Wandelen door de natuur w I L.R. FEVIOR Voetbal Audacia-nieuws Muziekvereniging Prinses Juliana Pinkster-volleybal- toernooi Ingebruikstelling nieuwe lichtinstallatie S.V. Audacia De Vrije Trimmers 4 Biljartnieuws Moergestelse competitie Oud papier S.V. Roef! Korfbal S.V. Roef! Handbal "ZOEKERTJES" SCHRIFTELIJK OPGEVEN -BON i S.V. Roef! honkbal softbal peanut - n-r o De historie van agrarisch Udenhout vanaf 1800 Ponyclub ’t Wit Paardje Haghorst De Houtduif heeft Nederland veroverd 19 14.30 uur H t Naam Woonplaats Straat Telefoon R.C.B. I ■H44 Op zaterdag 29 april wordt er i.v.m. Koningin nedag GEEN oud papier opgehaald. Om verwar ring te voorkomen, draaien wij het geplande schema gewoon door. Daarom verzoeken wij route West het papier 2 weken langer te bewaren. Bij voorbaat dank. Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ookl. Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) Muziekvereniging Prinses Juliana 36-37 9-12 4- 4 Uitslagen: pup. Vessem - Roef!: asp. Roef! - Sp. Girls: sen.2 EDN - Roef!: sen.l Roef! - EDN: Wedstrijd 30 april: let op pup. Roef! - Stormvogels, veld 10.15 uur. Overige teams vrij. De gezamenlijke biljartverenigingen 1-0 0-1 0-2 4-0 1-2 3-0 0-12 20-11 11- 3 2- 7 10- 9 Dames: vanaf woensdag 3 mei sporten we weer buiten om 8.00 uur in de Pierenberg. Tot ziens! 2- 0 14- 0 4- 5 4-12 t/m 10 regels f 7,50 t/m 6 regels T 5,- pnt. 6 5 3 3 2 2 gew. 3 2 1 1 1 1 o gel. 0 1 1 1 o o 1 verl. 0 2 2 1 2 2 Wedstrijden 29 en 30 april: - zaterdag 29 april: Hb jun. 14.00: Starlights - Roef! Hb asp. 11.00: Roefl - Kickers Hb pup. 12.30: Mulo - Roef! Hb pup. 14.30: Ducks - Roef! - zondag 30 april: Sbl 13.30: Tüburg - Roef! Sb2 11.30: Nuenen 2 - Roef Uitslagen 22 en 23 april: Peanuts HBS - Roef! Hb pup. C Ducks - Roef!: Hbl Roef! - Kickers: Sbl afgelast Sb2 afgelast. goals 12- 3 6- 1 8- 2 7- 15 3- 4 7- 6 1- 5 g Lekentoernooi Heeft u zich al opgegeven voor het lekentoer nooi?? Doe dit dan vóór 1 mei bij de volgende personen: Franky van Boxtel, De Aanstede 16; Harry Reyrink, Vossenhoorn 9; Gert van Elde- ren, Kriekenakker 5. Uitslagen 23 april: Heren jun. Roef - Avanti: Heren sen. Taxandria - Roef!: Dames jun. Roef! - White Demons: Dames sen. Relico - Roef!: Programma 29 april: Welpen 11.00: Roef. - Roef! 2 Programma 30 april: Dames sen. 12.00: Roef! - Avanti 2 Maandag 15 mei, de tweede Pinksterdag, is het weer zover. In de Biest begint dan alweer voor de zevende maal het Pinkster-volleybal-toemooi van BIVOC. Het toernooi zal gespeeld worden op de sportvel den aan het Vossenhol in Biest-Houtakker. Iedereen mag meedoen. Per team mogen echter niet meer dan 2 kompetitiespelers in staan en er moeten continu 2 dames in het veld staan. Het inschrijfgeld bedraagt 25,(jeugdteams gra tis!). Inschrijven kan nog tot 1 mei a.s. Voor meer in formatie en inschrijvingen kunt u terecht bij: Jan van den Biggelaar, Vossenhol 25b, 5084 HJ Biest-Houtakker. Tel. 04255-4180. uitgesteld 2-2 3-3 1-4 4-2 8-2 2-3 10-0 3-0 Uitslagen zondag 23 april Audacia-Oirschot Vooruit: Alliance 2-Audacia 2: Audacia 3-Uno Animo: Zigo 5-Audacia 4: Audacia 5-Zigo 6: Audacia 6-Nemelaar 4: Oirschot Vooruit 10-Audacia 7: Audacia 8-Oirschot Vooruit 11: SVSOS 3-Audacia 9: Programma zondag 30 april Haarsteeg-Audacia Programma donderdag 4 mei Audacia-Oirschot Vooruit AUDACIA-PUPILLEN Uitslagen pupillen zaterdag 22 april Audacia Dl-J. Brabant 1: Audacia D2-Longa 2: Audacia El-Nemelaer 3: Beerse Boys 4-Audacia E2: RKDSV Fl-Audacia Fl: Taxandria F2-Audacia F2: Audacia F3-Riel F2: Op zaterdag 15 april vonden onder grote belang stelling de finales plaats van de persoonlijke Moergestelse competitie in café ’t Centrum. In de D-klasse werd B. Wolfs (’t Centrum) kam pioen die zijn partij wist te winnen van G. v. Eindhoven (De Klaore). In de C-klasse stonden vader en zoon aan de tafel, Joh. en B. Oerlemans van de Korenmaaier. B. Oerlemans was de sterkste en werd voor de derde keer kampioen. In de B-klasse werd B. v. Oudheusden (’t Cen trum) kampioen tegen P. Wilborts (De Klaore). P. Wilborts die eigenlijk geen finalist was, had deze taak op zich genomen omdat zijn clubmaat had afgemeld. Peter nog bedankt voor je sporti viteit. De A-klasse werd gewonnen door M. Derksen (’t Draaiboompje) die zijn clubmaat W. Rijnen wist te verslaan. Het gecombineerde spel, libre-band en drieband voldeed uitstekend en werd goed uitgevoerd. Na afloop van de finales werden de bekers uitge reikt door burgemeester Ter Veer die met zijn vrouw de hele avond aanwezig was. Ook de be kers voor de clubcompetitie werden door hem uitgereikt. De prachtige nieuwe wisselbeker van de gemeen te kwam in het bezit van de Korenmaaier, de nieuwe clubkampioen. Jeugdweekend Heiden In het weekend 6-7 mei gaan de wat jongere le den (van 9 tot 17 jaar) naar Heiden toe. Sinds 1980 hebben er al uitwisselingen plaatsgevonden, maar een uitwisseling tussen de onderlinge jeugd heeft pas 2 keer plaatsgehad. Deze nog jonge tra ditie hopen wij de komende jaren voort te blijven zetten. Doel van elk weekend is het geven van een con cert. Na enkele repetities en flink wat zelfstudie voordat we naar Duitsland gaan, zullen er in Hei den nog zo’n 2 tot 3 repetities samen worden ge houden. Dat alles moet op zondag 7 mei tot een uitstekende uitvoering leiden. Natuurlijk zullen er ook andere dingen dan alleen het gezamenlij ke concert op het programma staan. Maar over het verloop daarvan kunnen we nog niet teveel loslaten. Al met al zal het weer een leuk en leerzaam week end worden. Voordat het zover is kunt u ons a.s. zaterdag weer horen vanaf 10.00 uur als wij een rondwandeling maken door Moergestel. Zondag 23 april jl. werd het eerste concours- hippique gehouden van het zomerseizoen 1989. Dit, door de afdeling Boskant georganiseerde concours leverde voor onze vereniging de navol gende prijswinnaars op: achttal Fevior 1 klasse M 2e pr. achttal Fevior 2 klasse L 6e pr. Helma Bierens met Clovis (klasse L2) le pr. Carolien van den Bosch met Duppy (klasse B2) le pr. Sjaak Donkers met Charly (klasse LI) 2e pr. Dennis van Mensvoort met Mariska (klasse B2) 2e pr. José Rijnen met Cibertha (klasse B2) 2e pr. Ineke Appeldoorn met Douglas (klasse LI) 5e pr. Dré Roefs met Doonja (klasse B2) 5e pr. Carolien van den Bosch met Duppy (B-springen) 3e pr. Het eerstvolgende concours wordt op 4 mei a.s. gehouden te Nijnsel. Prijswinnaars, proficiat! De heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ houdt zijn heemdagen in de vorm van een grote ten toonstelling op zaterdag 29 en zondag 30 april a.s. Jaarlijks wordt dit gebeuren in een van de ze ven aangesloten gemeenten georganiseerd. Dit maal in gemeenschapshuis De Schelf in Uden hout. Wethouder Mevr. M. Dunk-De Ree opent het evenement op zaterdag om 15 uur. Udenhout was in 1832 een gemeente met 1839 inwoners en 340 woonhuizen. Naast het kasteel waren er twee houten standaardmolens, drie brouwerijen en drie leerlooierijen. Er werkte een kleine ambachtsstand en voor het overige werd er redelijk goed geboerd. De tentoonstelling toont de topografische kaart anno 1832 en de verkaveling van Udenhout in 1828, met daarbij de grondeigenaren. De beide gilden zijn aanwezig met hun keizers- en ko- ningszilver, en met hun oude akten. In samen werking met de Rabobank Udenhout en de standsorganisaties wordt via foto’s en attributen de geschiedenis van de boerenbond, van de land bouwschool, van de zuivelfabriek, van de boeren leenbank en van de verzekering toegelicht. Er is informatie te zien over stamboomonder zoek, en over schenkingen van Udenhouters aan de kerk. Foto’s van Udenhoutse families, reke ningen, bidprentjes en het notitieboekje van pastoor Anthonie Robben complementeren de plaatselijke historie. Van meer algemeen belang is de tentoonstelling van voorwerpen met betrekking tot het vuur op de boerderij: van heerd tot beddekruik. Verder zijn er op gezette tijden filmvertoningen, o.a. over een plaatselijke boerenoverhuis, het slachten van een varken en de heropening van de melkfabriek. De toegang staat voor iedereen open en is gratis. Een kmkengel reageert overigens positief op een kleine bijdrage in de kosten. zaterdag 29 april van 15 tot 21 uur zondag 30 april van 11 tot 17 uur Afgelopen zondag 16 april heeft de ponyclub ’t Wit Paardje deelgenomen aan het ponyconcours in Moergestel welke georganiseerd werd door de plaatselijke vereniging Fevior. De uitslag was: le pr. achttal klasse L (BC-DE) 122 p.; le pr. viertal klasse L (BC-DE) 138 p. Individuele prijzen: 2e pr. Daisy Asveld klasse B 128 p.; 5e pr. Mo nique v.d. Berg klasse B 122 p.; 6e pr. Willem v. Hoof klasse B 122 p.; le pr. Michel Hüfken klasse B 128 p.; 4e pr. Esther Hüfken klasse LI 124 p.; 3e pr. Monique op ’t Hoog klasse M 125 p.; 4e pr. Jeroen de Bruin klasse LI 126 p.; 4e pr. Sabine v.d. Wouw klasse B 124 p. Aanstaande donderdag (27 april) om 21.00 uur zal de nieuwe lichtinstallatie voor het eerst bran den. De aanleg van deze installatie is nog een uit vloeisel van het 40-jarig bestaan, dat vorig jaar ge vierd is. Vele leden van Audacia hebben de laatste tijd meegeholpen met graven, lossen, beton storten, schilderen, enzovoorts. Vooral door de inzet van deze mensen is de nieu we lichtinstallatie in slechts enkele weken tijd ge maakt. Donderdag om 21.00 uur zal de lichtinstallatie door het comité 40-jarig bestaan (de heer J. Jan sen, C. Denissen en C. van Esch) officieel wor den overgedragen aan R. Trines, de voorzitter van S.V. Audacia. Het bestuur, de aktiviteiten- en de kantinecom- misse willen aan deze avond een feestelijk tintje geven. Dit zal gebeuren in de vorm van een hapje en een drankje. Bij deze is de gehele Audacia- familie uitgenodigd. Bestuur, Aktiviteitencommissie, Kantinecommissie SV Audacia Je zou niet zeggen dat de Houtduif, die in grote delen van Europa een plaag voor de landbouw is geworden, tot het eind van de elfde eeuw een zeldzaam voorkomende vogel was. Met een lengte van 40 cm. en een spanwijdte van zo’n 23 cm. verorbert de Houtduif hoofdzakelijk zaden, erwten, eikels, beukennootjes. ’s Winters is hij in grote groepen op akkers te zien. Er is geen verschil tussen het mannetje en vrouwtje. Beiden bebroeden twee legsels per jaar met twee eieren per nest. Uitzonderingen daar gelaten want er komen ook wel drie broedsels voor, soms met drie eieren. Gedurende de eerste dagen na de geboorte wor den de jongen door het ouderpaar met duiven- melk gevoed. Het is een vloeistof, die rijk is aan vitamine en kalk. De duivenmelk wordt door de jongen uit de krop gedronken. Deze wijze van voeden komt bij geen enkele andere vogel door. Hoewel een bepaald percentage van de jongen geen overlevingskansen heeft is de sterfte van de jonge vogels niet zo groot. Men schat, dat er één miljoen Houtduiven in ons land wonen. De Houtduif heeft weinig natuurlijke vijanden. Eksters en gaaien hebben nog wel eens de ge woonte om eieren te stelen. De Houtduif, die in vele gebieden van westelijk Europa een uitgesproken bewoner van steden is geworden, kan een snelheid van maar liefst 130 km. per uur vliegen. Oorspronkelijk is hij een bosvogel; hij wordt daarom wel eens Bosduif ge noemd. Houtduiven zijn erg schuw. De stadsvo- gel is vaal heel tam. De meeste vogels drinken water met kleine slok jes. De drinkgewoonte van de Houtduif is an ders. Hij drinkt aan één stuk door. De meeste in Nederland verblijvende Houtdui ven zijn standvogels. Zowel in het najaar als in het voorjaar zijn er veel doortrekkers. Het zijn Houtduiven uit Scandinavië, die, als gevolg van sneeuwval, tijdelijk een aangenamer gebied op zoeken. Zaterdag 29 april sportmiddag voor de jeugd van 6 tot 12 jaar op het voetbalveld. De D-, E- en F- pupillen van Audacia strijden onder elkaar voor de beste pupil van het jaar, maar ook andere kin deren zijn van harte welkom. Vanaf 11.30 uur worden jullie verwacht. Je kunt je dan in de bestuurskamer laten inschrijven, zodat wij om 12 uur kunnen beginnen. P. S.Willen de leiders en leidsters die zich heb ben opgegeven voor deze sportmiddag om 11.00 uur op het voetbalveld zijn. Zorg dat je allemaal een ballpoint bij je hebt. AUDACIA-JUNIOREN Uitslagen junioren zaterdag 22 april Willem II 1-Audacia 1:2-1 Oirschot Vooruit 3-Audacia 3:2-2 Audacia 4-Sarto 5:2-2 Audacia 5-Hieronymus 2: 1-11 Zaterdag 29 april geen competitie voetbal. Zie programmaboekje voor aktiviteiten SV Audacia complex ’Koninginnedag 1989’. Uitslagen alternatieve zomeravond 19 april: De Schouw - ’t Draaiboompje:2-0 De Veerkes - Den Boogaard:2-2 ’t Centrum - Boerenbond 2:afg. De stand: clubs De Schouw Boerenbond 1 Veerkes Den Boogaard Boerenbond 2 ’t Centrum 't Draaiboompje 1 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 26 APRIL 1989 PAGINA 9

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 9