I rrn kalender BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL VERHUUR SPORTZAAL DE VONDER SEIZOEN 1989/1990 VERHUUR VERENIGINGSGEBOUW 'D’N DONK SEIZOEN 1989/1990 SLUITING GEMEENTEHUIS/GEMEENTE- WERKEN OP VRIJDAG 5 ME11989 i i Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet meer bereikbaar... Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Stemmen bij volmacht Herziening ekonomische waarden onroerend goed-belastingen 3 10 f 25,75 f 19,10 die el. el. verenigingen met minimaal 50% jeugdleden el. verenigingen met 100% jeugdleden v. in 571-4 571-5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 3 MEI 1989 O® Op de afdeling Welzijn van het gemeentehuis en in sportzaal De Vonder liggen weer inschrijf formulieren klaar voor het huren van sportzaal De Vonder voor het nieuwe seizoen augustus 1989/juli 1990. De uurtarieven voor de huur zijn als volgt vastgesteld: 14 augustus tot mei 1990 56. el. Vrijdag 5 mei 1989, de dag waarop de Bevrijding wordt gevierd en die als zodanig wordt aan gemerkt als Nationale Feestdag, zullen het gemeentehuis en de dienst gemeentewerken voor het publiek gesloten zijn. Op deze dag kunt u ook geen chemisch afval afleveren bij de dienst gemeentewerken. 57M Gemeentebestuur Moergestel. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voor 7 mei 1989 de vol gende tijdelijke verkeersmaatregelen hebben genomen in verband met de op deze datum te houden Jaarmarkt. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van artikel 28 lid b onder IV1 van het bestemmingsplan Buitengebied vrijstelling van de voorschriften van het bestemmingsplan te verlenen voor de verbouw van de voormalige agrarische bedrijfswoning gelegen op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie D, nummer 4181plaatselijk bekend Zelt 10 (De Vrijhoef) ten behoeve van het toekomstig gebruik als burgerwoning. Het bouwplan ligt vanaf 4 mei 1989 gedurende 14 dagen vooreen ieder ter inzage op de af deling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie, Raadhuisstraat 21 te Moer gestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 3 mei 1989. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. HELE ZAAL ƒ29,80 32,25 HALVE ZAAL 19,25 ƒ21,95 Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is telefonisch niet meer' te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. Raadpleeg altijd eerst deze kalender voor u data vaststelt van een te organiseren evenement. De kalen der ligt ter inzage op 't gemeentehuis en bij Ad Nou- wens, Kloosterlaan 13, tel. 2428. AFSLUITINGEN: - Het Rootven wordt voor al het doorgaande verkeer afgesloten, juist aan de oostzijde van de kruising Tilburgseweg - Akkerweg; - de Oirschotseweg wordt voor al het doorgaande verkeer afgesloten juist voorbij het kruispunt Heiligenboom; - de Oostelvoortjes wordt voor al het doorgaande verkeer afgesloten ter plaatse van het pand 't Stokske 7; - de Molenstraat wordt bij de Waterhoefstraat afgesloten voor al het doorgaande verkeer; - de Schoolstraat wordt ter plaatse van de kruising/afslag met de Akkerweg afgesloten voor al het doorgaande verkeer; - de afslag Akkerweg - Industrieweg wordt afgesloten voor al het doorgaande verkeer; - de Schoolstraat wordt ter plaatse van de Korenstraat algeheel afgesloten; - het Rootven wordt ter plaatse van het kruispunt Oisterwijkseweg/Tilburgseweg algeheel afgesloten; - het St. Jansplein wordt algeheel afgesloten ter plaatse van de Kloosterlaan. PARKEERVERBODEN: - een tweezijdig parkeerverbod wordt ingesteld in de Postelstraat tot aan de sportschool; - een tweezijdig parkeerverbod wordt ingesteld in de Kloosterlaan. Moergestel, 3 mei 1989. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur en van 18.00-18.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243- 1235. Landbouwplastic kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren inle veren op de dienst voor openbare werken, uitslui tend schoon en handzaam gebundeld. WEEKMARKT: elke maandag van 13.00 - 16.30 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Weth. Th.A.C. Mulders: na afspraak (tel. 1347) Weth. A.A.M. Smits: iedere ma. 19.00-20.00 u. le- jn. nt. :7. <se in- PAGINA 11 Op 28 april tussen 23 en 24 uur vonden twee pogingen tot inbraken in woningen plaats en wel in Grieteveldeke en de Bosstraat. Via de achter zijde van de woningen trachtten de onbekende daders na het forceren van een raamsluiting bin nen te komen. Zij werden gelukkig door de wak ker geworden bewoners gestoord en namen de vlucht. Op het St. Jansplein werden twee fietsen weg gehaald. Op het Rootven en in de Kloosterlaan werden geparkeerde auto’s beschadigd doordat daarop met een scherp voorwerp werd gekrast. Een nog onbekende jongeman heeft kans ge zien een inwoonster van Moergestel een klein be drag aan geld af te troggelen. Hij vroeg dit geld te leen omdat hij zonder benzine zou staan en an ders niet thuis kon komen. Nadien bleek dat ook in een naburige gemeente op verschillende adres sen benzinegeld te leen was gevraagd. Een en an der ruikt sterk naar oplichterspraktijken. Dezer zijds wordt een onderzoek ingesteld. In de omgeving van de Tüburgseweg en de Baksevenweg werd schennis der eerbaarheid ge pleegd door een jongeman die zich verplaatst met een witte personenauto. Daar de mogelijkheid niet is uitgesloten dat deze schennispleger ook handtastelijk wordt, raden wij wandelaarsters of fietsters in deze omgeving dringend aan zich niet door die persoon te laten ophouden maar ons zo snel mogelijk te bellen als zich iets dergelijks heeft voorgedaan of als u de betreffende auto hebt zien staan. Het betreft vermoedelijk een wit te Nissan waarvan het kenteken begint met de letters IJ. Op 26 april vond op het fietspad naast de Oisterwijkseweg een ernstige aanrijding plaats tussen en fietser en een inhalende bromfietser. Tijdens dit inhalen kwamen beiden ten val. De in Moergestel wonende fietster bekwam hierdoor zeer ernstig hoofd- en hersenletsel. De bromfiet ser bekwam een beenwond. Beiden werden per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Verder vonden nog drie aanrijdingen plaats op de Schoolstraat, de Kloosterlaan en op Rijksweg 58. Daarbij werd niemand gewond. Vanaf 1 mei Grote Doe Mee actie St. Jan. Zondag 7 mei Jaarmarkt. Woensdag 17 mei Bingo voor alle Ouderen in Reuselhof. Donderdag 25 mei Bonte middag voor alle Ouderen in Den Boogaard. 30 Mei t/m 2 juni avondvierdaagse. r 9 Bij de op 15 juni te houden stemming ter verkie zing van de leden van het Europese Parlement kan aan een kiezer worden toegestaan zijn stem uit te brengen in een stembureau van zijn keuze, binnen het gebied van het lichaam waardoor de verkiezing wordt gehouden. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer aan wie is toegestaan bij volmacht of per brief te stemmen. Voor de kiezer die in een stembureau van zijn keuze wil stemmen staan twee mogelijkheden open, te weten: A. uiterlijk 1 juni 1989 een schriftelijk verzoek daartoe indienen bij de burgemeester van de ge meente waar hij/zij op de dag van de kandi daatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden ge maakt van een formulier, dat ter secretarie van el ke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kie zer een kiezerslegitimatiekaart. B. uiterlijk 9 juni 1989 mondeling daartoe ver zoeken. De kiezer dient zich dan onder overleg ging van de ontvangen oproepingskaart, in per soon te vervoegen ter secretarie van de gemeen te, waar hij op de dag van de kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Op dit verzoek wordt terstond een beslissing ge nomen door omzetting van de oproepingskaart in een kiezerslegitimatiekaart. De kiezer aan wie een kiezerslegitimatiekaart is verstrekt kan uitsluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen. Indien de kiezerslegitimatiekaart in het ongera- de raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Bij de op 15 juni 1989 te houden stemming ter verkiezing van de leden van het Europese Parle ment kan aan een kiezer worden toegestaan bij volmacht te stemmen. Voor de kiezer die hiervan wenst gebruik te ma ken staan twee mogelijkheden open, te weten: A. uiterlijk 1 juni 1989 een schriftelijk verzoek daartoe bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden ge maakt van een formulier, dat ter secretarie van el ke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilleging van het verzoek ontvangt de kie zer een volmachtlegitimatiekaart (tevens oproe pingskaart), waarmee hij zich in een stembureau van zijn keuze binnen het gebied van het lichaam waarvoor de verkiezing wordt gehouden, voor het uitbrengen van de stem van de volmachtge- ver kan aanmelden. B. door het overdragen van de oproepingskaart aan een gemachtigde. Zowel volmachtgever als gevolmachtigde dienen daarvoor het desbetref fende op de oproepingskaart van de volmachtge ver voorkomende formulier te ondertekenen, waarna de kaart aan de gemachtigde ter hand wordt gesteld. In dit geval moeten beiden wel in hetzelfde stem district als kiezer zijn ingeschreven; de gemach tigde kan bij de overdrachtsmethode de vol- machtstem dus alleen uitbrengen in dat stem district en bovendien uitsluitend met het uitbren gen van zijn eigen stem. Er wordt op gewezen dat een volmachtgever niet bevoegd is de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Op de afdeling Welzijn van het gemeentehuis en in Verenigingsgebouw D'n Donk aan de Bosstraat 3a liggen inschrijfformulieren klaar voor het huren van een of meer ruimten in het Verenigingsgebouw D'n Donk. De uurtarieven voor de huur zijn als volgt vastgesteld: verenigingen zonder jeugdleden: ruimte I 12,50 per uur ruimte ll-lll-lV f 8,— per uur ruimte I ƒ10,—per uur ruimte ll-lll-IV f 6,—per uur ruimte I f 8,—per uur ruimte ll-lll-IV 4, per uur Het inschrijfformulier moet uiterlijk 13 mei a.s. worden ingeleverd bij de afdeling Welzijn van het gemeentehuis, Raadhuisstraat 21, tel. 1235 toestel 39. 571.3 Burgemeester en wethouders van Moergestel. van 9.00 tot 18.00 uur na 18.00 uur en op zaterdag en zondag mei, juni en juli 1990 overdag en 's avonds Het inschrijfformulier moet uiterlijk 13 mei a.s. ingeleverd worden bij de afdeling Welzijn van het gemeentehuis, Raadhuisstraat 21tel. 1235 toestel 39. 571-2 Burgemeester en wethouders van Moergestel. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwij zingen als zodanig aannemen; bovendien moet hij/zij zijn ingeschreven in een kiezersregister. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het onge rede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. In de gemeente Moergestel wordt sinds 1976 on roerend goedbelasting geheven, zowel van eige naren als van gebruikers van onroerend goed (woningen, winkels, boerderijen, bedrijven, schuren garages enz.) De heffingsgrondslag voor deze belasting is de ekonomische waarde; populair gezegd: de ver koopwaarde leeg op te leveren. Eenmaal per 5 jaar moet deze waarde worden herzien; derhalve worden alle objekten in onze gemeente opnieuw gewaardeerd met als peilda tum 1 januari 1989. De nieuwe waarde geldt dan voor de belastingjaren 1990 tot en met 1994. Deze taxaties worden door deskundigen verricht, die volgens de wettelijke richtlijnen werken. De werkzaamheden worden in onze gemeente uitgevoerd door taxateurs van het Rentmeesters- kantoor Houdringe te Breda. Naar verwachting zullen de werkzaamheden in de maand mei 1989 beginnen en tot en met augustus 1989 duren. In een aantal gevallen zal het nodig zijn, dat wo ningen en overige objekten ook van binnen wor den bekeken; hiertoe kunnen de taxateurs zich legitimeren met een door Burgemeester en Wet houders van onze gemeente afgegeven legitima tiebewijs voorzien van naam, geboortedatum en pasfoto. Tevens zullen in een aantal gevallen wo ningen en andere objekten worden gefotogra feerd; dit dient uitsluitend voor de totale opbouw van de taxaties en heeft geen verder gevolg voor dat specifieke objekt. Uiteraard zijn de taxatie- gegevens alleen voor de gemeente bestemd, die er uitsluitend en strikt vertrouwelijk gebruik van zal maken. Wij verzoeken u de taxateurs de nodige mede werking te geven, zodat wij hun werkzaamheden goed kunnen verrichten. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen bij de afdeling Financiën ter gemeentesekretarie alhier, telefoonnummer 04243-1235 toestel 31.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 11