Derde jubileumbingo donderdag op Moergestel-TV i 1 s Familux m Moergestel Weer f 1000, - aan prijzen Programma Koninginnedag 1989 Koninginnedag 1989 Oud papier Eerste Communie ’89 Druk programma voor Muziekvereniging Prinses Juliana Vluchtelingen in Moergestel Concert in Hervormde Kerk 29 april: Sportmiddag bij de SV Audacia Opbrengst kledinginzameling Landelijke Bibliotheekdag i Donderdag 20 april 19.00 uur 3e Jubileumbingo Live op Moergestel-TV De engelen Bingokaarten Donderdag a.s. om 19.00 uur kunt er weer voor gaan zitten. Dan zullen de bingo-balletjes weer rollen en maakt u met de blauwe deelnemerskaarten kans op een van de schitterende geldprijzen. Pastor van den Broek Loterij Het programma ■«M-X ^1 14e Jaargang - Nr. 569 WOENSDAG 19 APRIL 1989 \_12 SV Audacia Oranjecomité Op zaterdag 29 april wordt er i.v.m. Koningin nedag GEEN oud papier opgehaald. Om verwar ring te voorkomen, draaien wij het geplande schema gewoon door. Daarom verzoeken wij route West het papier 2 weken langer te bewaren. Bij voorbaat dank. Muziekvereniging Prinses Juliana Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst den van een expositie die Pierre Wolfs onlangs hield. Uit de Revue ’Toeten en Blazen’ is dit keer ge kozen voor de sketch ’De engelen’. Veelvuldig werd met name om dit stukje revue gevraagd. Ongetwijfeld ’n groot aantal kijkers zal daarmee ’n plezier worden gedaan. Hebt u nog geen kaarten om het spel mee te spe len dan raden we u aan er zeker voor te zorgen ze in huis te hebben. Ze zijn te koop bij Pryma Discount, SparMart, Groentehal Crisje, In den Korenmaaier, Schoenwinkel Ligtvoet, Rabobank en Slagerij Franken. De kaarten kosten 2,50 per stuk. In samenwerking met het Oranjecomité organi seert de jeugdaktiviteitencommissie van SV Au dacia een sportmiddag voor jongens en meisjes uit Moergestel op zaterdag 29 april a.s. Leeftijd van 5 tot 12 jaar, dit in verband met Koningin nedag. In het volgend Moergestel Nieuws meer nieuws hierover. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. ’Domine salvam fac Repinam nostram’ Tijdens de Misviering van 9.30 uur op Koningin nedag zullen de heren van ’t kerkkoor weer ’t be kende bovenvermelde gezang ten gehore bren gen. Zoals de laatste jaren ook gebeurd is, vraagt ’t kerkkoor daarbij eveneens dit jaar weer de hulp van alle andere heren zangers uit Moergestel om dit mooie gezang massaal ten gehore te kunnen brengen. Wij vragen de heren zangers in kwestie om op dinsdag 25 april a.s. ’s avonds om 20.00 uur even in de kerk te komen repeteren. Tenslotte nog dit. Koninginnedag wordt dit jaar gevierd op zaterdag 29 april a.s. Dankzij de medewerking van velen is de kleding inzameling die we vorige week gehouden heb ben, weer een succes geworden. Ruim 2 duizend kilo werd bij elkaar vergaard, daarvoor nogmaals onze oprechte dank. Ook de kwaliteit en de verpakking wordt steeds beter. De Stichting ’Mensen in Nood’ zou graag de mensen persoonlijk willen bedanken die steeds de ruimte beschikbaar stellen om de kleding op te slaan. Maar dit is voor hen ondoenlijk omdat ze over het hele land verspreid zitten. Vandaar wil ik namens de Stichting hun hartelij ke dank overbrengen. Mocht u tussendoor nog kleding hebben, dan kunt u altijd terecht bij mevr, de Groot, Oisterwijkseweg 60 en bij H. v. Oort, Stokske 1, tel. 1389. Beste ouders en kinderen, Op vrijdag 21 april a.s. worden de kinderen van de groep van half 10 om uiterlijk 18.00 uur in de kerk verwacht voor de generale repetitie. De groep van half 12 verwachten we om 19.00 uur in de kerk. Ook de kaarsendragers moeten hierbij aanwezig zijn. Deze kinderen hebben al een uitnodiging gehad. Zondag 23 april wordt de groep van half 10 om 9.15 uur in Den Boogaard verwacht. De ouders kunnen alvast plaats nemen in de voor hen gereserveerde banken in de kerk. De groep van half 12 wordt om 11.15 uur in Den Boogaard verwacht. Ook deze ouders kunnen plaats nemen in de gereserveerde banken in de kerk. Na de vieringen wordt ook weer iedereen verwacht in Den Boogaard, waar we elkaar kunnen feliciteren en iets drinken. We hopen op ieders medewerking. Tot dan! Werkgroep Eerste Communie, Mia Erven en Jo Rijnen Pastor van den Broek is de bingo-gast in deze derde uitzending. Hij zal in de rechtstreekse uit zending de bingoballetjes trekken en de num mers bekendmaken. Aan het eind van de uitzen ding zal pastor van den Broek de f 300,— kon- tant overhandigen aan degene die het eerst de goede bingo meldt. Evenals in de andere uitzendingen komt er ook nu weer een loterij op de bingokaart-nummers. Daarvoor zijn dan ook weer 5 prijzen beschik baar in de vorm van kado-bonnen. Het definitieve programma was bij het sluiten van deze editie nog niet bekend. Omdat het pro gramma live wordt uitgezonden kunnen er altijd nog op het laatste moment wijzigingen plaatsvin den, maar zeker is bijvoorbeeld wel dat u kunt luisteren naar muziek van Het Volendams Ope- rakoor met de tenor Gaetano Bardini, het koor en de solist die op 6 oktober naar Moergestel ko men. De muziek wordt ondersteund met beel- Met het uitwisselingsconcert in het vooruitzicht heeft onze vereniging nogal wat tussentijdse be zigheden op het programma staan. De harmonie zal op 29 april op Koninginnedag weer in de stra ten van Moergestel te zien zijn. Met een rond wandeling door ons dorp, luiden wij deze feeste lijke dag in. In het weekend van 6-7 mei gaan de jeugdleden naar het Duitse Heiden. De bedoeling van dit weekend is, om, door middel van een aantal re petities, op zondag een concert te geven samen met de jeugd van Heiden. Zondag 7 mei zullen wij tevens op de jaarmarkt aanwezig zijn en hopen daar op de onmisbare steun van de harmoniebevriende mensen. Het jaarlijkse dauwtrappen is zondag 21 mei aan de beurt. In de vroege ochtend gaan we al musi cerend naar Oisterwijk en komen omstreeks de middag terug. Twee weken daarna hebben we op zaterdag 3 ju ni het uitwisselingsconcert met onze collega’s uit Spoordonk en wel met muziekvereniging ’Con cordia’. Tussen al deze activiteiten door hebben we nog een 4-tal serenades plus de wekelijkse repetities. Dat alles maken de voorjaarsmaanden tot erg be zige maanden, die toch weer de nodige inzet en opoffering van vrije tijd van de leden vereisen. Kort geleden heeft één van de asielzoekers uit Zaïre ons land verlaten. Zijn plaats zal een dezer dagen worden ingeno men door een asielzoeker uit Ghana. De werkgroep vluchtelingenwerk Moergestel hoopt dat de Moergestelse bevolking deze nieuw komer op dezelfde positieve wijze tegemoet zal treden als de mensen uit Zaïre en Guinee die in oktober in ons dorp zijn komen wonen. Werkgroep Vluchtelingenwerk Moergestel Zoals u in Moergestel Nieuws van vorige week heeft kunnen lezen, organiseert de bibliotheek op 22 april a.s. een creatieve cursussenmarkt. Dit ter gelegenheid van de Landelijke Bibliotheekdag die dit jaar in het teken staat van cultuur. Naast een creatieve markt levert de bibliotheek kaar bijdrage door: gratis abonnement voor nieu we leden tot 1 september 1989; openstelling van de uitlening; boetevrij inleveren; dubbel aantal te lenen materialen; gratis koffie, thee en limo nade; tentoonstelling van boeken en andere ma terialen ter ondersteuning van de cursussen of on, zelf creatief aan de slag te gaan. Enkele titels uit de collectie zijn: - Brabantse mutsen uit grootmoederstijd Aug. van Breugel - Kalligrafie van a tot z Timon Stevens - Grondslagen van kloskant Margit Reij - Bloemschikken Abel Verheijen - Zijde schilderen in de praktijk Claude Soleil- lant - Basis fotografie voor iedereen: de mooiste fo to’s maak je zelf! Peter Keijzer Verder zijn er ook tijdschriften aanwezig, o.a. Ariadne, Foto en Doka, Groei en Bloei. Zoals u ziet, de moeite waard om op zaterdag 22 april tussen 11.00 en 15.00 uur eens te komen kijken in de Openbare Bibliotheek aan de Schoolstraat 37. Sinds vorige week donderdag zwaait Carin Kruijssen-van Velthoven de scepter over de winkel aan de Schoolstraat die de naam Familux meekreeg. Na een grondige interne aanpassing vindt men nu in het pand (waarin voorheen Jan van Velthoven, haar vader huisde) een groot assortiment huis houdelijke artikelen en speelgoed. Laatstgenoemde groep is nieuw en daarmee vulde Carin de be hoefte aan een speelgoedzaak prima in. In het rechtergedeelte van het pand komen de kachels e.d. van het installatiebedrijf Kruijssen en van Velthoven. Vader Jan van Velthoven beschikt nu over de winkel aan de Schoolstraat. Daar kan men terecht voor fietsen en ijzerwaren en gereedschap pen. Graag wensen we Carin, Harrie en Jan van harte alle sukses toe! Foto Chris van de Bijgaart. ■X Op zondag 23-04-1989 wordt om 15.00 uur in de Hervormde Kerk te Oisterwijk een concert ver zorgd door het koor van de muziekacademie Brecht (België). Dit optreden wordt aangevuld en begeleid door Lieve D’Haese, piano en Piet van Campenhout, hoorn. Verder staat het blokfluitensemble ’Diami’ van de Streekmuziekschool Oisterwijk borg voor een mooie afwisseling. De toegang is gratis, en de prachtige akoestiek van de Hervormde Kerk zal zeker bijdragen tot niet te missen muziekfestijn. 9.30 uur Gezongen H. Mis met gemengd koor ’Cantate Domino’. 10.00 uur Gezellig samenzijn in Den Boogaard voor de ouderen. Na een kopje koffie met koek is er weer een bingo waaraan leuke prijsjes zijn verbonden. Natuurlijk is er ook weer gelegenheid tot dansen. 10.00 uur Rondtocht door het dorp door Harmonie ’Prinses Juliana’. 12.00 uur Oranjefeest voor de jeugd van 6 tot 12 jaar op het terrein van Audacia. De D-, E- en F-pupillen van Audacia strijden onder elkaar voor de beste pu pil van het jaar maar ook voor alle andere kinderen die meedoen zijn er ver rassingen. Dus zet je beste beentje voor! 15.00 uur Goochel-theater Mr. Rocyr in Den Boogaard voor alle kinderen van Moer gestel. Ieder kind krijgt van de goochelaar een herinnering en van het Oranjecomité iets lekkers. 18.30 uur Disco met spelletjes in Den Boogaard voor de jongeren van 13 tot 16 jaar. 20.00 uur Disco met spelletjes in Den Boogaard voor de jongeren vanaf 16 jaar. De spelletjes voor beide groepen bestaan o.a. uit: bierfietsen, stokkenvangspel, wervelwind, koemelken. Bk

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 1