos en Frans van harte proficiat met deze mijlpaal en we hopen ook voor hen nog op vele gelukkige jaren! Proficiat! In ’n slaapkamer van het pand Rootven 74 maakte hij leren riempjes, de eerste porte monnee en portefeuille. Wegens plaatsgebrek, het kamertje was slechts 3x3 m, bouwt hij ’n houten schuurtje. Het pand Kloosterlaan 61 werd betrokken in 1953. Hierbij was ’n stenen werkplaats gebouwd van 10x5 meter, die plaats bood aan vier werknemers. Hoofdprodukt: por temonnees en portefeuilles. In 1959 vindt wéér ’n uitbreiding plaats met 50 m2. Het bedrijf groeit uit naar 14 personeelsleden en kan in de Kloosterlaan niet meer uit de weg. Industrieweg 16 wordt betrokken in 1966 en besloeg 'n ruimte van 250 m2. Aantal portemonnees en portefeuilles op dat mo ment: 2000 stuks per week. In 1973 nemen Ed en Ruud Hurkmans de zaak over. Frans gaat dan met pensioen. F.A. Hurkmans lederwarenfabriek wordt Cirred Lederwaren. De letters Cirred staan voor de beginletters van de kinderen van Frans: Cis, Ruud, Ria en Ed. ’n Eerste uitbreiding volgt in 1977 met 300 m2. In 1980 wordt de totale oppervlakte ge bracht op 750 m2. De voormalige supermarkt Cash en Carry wordt aangekocht in 1983. De laatste uitbreiding dateert van 1987. De 13.00 uur en is verder te bezoeken op eerste en tweede Pinksterdag van 13.00 uur tot 17.00 uur. Frans Wolfs is een geboren Oisterwijker (5 augustus 1932). Hij begon te werken als timmer man en studeerde in de avonduren bouwkunde. Op 25 jarige leeftijd werd hij leraar aan de Tech nische school in Geertruidenberg. Frans Wolfs ging zich toeleggen op het vak teke nen en studeerde o.a. aan de kunstakademie in Tilburg en de tekenakademie in Breda. Frans Wolfs werkt op een realisatische wijze en zijn werk is te zien tijdens de pinksterdagen in het natuurtheater van Oisterwijk. Deze dag wordt gehouden op 14 mei a.s. in het Natuurtheater te Oisterwijk. De dag - van 11.00 -14.00 uur - wordt geopend met een oecumeni sche viering. Deze viering wordt geleid door Do minee van Exel en de theologe Mevrouw Marie ke van Baest. De viering met als thema ’Overal vandaan’ wordt ondersteund door het zangkoor Melos van de Marcusparochie Oisterwijk. Ook de jongeren en kinderen zowel van de Protestant se Gemeente Oisterwijk als vanuit de parochies van Moergestel en Biezenmortel hebben hun bij drage geleverd in de tot-stand-koming van de vie ring, en zullen ook als zodanig hun medewerking verlenen op 14 mei. Na de oecumenische viering wordt wederom een oproep gedaan om het samenzijn verder door te zetten. Het Conciliair Proces, waaraan zoveel groepen en bewegingen mee bezig zijn, komt tot uitdrukking in de vertegenwoordiging van stands en marktkramen. Eenieder zal op haar/zijn/hun wijze zich presenteren ’hoe’ men bezig is met de thematieken: Vrede, Gerechtigheid en Heelheid van de Schepping. De moeite waard om te be- Op 15 mei (2e Pinksterdag) wordt er op de sport velden van Biest-Houtakker een groot recreanten volleybaltoumooi gehouden. K.P.J. Moergestel heeft op dit tournooi 2 teams ingeschreven. Die genen die aan dit tournooi mee willen doen (het zijn gemengde teams) moeten zich opgeven bij Wim op 't Hoog (Heuvelstraat) tel. 2314. Vorig jaar is gebleken dat dit tournooi een zeer gezel lige happening is. Op vrijdagavond 12 mei hebben we weer een spannende video-avond in ons clubhuis D’n Tob. De voorstelling begint om 21.00 uur, zorg dat je er bent, het is trouwens altijd goed toeven op vrijdagavond in ons clubhuis. Op vrijdagavond 19 mei geeft ons mede-K.P.J. lid Riny Dennissen, werkzaam bij de Rijkskeu- ringsdienst van Wasen te ’s Hertogenbosch, een lezing over de werkzaamheden welke bij door de ze dienst verricht worden. De lezing begint om 21.00 uur. vervolg van voorpagina voor gezien en draagt z’n bedrijf over aan de zo nen Ed en Ruud. Ze blijven op hun stekje aan de Kloosterlaan wonen tot aan het begin van dit jaar. Toos kan niet meer zo goed trappen klimmen en daarom neemt men het besluit om ’n bejaarden woning te betrekken nabij de Reuselhof. Moeder brengt haar tijd veelal door met lezen en t.v. kijken en Frans (die vanaf z’n 5e tot z’n 80e heeft gesport!) is nog veel buiten bezig, in de volkstuin of bezig met z’n andere hobby: schil- WW g® merken dat zoveel mensen zich bezighouden met het Conciliair Proces. Video-programma’s, muziek, en tevens voor de kinderen een optreden van het Poppentheater Oisterwijk verhogen de sfeer van het gezamelijk bij elkaar zijn. Te weten dat er zoveel gedaan wordt, verschaft een grote wederzijdse betrokkenheid op elkaar en verstevigt de onderlinge verbondenheid. En juist deze verbondenheid met elkaar ondersteunt en inspireert eenieder om ermee verder te gaan. Want, het Conciliair Proces gaat door!!! Om 3 uur ’s middags worden er voor de liefheb bers wandelingen uitgezet onder leiding van de gidsen van de I. V.N. Oisterwijk (Instituut Ver eniging Natuurbescherming). Graag nodigen wij u uit om de dag van 14 mei mee te maken. Zo kan men dan dicht bij huis er varen, dat er weldegelijk gewerkt kan worden aan Vrede, Gerechtigheid en Heelheid van de Schep ping. Dus, tot ziens op 14 mei in het Natuur theater Oisterwijk. De Stuurgroep Conciliair Proces Raad van kerken Oisterwijk e.o. Frans Hurkmans met een aantal personeelsleden in zijn bedrijf aan de Kloosterlaan. tegenover het pand gelegen hal wordt verkocht. De thans beschikbare bedrijfsruimte ruim 1870 m2. In het bedrijf aan de Industrieweg zijn nu 55 personeelsleden werkzaam en verlaten jaarlijks 1.000.000(!) portemonnees en por tefeuilles de fabriek. Over de groei van ’n bedrijf gesproken.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5