VAN IERSEL v/h Jos Habraken i i fe hi kalender BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair SLUITING GEMEENTEHUIS/GEMEENTE- WERKEN OP VRIJDAG 5 ME11989 VERHUUR SPORTZAAL DE VONDER SEIZOEN 1989/1990 VERHUUR VERENIGINGSGEBOUW 'D'N DONK SEIZOEN 1989/1990 Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. 1 Afgelopen zondagavond om 24.00 uur werd een jongeman door twee perso nen bedreigd voor de dancing ’Den Boogaard’ te Moergestel. De politie Oisterwijk zou graag in kon- takt komen met de jongeman die be dreigd is en eventuele getuigen. Politie Oisterwijk Tel. 04242 - 19119 Loodgietersbedrijf KT ge Nationale Herdenking op donderdag 4 mei 1989 Memorandum MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 26 APRIL 1989 10 f 25,75 f 19,10 verenigingen met minimaal 50% jeugdleden verenigingen met 100% jeugdleden 4. 570-4 WAAR LAAT JE HET? «I 570-5 Ö53 PAGINA 11 Op de afdeling Welzijn van het gemeentehuis en in sportzaal De Vonder liggen weer inschrif- formulieren klaar voor het huren van sportzaal De Vonder voor het nieuwe seizoen augus tus 1989/juli 1990. De uurtarieven voor de huur zijn als volgt vastgesteld: 14 augustus tot mei 1990 Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat bij hen een aanvrage is in gekomen van: - L.A. Vermeer, Vinkenberg 4 te Moergestel, om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden van een rundveehouderij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend ge meente Moergestel, sektie E, nummer 65, plaatselijk bekend Elsdijk. De aanvrage en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 1 maand ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage, en wel tijdens kantooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens de termijn waarbinnen gemotiveerde bezwaarschriften kunnen worden ingebracht, te weten vanaf heden gedurende 1 maand, liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, en wel elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Tijdens deze bezwarentermijn kunnen de gemotiveerde bezwaarschriften bij ons Kollege wor den ingediend. De mogelijkheid bestaat voor de indiener van een bezwaarschrift het schrif telijk verzoek te doen dat zijn persoonlijke gegevens niet bekend worden gemaakt. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens een te houden openbare zitting op 16 mei 1989 om 10.00 uur in het gemeentehuis van Moergestel. Alsdan wordt tevens de gelegenheid gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvra ge tussen het bevoegde gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Volledigheidshalve wordt opgemerkt dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op bo venomschreven wijze, alsmede een ieder die kan aantonen dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest, in de gelegenheid wordt gesteld om bezwaren tegen het ontwerp van een te nemen beschikking in te dienen. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van de door Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant afgegeven algemene verklaring van geen bezwaar vergunning te verlenen aan: - P.M.A. van de Wouw, De Stappert 28 te Moergestel, om op het perceel kadastraal be kend gemeente Moergestel, sectie B, nummer 2897, plaatselijk bekend De Stappert 28, een dakkapel te plaatsen. - Het bouwplan ligt vanaf 27 april 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 26 april 1989. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Vrijdag 5 mei 1989, de dag waarop de Bevrijding wordt gevied en die als zodanig wordt aan gemerkt als Nationale Feestdag, zullen het gemeentehuis en de dienst gemeentewerken voor het publiek gesloten zijn. Op deze dag kunt u ook geen chemisch afval<afleveren bij de dienst gemeentewerken. 570-3 Gemeentebestuur Moergestel. Moergestel, 26 april 1989. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. HELE ZAAL ƒ29,80 32,25 HALVEZAAL 19,35 ƒ21,95 Raadpleeg altijd eerst deze kalender voor u data vaststelt van een te organiseren evenement. De kalen der ligt ter inzage op 't gemeentehuis en bij Ad Kou wens, Kloosterlaan 13, tel. 2428. Zaterdag 29 april Dansavond i.v.m. Oranjefeesten in Den Boo gaard. Vanaf 1 mei Grote doe-mee-aktie St. Jan. Zondag 7 mei Jaarmarkt. Woensdag 17 mei Bingo voor alle Ouderen in Reuselhof. ST. WILLIBRORDSTRAAT45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013 - 333321 zet tegen de bezetters in de jaren 1940-1945; allen, burger en militair, gevallen tijdens het ver zet tegen de bezetters van het vm. Nederlands- Indië in de jaren 1942-1945; allen, die zijn omgekomen in de talrijke concen tratiekampen, waarvan slechts met name zijn te noemen de kampen in Nederland, Nederlands- Indië, Duitsland, Japan, Thailand en Burma; allen, burgers, militairen en leden van de koop vaardij, omgekomen ter zee, te land en in de lucht buiten het Vaderland gedurende de Twee de Wereldoorlog; allen, burger en militair, die zijn gevallen tijdens de bevrijding van het Koninkrijk, zowel in Ne derland als het in het vm. Nederlands-Indië; de militairen, gevallen in de strijd voor Orde en Vrede in Indonesië; de militairen, gevallen in de strijd voor Recht en Vrijheid in Korea; de militairen, die zijn gevallen tijdens de acties in Nieuw-Guinea; de militairen, die zijn gevallen tijdens de uitoefe ning van hun Unifil-taak in Libanon. Met de arrestatie van drie beruchte inbrekers, afkomstig uit Tilburg en Dordrecht, werden ook drie woninginbraken in Moergestel opgelost. Dit betrof een inbraak in een vakantiewoning in 1988 aan de Zandstraat en twee inbraken in februari dit jaar in woningen aan d’n Duyp. De buit be stond uit hand- en elektrisch gereedschap, een heteluchtkanon en 2 stofzuigers. Van het gesto len goed is niets teruggevonden. Op 17 april tussen 17.15 en 19.15 uur werd in gebroken in een op een inrit aan de Cruythof staande auto. Een portierruit werd ingeslagen en een Blaupunkt radio werd gestolen. Op 19 april reed op Rijksweg 58 een automo bilist de berm in en vervolgens tegen de vangrail in de middenberm. Hij kwam er nog zonder ver wondingen van af. Zijn auto moest worden weg getakeld. Tijdens een snelheidscontrole op de Akker- weg, welke werd gehouden op 20 april, werden 16 autobestuurders bekeurd wegens het rijden met snelheden tussen de 65 en 90 km per uur. Ook daar is de maximumsnelheid op het groot ste gedeelte van die weg 50 km per uur. Twee maal moesten loslopende paarden wor den opgevangen. In de nacht van 19 april gelukte dit nog vrij goed met twee paarden die in de tuintjes van Oostelvoirtjes Hepen. In de nacht van 22 april hield een uitgebroken hengst de eigenaar en de politie urenlang bezig voor hij zich liet van gen. Aanstelling van een cowboy bij de Moer- gestelse politie is misschien een goed idee. van 9.00 tot 18.00 uur na 18.00 uur en op zaterdag en zondag mei, juni en juli 1990 overdag en 's avonds Het inschrijfformulier moet uiterlijk 13 mei a.s. ingeleverd worden bij de afdeling Welzijn van het gemeentehuis, Raadhuisstraat 21, tel. 1235 toestel 39. 570-1 Burgemeester en wethouders van Moergestel. Op de afdeling Welzijn van het gemeentehuis en in Verenigingsgebouw D'n Donk aan de Bosstraat 3a liggen inschrijfformulieren klaar voor het huren van een of meer ruimten in het Verenigingsgebouw D'n Donk. De uurtarieven voor de huur zijn als volgt vastgesteld: verenigingen zonder jeugdleden: ruimte I f 12,50 per uur ruimte ll-lll-IV 8,per uur ruimte I ƒ10,per uur ruimte ll-lll-IV f 6,— per uur ruimte I f 8,per uur ruimte ll-lll-IV 4, per uur Het inschrijfformulier moet uiterlijk 13 mei a.s. worden ingeleverd bij de afdeling Welzijn van het gemeentehuis, Raadhuisstraat 21, tel. 1235 toestel 39. 570-2 Burgemeester en wethouders van Moergestel. Met het Nationaal Comité 4 en 5 mei zijn wij van mening, dat het passend is jaarlijks de slachtof fers ook plaatselijk op waardige wijze te herden ken. Ten aanzien van de Nationale Herdenking op donderdag 4 mei 1989 stellen wij het op prijs dat de volgende richdijnen in acht genomen worden: 1De Nationale Herdenking van allen - burger zowel als militair - die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen, alsmede van allen, die door oor logshandelingen en terreur zijn omgekomen, zal dit jaar worden gehouden op donderdag 4 mei 1989. De Nationale Herdenking is niet alleen stilstaan in dankbaarheid aan hen die het hoogste offer brachten, doch houdt ook be zinning in op heden en toekomst. De herdenkingsbijeenkomsten zijn tevens een appèl op ieders individuele verantwoordeHjk- heid in de huidige maatschappij ten aanzien van onderdrukking, racisme en onverdraag zaamheid. Van ’s avonds 18.00 uur tot zonsondergang zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Particulieren worden verzocht deze ge dragslijn te volgen. 2. Van 19.45 uur af tot 30 seconden voor 20.00 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. 3Van 20.00 uur tot 2 minuten daarna, zal op de herdenkingsplaatsen en naaste omgeving vol komen stilte in acht worden gehouden. Aan de burgerij wordt verzocht deze plechtige stil te overal en algemeen in acht te nemen. Met het oog op het karakter van deze Natio nale Herdenkingsavond is het gewenst, dat er die avond geen openbare vermakelijkheden worden geboden. Daar de Horecabedrijven hun normale dienstverlenende functie moeten kunnen blijven vervullen imphceert het voor gaande niet, dat sluiting van deze bedrijven kan worden voorgeschreven. Wel dient van 18.00-21.00 uur de exploitatie zodanig te ge schieden, dat hieraan elk vermakelijkheidsas- pect ontbreekt. Gedurende de periode van 18.00 tot 21.00 uur dient de buitenverlichting, zoals neon en lichtbakken, gedoofd te zijn en mag geen an dere muziek ten gehore worden gebracht dan die van de officiële Nederlandse radiopro gramma’s. Deze richtlijn kwam tot stand in overleg met het Bedrijfschap Horeca. 5. Het openbaar vervoer zal, waar mogelijk, worden stilgelegd. 6. In verband met het feit dat de Nationale Her denking in 1989 samenvalt met Hemelvaarts dag wordt dringend geadviseerd de Hemel- vaartsdagfestiviteiten dit jaar te verplaatsen naar vrijdag 5 mei. Indien dit niet mogelijk is, dienen de festiviteiten op 4 mei om uiterlijk 18.00 uur beëindigd te worden. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer de sekretaris, A.W.G.J. van Kessel. Tijdens de Nationale Herdenking op 4 mei zul len volgens de omschrijving AL onze gevaUenen worden herdacht - burger en militair - die, waar ook ter wereld, het hoogste offer hebben ge bracht, te weten: de Nederlandse militairen van Zee-, Land- en Luchtmacht, gesneuveld tijdens de oorlogshan delingen in mei 1940; de burgers, die zijn omgekomen ten gevolge van deze oorlogshandelingen; de militairen van het KNIL en de marine, die zijn gesneuveld tijdens de Japanse invasie in het vm. Nederlands-Indië; allen, burger en militair, gevallen tijdens het ver-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 11