Miet Mutsaers 1 Gouden Bruiloft Graard en Beraad openbare school niet openbaar Stomerij Buddemeijer w Bond van Ouderen Dans- en Showgroep Balla d’Oro op de jaarmarkt Viaduct Vinkenberg over de Rijksweg A58 afgesloten ■A Bij van Dijk Stoffen in Moergestel j Dinsdag 9 mei a.s. Raadsvergadering 28 april J.S. ’t Is ’n stralende zondagmorgen als we onze auto achterom parkeren op het adres Oirschotseweg 48. De a.s. gouden bruidegom treffen we bij zijn bloemenkas waar hij net de planten wat water heeft gegeven. De koffie had hij ondertussen al gezet en samen met zijn vrouw Miet zetten we ons aan tafel en gaan we met hen terug naar hun geboortegrond... Het belangrijkste agendapunt voor de raadsvergadering van april was ongetwijfeld agendapunt 14: het beschikbaar stellen van een lu-ediet voor de bouw van de Openbare School. Uit voorafgaande publicaties in de regionale pers was al duidelijk geworden dat het ging om een forse investering, die ongetwijfeld zijn weerslag zou vinden in uitstel van andere geplande investeringen en, wat de burger natuurlijk het meest aanspreekt, een bijna onvermijdelijke verhoging van de OGB voor het volgende begrotingsjaar. I «w- i A 12 14e Jaargang - Nr. 571 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 verspreid in Moergestel, Biest-Houtakkeren Haghorst Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Seer. E. Kouwenberg MO. N.v.d.R.: Misschien kan Rijkswaterstaat ’n weekje van tevoren al in ’Moergestel-Nieuws be kend maken welke verkeersmaatregelen er ge nomen worden. Dan hoeven veel Moergestelse automobilisten niet meer net als vorige week van af Tilburg helemaal over Oirschot naar huis! Dinsdag vóór 18.00 uur gebracht, vrijdag klaar! Denk erom op dinsdag 9 mei a.s. organiseren wij een bus- en fietstocht naar de H. Eik te Oirschot. Vertrek per fiets vanaf het St. Jansplein om 13.30 uur. Deelnemers per autobus vertrek om 13.45 uur vanaf het St. Jansplein en daarna ’Stanislaus’ en ’De Reuselhof Vergeet niet bij deelname per autobus zich te melden vóór 6 mei a.s. bij: Dhr. A. Jonkers, tel.: 1770 of bij Dhr. J. Meeuwis, tel.: 1641. plaatsen moeten zijn. Ook meende hij dat het stuk wat te luchthartig heenging over de voor lichtingsfunctie. Deze moet, volgens hem, niet alleen intensief, maar ook bij voortduring worden gevoerd. Dat de chemo-boxen huis aan huis wor den geplaatst wil niet zeggen dat ze gratis zijn. Middels de afvalstoffenheffing zal jaarlijks 5,— worden doorberekend aan de gebruikers. Meer uniformiteit trottoirs Naar aanleiding van het jaarlijkse krediet voor wegenonderhoud en riolering, voor dit jaar 468.000,— vroeg de heer Gerlach meer aan dacht voor de kwaliteit en de uniformiteit van trottoirs en verhardingen in de kom van de ge meente. Daar schijnt nogal het een en ander aan te haperen. Burgemeester Ter Veer beloofde dat hierop in ’t vervolg beter gelet zou worden. Ambtswoning Burgemeester verbeterd Van de overige agendapunten, die allen zonder discussie werden aangenomen, vermelden wij nog: - De verbetering en het onderhoud van de bur- gemeesterswoning ten bedrage van 18.500,-; - vaststelling van de definitieve subsidies voor di verse verenigingen; - Een krediet voor de aanschaf van telefax apparatuur voor de gemeentelijke secretarie; - Huurovereenkomst voor het pand Schoolstraat 37 (vroegere kleuterschool Heideveldje) aan de Stichting Openbare Bibliotheek Moergestel. Bruidegom Graard (Gerard) Mutsaers werd geboren op 5 fe bruari 1912 aan de Laarstraat 51 in Tilburg. Hij is één van de zeven kinderen: 5 meisjes en 2 jon gens. Zijn vader had ’n boerderij, dus de toe komst van Graard stond bij z’n geboorte al voor 99% vast. En inderdaad: na achtereenvolgens de bewaar- en lagere school te hebben gedaan gaat Graard naar de Landbouwschool ’op Korvel’ in Tilburg. Na die opleiding voltooid te hebben kan hij thuis op de boerderij mee aan de slag. Bruid Miet (Maria) Segers ziet het levenslicht op 4 mei 1916 aan de Broekhovensew eg 383 eveneens te Tilburg. Zij gaat op 6-jarige leeftijd naar de kost school van de Zusters van Liefde in Geffen. Met haar 12 jaar doet ze op ’t Heike aan de Klooster- laan nog de 6e klas waarna ze op dezelfde plek ook nog twee jaar huishoudschool doet. Ook Miet komt uit ’n gezin met zeven kinderen en ook dat gezin had dezelfde samenstelling als het gezin van wat later haar man zou worden: 5 meis jes en 2 jongens. Miet was op één na de oudste en omdat zij de ’stevigste’ bleek kwam ze na haar schooltijd dan ook góed van pas op de boerderij van haar vader. Ze ging mee het land op, reed met het paard en leerde zelfs met de machine maaien. ’Op glad ijs’ Graard en Miet leerden elkaar kennen tijdens het schaatsen op ’de Vloed’ in Goirle. Miet kon er niet mee uit de weg, dus bracht Graard haar de kunst van het schaatsen bij. Voor Graard was het liefde op het eerste gezicht die niet meer over ging. Hij vertelde ons op eerlijke wijze nooit ’n ander meisje te hebben gehad. We schrijven nu het jaar 1936. De dag na het huwelijk Op 9 mei 1939 geven ze elkaar het ja-woord in de kerk van de H. Familie op Broekhoven te Til burg. Het feest werd gevierd in het café van van den Broek-Bosmans aan de Broekhovenseweg. ’n Jaar eerder al, in 1938, had Graard de boerderij al gekocht aan de Oirschotseweg 50 (toen nr. B130A) te Moergestel. Na het huwelijksfeest kwamen ze hier naartoe. Wat Miet toen echter nog niet wist was dat Chemo-boxen Van de overige agendapunten had vooral de aan schaf van chemo-boxen nogal wat aandacht. De gemeente wil per huisgezin een chemo-box plaat sen om chemisch en ander milieu-gevaarlijk af val afzonderlijk in te zamelen. Men zal deze chemo-boxen op bepaalde tijden en plaatsen bij de chemocar kunnen ledigen. Voor de aanschaf van de boxen is 50.000,— nodig en bovendien denkt men 18.000,— nodig te hebben voor de gewenste voorlichting. De heer Gerlach (V.V.D.) vond het voorstel niet concreet genoeg. Hij meende dat het slagen van deze opzet afhankelijk is van de service die aan de burgers geboden wordt en meende dat er op de route van de chemocar rond de tien staan- Teneinde de verkeersveiligheid te vergroten zullen de op- en afritten bij het viaduct ’Vin kenberg’ over de Rijksweg A58 de komende weken veranderd worden. Afgelopen week is Rijkswaterstraat met de reconstructie be gonnen. Dat betekent dat op dit moment de afslag, komende vanuit Tilburg voor het verkeer is afgesloten, evenals de afrit naar Eindhoven. Daarnaast zal ook het viaduct zelf geduren de een week niet bruikbaar zijn. Alleen voor voetgangers en (brom)fietsers zal het viaduct dan open blijven. Als voornoemde op- en afrit naar verwach ting rond 19 mei a.s. klaar zijn, zullen kort nadien de oprit vanuit Eindhoven en de afrit naar Tilburg onder handen worden genomen. De totale werkzaamheden zullen vermoede lijk de maanden mei en juni in beslag gaan nemen. Het Nieuwsblad en de Regionale Omroep zullen u regelmatig op de hoogte stellen van de actuele stand van zaken. Wat betreft het verkeer naar Eindhoven wordt uit overwegingen van verkeersveilig heid geadviseerd de bebouwde kommen van Moergestel en Oirschot zoveel mogelijk te ontzien door via Tilburg te rijden. Aan de overkant van het viaduct kunnen de automobilisten gebruik maken van de weg Tilburg-Hilvarenbeek. Graard ’s anderendaags al vroeg uit de veren moest. Hij toog naar ’Bossche Mèrt’ en breidde die dag er zijn veestapel uit met maar liefst zes koeien. Sinds 1975 Graard en Miet krijgen na 11 jaar huwelijk één zoon: Egbert, die in 1975 de boerderij over neemt. Na allerlei problemen met bouwvergun ningen betrekken zij samen hun (nog steeds hui dige) nieuwe stek: Oirschotseweg 48. Miet is dan al lange tijd aan het sukkelen met haar gezondheid en vandaag de dag is ze slecht ter been. Nu brengt ze haar tijd door met hand werken, breien en naar muziek luisteren. Zelf bespeelt ze nog elke dag het orgel dat in de ka mer staat. Graard vult z’n tijd veelal, voorzover mogelijk, in de buitenlucht. Hij tuiniert graag, houdt ho ningbijen en is ’n fervent lid van de jagersclub. Verder heeft hij natuurlijk de zorg voor z’n vrouw, doet hij boodschappen en het verdere da gelijkse werk. Feest op 9 mei Volgende week dinsdag wordt het feest gevierd en samen met hun zoon Egbert, diens vrouw Hermien, de kleinkinderen Miranda en Nicole en de wederzijdse (grote) familie zullen ze er on getwijfeld ’n feestelijke dag van maken. Om 11.00 uur wordt de H. Mis opgedragen en van 18.00 tot 20.00 uur is dc receptie in de zaal van Camping ’De Boskant’, Oirschotsebaan 8a in Oisterwijk. ’Moergestel-Nieuws’ wil graag bij deze alvast aan Graard en Miet de hartelijke felicitaties overbrengen en we wensen jullie beiden nog ve ie jaren toe! Dit jaar zult u op de jaarmarkt een stand ontdek ken, waar u produkten worden aangeboden van bakkerij Kouwenberg. Er zullen heerlijke aard- beienvlaatjes ter plekke vers worden klaar ge maakt. Verder zal deze bakker, die u allemaal wel kent, lekkere appelkoeken, gèsselse sloffen en peperkoek bakken, en de opbrengst komt geheel ten goede aan dans- en showgroep Balla d’Oro. Dus, mensen van Moergestel en omstreken. Pas seer deze kraam niet, zonder iets mee te nemen voor bij een lekker kopje koffie thuis. Dans- en showgroep Balla d’Oro is pas sinds kort opge richt. Vele jonge kinderen vanaf 7 jaar hebben zich reeds aangemeld. Indien u méér informatie wilt over deze dansgroep, komt u dan even bij de kraam een praatje met ons maken. Misschien kunnen we uw kind als nieuw lid bij onze dans groep inschrijven. Zeer zeker tot ziens op de jaar markt te Moergestel. Een wezenlijke rol in de financiering van de bouw- en inrichtingskosten speelt de Rijksbijdra- ge. Men was er optimistisch van uitgegaan dat deze zou worden verstrekt op basis van een drie- klassige school. Pas op het allerlaatste moment bleek dit een misrekening te zijn. Omdat dit een nieuw spoedberaad van de gemeenteraad eiste werd dit programmapunt naar het einde van de vergadering uitgesteld. Terwijl de raad zich ach ter gesloten deuren over de nieuwe ontstane pro blematiek boog konden de belangstellenden - en dat waren er nogal wat - zich even in de hal ver treden onder het genot van eet kopje koffie. Het was goed dat gemeentebode Ad Nou wens een flinke ketel had gebrouwen. De pauze duurde ongeveer anderhalf uur. E. en de plaatsen op de tribune weer bezet waren en de vergadering heropend besloot de raad, bij monde van de heer van Gils (CDA) het agendapunt uit te stel len tot dinsdagavond te 9 uur. Wat er in die schorsing van anderhalf uur besproken is zal dus dinsdag pas duidelijk worden. Eén ding is zonder meer duidelijk: de gemeente heeft haast en het zit allemaal niet mee. Z» SE

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1