jaar hoofd boven water Kees Schoots houdt al 25 Aphrodite J50 Koninklijke onderscheiding voor Nico Oerlemans Manicuren Talenten voor Theo Voetbal ’Moederdag in het Hart van Brabant’ Sport voor gehandicapten Jongens en meisjes opgelet Lichtinstallatie doet het geweldig Moergestel ruim vertegenwoordigd bij Beekse Torenloop Jubileum Baksche Ven Nieuws van SV Audacia J.S. Als Het Baksche Ven op zaterdag 29 april zijn poorten weer opent voor de leden van de zwemvereniging TZV gebeurt dat voor de tachtigste maal. Van een besloten, deftige club waarvan de aspirantleden zorgvuldig werden gewikt en gewogen voor zij te water gelaten konden worden is zij uitgegroeid tot een familievereniging die voor iedereen openstaat. Ongeveer 2000 leden telt de vereniging nu. Daar zullen de edelachtbare oprichters, die in 1909 met dertien leden begonnen, wel nooit van hebben durven dromen. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 3 MEI 1989 4 voor slechts Deze aanbieding is geldig t/m 31 mei 1989. 0-4 0-2 Riet v.Cuyck Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 5066 EC Moergestel Tel. 04243 - 1474 Uitslagen alternatieve zomeravond gespeeld 25 april: Boerenbond 2 - De Schouw Gespeeld 27 april: Boerenbond 1 - Den Boogaard ’t Centrum - ’t Draaiboompje Wie een aardig boekje kan opendoen over de laat ste 25 jaar van Het Baksche Ven is Kees Schoots. Toen de snelle groei van het ledental in de zesti ger jaren het aantrekken van een beroepskracht voor zweminstructie en toezicht op het water en de terreinen van het Baksche Ven noodzakelijk maakte, kwam hij uit de vele gegadigden voor de ze functie bovendrijven. Een forse jongeman met alle vereiste diploma’s en uitstekende referenties uit vorige betrekkingen. Op 4 mei 1964 werd Kees Schoots door de befaamde voorzitter van die dagen, Mr. Jan van der Valk, aangesteld tot hoofdbadmeester-beheerder van Het Baksche Ven. Het was een gok van beide kanten, maar het bleek van beide kanten ook een uitstekende gok. Nu, 25 jaar na dato, is Kees nog steeds met hart en ziel in functie. En als het aan hem en de ver- PAGINA 5 Badmintonclub de Aanstede heeft nog plaats voor jeugdleden. September begint het nieuwe seizoen maar je mag nu al vast komen spelen. We spelen iedere woensdag van 6 tot 8 uur. Heb je interesse neem dan contact op met Leny de Ruiter, tel. 1573 of kom woensdag gewoon spelen. eniging ligt zal hij er de veertig jaar ook nog wel vol maken. Leuke herinneringen aan die 25 jaar in dienst van Het Baksche Ven heeft Kees bij de vleet. Het ’lijk in het badkhokje’ bijvoorbeeld. Op een vroege zomermoren werd Kees door een mati- neus ouder echtpaar gealarmeerd: er lag een do de in een van de kleedcabines: hij stak met zijn voeten onder een van de deurtjes uit. Kees op in spectie uit. Na opening van het gesloten hokje bleek het een notoir verenigingslid te zijn die on der een badhanddoek zijn roes van de vorige avond lag uit te vieren. Hij mocht er thuis niet meer in. En omdat hij toch van plan was de nieu we dag met een frisse duik te beginnen leek hem een badhokje wel een geschikt logies voor de kor te nacht. Voor TZV is kees altijd een schaap met vijf po ten geweest. Tot voor kort coachte hij een van de waterpolo-, teams. Hij ontwikkelde ook allerlei initiatieven om het lidmaatschap voor de leden aantrekkelijk te maken. In de winterdag heeft hij zijn handen vol met het onderhoud van terreinen en gebou wen. Maar daarnaast is hij ook nog kaderinstruc- tem van de regionale EHBO en zeer actief in het Moergestelse verenigingsleven. Jaar in jaar uit bedenkt hij een nieuwe creatie voor de carnavals optocht en gooit daarmee telkens hoge ogen voor de eerste prijs. Zondag 7 mei wordt Ome Kees - zoals de jeugd hem spontaan is gaan noemen - officieel gehuldigd. Voor leden en oudleden en genodigden is er een receptie van 16.00 uur tot 17.30 uur. Op Het Baksche Ven natuurlijk. Mensen van Moergestel hartelijk dank voor uw gulle bijdrage. Het waren drie collectes in zeer korte tijd, maar ondanks dat toch ’t mooie bedrag van 2.306,85 (2.105-1988). De gehandicapten die toch ook graag van de sport willen genieten zijn u hier heel dankbaar voor. Ook de 28 collec tanten die mij daarbij geholpen hebben, bedankt voor jullie spontane medewerking. Hopelijk mag ik volgend jaar weer een beroep op julie doen. nieuwe voorzitter Ruud Trines de lichtinstalla tie in gebruik. Zoals wel verwacht werd, deed het licht het geweldig. Het mag beschouwd worden als een tastbare herinnering aan het 40-jarig be staan. En menige vereniging mag jaloers zijn op de lichtfaciliteiten van S.V. Audacia. De voorzitter zette Cees van Esch (de grote rege laar) nog eens speciaal in het zonnetje. Het blijkt dat Cees thuis een dergelijke installatie aan wil leggen, en daaraan heeft Audacia een bijdrage ge geven. Aansluitend was het nog zeer gezellig in de kan tine van S.V. Audacia. Jongstleden donderdag 27 april werd de nieuwe lichtinstallatie van het tweede trainingsveld in ge bruik genomen. Ongeveer 100 aanwezige leden van de Audacia- familie waren daarbij aanwezig. Nadat Cees van Esch al degenen die meegeholpen hadden bij de aanleg van de installatie had bedankt, stelde de Nog even en het is weer Moederdag. Zondag 14 mei a.s. worden weer veel ontbijten op bed ge bracht, cadeautjes gegeven, kortom moeder zal in veel gezinnen verrast worden. Veel vaders en kinderen zullen die dag de maal tijd verzorgen. Om van succes verzekerd te zijn is de Streek VW Hart van Brabant gaan praten met horeca-ondernemers in de regio. Het resul taat is voor een zacht prijsje het uitstekende moe- derdagmenu. 4-gangen menu incl. een glas wijn De deelnemende restaurants serveren een com pleet 4-gangen menu bestaande uit: voorgerecht; hoofdgerecht met passende garnituur, dessert, kopje koffie met bonbon. Incl. een glas wijn. De prijs is net zo verrassend als het menu: volwas senen betalen slechts 27,50 per persoon en kin deren t/m 12 jaar betalen 12,50 incl. een glaasje limonade. Evenals voorgaande jaren, staat het Jongeren pastoraat ook nu weer op de Moergestelse jaar markt. Onze opdracht is om onze ’talenten’ te gebruiken. Daarvoor kegen wij van de parochie ieder 7,50. Dit bedrag moeten wij proberen te vermeerderen. Afgelopen weken, zijn wij regel matig bij elkaar geweest, en hebben verschillende leuke dingen gemaakt, o.a. vogelhuisjes, wind molens, ansichtkaarten enz. Ook is er koek, cake, popcorn. Dit alles bieden wij u te koop aan. Tevens is er gelegenheid om munten te werpen en erwten te raden. Het geleende bedrag van 7,50 dat ieder heeft gekregen, geven wij weer terug aan de parochie, de meer opbrengst komt ten goede aan Theo Raaymakers in India. Wij hopen dat u belangstelling hebt voor ons Project, en daadwerkelijk wilt steunen. Hein van lersel Kees Roosen Geurig cadeautje van Balenciaga De Streek WV Hart van Brabant vindt ook dat bij Moederdag een cadeautje hoort. Daarom mag elke moeder die met haar gezin komt genieten van het moederdagmenu in het Hart van Brabant rekenen op een flesje Michelle, een Eau de Toi lette van Balenciaga. Tijdig reserveren In 1987 ontvingen de deelnemende restaurants aan het moederdagmenu 1200 gasten. In 1988 waren er da .elfs meer dan 1500 en voor dit jaar zijn de verwachtingen nog hoger. Om teleurstel lingen te voorkomen is tijdig reserveren aan te bevelen, dit kan tot de vrijdag voor moederdag. Gratis brochure Alles over het ’moederdagmenu in het Hart van Brabant’ staat te lezen in een aparte brochure. Hierin vindt u niet alleen de deelnemende restau rants en het menu dat zij serveren, maar ook tal van tips om er een compleet dagje uit van te ma ken. Deze brochure is gratis verkrijgbaar bij de lokale VW’s en de WV informatieposten in het Hart van Brabant en natuurlijk bij de Streek WV Hart van Brabant, Stadhuisplein 128, 5038 TC Tilburg. Tel.: 013-351135. Donderdag 27 april kwam burgemeester ter Veer naar de Avang Schoenfabrieken om er de ere medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op te spelden bij Nico Oerlemans, woonachtig op het Pater Helmerplein nr. 22. Nico kreeg de onderscheiding tijdens een gezellige bijeenkomst in de kantoren voor zijn 40-jarig dienstverband bij Avang Schoenfabrieken aan de Schoolstraat te Moergestel. Proficiat! Zoals elk jaar was het weer tijdens de 8e Toren loop uitstekend. Veel lopers uit omliggende dor pen en steden kwamen naar het gezellige Vrijthof in Hilvarenbeek om 5, 10 of 20 km te lopen. Moergestel werd dit jaar goed vertegenwoordigd door de loopgroep van Sportschool ’Physique’ en nog een aantal trimlopers. Eerste prijzen zijn niet gehaald, persoonlijke re cords wel en daar gaat het tenslotte om. Hier volgen de gelopen tijden op de diverse af standen: Dames 5 km: M. v.Gaalen 27.30 m; J. de Laat 29.11 m; A. de Vries 29.41 m; G. Timmermans 29.42 m. Dames 10 km: M. Salvetti 46.45 m; C. Timmer 56.10 m. Heren 10 km: J. de Jong 39.15; R Salvetti 39.42; J. Wolfs 41.13; M. Schellekens 42.25; H. Roozen 42.49; G. v.Brakel 43.12; J. de Laat 43.44; F. v.Elde- ren 46.16; H. v.Biakel 46.45; A. de Bakker 47.32. Heren 20 km: J. Horsten (TRR) 1.15.22; R. Schilders (Tr.l.) 1.25.10; J. Vermaire (Tr.l.) 1.40.00. J. de Groot

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 5