Roef! korfbalaspiranten kampioen! kalender Ontdek je ’volleybal’ plekje K Ophalen huisvuil Tweede Pinksterdag BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep R ■i-jfiF-- te Tijdelijke aanwezigheid van Amerikaanse vliegtuigen op de vliegbasis Gilze-Rijzen S.V. Roef! Korfbal De kampioenenwedstrijd Vil <Jt?lllt?VllK?Illll3 ■t' PAGINA 11 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 10 MEI 1989 10 M WAAR LAAT JE HET? 572-1 572-2 De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van de door Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant afgegeven algemene verklaring van geen bezwaar vergunning te verlenen aan: - A.H.C. Denissen, Krijtestraat 12te Moergestel, om op het perceel kadastraal bekend ge meente Moergestel, sektie A nr. 3116 ged., plaatselijk bekend Krijtestraat 12 de woning te verbouwen en een garage te bouwen. Het bouwplan ligt vanaf 11 mei 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de af deling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie, Raadhuisstraat 21 te Moer gestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 10 mei 1989. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. 1- 0 2- 0 4-3 9-3 Raadpleeg altijd eerst deze kalender voor u data vaststelt van een te organiseren evenement. De kalen der ligt ter inzage op 't gemeentehuis en bij Ad Kou wens, Kloosterlaan 13, tel. 2428. Woensdag 17 mei Bingo voor alle Ouderen in Reuselhof. Donderdag 25 mei Bonte middag voor alle Ouderen in Den Boogaard. 30 Mei t/m 2 juni avondvierdaagse. Promotie Glasbak. Aangezien het maandag 15 mei 1989 Tweede Pinksterdag is, komt de maandagrou- te voor het ophalen van huisvuil te vervallen. Het ledigen van de minicontainers wordt verschoven naar dinsdag 16 mei 1989. De route van dinsdag blijft verder ongewijzigd. Verzocht wordt de container tijdig aan de straat te zetten. Afdeling Gemeentewerken. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur en van 18.00-18.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243- 1235. Landbouwplastic kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren inle veren op de dienst voor openbare werken, uitslui tend schoon en handzaam gebundeld. WEEKMARKT: elke maandag van 13.00 - 16.30 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Weth. Th.A.C. Mulders: na afspraak (tel. 1347) Weth. A.A.M. Smits: iedere ma. 19.00-20.00 u. 2;: Vrijdag 12 mei aanstaande arriveren op de vlieg basis Gilze-Rijen zestien F-15 gevechtsvliegtui gen van de Amerikaanse luchtmacht. Het gaat om toestellen van het 32 Tactical Fighter Squa dron dat zijn thuisbasis op de vliegbasis Soester- berg heeft, waar op 1 april begonnen is met de renovatie van de hoofdbaan. Voor een gedeelte van de renovatie-periode, die duurt tot 1 septem ber wijkt het squadron tijdelijk uit naar Gilze- Rijen waar faciliteiten voorhanden zijn om vlieg tuigen en een gedeelte van het onderhoudsper soneel onder te brengen. De stationering zal duren tot 8 juli aanstaande. Een groot gedeelte van de ongeveer driehonderd personeelsleden van het 32 squadron zal dage- Wat valt er meer te zien? Een grote animatie-tent met daarin een volledi ge keuken voor de lekkere trek, zoals barbecue, broodjes, slaatjes, koffie, enz. Daar recht tegen over, ook in de tent, een grote bar waar het bier en andere dranken lekker koud geserveerd wordt. Vóór deze tent een uitgebreid terras van waaruit je mooi kunt uitkijken naar al die volley ballers, jong en oud, die al vanaf rond tien uur ’s morgens fanatiek hun partijtje volleybal aan het spelen zijn. (Vorig jaar waren er 72 teams aanwezig). Er wordt gespeeld in verschillende klassen nl. jeugd A t/m E klasse, recreatie geoefend en on geoefend en kompetitie 1 t/m 3e klasse. Ook valt er voor dit jaar de bijzonderheid te vermelden dat ook de ouders van de jeugd-spelertjes hun eigen toernooit je in hun eigen klasse kunnen spelen! Een perfekte wedstrijdleiding zorgt er uiteinde lijk voor dat elk begin en eind van de wedstrij den, met als afsluiting een prijsuitreiking, goed zal verlopen. Verder zie je dat er voldoende sa nitair en omkleed gelegenheid aanwezig is. Niet te vergeten een E.H.B.O.-post. Na dit uitgebrei de verhaal is het je nu helemaal duidelijk. Dit is het alom bekende ’Pinkster-volleybal toernooi van de Biestse volleybalvereniging BIVOC’. (Al voor de zevende keer!). En als het nu slecht weer is? Een ding is zeker, weer of geen weer, het gaat altijd door! BIVOC. I Midden in de driehoek van de drie bekende kem- pische plaatsen Hilvarenbeek, Diessen en Moer gestel bevindt zich het kleine plaatsje Biest- Houtakker. Een plaatsje met een klein aantal inwoners. Rij dend, fietsend of lopend door dit kleine schatti ge gehuchtje zie je links en rechts de normale be zienswaardigheden zoals een school, een kerk en een café. En voordat je er erg in hebt sta je weer buiten de bebouwde kom. Niets bijzonders, zul je nu denken. Echter wie zich op 15 mei, twee de Pinksterdag, in de Biest-Houtakker bevindt zal zich toch iets bijzonders opvallen. En wel een aantal bewegwijzer-borden die er normaal niet staan! En wat staat daar op? BIVOC-toernooi! Natuurlijk wil je meteen weten wat dat te bete kenen heeft en als men dan ook de richting van deze borden gaat volgen en men uiteindelijk uit komt in een straat die heet ’Het Vossenhol’, dan wordt dit algauw duidelijk. Wat zie je dan? Een groot sportveld, genaamd ’De Stevort’, met daarop een groot aantal kleine re velden uitgezet met gele linten en een uit gespannen net in het midden van ieder veld. Dat zijn volleybalvelden en wel geteld zijn het er twintig. Drie auto-inbraken vonden deze week plaats in Moergestel. Op 1 mei werd ingebroken in een auto op de Bosstraat waarna een Kenwood radio- cassetterekorder uit de auto werd gestolen. Op 5 mei werden bij een inbraak in een auto op een zandpad bij de Pijnendijk de autopapieren gesto len. Geen rijke buit maar zeer lastig voor de be nadeelde. Op 6 mei omstreeks 22.10 uur werd in gebroken in een auto op de Postelstraat. Nadat de daders een portierraam hadden ingeslagen ging het auto-alarm af, waarop de nog onbeken de daders de vlucht namen. Zij reden per fiets in de richting Tilburg. De bestuurder van de fiets was vrij groot en had een fors postuur. De tweede jeugdige dader zat achterop de fiets. Hij had blond krullend, vermoedelijk gepermanent haar en droeg een wit jack met op de achterzijde letters. Een bewoonster van het Stokeind kreeg be zoek van twee mannen die zich uitgaven voor be lastinginspecteurs. Zij waren 30 a 40 jaar oud. Na haar enige tijd aan de praat te hebben gehouden vertrokken zij met een oude lichtblauwe Merce des. Pas toen bleek dat intussen een of meer handlangers een aantal planten uit de tuin had ge graven en meegenomen. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat zij op een andere plaats nog eens terugkomen. Tijdens de drukbezochte jaarmarkt deed zich een verkeersongeval voor. Een 8 jarig meisje stak plotseling tussen twee geparkeerde auto’s door de Tilburgseweg over. Zij werd hierbij aangereden door een personenauto. Gelukkig kwam zij er met een lichte verwonding nog zeer goed van af. De overigens zeer goed verlopen jaarmarkt sloot af met een vervelend incident. Een automo bilist die de wegafsluiting niet in acht nam tijdens het opruimen van de markt werd op hardhandi ge wijze tot stoppen gedwongen. Een onderzoek naar de juiste toedracht wordt ingesteld. Uitslagen 6 en 7 mei Pup. Bladella-Roef! Asp. Roefi-Hilko (kampioen): Sen. 2 Roef!-Bedako: Sen. 1 DSS-Roef!: Het begon met een flinke wind. De tegenpartij arriveerde vrij laat, terwijl Roef! bezig was met ingooien. Winty kwam ook, anders waren die kampioen als wij verloren hadden. Eindelijk begon de wedstrijd. Sandra Schilders was de scheidsrechter. Binnen 7 minuten was er een strafworp voor Rie- janne van der Zanden, jammer genoeg zat de bal niet in de korf. Sandra Boogaers scoorde het le doelpunt. Het was een fantastisch schot, het was dus 1-0 voor Roef! Johan Huybers was onze trainer en coach. Eindelijk rust, wij gaan ook even pauzeren. Na de rust om 12 minuten voor 3 maakte Inge van den Boogaart het 2e doelpunt en ook die was fantastisch, dus was het 2-0 voor Roef! om 3 uur was de wedstrijd afgelopen. Toen we eindelijk in de kantine zaten kregen we drinken, dropsleutels, ijs en chips. Daarna gingen we gezamenlijk op een platte kar achter een tractor en zo gingen we Moergestel door. We kwamen veel mensen tegen en we riepen al lemaal ’We are the champions’, het was heel ge zellig. De hele aspirantengroep Mien, Ton en Johan gingen terug naar het clubgebouw. Om half 7 zaten we weer aan een glaasje drinken en gingen we nog wat praten over de tocht door Moergestel. Even later stapten we op de fiets en gingen we een frietje eten. En daarom willen wij iedereen bedanken voor de hele gezellige dag die we heb ben gehad en zo was dat het laatste van de kam pioenswedstrijd op zaterdag 6 mei. Groetjes van Petra Roosen en Sandra van Herck. - lijks vanuit Soesterberg naar Gilze-Rijen pende len. In de periode van 12 mei tot 8 juli zal rekening gehouden moeten worden met verhoogde vlieg- activiteiten vanaf de vliegbasis Gilze-Rijen, ver gelijkbaar met de aanwezigheid van Amerikaanse squadrons gedurende een maand in 1986 en 1987. Een extra activiteit is het avondvliegen, dat in principe is gepland voor dinsdag 23 mei. De tij delijke aanwezigheid van het 32 TFS past in het kader van de voor de vliegbasis Gilze-Rijen vast gestelde zonering, waarbij het maximum aantal vliegbewegingen niet zal worden overschreden. Door vliegers van het 32 squadron zullen de voor Gilze-Rijen vastgestelde aanvliegroutes en pro cedures worden gevolgd. Er zal, afgezien van het éénmalige avondvliegen alleen op werkdagen van 08.00 u. tot 17.00 u. worden gevlogen. Commandant vliegbasis Gilze- Ri j en/Eindho ven Staande v.l.n.r.: Bernadette op ’t Hoog, Mien v/d Boogaart (coach), Heidi Wouters, Riejanne van der Zanden, Sandra van Herck, Marieke Roosen, Petra Roosen, Wendy Horsten, Mayke Reijrmk, Johan Huijbers (trainer). Knielend v.l.n.r.: Judith Oerlemans, Elisa Hoosemans, Bianca Mertens, Inge v/d Boogaart, Sandra Boogaers, Kristi van Elsdingen. (foto: Ton van Elsdingen) De laatste wedstrijd van de competitie moest de beslissing brengen. Zaterdag om twee uur werd de wedstrijd gespeeld tegen Hilko. Aan het spel van de dames van Roef! was te zien dat ze nogal zenuwachtig waren. Gelukkig scoorde voor de rust Sandra. Na de pauze kon Inge de zege vei lig stellen. Daarna was er volop feest met o.a. een rit op een open kar door het dorp. Speelsters, begeleiders en trainer van harte proficiat met dit behaalde resultaat. f.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 11