liH I Scouting Nieuws Gilde St. Joris Nationaal Fonds Kinderbescherming Pater Kees Donkers 25 jaar Priester Kees Ketelaars neemt deel aan Groeps-expositie 12e Moergestelse jaarmarkt Centrale Antenne Inrichting Veiling tijdens de jaarmarkt op 7 mei 1989 26-27 mei 1989 - want je hebt een droom Doe-mee-aktie Jeugdbelangen St. Jan Sleuteloverhandiging bejaardenwoningen Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet meer bereikbaar... P.V. ’Over Berg en Dal’ Poppententoonstelling van Lieske van Dijk van 16 april t/m 26 mei in bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten Bestuursvergadering Stichting Openbare Bibliotheek Moergestel 1 J A 6 PAGINA 7 en UR medewer- Joke Doomen Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is telefonisch niet meer te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. I ifi- ig- el. :A% De afgelopen week zijn de frequenties waarop de radio-uitzendingen plaatsvinden gewijzigd. Een publikatie hiervan heeft jongsdeden dinsdag in de regionale dagbladen gestaan. Onderstaand treft u de nieuwe frequenties van de radiozenders nogmaals aan. U kunt deze publikatie uitknippen en plakken op het overzichtkaartje ’Centrale Antenne Inrichting Moergestel’, dat u vorig jaar heeft ontvangen, na dat de renovatie van de centrale antenne was uit gevoerd. Radio 1 (zonder Omr. Brabant) Radio 1 (met Omr. Brabant).... Radio 2 Radio 3 Radio 4 Radio 5 Tweede Kamerlijn Radio Tilburg BRT 1 BRT 2 BRT 3 RTBF1 RTBF 2 RTBF 3 WDR 1 WDR 2 WDR 3 WDR 4 RTL 4 Sky Radio Cable One Radio 10 BBC WC AFN BFBS Tv Ned. 1 Tv Ned 2 TV Ned 3 Zaterdag 15 april werd gevlogen vanuit Hou- deng, afstand 137 km, duiven los om 12.30 uur met o.z.o.-wind, eerste duif om 14.09 uur, laat ste duif 14.17 uur. De uitslag was: A. Westgeest 1, 3, 16, 30; W. de Laat 9, 22, 24, 27; L. v.d. Branden K. 4, 10, 13, 15, 19; L. Heeffer 5, 12, 18; L. Ligtvoet 6, 7, 20, 21; H. Schepens 11, 32, 34; L. v.d. Ven 14, 36; J. v. Drunen 8, 17; L. v.d. Branden R. 23, 26, 31; A. Damen 25; P. v. Herck 28, 29, 33, 35. Dinsdag inmanden voor Duffel. Vrijdag inmanden voor St. Quentin. Afgelopen zaterdag 22 april 1989, hield gilde St., Joris haar statie-dag. De dag begon met een H. Mis om 9.30 uur. Daarna is het gilde in optocht terug naar café ’t Draaiboompje gegaan, waar bij aankomst de vendelgroet werd gebracht en de ju bilaris C. Rijnen werd gehuldigd voor zijn 40-jarig lidmaatschap van gilde St. Joris. Hier voor waren twee bestuursleden van de Kring van Oirschot aanwezig om hem de onderscheiding van de kring op te spelden. Na enkele woorden van dank te hebben gesproken door C. Rijnen zijn alle aanwezigen aan een goede koffietafel be gonnen. Na de koffietafel werd de jaarvergadering waar in enkele nieuwe leden voor het bestuur moesten worden gekozen. De hoofdman (voorzitter) A. Horrevorts stelde zich niet meer herkiesbaar en opper-deken J. op ’t Hoog was aftredend. Voor hoofdman werd gekozen C. Hoeven (Hild) en voor deken kwam P. Mutsaars (Stokske) het bestuur versterken. Na een goede vergadering en enkele dankwoor den door verschillende leden, werd de vergade ring door de nieuwe hoofdman gesloten. ’s Avonds om 19.00 uur kwamen alle leden met hun echtgenotes weer bij elkaar aan het diner en voor een gezellig samenzijn op deze avond. Vanaf deze plaats danken wij ex-hoofdman A. Horrevorts, voor zijn zes jaar dat hij gilde St. Jo ris heeft geleid. 93,4 mHz 88,7 93,0 94,8 93,9 95,8 97,4 92,4 97,9 99,6 100,7 101,7 102,9 103,4 89,3 90,3 91,5 89,7 97,0 96,2 98,6 88,3 90,7 104,8 105,2 105,8 106,4 107,2 Van 1 mei ttot 1 juni 1989 kunt u kunstwerken van Kees Ketelaars, de Hoefkens 1, bezichtigen tijdens een expositie in het gebouw van Inter polis aan de Conservatoriumlaan 15 te Tilburg. Kees, die goudsmid is, volgt momenteel de part time opleiding aan de Academie voor Beelden de Vorming te Tilburg, waar hij volgend jaar hoopt af te studeren richting driedimensionale vormgeving. Weekend in Tilburg bij de ELIM-groep. De Elim-groep is een leefgroep van fraters die jon ge mensen mogelijkheden biedt om met elkaar in gesprek te komen over belangrijke levensvragen. We nodigen jonge mensen tussen 18 en 30 jaar uit voor een weekend rond het thema: ’Want je hebt een droom’. Samen gaan wij op zoek naar waar het in het leven eigenlijk om gaat: hoe sta ik in het leven, wat is mijn droom, mijn ideaal, wat wil ik met mijn leven? Hoe maken we die droom tot iets van ’ons samen’? Het weekend wordt gehouden van vrijdagavond 18.00 tot zaterdagmiddag 17.00 uur. De kosten bedragen 15,—. Informatie en aanmelding: fr. Broer Huitema, Elim-groep, Schiphollaan 30, 5042 TR Tüburg, tel. 013-638505. In bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmo numenten is de komende zes weken een poppen tentoonstelling te bewonderen. De poppen zijn gemaakt door mevrouw Lieske van Dijk uit St. Michielsgestel. Lieske heeft ’gouden handen’: ze schildert, ze maakt wand kleden en sinds 1985 maakt ze poppen. Wat dacht u van poppen die een gamelan-orkest vor men of de aardappeleters van Van Gogh of de ka rakters uit de boeken van Tolkien. Een leuke tentoonstelling voor jong en oud in ons bezoekerscentrum Oisterwijk, Van Tienhoven- laan 5, 5062 SK Oisterwijk, tel. 04242-19209. Openingstijden: zaterdag en zondag van 10.00-17.00 uur woensdag van 13.00-17.00 uur De pinksterdagen zijn we ook open! Tijdens de jaarmarkt op 7 mei a.s. houdt het Moergestelse Gilde St. Joris haar jaarlijkse open bare veiling. Dan worden er weer honderden ar tikelen verkocht bij opbod. De te veilen goede ren omvatten allerlei gebruiksvoorwerpen zoals huishoudelijke artikelen, elektrische apparaten, radio-t.v.-video, schilderstukken en andere kunstzinnige voorwerpen, kachels, vouw- en aan hangwagens, kleinmeubelen, klokken, grasmaai ers, fietsen en bromfietsen, etc. etc. Hebt u iets aan te bieden? Voor u is dit een mooie gelegenheid om goede spullen die u niet meer gebruikt en die geschikt zijn voor een ander, voor een aantrekkelijke prijs van de hand te doen! En dat tegen uiterst gerin ge kosten! Haal eerstdaags bij één van onderstaande adres sen een inschrijfformulier. U kunt daar op aan geven wat u aanbiedt en welke prijs het minimaal moet opbrengen. Beneden die prijs wordt het dan niet verkocht. U ontvangt uiteraard zelf wel het hoogste bedrag dat wordt geboden! Afhaaladressen voor inschrijfformulieren: Past, van Doorenstr. 9; Rootven 20; Voorbrugstr. 13; Schoolstr. 53; Stokske 7; Oirschotseweg 3; Kromweistr. 6; Vinkenberg 6; Hildsven 3; Hild 4. Daarnaast bij alle andere leden van het Gilde St. Joris. Zoekt u zelf iets? De veilig zelf, op 7 mei a.s., biedt u ook de kans om iets wat u zoekt voor een leuke prijs te ko pen!! Kom daarvoor dan naar de veiling! Het vei- lingadres is: Oisterwijkseweg 1 la. Via de jaarmarktkrant, Moergestel-Nieuws, als mede M.T.V. meer veilingnieuws. De Overheid van Gilde St. Joris Op zondag 7 mei a.s. zal de 12e Moergestelse jaarmarkt weer van start gaan. Na een voorbereiding van vele maanden is het dan weer zover. Onopgemerkt voor sommigen of juist opvallend voor anderen zijn de verenigin gen, belangenorganisaties, of middenstanders van Moergestel. Al jaren zijn ook zij vertegenwoordigd op de Moergestelse jaarmarkt. De organisatie probeert door en met hen deze dag een meer Moergestels vertegenwoordigend karakter te geven. Daarom krijgen alle Moergestelse instanties, ver enigingen etc. van de organisatie de gelegenheid hun wensen, ideeën of mededelingen aan het pu bliek bekend te maken. Wij als organisatie weten zeker dat ieder hen een warm hart toedraagt voor hun inzet op deze dag. Verder is er de organisatie weer in geslaagd een zo’n groot mogelijk en gevarieerd marktgebeu- ren op touw te zetten. U zult begrijpen dat de organisatie hier zeer mee ingenomen is want buiten dat het publiek hier van zichtbaar geniet genieten zeker niet op de laatste plaats de marktkooplieden zelf. Zij zijn het die voor een groot deel zorgen dat de markt -een sfeervol verloop kent. Al met al reden genoeg om op deze dag onze Moergestelse jaarmarkt te bezoeken. Organisatie Moergestelse jaarmarkt Ook dit jaar organiseert Stichting Jeugdbelangen St. Jan weer de doe-mee-aktie. Deze aktie wordt gehouden in de week van 1 t/m 6 mei door en voor de jeugd van de Stichting Jeugdbelangen, waaronder de judo, de scouting bestaande uit verkenners, kabouters en welpen en het jongerenkoor. Het jongerenkoor neemt door de week de buiten wijken voor hun rekening en de wijken binnen de bebouwde kom worden door groepen van ver kenners, welpen, kabouters en judo verzorgd. Onze jeugd komt dan rinkelend met hun collec tebussen door uw straat. Stel de jeugd niet teleur en geef gul. Uw financiële gift wordt volledig besteed aan de jeugd en hup aktiviteiten. Dank namens de leden hun leiding en het bestuur van Stichting Jeugdbelangen St. Jan. Namens het N.F. K. wil ik alle gulle gevers van Moergestel hartelijk bedanken voor hun bijdra ge aan onze collecte. Dankzij uw giften is onze actie ook dit jaar weer succesvol verlopen. Onze collectanten brachten een bedrag bijeen van 1697,10. Ook jullie, collectanten, bedankt voor de gewel dige inzet en goede samenwerking. Hopelijk kunnen wij het volgend jaar weer een beroep op u doen. Het zal niet alleen de vrienden van Pater Kees Donkers vreugde verschaffen dat hij met vakan tie komt, maar ongetwijfeld zullen ook vele mis- sievrienden een klein beetje trots op onze dorps genoot zijn. Vijfentwintig jaren werken in een verscheurd land, is een hele prestatie. Dit is zeker het geval als naast de Europeanen ook nog drie heel ver schillende bevolkingsgroepen wonen, ieder met zijn eigen aard en cultuur, samengepropt in en kele industriegebieden, waar een betrekkelijke welvaart heerst. De rest van de bevolking woont in de onmetelijke binnenlanden, waar ook het werkterrein van Kees Donkers ligt. Het vroegere bekende missiewerk is vervangen door hulp aan de Derde Wereld. Welnu, het werk van Pater Donkers is zulk werk en verdient daarom onze steun en belangstelling. Op 4 mei, op Hemelvaartsdag, vieren wij met een plechtige Eucharistieviering om 11.30 uur dit heuglijke jubileum, waarna in de intieme kerk van Haghorst een receptie wordt aangeboden. Hier is iedereen van harte welkom. Na afloop van deze receptie is de Diessense Har monie Sint-Willibrordus present om dit zeldza me feest op te luisteren. Om iedereen de mogelijkheid te bieden tot finan ciële steun heeft het organisatiecomité een reke ning geopend onder nummer 1113 28 322 Rabo bank Diessen t.n.v. ’Aktie Kees Donkers 25 jaar Priester’. Iedereen, maar zeker een missiewerker, heeft be hoefte aan belangstelling en steun in morele, maar ook in financiële zin. Grijp deze kans. Wethouder Smits mocht donderdag jl. de eerste sleutel overhandigen aan de zes bewoners van de nieuwe bejaardenhuisjes die onlangs werden gebouwd aan de Kloosterlaan. De ’riante’ woningen, zoals de bewoners het zelf zeggen, werden vervolgens uitvoerig van binnen en buiten bekeken door de nieuwe inwoners die er intussen wel hun intrek in zullen hebben genomen. (Foto: Chris van de Bijgaart). Op 8 april zijn de welpen fanatiek naar de speel tuin in ’t Stokske geweest. Al spelend en ravot tend gingen ze door de speeltuin heen. De schommels, glijbanen en al het ander speelgerei waren dus ook druk bezet. De scouts mochten van Jürgen een ijsje uitzoe ken, wat ze natuurlijk met groot enthousiasme hebben opgepeuzeld. Daarna zijn we voldaan naar huis toegegaan (al dus rijmde Yvonne). Afgelopen zaterdag werden ook de uitslagen be kend van ’Heitje voor karweitje’. Elke welp mocht een prijs uitzoeken, want ze hadden allen hun best gedaan en daarom is de leiding ook trots op hen. De opbrengst komt geheel ten goede van de welpenkas. Hiervan kan een groot gedeelte gespendeerd worden aan het kamp, wat dit jaar op 8-15 juli zal vallen. De voorbereidingen hier voor zijn alweer begonnen en we hopen dat het ook dit jaar weer een groot succes zal worden. Welpen zaterdag 14.00-16.00 uur Kabouters woensdag 18.30-20.00 uur Verkenners vrijdag 19.00-21.00 uur Bevers na de zomervakantie alsook Rowans. Scouting Moergestel groeitonverschrokken. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 26 APRIL 1989 Op dinsdag 9 mei 1989 vergadert het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Moergestel. Tijd: 20.00 uur, plaats: Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37. Op de agenda staan de volgen de onderwerpen: 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering (23-03-1989). 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen van de bibliotheek (I. v.d. Velden). 5. Overeenkomst van dienstverlening. 6. Gebruiksprijs Brabants Informatie Projekt. 7. Studiedag Brabants Informatie Projekt. 8. Oprichting bestuur Vereniging Brabants Bi bliotheeknetwerk. 9. Voorstel kennismaking kers-bestuur. 10. Voorstel kado-regeling. 11. Voorstel m.b.t. abonnement, boeteregeling voor bestuursleden. 12. Voorstel m.b.t. sleutelbeheer. 13. Budgetfinanciering. 14. Voorstel vergaderschema aug.-dec. 1989. 15. Begroting 1990. 16. Rooster van aftreden, opvulling bestuursva- cature. 17. W.v.t.t.k. 18. Rondvraag en sluiting. De vergadering is openbaar. IKK «SL

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7