ubileumbingo volgende veek weer op ’t scherm Scouting Moergestel schenkt boom Het zilveren rad van Sinte Catrien Muziekvereniging Prinses Juliana Ned. Ver. Slechthorenden Eerste Hulp Bij Ongelukken Con Amore maakt belofte waar Reprise 15 april a.s. Jongeren doen hun verhaal op Acht Mei-dag b*. "omroep brabarrt onderdag 20 april om 19.00 uur gaat de 3e uitzending rond de ibileumbingo van Zangvereniging ’Crescendo’ de lucht in. De moeite waard! 'erkoop 3e ronde in volle gang Concours Asterius Pastor van den Broek Speel ook eens mee! Line-crossers in historisch programma van Omroep Brabant I - r w- J "V PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 12 APRIL 1989 postbus 108 - 5600 ac eindhoven W Albert van der Werf «4 U ziet, het is zeker de moeite waard en daarbij is het nog gezellig en makkelijk op de koop toe. Lekker onderuit zakken... koffie erbij... Gezel lig toch? Daarbij biedt het omlijstende programma ook nog voor elk wat wils. Wat het programma zo ongeveer in gaat houden vertellen we u volgen de week. De (blauwe) kaarten zijn te koop bij: Pryma Discount, SparMart, In den Korenmaaier, Ligtvoet Schoenen, Slagerij Franken, Groen- tehal Crisje en de Rabobank. Praktisch is het wel wanneer je weet hoe te han delen bij diverse ongevallen. Onze plaatselijke E.H.B.O.-vereniging is daar zeer aktief mee bezig. Door middel van oefenin gen willen we onze leden op de hoogte houden. Dit lukt het best om een zo echte ongevallensi tuatie te creëren en wel op donderdag 20 april in onze nieuwe wijk de Papenacker. Aan deze oefe ning wordt gewerkt met echte Lotusslachtoffers zodat het zich voordoet als echte ongevallen. De E.H.B.O.-leden worden om 19.45 uur verwacht in het Wit Gele Kruisgebouw in afwachting van de ongevalsmelding zodat we om 20.00 uur on ze handen uit de mouwen kunnen steken. Arts docent Dr. P. Terwindt zal aanwezig zijn om te kijken of de handeling en diagnose’s goed worden toegepast. Examens muziekschool Op woensdag 22 maart werden de examens aan de muziekschool te Oisterwijk afgenomen. Voor onze vereniging was dit een zeer succesvolle dag. Margo Kuijpers (klarinet), Peter Geerts en Sjors Smits (beide saxofoon), Ilse van de Poel (dwars fluit), Bas Hessels en Peter van de Wouw (beide slagwerk) sloten de eerste drie jaren van hun stu die met goed resultaat af. Allen slaagden zij voor dit diploma A. Voor het B-examen slaagden Bar bara Erven (hobo), Monique Schilders en Ma- remca de Wilde (beide klarinet). Namens bestuur en leden wensen wij de geslaagden van harte pro ficiat en veel succes toe met de voortzetting van hun studie. Onze zustervereniging Asterius organiseerde af gelopen zondag een sofistenconcours. Voor de le den van onze vereniging was dit weer een gele genheid om te tonen wat ze kunnen. Met name de jeugdige leden kwamen in aktie. Na weken van voorbereiding, onder uitstekende begelei ding, was het dan zover. Voor onze twee jongste deelnemers, Margo Kuijpers en Ilse van de Poel, was het de eerste maal dat zij deelnamen aan een solistenconcours. Dat was echter niet te consta teren in hun optreden. Ze behaalden beiden in de 2e afdeling 48 punten, goed voor een le prijs. In de eerste afdeling waren we vertegenwoordigd door een 4-tal dames, die hun uitvoering ten to nele brachten. Maremca de Wilde behaalde 52 Vz punten, een zeer goede en welverdiende le prijs. Monique Schilders werd eveneens beloond met een le prijs en behaalde 49 punten. Natascha de Wilde kwam met haar technisch moeilijke werk met een dikke 2e prijs uit de bus. Het optreden van Marieke Nefs werd door de jury gewaardeerd met 54 punten, wat een le prijs met lof inhoudt. Nog één optreden stond ons te wachten en wel dat van Dermis Smits. Hij trad op in de ere divisie en behaalde 55 Va punten, een le prijs met lof. De spanning was er nog niet af, want Den nis maakte nog kans op de wisselbeker. Later bleek dat hij de concurrentie op afstand had we ten te houden en nam de wisselbeker in ont vangst. We kunnen terugkijken op een zeer geslaagd en prima verlopen concours. Deelnemers proficiat en doe jullie best op het volgende concours, want jullie zijn een goed voorkomen voor de harmonie. Afdeling Tilburg en omstreken De Nederlandse vereniging voor slechthorenden Afdeling Tilburg en Omstreken komt bijeen op: Donderdag 20 april a.s. om 20.00 uur. Op deze avond zal Mw. Lit van de Commissie- reizen NWS een lezing met dia’s geven over ’de Slechthorende op reis’. Wat zijn de mogelijkheden om als slechthoren de met de bus op vakantie te gaan? Iedereen is van harte welkom, zowel leden als niet leden. Bent u nog geen lid van onze vereni ging?, gauw aanmelden, hoe meer leden, hoe ge zelliger het wordt. Plaats: Rode Kruisgebouw, Leonard van Ve- chelstraat 2, Tilburg. Voor nadere informatie: Tel. 013-332374 (na 18.00 uur) of 04242-17447. I Op de zondagen 2 en 9 april heeft het plaatselij ke gilde van Sint Catharina, op hun schietterrein aan de Heuvelstraat voor de tiende keer deze wedstrijd georganiseerd, met steeds toenemende belangstelling. Er meldden zich 160 schutters die kwamen schie ten om de zo fel begeerde trofee. De uiteindelij ke winnaar was Hub Schellekens uit Hapert die af moest kampen met zijn broer Jan Schellekens. Bij de dame was Nel van de Borne uit Hooge Mierde de beste schutster. Al met al kunnen we weer terugzien op een geslaagde wedstrijd en staan al weer in de start blokken voor de oriëntatierit die a.s. zondag 16 april wordt gehouden. Een gezellig avondje uit in Weense sfeer. Dat be loofde Con Amore afgelopen zaterdag het publiek in haar uitvoering van ’Der Vogelhandler’ van Carl Zeiler in Den Boogaard. Onder de leiding van dirigent Ad Verbakel bracht Con Amore hoogtepunten uit deze operet te, aangevuld met enkele fragmenten uit andere operettes om het koor en een paar solisten meer aandeel te geven in het geheel. Het verhaal, dat in operettes toch al vaak niets voorstelt, werd daardoor in deze uitvoering geheel ondergeschikt gemaakt aan het musiceren. Een zeer terechte keuze, want uiteindelijk is het bij het publiek en de uitvoerenden vooral te doen om die melo dieën, die het publiek naar de zaal trekt en de zangers en zangeressen naar het lidmaatschap van een operettekoor. Het acteren en de entourage voegen dan net die waarden toe, dat de belofte wordt ingelost. Zo’n avond valt of staat dan natuurlijk met de kwaliteit van de uitvoerenden. Dat was zaterdag dik in orde. Met o.a. de gastsolisten Berry Reij- nen (in de titelrol) en Leon Hoepelman was flink wat routine in huis gehaald. Zij stralen ook een enthousiasme uit, die door het koor en andere so listen wordt overgenomen. Van de eigen solisten speelden Els Stottelaar en Nelly Verhaaf hoofd- rollen, zowel letterlijk als figuurlijk. Nelly kor daat, met een mooie stem en Els heel fragiel, waarmee ze een grote intimiteit weet op te roe pen. Het koor was uitstekend op dreef en bij het I Salonorkest ’Pallieter’ met de voortreffelijke pi anist Jan Nijtmans was de begeleiding in goede handen. Ad Verbakel had eer van zijn werk. Aanstaande zaterdag 15 april is er nog een kans dit sfeervol Weens avondje bij te wonen in Den Boogaard. ’Alle remmen los!’ Het lijkt een oproep tot los bandigheid, maar dat is het niet. Deze drie woor den wijzen op het programma, dat jongeren tus sen 16 en 25 jaar tijdens de vijfde manifestatie van de Acht Mei Beweging presenteren. Op za terdag 6 mei zullen zij in de Brabanthallen in Den Bosch op geheel eigen wijze kijken naar de ’machtsongelijkheid tussen vrouwen en man nen’, het thema van de landelijke samenkomst van vernieuwingsgezinde gelovigen. En daar mag iedereen gerust nieuwsgieiig naar zijn. Hoe vaak horen we immers niet: Wat geloven die jonge mensen van tegenwoordig eigenlijk nog? Het be gint voor de jongeren trouwens al op vrijdaga vond, ergens in de buurt van de Brabantse hoofd lok dit keer loopt de kaartverkoop weer voor- poedig zodat voor de uitzending van volgende onderdag weer velen hun vaste stekje voor de nis zullen innemen. Als bingo-gast is deze keer Pastor van den Broek uitgenodigd, die na het gebruikelijke inleiden de gesprekje de balletjes zal trekken en vervol gens bekendmaken. Tijdens de uitzending mag dan ook weer de win naar van de 300,- zijn of haar prijs in kontan ten in de studio op komen halen. Wanneer u nog niet eerder in de gelegenheid was om mee te doen aan deze televisie-bingo dan ra den we u zeker aan eens ’n kansje te wagen. Tenslotte zijn we al de helft, dus we hebben nog slechts twee rondes te gaan. Voor slechts 2,50 heeft u de kans op de hoofd prijzen die elke keer kontant worden betaald. Prijzen van 300,-, 200,-, 100,-: wie zou ze niet willen winnen! Aan het eind van elke uitzending is er dan nog eens de kans op ’n kadobon ter waarde van ƒ20,-. Elke uitzending worden er vijf verloot onder de kaartnummers. stad, in een kampeerboerderij, met workshops over kwetsbaarheid en zelfstandigheid, over kan sen op de arbeidsmarkt, het tonen van emoties, over seksualtiteit. Zij zoeken steeds opnieuw naar de zingeving van het leven. De volgende morgen ondernemen de jongeren een ludieke voettocht naar de Brabanthallen. Zij verzorgen daar ver schillende onderdelen van het afwisselende pro gramma, dat vanaf tien uur zijn beslag krijgt: gesprekken, ontmoetingen, vieringen, lezingen, presentaties, markten, die samen een gevarieer de illustratie vormen van het motto van de ma nifestatie, ’Vrouwen en mannen, beeld van God’. De Acht Mei Krant, waarvan aflevering 2 on langs verscheen geeft uitvoerige verwijzingen en toelichtingen. Hoe moet je in de Brabanthallen komen, waarover gaat het thema precies, hoe zit het programma in de diverse hallen in elkaar, hoe laat moeten we waar zijn, wat is er voor kinderen en jongeren te beleven? De krant kan besteld worden bij het secretariaat van Acht Mei Bewe ging, Postbus 1362, 5004 BJ Tilburg, tel. 013-432642. In de Westbrabantse gemeente Werkendam wordt op zaterdag 29 april het monument voor de ’Line-crossers’ onthuld. Line-crossers vormden in de periode 1944-1945 een verzetsgroep, die via de Biesbosch mensen vanuit het nog door de Duitsers bezette gebied boven de rivieren naar het bevrijde Zuiden brachten. Een hachelijk werkje,'dat veel kennis van de kreken en sloten in de Biesbosch vergde. In Sliedrecht en Lage Zwaluwe staan al monu menten voor de line-crossers, maar in Werken dam - waar veruit het grootste deel van deze ver zetsmensen woonde - was nog geen monument. De vorig jaar in het leven geroepen stichting ’De line-crosser’ heeft de ongeveer 100.000 gulden bij elkaar gekregen, die het beeld gekost heeft. Twee oud-verzetsmensen zullen het beeld in Werken dam op 29 april onthullen. Omroep Brabant zendt voorafgaand aan die ge beurtenis op zondag 16 april een Brabants Histo risch Bericht uit, dat helemaal gewijd is aan de line-crossers. Verslaggever Benno Roozen ging met twee line-crossers van toen op een boot de Afgelopen zaterdagmiddag werd voor het vereniginsgebouw D’n Donk een boom geplant die was aangeboden door Scouting Moergestel. Burgemeester ter Veer nam met enkele scouts dé spa ter hand om de boom te planten. Eerder in de week was de burgemeester in de omgeving al aktief geweest met de schoolgaande jeugd in het kader van de Nationale Boomplantdag. Foto: Chris van de Bijgaart Biesbosch in en sprak met de oud-verzetsmensen over de spannende tijden van dat laatste oor logsjaar. Het Brabants Historisch Bericht over de line- crossers is zondag 16 april te beluisteren bij Om roep Brabant vanaf 12.10 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1989 | | pagina 7