Levenslang zitten I 1.49 Poirters Judith van Gisbergen wint bingo SLAGERIJ KETELAARS B.V. I Ji I w i J Oudste inwoner K.PJ. nieuws ’Der Vogelhandler’ K.P.J. zeskamp Scouting nieuws i ei te g-. lit Dat hoefje niemand te gunnen. JEEIGENZELF- SLACHTENDE SLAGER 'T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' Op een eethoek uit onze collectie betekent het echtereen steeds terugkerend feest. BISSCHOP ZWIJ5ENSTIW 72 gearriveerd de nieuwe badmode ’89 van Tweka, Aquastar, Solar, O’Neill Parkeergelegenheid t/o de /aak Modehuis k; HARTJE VAN BRABANT per stuk MAGER RUNDSVLEES OF RUNDSLAPPEN Q Cfl BOTERHAMWORST Q QC RUNDERROOKVLEES O CC WORSTEBROOD O 7C Pater Timotheus (Capucijn) Broer van de bruidegom 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 26 APRIL 1989 PAGINA 3 MO. I 1 Weekaanbiedingen van 27 april tot 3 mei •J NIEUW: zikale gelukwensen komen aanbieden. Graag wil ’Moergestel-Nieuws’ Sjef en Bertha alvast van harte feliciteren. Wij wensen jullie ’n heel mooie feestdag toe en hopelijk nog vele ge zonde jaren! TH BUPG 013421606 Door het overlijden, 2 weken geleden, van Ma ria de Kort-van Haaren, die 102 jaar werd is de oudste inwoner van Moergestel thans de 96-jarige Petronella Maria Maas (weduwe van Cornelis Adrianus de Vries). Zij woont Reuselhof 1 en is geboren op 2 november 1892. Judith van Gisbergen was de gelukkige winnares van de 300,- tijdens de derde Jubileumbingo van Zangvereniging ’Crescendo’ die afgelopen donderdag om 19.00 uur live werd uitgezonden op Moergestel-TV. Zij kwam, samen met ’broertje’ Frank, de prijs in de studio ophalen die zij mocht ontvangen uit handen van pastor van den Broek die tevoren de balletjes had getrokken. Óver ’n maand, om precies te zijn op donderdag 18 mei, vindt de laatste in de serie Bingo’s plaats die zijn opgezet om de aktiviteiten rond het 50-jarig bestaan van Zangvereniging meer luister bij te zetten. De jubileumcommissie is intussen al weer druk bezig met de volgende akties. Ook o.a. op de Jaar markt kunt u ze verwachten. (Foto: Chris van de Bijgaart). Uniek bij dit gouden feest is zonder meer het feit dat Pater Timotheus (Kees v/d Nieuwelaar) de jubileummis zal cele breren. De thans 82-jarige pater (woonachtig te Breda): - droeg eveneens de huwelijskstnis van Sjef en Bertha op; - hij deed ook de mis bij de zilveren brui loft; - hij deed bij alle 10 de kinderen de hu welijksmis; - hij doopte ook alle 10 de kinderen van Sjef en Bertha. ’n Leuke (misschien wel unieke) bij komstigheid die we niet graag onvermeld lieten. vervolg van voorpagina was. Hij kreeg ’n uitnodiging om naar ’n neef te komen daar immers kwam Bertha ook naar toe. Zodoende vond er eigenlijk een simpele koppe ling plaats. We schrijven dan 1937. In 1939 trouwen ze om 9.00 uur in de kerk van Moergestel. De broer van Sjef deed de Mis (zie kadertje elders) en pastoor Janssen verbond Sjef en Bertha ’in de echt’. Het feest werd gevierd op het adres waar zij na hun trouw gingen wonen: Heuvelstraat 19 (tegenover het ouderlijk huis van de bruid). Moergestel-Tilburg-Moergestel Het echtpaar van den Nieuwelaar kreeg 10 kin deren, 6 jongens en 4 meisjes, zodat het huis te klein werd. In 1956 werd ’n interessante koop gesloten: Sjef kocht het pand Gilzerbaan 100 in Tilburg, ’n boerderij met 16 ha. grond, voor het nu luttele bedrag van 18.000,—. Men had daar de be schikking over veel ruimte, doch er was geen wa ter en geen elektriciteit. 12 Jaar blijven ze hier wonen totdat een van de zonen de boerderij overneemt en Sjef en Bertha met vijf kinderen in 1967 terugkeren naar de Heuvelstraat 19 in Moergestel. Van hieruit gaat Sjef handelen in vee. Samen ko men ze er eerlijk voor uit dat het hen nog niet zo slecht vergaan is. Met plezier kijken ze op hun ar beidzame leven terug. Voorbrugstraat 9 In 1973 kopen ze het huis aan de Voorbrugstraat 9. De laatste drie kinderen zijn vanuit hier ge trouwd. Na genieten ze er samen van ’de oude dag’. Ze kaarten veel en samen rijden ze nog praktisch overal met de auto heen. Vooral de kin deren in de omgeving van Moergestel zijn ’n ge liefd bezoekadres en één keer per jaar gaan ze naar Frankrijk waar een van de dochters woont. Sjef toonde ons verder nog zijn mooie tuin die hij zelf bijhoudt en Bertha verslindt in haar vrije tijd nogal wat boeken. Feest Zoals gezegd vieren ze volgende week woensdag, 3 mei, hun gouden feest samen met hun 10 kin deren en 23 kleinkinderen. Om 11.00 uur is er een H. Mis in de kerk en de receptie is van 18.00 tot 19.30 uur in ’Den Boo gaard’. Ongetwijfeld zal ook de harmonie daar zijn mu- KERKSTRAAT 10 MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Tot onze grote teleurstelling, moeten wij van de organisatie van de K.P.J. zeskamp ’89, gepland op 21 mei, te kennen geven dat wegens onvol doende belangstelling deze zeskamp niet door gaat. Wij zagen ons genoodzaakt tot het nemen van de ze beslissing, daar het voor ons onmogelijk was om in de korte tijd die nog zou resten tot 21 mei, iets attractief op touw te zetten. We laten evenwel de moed niet zakken en pro beren in mei 1990 bij voldoende belangstelling wederom een spectaculaire zeskamp op touw te zetten. Diegenen die al betaald hebben ontvangen na tuurlijk hun geld terug. Het is nu inmiddels al weer meer dan een week geleden dat Zangvereniging Con Amore de 2e uitvoering van der Vogelhandler voor het voet licht bracht. Zonder overdrijving mag worden gesteld dat de liefhebbers van operette ook deze avond volop aan hun trekken zijn gekomen. Nog meer als tijdens de le uitvoering heerste er een ontspannen sfeer. Dat gold zowel voor de mensen in de zaal als voor de spelers/zangers op de planken. Duidelijk was merkbaar dat de spanning van de première er af was. Daardoor kon de uitvoering uitgroeien tot een professioneel ogend gebeuren. Een duidelijke handicap voor een dergelijke op voering is de grootte van het podium. Zeker op momenten dat het koor optreedt. Het is eigenlijk jammer, dat zo’n groot spektakel zich moet afspelen op zo’n klein podium. Het wordt naar mijn mening nu echt eens tijd om in Moergestel de accommodatie op dat punt uit te breiden. Terug naar de operette zelf. Van de ingehuurde ’professionals’ was het vooral der Vogelhandler, gespeeld door Berry Reynders die uitgroeide tot de favoriet van het publiek. Hij viel niet alleen op door zijn aangename stem maar nog meer door diens sprankelend acteerta lent. Een genot om naar te kijken. Menige dierenspeciaalzaak zou er heel wat voor over hebben om zo’n man op de loonlijst te heb ben. Van de Baron, gespeeld door Leon Hoepelman, viel vooral zijn acteertalent op. Van de eigen mensen vertolkte Cristel van der Post, de schrikachtige burgemeester en de 2 pro fessoren op zeer verdienstelijke wijze hun rollen. Diegenen onder de lezers die deze uitvoering ge mist hebben, zou ik willen adviseren de eerstvol gende uitvoering van Con Amore geen uitvluch ten te bedenken om niet aanwezig te hoeven zijn! Wie weet in Den Boogaard met een echt podium! P.M. Een verhaaltje voor het slapen gaan Bevertjes opgelet! Wil jij weten wie lange doener is? Waarom Fre- derik Scheurmaar alles kapot scheurt en wat voor plezier je kunt beleven in het huis Hotsjitonia? Kom dan eens kijken in het land van de Bever tjes. Ben je al nieuwsgierig geworden? Je moet nog eventjes wachten maar vanaf 9 september kun je Afgelopen zaterdag heeft de K.P.J. een uitstap je gedaan naar het uitgaanscentrum bij uitstek; Valkenswaard! Dit uitstapje werd zo druk be zocht dat er zelfs twee bussen voor nodig warer^ om iedereen naar Valkenswaard te vervoeren. In Valkenswaard verdeelde iedereen zich in klei nere of grote groepen, welke ieder een uitgebrei de keuze konden maken uit de vele disco’s, bars of café’s. Nadat iedereen met volle teugen van het uit gaansleven van Valkenswaard geproefd had, ging iedereen met een soms meer dan voldaan gevoel terug naar Moergestel. Al met al een geslaagde avond. het allemaal zelf meemaken. Dus ben je 4, 5 of 6 jaar oud en wil je, net zoals onze 5 andere Bevertjes, bij de Beverclub, vraag dan aan papa of mama of ze je op willen geven. Welterusten! Als u vragen heeft of uw kind op wilt geven, kunt u terecht bij Monique van Oirschot, De Aanstede 25, tel. 04243-2644. Groetjes van de Beverleiding, Monique, Monique, Susanne, Ingrid 100 gramUiJU UIT EIGEN WORSTKEUKEN 100 gramUbwV 100 gramJu (met eigen gehakt) 6 stuks«J tg- *8 - ft .r 1 1 3.'

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 3